BERZA

Zelis uci u svet hartija od vrednosti ili vec trgujes? BELEX pratim skoro svakodnevno ali sam napustio trgovanje zbog slabe ponude, a takodje i zbog interesovanja za hartije od IT kompanije u svetu.
 
Poslednja izmena:
Zelis uci u svet hartija od vrednosti ili vec trgujes? BELEX pratim skoro svakodnevno ali sam napustio trgovanje zbog slabe ponude, a takodje i zbog interesovanja za hartije od IT kompanije u svetu.

Razmisljam o alternativnim nacinima zarade, nisam jos poceo sa trgovinom i verovatno necu jos neko vreme dok se malo ne obrazujem po pitanju nekih stvari.

Cuo sam za odredjene pojedince koji su upetostrucili svoj kapital kupujuci akcije IT firmi (iako se ulaganje u njih smatra veoma rizicnim pogotovo ako su startap i undervalued , bar tako kazu ljudi).
 
Razmisljam o alternativnim nacinima zarade, nisam jos poceo sa trgovinom i verovatno necu jos neko vreme dok se malo ne obrazujem po pitanju nekih stvari.

Cuo sam za odredjene pojedince koji su upetostrucili svoj kapital kupujuci akcije IT firmi (iako se ulaganje u njih smatra veoma rizicnim pogotovo ako su startap i undervalued , bar tako kazu ljudi).

Pravo obrazovanje sledi tek kada se plati :) odnosno kad ulozis novac i krenes trgovinu. Pocetnik ce strebati teoriju, studirati grafike, i na kraju se sve svede kao uplata tiketa u kladionici. Uspesan trgovac ce imati neke informacije do kojih drugi tesko dolaze. Sa nadom da ce drzava uci u restrukturiranje BIP-a, svesno rizikujuci sam ulozio par stotina evrica i pazario akcije po ceni od 24 RSD.
 
ja sam u plusu na AERO i planiram jos da investiram. Usao sam na 1000 dinara po akciji sada je 1300. Mislim da ce ici gore do 2000 dinara.
 
Berza je ozbiljna stvar. Nas Belex je jos uvek nesto malo trziste. Nase trziste je plitko i neozbiljno za bilo koji vid investiranja..sve se mulja i namesta..radite svetsku berzu//za pocetak naucite engleski..moze se poceti za 500 eura..ne treba vise...i polako povecavati kapital... i zapamtite samo 1% dobija a 99% gubi/budite 1%. Ne poznajem nasu berzu iako sam pisao dplomski rad na temu Novosadske i Beogradske berze. Obradio sam Frakfurt, London i Njujork i call i put opcije...
 
Berza je ozbiljna stvar. Nas Belex je jos uvek nesto malo trziste. Nase trziste je plitko i neozbiljno za bilo koji vid investiranja..sve se mulja i namesta..radite svetsku berzu//za pocetak naucite engleski..moze se poceti za 500 eura..ne treba vise...i polako povecavati kapital... i zapamtite samo 1% dobija a 99% gubi/budite 1%. Ne poznajem nasu berzu iako sam pisao dplomski rad na temu Novosadske i Beogradske berze. Obradio sam Frakfurt, London i Njujork i call i put opcije...

Pa dobro ali ja sam i mislio da se covek malo nauci na njemu.

- - - - - - - - - -

Ako oces berzu idi ciljaj na vol street puno je bolja para nego u Srbiji ma skoro 1000 put duplo vise moze da se yaradi nego tamo nego ovde

I 1000 puta brze izgubi sve.
 
Nego veoma zanimljiva situacija.

Evo razmisljam neki dan i da mi neko sad da milion evra.

Kako bi u Serbiji od ovog miliona napravio 2?:think:

Investicionih fondova sa dobrim kamatama i isplatama nema.

Banke daju mizeriju od oko 1%

Berza je nestabilna i rizicna



Jedino ostaje ulaganje u nekretnine, rentiranje istih ili neki privatni biznis.

A i taj biznis je veoma rizican sa obzirom na to koliko je trziste siromasno a koliki je monopol u profitabilnim sektorima.


Ispada da je najbolje uraditi ono sto firme vec rade..... izneti pare napolje>>>>>
 
Тренутно трговати на берзама је сулуда идеја. Ко већ хоће, нека бар сачека да пренадувано тржиште пукне.
А када тржиште пукне онда куповати по цени од -50-75% према тренутној. И када купујете, купујте акције квалитетних предузећа, не неке жугаве фондове и слично.
Одредите тактику коју ће те да пратите и онда што је могуће дуже не дирајте ништа, профит долази са што дужим држањем акција, а не сталним мењањем према тренодвима.
 
Тренутно трговати на берзама је сулуда идеја. Ко већ хоће, нека бар сачека да пренадувано тржиште пукне.
А када тржиште пукне онда куповати по цени од -50-75% према тренутној. И када купујете, купујте акције квалитетних предузећа, не неке жугаве фондове и слично.
Одредите тактику коју ће те да пратите и онда што је могуће дуже не дирајте ништа, профит долази са што дужим држањем акција, а не сталним мењањем према тренодвима.

Al ce Serbija nahebati pri sledecoj krizi.

Kad svi maksimalno rastu mi jedva 1% i jos BDP manji nego 2009-te godine u doba najgore krize.
 
Al ce Serbija nahebati pri sledecoj krizi.

Kad svi maksimalno rastu mi jedva 1% i jos BDP manji nego 2009-te godine u doba najgore krize.
Ми не да немамо здраву привреду, него немаму никакву привреду, због тога следећу кризу нећемо ни осетити.
Исто као и 2008./2009. године, данас многи кажу "па та криза није била страшна". Па наравно кад немамо привреду и кад живимо у виртуелној држави.
Једино што ми примећујемо су политички таласи као последице привредног земљотреса.



Србија је одавно банкрот, само уместо да се подвуче црта и крене изнова, лекар и даље покушава мртваца да реанимира и то већ годинама тако иде... Тотално лудило, а сви ћуте и чекају боље сутра, које никад неће осванути!
 
Очекује нас опет једна дужа фаза рецесије и депресије, која по обичају траје 10-15 година.

Спремајте се и финансијски и пословно, а најбитније будите спремни психички када крене дуга деценија кризе и смутно време политичко-војних субверзија...



gs5992f6a9e85c8.jpg


gs5992f6e83c0f7.jpg
 
Katalonija ne odustaje od suverenosti. Evro je već počeo da gubi savoju vrednost i može se uskoro očekivati da u odnosu na dolar padne ispod 1.1300.
eurusd.jpg
 

Prilozi

  • eurusd.jpg
    eurusd.jpg
    82,9 KB · Pregleda: 3
  • eurusd.jpg
    eurusd.jpg
    82,4 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:

Back
Top