Tai Chi Chuan majstor pokusao da dokaze da je to najbolja BV, izazvavsi MMA borca

Brate, pa i Kikija Golubovica do skoro na TVu prikazivali, najavljivali i stavljali kajron da je on SLIKAR, UMETNIK I ESTRADNA LICNOST. Just sayin' . :lol:

Onog 555 333 ludaka Miroljuba Petrovica, svi zivi najavljuju kao dr mr, i doktor filozofije i doktor medicine, i obracaju mu se sa doktore, a covek je ono, kita od slepog misa, ne razume biologiju za 5 razred osnovne skole.

Ма бре овде не причамо о назови титулама већ о ограниченошћу вежбача који почну нешто д вежбају па батале а да нису стигли ни да се упознају са оним што вежбају односно чешћи случај, вежбају код приучених инструктора који манипулишу вежбачима продајући им неке приче о енергијама и сл глупости...

Лик се залепио и тврди како на претходних пар клипова момци који су представљени да су вежбачи Тај чија - то нису. Мене само занима на основу чега лик тврди да то нису вежбачи Таи Чиа?

Стицајем околности нисам од оних који се залуђују демонстрацијама и разним промо материјалом већ се трудим да о нечему скупим довољно информација па тек онда да износим своје мишљење... Јбг можда превише очекујем од других...

Поента је да момци који су представљени као вежбачи Таи Чија веома добро баратају својим телом, при чему се види и то да су припремљени за тај вид борбе (спортски).... По мени они стварно приказују примењиву страну Таи Чи. То што су људи научени да је Таи Чи само "медитација у покрету" не значи та тако мора и да буде.


Сличну ситуацију имам и код мене на Системи где гомила потенцијалних вежбача гледајући разне видео клипове где се изводе вежбе прилагођеном брзином (успорено) помисли да је система тренинг добро место да се лече комплекси - после пар тренинга кад схвате да се ту раде и ударци (задавање и примање), да се често залази у озбиљне размене, да се ради са сувежбачем који има задатак да ти се не повинује... Брзо схвати да војни рад није место за самозаваравање већ је озбиљан рад где нема места за фалширање.

Тако је и са свим другим вештинама па тако и са Тај Чијем.
У првој поруци приказан је клип где се неки набеђени "мајстор" усудио да се доказује са вежбачем који вежба да би се борио а не парадирао испред "ученика".
У другим клиповима видели смо групу вежбача Таи Чија који вежбају и да би се борили и при том се да видети да су се за сваку посебну групу добро припремили ( да не кажем спортски) . Да се разумемо, не сматрам да би се ови момци са Таи Чија могли дуже времена супроставити неком профи борцу из света ММА али то не умањује њихову увежбаност за оно што су приказали...

Као што неко већ рече "није у питању само шта се тренира већ како се тренира и са којим циљем".
 
Ма бре овде не причамо о назови титулама већ о ограниченошћу вежбача који почну нешто д вежбају па батале а да нису стигли ни да се упознају са оним што вежбају односно чешћи случај, вежбају код приучених инструктора који манипулишу вежбачима продајући им неке приче о енергијама и сл глупости...

Лик се залепио и тврди како на претходних пар клипова момци који су представљени да су вежбачи Тај чија - то нису. Мене само занима на основу чега лик тврди да то нису вежбачи Таи Чиа?

Стицајем околности нисам од оних који се залуђују демонстрацијама и разним промо материјалом већ се трудим да о нечему скупим довољно информација па тек онда да износим своје мишљење... Јбг можда превише очекујем од других...

Поента је да момци који су представљени као вежбачи Таи Чија веома добро баратају својим телом, при чему се види и то да су припремљени за тај вид борбе (спортски).... По мени они стварно приказују примењиву страну Таи Чи. То што су људи научени да је Таи Чи само "медитација у покрету" не значи та тако мора и да буде.


Сличну ситуацију имам и код мене на Системи где гомила потенцијалних вежбача гледајући разне видео клипове где се изводе вежбе прилагођеном брзином (успорено) помисли да је система тренинг добро место да се лече комплекси - после пар тренинга кад схвате да се ту раде и ударци (задавање и примање), да се често залази у озбиљне размене, да се ради са сувежбачем који има задатак да ти се не повинује... Брзо схвати да војни рад није место за самозаваравање већ је озбиљан рад где нема места за фалширање.

Тако је и са свим другим вештинама па тако и са Тај Чијем.
У првој поруци приказан је клип где се неки набеђени "мајстор" усудио да се доказује са вежбачем који вежба да би се борио а не парадирао испред "ученика".
У другим клиповима видели смо групу вежбача Таи Чија који вежбају и да би се борили и при том се да видети да су се за сваку посебну групу добро припремили ( да не кажем спортски) . Да се разумемо, не сматрам да би се ови момци са Таи Чија могли дуже времена супроставити неком профи борцу из света ММА али то не умањује њихову увежбаност за оно што су приказали...

Као што неко већ рече "није у питању само шта се тренира већ како се тренира и са којим циљем".
Jbt prijatelju jesi uporan i nedokazan,...Prvo Tai Chi Chuahn NIJE SPORT!! Vec tu pada Tvoja terorija...drugo, dal i si Ti trenirao Tai Chi?Ocigledno da nisi...Ja vidis JESAM! I zato npr. ZNAM da PREPOZNAM sta jeste ili nije Tai Chi..>trece niko ne spori fizicku spremu/nespremu boraca sa klipa samo to nije ono sto pishe!Cetvrto, da ja sma takodje napisao da taj lik koji kao radi taci Chi dobri parira MMA borcu-sto u principu obara celu ovu temu pod ovim naslovom-jer je cilj doticne a se naruga Tai CHi vezbacima-tj praktikantima "mekih"ili "unutrasnjih"skola BV(koje ZAMISLI POSTOJE :)) Kao sto sam negde ranije napisao ali niko NECE da cita i da SHVATI-nikad nije do toga STA vec KO!!>nije do vestine nego da vezbaca-bio u pitanju-boks, Tai Chi, Karate ili sta god...Ali je takodje bitno da znas STA vezbas i ZASTO! Naravno ne mozes ocekivati od nekog ko decenijama usavrsava tehniku, svaki detalj da parira bokseru koji tih istih par decenija vezba 3 hebena udarca i da razbije nekom zube/glavu...Bez namere da vredjam nekoga ali realno je tako...
 
Jbt prijatelju jesi uporan i nedokazan,...Prvo Tai Chi Chuahn NIJE SPORT!! Vec tu pada Tvoja terorija...drugo, dal i si Ti trenirao Tai Chi?Ocigledno da nisi...Ja vidis JESAM! I zato npr. ZNAM da PREPOZNAM sta jeste ili nije Tai Chi..>trece niko ne spori fizicku spremu/nespremu boraca sa klipa samo to nije ono sto pishe!Cetvrto, da ja sma takodje napisao da taj lik koji kao radi taci Chi dobri parira MMA borcu-sto u principu obara celu ovu temu pod ovim naslovom-jer je cilj doticne a se naruga Tai CHi vezbacima-tj praktikantima "mekih"ili "unutrasnjih"skola BV(koje ZAMISLI POSTOJE :)) Kao sto sam negde ranije napisao ali niko NECE da cita i da SHVATI-nikad nije do toga STA vec KO!!>nije do vestine nego da vezbaca-bio u pitanju-boks, Tai Chi, Karate ili sta god...Ali je takodje bitno da znas STA vezbas i ZASTO! Naravno ne mozes ocekivati od nekog ko decenijama usavrsava tehniku, svaki detalj da parira bokseru koji tih istih par decenija vezba 3 hebena udarca i da razbije nekom zube/glavu...Bez namere da vredjam nekoga ali realno je tako...

Први део поруке је тешко разумљив, шта год да си хтео да кажеш...

Подебљан део поруке приказује чудно схватање борилачких вештина и спортова - ако ћеш да вежбаш нешто годинама и потом да се вадиш на то како то што вежбаш "много различитих техника" а боксер само пар удараца у старту ти не дозвољава да парираш боксеру - па зашто би се бактао са тим што не може да ме спреми за борбу и са боксером?

Што се тиче Тај Чија и ту као и у свим другим борилачким вештинама има много фолираната који се више баве мистифицирињем тога што раде уместо да усавршавају свој рад и подижу лични ниво вештине.
 
Први део поруке је тешко разумљив, шта год да си хтео да кажеш...

Подебљан део поруке приказује чудно схватање борилачких вештина и спортова - ако ћеш да вежбаш нешто годинама и потом да се вадиш на то како то што вежбаш "много различитих техника" а боксер само пар удараца у старту ти не дозвољава да парираш боксеру - па зашто би се бактао са тим што не може да ме спреми за борбу и са боксером?

Што се тиче Тај Чија и ту као и у свим другим борилачким вештинама има много фолираната који се више баве мистифицирињем тога што раде уместо да усавршавају свој рад и подижу лични ниво вештине.

Znaci...odustajem...Ali stvarno.,...neko ce shvatiti za par sekundi/minuta neko nece ni za ceo zivot.Pozdrav svako dobro.
 
Jbt prijatelju jesi uporan i nedokazan,...Prvo Tai Chi Chuahn NIJE SPORT!! Vec tu pada Tvoja terorija...drugo, dal i si Ti trenirao Tai Chi?Ocigledno da nisi...Ja vidis JESAM! I zato npr. ZNAM da PREPOZNAM sta jeste ili nije Tai Chi..>trece niko ne spori fizicku spremu/nespremu boraca sa klipa samo to nije ono sto pishe!Cetvrto, da ja sma takodje napisao da taj lik koji kao radi taci Chi dobri parira MMA borcu-sto u principu obara celu ovu temu pod ovim naslovom-jer je cilj doticne a se naruga Tai CHi vezbacima-tj praktikantima "mekih"ili "unutrasnjih"skola BV(koje ZAMISLI POSTOJE :)) Kao sto sam negde ranije napisao ali niko NECE da cita i da SHVATI-nikad nije do toga STA vec KO!!>nije do vestine nego da vezbaca-bio u pitanju-boks, Tai Chi, Karate ili sta god...Ali je takodje bitno da znas STA vezbas i ZASTO! Naravno ne mozes ocekivati od nekog ko decenijama usavrsava tehniku, svaki detalj da parira bokseru koji tih istih par decenija vezba 3 hebena udarca i da razbije nekom zube/glavu...Bez namere da vredjam nekoga ali realno je tako...
Kao prvo, bas zato sto se to rijetko i dogadja, bas zato i postoji video gdje neki karatista, kung fu, ili bilo koji praktikant PRAVIH borilackih vjestina, bude prebijen od strane nekoga ko trenira "proste i jednostavne" vjestine, seljacke, kao boks.
Samo, bRu zLi misli da video postoji iz suprotnih razloga...a da je on sa tim sto je stavio taj jedan video sa tim jednim borcem (kao da je svaki Karatista predstavnik Karatea, svaki Wing Chun predstavnik...) dokazao da je boks bolji: da on, video, postoji jer je to inace tako...za to je potrebna velika doza naivnosti, ili nekakav trulez karakteara.
Ali ovdje nije ni dozvoljeno na ovom forumu, kolko sam ja primjetio, ni reci da je mma gori od neke borilacke vjestine, jer moderator valjda trenira boks ili mma, i onda se uvrijedi...pa obrise temu, iako bi ljudi koji ozbiljno treniraju PRAVE borilacke vjestine sa njim obrisali patos...
 
^^ Mene i jeste zacudilo jer je klip postavljen sa razlogom kao da se ocrne Tai Chi borci, tako mi je delovao podsmelsjivo naslov...A posle pogootovo u drugom klipu ovaj u belom(navodno Tai Chi borac sto ja smunjam_ je bio SUPERIORNIJI od MMA...P.C. E sad pitanje je ustvari-ko tj STA JE MMA borac..?Ako cemo gledati na to kao na osobu koja zna-i da udar, i nogama i rukama, i bacanja i poluge i parter-ustvari oono sto je Brus Li radio je bio preteca MMA...Ali se opet provlaci isto pitanje, ista polemika-da li se bas SVAKO na ovom svetu ko uci BV uci da bi se tukao u ringu, na ulici...?Mislim ja evo mogu sad staviti par klipova predstavnika "soft "skola koji bi GARANT za dorucak pojeli 90 % ovih fighter-forumasha ovde)i dobar deo MMA verovatno :))
 
Znaci...odustajem...Ali stvarno.,...neko ce shvatiti za par sekundi/minuta neko nece ni za ceo zivot.Pozdrav svako dobro.

Covek te lepo pita ti odustajes, i indirektno sada ispada da on nema kapaciteta da razume kao i svi mi....

Sto onda ucestvujes po temama ako odustajes, kada treba da argumentujes? Pusti te fraze, "neko bi shvatio za par sekundi a vi necete ni za ceo zivot".

Mislim mozes reci da nemas vremena da ne mozes sada odgovoriti ali da ces pokusati. Ali nemoj to cinicno neko ce za minut shvatiti a neko nece za ceo zivot. Pogotovo sto se obracas treneru, ucitelju jedne borilacke vestine tj borenja (tj Draganu).
Sad kao on ne moze da ukapira ni za ceo zivot i onda sta tebi "jadnom" preostaje nego da odustanes...

Zamisli kada bi se obrazovni sistem uredjivao po tvojim nacelima koji proisticu ovde....I da tako npr profesori pricaju za one koji traze neko pojasnjenje ili izraze sumnju da edukator nije nesto lepo objasnio i napisao konfuzno...Niko nije perfektan pa ni ti i uvek je mogao bolje da objasni nego sto jeste. Uvek moze bolje, prostije, lepse objasnjeno. :roll:

U tome je kompetencija poducavanja bilo cega. Ako si ti nesposoban za to, onda nemoj to raditi i nemoj ucestvovati u temama, ali nemoj omalovazavati ljude da ispadaju najveci tupavci, jer satro neko sto kapira za minut dva, neko kao Dragan (eto i ja) ne moze za ceo zivot...
 
Poslednja izmena:
Opet netacno-Brus Li nije propagirao Jit Kun Do-on ga je STVORIO kao stil(bez stila)

- - - - - - - - - -

pogledaj sta radi ovaj majstor i njegovi ucenici...a u pitanju su soft skole..
..Klip ima 5 delova...vredi pogledati...i poslusati..

Normalno da je Brus stvorio Dzit Kun Do, i propagirao ga kako kroz vezbanje u svojoj skoli, tako i u filmovima koje je snimao :)
 
Kakav shild master, veze ovaj nema s vezom, zapamtice dobro sta mu se desilo, :hahaha:

- - - - - - - - - -

A jos su rusi u pitanju.:rotf:


Таквих утрипованих има на сваком ћошку....
Пре неког времена у кроз разговор са једним ликом упали смо у неку причу око "енергетских токова" "вишим стањима свести" и сл.... обзиром на место на ком смо се налазили (пословно окружење) једва сам се суздржао да не истестирамо те његове "космичке енергије". Да смо били у било ком другом - неформалном окружењу прошао би исто као и овај лик са клипа.

Поента је да су људи поводљиви за "посебношћу" да често одређене нуспојаве неких вежби злоупотребе и од њих стварају неке надреалне "вештине".

У ту причу се савршено уклапају коментари bRu zLi -ја где је указивао на парадокс у свету борења где се сви ложе на Брус Лија а онда оду да вежбају карате - и ако је Брус Ли био патриотски настројен и у сваком свом филму млатио каратисте ( као представнике вештине народа који је учинио огромна зверства према Кинезима).


Јесте, чак је и момак који подучава овог надри мајстора Рус...
 
Kakav shild master, veze ovaj nema s vezom, zapamtice dobro sta mu se desilo, :hahaha:

- - - - - - - - - -

A jos su rusi u pitanju.:rotf:

Sve, sve, ali kada je video da je ovaj lik "prostina" je l morao bas onako jako da ga kove? Mislim, onaj onakav aperkat golom rukom da pu razbije sve zube i sl....Hajde, znam da je bio nervozan i isfrustriran zbog ovih sto prodaju magle, svi smo mi, ali opet bas ovako da ga izlupa, a ovaj ne pruza neki otpor i miran.....Mada, lepo ga prvo sljepnuo ovaj energy shield master ahahah, prvi ga sljepnuo fino, verovatno se zato ovaj iznervirao...

- - - - - - - - - -

0:19 - Haha, ni cuveni Tajson, kralj aperkata ne bi bolje !
 
Pa normalno, nije se covek nadao da ce budaletina da glupo reaguje,a onda ga je naucio lepom ponasanju, :whistling:

Hahaha, pa kako nije....Ides da se nadjes sa totalnim shizofrenim covekom a ne nadas se na sve i svasta? Pa trebalo je da se nada da ce da iskoci i tenk i da puca u njega, ili da ovaj pokaze da je opasan bombama i da ce izvrsiti bombaski napad da svi umru, jer ono - to su ludaci, i kod njih nema nista normalno i nista zdravo. Samo sto dalje od takvih.

Pazi, nije se covek nadao da ce "tako glupo da reaguje" hahahah, bas se me lepo nasmeja danas... :cepanje:
 
Hahaha, pa kako nije....Ides da se nadjes sa totalnim shizofrenim covekom a ne nadas se na sve i svasta? Pa trebalo je da se nada da ce da iskoci i tenk i da puca u njega, ili da ovaj pokaze da je opasan bombama i da ce izvrsiti bombaski napad da svi umru, jer ono - to su ludaci, i kod njih nema nista normalno i nista zdravo. Samo sto dalje od takvih.

Pazi, nije se covek nadao da ce "tako glupo da reaguje" hahahah, bas se me lepo nasmeja danas... :cepanje:

Ruska posla , :rotf:
 

Back
Top