VEROVANJE U ZAGROBNI ZIVOT

ISTRAZIVAC9

Elita
Poruka
15.219
U svetu je inace zastupljeno verovanje u zagrobni zivot,a i kod nas u mnogo slucajeva, a bilo je prikazivano i u filmovima.
Evo iskustva poznatog grobara Radise Mihajlovica-Drnde, koji je iz Pozarevca.
Vrlo je interesantno njegovo islustvo, i to je znak da srbi slabo citaju Bibliju,a slabo pitaju i svestenstvo da im se kaze istina, a ona pise u Bibliji: kada covek umre,
telo se vraca zemlji a duh se vraca Bogu.

 
Postovani kolega, to sam citao kada sam bio jako mlad, a davno bese to, a kasnije sam shvatio da su to sve mitologije u kojima ima ezoterije i demoncici se razno-razni "setaju" po tim mitologijama,
ko razno razna bozanstva.
Bog mrtvih, pa zivih, pa boginje kojekave, pa svi ostali "clanovi", mislim jeza da te uhvati kada me povede u carstvo mrtvih i tako dalje, da se ne zamlacujemo nebulozama :)

- - - - - - - - - -

Doduse tada je svet bio na tom nivou,a secas se kada se prvi covek pojavio kako se bojao vatre, groma i slicnih vremenskih nepogoda i odmah . jer su u styrahu bile "velike oci", izmislio razno razna bozanstva :))
 
Zagrobni život čini sastavno verovanje većine religija. Naravno, to nije dokaz da je tako nešto moguće.

Tim pre što sa mitinga čutologa na kom svi i gluvi i nemi,još uvek se nije vratio...
The...Kažu da jedan jeste...Ali i da jeste-ne čini jedna lasta proleće...
I ako mu, slučajno,(ili namerno:mrgreen:) uspelo,otkud je to siguran znak da će svi ljudi uspeti?
Pa lako je njemu bilo kad je bio bog...:hahaha::rotf:

- - - - - - - - - -

E,al nema veze...Šta če biti-biće...nema šanse da to promašimo!
Bar, zasad,niko nije...
Nego,narode...Danas je 1 maj-Praznik rada!Srećan vam praznik (ko slavi:mrgreen:) i
ŽIVIJO 1 MAJ!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Citaj ti na tu temu Pravoslavlje, sajt SVetosavlje
https://svetosavlje.org/biblioteka-index/#smrt
Ovde imas raznih naslova na tu temu...
A ja cu reci kratko i jasno zivot posle smrti postoji.

Draga Bix u Bibliji pise sledece,a to se ne moze osporiti:

Psalm 146: 4 Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove.

Propovednik12, 7 I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu, koji ga je dao.
I glava 3, 20 Sve ide na jedno mesto; sve je od praha i sve se vraća u prah.

21 Ko zna da duh sinova ljudskih ide gore, a duh stoke da ide dole pod zemlju?

Glava 9, 5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.

10 Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.

Bix, da te niko ne laze, ovako pise u Bozijoj reci,a svestenici mogu da filozofiraju koliko god hoce, tako je Isus rekao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da ali cete se reinkarnirati i opet biti negde. Zakon prirode. Povampirenja ili uskrsnuca nema.

Наша телесна енергија се трансформише то је сигурно, али опет и то је природни процес енергетске трансформације, иначе овако збогом за сва времена!
 
Poslednja izmena od moderatora:
U svetu je inace zastupljeno verovanje u zagrobni zivot,a i kod nas u mnogo slucajeva, a bilo je prikazivano i u filmovima.
Evo iskustva poznatog grobara Radise Mihajlovica-Drnde, koji je iz Pozarevca.
Vrlo je interesantno njegovo islustvo, i to je znak da srbi slabo citaju Bibliju,a slabo pitaju i svestenstvo da im se kaze istina, a ona pise u Bibliji: kada covek umre,
telo se vraca zemlji a duh se vraca Bogu.


Kada je Hristos vaskrsao Lazara da li mu je Lazar ista ispricao o zagrobnom zivotu? Jel mu pricao kako je sreo ovog ili onog? NISTA. jer nista i ne postoji svjesno nakon sto umremo prvom smrcu.
Jel djevojcica koju je Hristos vaskrsao bilo sta rekla o postojanju raja ili pakla? Ne vjerujem da tako nesto ne bi bilo zapisano da je rekla. I ona i Lazar.

U Bibliji jasno pise da kada covjek umre njegovo tjelo (koje je sazdano od hemijskih elemenata kao i zemlja) odlazi na pocinak do drugog Hristovog dolaska, a Duh se vraca Bogu. Duh nije svjesni entitet. Adam nije bio svjestan sebe dok mu Bog nije udahnuo kroz nozdrve DUH ZIVOTNI. Da je Bog dunuo u kamen i on bi ozivio. Sta bi bio koje bice ne znam ali ako je sve Bog u univerzumu stvorio a jeste, onda je svemu kome je trebalo dao DUH ZIVOTNI da budu zivi, da budu ziva bica.

Kada Bog uzme od ciovjeka DUH ZIVOTNI koji mu je dao covjek je mrtav. Pepeo. Neziva materija. Duh je kao zapis na magnetnoj traci. Izvuces iz racunara i ostavis u fioku sa ostalim disketama na primjer. Posle kada ti opet zatreba ti pronadjes disketu i ubacis u PC.

Zagrobni zivot je plod Platonskog vjerovanja o besmrtnosti ljudske duse koji se u hriscanske crkve (falsifikate) uvukao davnih dana. Cak su i u doba Hrista, mnogi jevreji vjerovali u ovakav nacin besmrtnosti duse.

Pa ako je dusa besmrtna, sto je onda Bog stvorio Adama i Evu i ubacio im svjesnu dusu u tjelo. Da kojim slucajem nisu posumnjali u Boga ta dusa bi zauvjek ostala zarobljena u njima? Ima li tu logike?
 
Poslednja izmena:
Smrt je jedina pravda na ovom svetu , a još veća je pravda da nema zagrobnog života.
Pakao nije pravda za oštećene zato što će zlikovac svakako VEČNO goreti , a bar po meni je logično da onaj koji traži pravdu očekuuje da đubreta više nikad nema nidge a ne da je "živ" u paklu i večno gori.

Zagrobni život je misao nastala kod čoveka jer nije u stanju da se suoči sa svojim strahovima i običnom logikom , jer čovek nije postojao milijardama godina pre svoga rođenja pa ne znam zašto mu teško pada da ga ponovo neće biti i da u bilo kom vidu neće postojati.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top