Monitor

luciuss

Ističe se
Poruka
2.652
U poslednje vreme monitor mi se cudno ponasa, posebno kada nekoliko sati bude kompjuter iskljucen.Tada kada startujem comp,dok se dize sistem,cujem zvuk dizanja sistema ali na monitoru nema slike,nema ono welcome i ostalo, monitor je crn.Tako crn stoji 5-10 minuta, pa onda pri dnu monitora pocne da treperi kao slika,zatreperi nekoliko puta i onda se pojavi ceo desktop postavka. Ali sam primetio kada komp iskjljucim,pa ga odmah ponovo ukljucim da se sve desava normalno.Monitor je star 5-6 godina, marke ASUS VW192DR. da napomenem da me i oci bole u zadnje vreme,crvene su.Kad citam knjigu ne bole me a kad gledam u monitor bole me.O cemu je rec, mozda je neki deo monitora u kvaru? Da napomenem da dok radi ne pokazuje neke smetnje.
 
Zavisi od mnogo stvari, preko rezolucije do izoštrenja slike, kao i flickera (ti ih možda ne vidiš golim okom, ali ako pogledaš preko mobilnog fona videćeš linije).

Ja bih preporučio kupovinu nekog monitora koji je flicker-free.

BenQ od 24'' se solidno prodaje za nekih 14k dinara. IPS paneli su ti relativno skuplji nekih 20% u odnosu na TN za istu veličinu monitora, ali su kvalitetniji od TN panela. Možeš da nađeš i nekih 10% skupljih monitora sa VN panelom, on je nešto između TN-a i IPS-a po pitanju kolora, ali i dalje ima probleme koje ima i TN po pitanju ugla vidljivostim, iako može imati bolji kontrast.

U pitanju je TN panel tako da ga nećeš lepo videti iz nekog ugla od 60-70 stepeni, ali rade posao odlično kada direktno gledaš.

Prvih dva-tri dana je potrebno navići se, pogotovo ako prelaziš sa starijeg na novi monitor, takođe treba da biraš koju od opcija želiš da podesiš.

Ako želiš monitor koji izgleda fantastično na tvom desku ili ako ga kačiš negde, onda predlažem kupovinu AOC 24'' I2481FXH

Za taj novac (oko 20k) ne postoji elegantniji ultra thin monitor sa IPS panelom i to na 24 inča.
Evo i slike :
fc83f12f-e0ed-4661-922e-6b204b9be308.jpg._CB2805.jpg
 

Back
Top