Anemia

zlobnica

Primećen član
Poruka
761
Imam blazi oblik anemie a moja doktorka mi rekla da ne treba da pijem nista.Ja bih ipak da kupim neke vitamine il nesto drugo.Sta biste vi preporucili?
 
Anemija se ne leci vitaminima nego kvalitetnom ishranom i po potrebi preparatima gvozdja, sve zavisi od tezine anemije.To blaza anemija, nista ne znaci.
Vrednosti laboratorije govore daleko vise.
 
Malo cistog vazduha i kretanja. Boravak na planini ako si to mozes priustiti. Voce i povrce, pravilna ishrana od 3-5 obrokla dnevno. Bez cigareta, ****, trave, neredovnog spavanja.
 
Nije to nishta,imala sam hemoglobin 73,za transfuziju,ali uz kvalitetnu ishranu i ferofolik tablete sve je ok.
Ne morash da pijesh tablete,poshto nije nishta toliko strashno,ja sam vec sa dijagnozom i krvna slika mi je veoma slaba,mada je sad ok ;)
 
i ja imam isti problem, najverovatnije zato sto ne jedem meso, ne volim ga, mada ne jedem ni mnoge druge stvari koje sadrze gvozdje... npr. spanac...meni to bljak:-( a preporucena mi je cvekla ( i sok) u velikim kolicinama, i naravno da povecam kolicinu mesa pod hitno!
 
само имајте на уму да се анемија не лечи одједном и да нема бољег лека од квалитетне исхране и свежег ваздуха! а таблете гвожђа је најлакше прогутати... ако вам није неопходно, немојте.
 
Pošto su tvoji rezultati ok, samo malo povedi računa o ishrani (već je navedeno šta treba da jedeš) , ja nisam medicinske struke ali mislim da nema potrebe ništa da piješ od preparata. Bez frke!
 
Meni je, kad sam vadila nalaze, hemoglobin bio oko 85, cini mi se. Ispod normale je, i to poprilicno, koliko sam ja skontala.
Moze li neko da navede, malo odredjenije, koje namirnice su dobre za poboljsanje nivoa hemoglobina?
 
Sto volim kad moram da se ponavljam, anemija se ne leci hranom nego lekovima a sa hemoglobinom 85 ne da si za terapiju negooooooooooooo...
Malo odgovornosti ka svom zdravlju nije na odmet.
 
Da ne bi sad skocili na dr kako vam daje kontroverzne informacije: ono sto je htela da kaze jeste da nisu sve anemije iste, nije isto ako imate nizi broj krvnih zrnaca, ili ako imate nizak hemoglobin, ili ako imate visok broj krvnih zrnaca a nisko gvozdje na primer...Dakle nisu sve anemije iste. Nekako nepisano pravilo je da se nizak broj krvinh zrnaca podize pravilnom ishranom - ukoliko su hemoglobin i gvozdje ok, konjskim mesom i crvenim mesom uopste, zelenim povrcem, vocem, a ponajvise promenom klime i odlaskom na planinu. Sto se tice niskog hemoglobina (a po pravilu opet nepisanom on cesto moze ici sa dobrim brojem krvnih zrnaca i sa ili bez pada gvozdja), ove anemije lece se lekovima, odnosno preparatima gvozdja, a niske vrednosti hemoglobina, i gvozdja indikacija su za transfuziju krvi. Dakle ako ste bledi, anemicni sto bi babe rekle, mozda nezdarvo zivite, ne spavate dovoljno, ne hranite se redovno, ne krecete se uopste i zivite u smogu grada gde nema dovoljno kiseonika. Ali ako vam je dramaticno pao hemoglobin ili gvozdje - neophodno je ozbiljno ispitivanje i primena razlicitih medicinskih preparata od folne kiseline do gvozdja i vitamina B12.
 
Ja sam to pila i meni je OK,pila sam razne preparate gvozdja ali su mi grozno delovali na zeludac,ovo je bilo sasvim dobro cak nije ni toliko bljutavo;-)
 
Posto je kod postavljaca teme blaza anemija, ja bih dodala opciju sirupa od cvekle: rendana cvekla plus limunov sok, moze se dodati i med. Ova kombinacija je dobra, jer je adsorpcija gvozdja bolja u kiseloj sredini ( i preparati gvozdja proizvode se sa vitaminom C iz tog razloga)
 
dr:
Sto volim kad moram da se ponavljam, anemija se ne leci hranom nego lekovima a sa hemoglobinom 85 ne da si za terapiju negooooooooooooo...
Malo odgovornosti ka svom zdravlju nije na odmet.
Anemija se ne leci vitaminima nego kvalitetnom ishranom i po potrebi preparatima gvozdja, sve zavisi od tezine anemije
Ovo je ono sto si napisala, a to sigurno znas i bez mene. Dakle, suprotno od ovog sto si napisala sad, prema tome...
 
Prema tome...sta?Sta nije jasno, imas vrednost hemoglobina koja zahteva ozbiljnu terapiju,lecenje lekovima.
Da si napisala kao sto je glasio prvi post ,blaza anemija ja bih ti rekla,hrana, mozda terapija, vidi sa svojim lekarom, ali imas bas nisku vrednost hemoglobina i to je prava anemija koja se leci lekovima.
 
Uopste se ne radi o bahatosti nego o tome sto se nekad tako neozbiljno odnosite prema svom zdravlju, ne govorim samo o tebi nego generalno.
 
Moja ćerka ( 4 godina) ima hemoglobin 105. Doktorka joj je prepisala prvo ampule totheme, ali ih ona nije podnosila. Ispovraćala bi se čim ih popije. Posle joj je prepisala sirup Legofer, ali se isto dešava. Da li je moguće da joj se krvna slika popravi samo odgovarajućom ishranom i nekim prirodnim sirupom, poput onog sa cveklom i limunom.
 
Само да Вас питам, како сте јој давали тотему?
Јесте разблаживали у неком сокићу или води?

Купујте за дете коњско месо, оно је најбоље за поправљање крвне слике.
 

Back
Top