Singl posle 30. u Srbiji: Previsoki kriterijumi ili nedostatak adekvatnih partnera?

Renegade-Ns

Iskusan
Poruka
6.556
Kažu da su "milenijalsi“ najusamljenija generacija koja upražnjava najmanje seksa, a ima veliku potrebu za partnerom. Sve je više žena koje posle 30. godine nisu udate iz raznoraznih razloga – neke zaista to ne žele, druge pak, nisu uspele da pronađu odgovaraćujeg partnera. S druge strane, materijalna situiranost olakšava samostalnu egzistenciju, a time se i tradicionalna očekivanja menjaju.
Sve je više singl osoba, a sve manje parova koji se mogu pohvaliti istinskom povezanošću, ljubavlju, poverenjem, ali i željom za potomstvom. Koji je razlog tome?

“Razlozi su mnogobrojni, od onih koji nosi lična istorija osobe, do opštih socijalnih trendova i poremećenih vrednosnih sistema. Lični razlozi mogu biti loša iskustva u ranom formativnom periodu (odbacivanje, zanemarivanje...), stav nepoverenja prema drugim osobama, naročito muškarcima, strah od odbijanja, negativna prethodna partnerska iskustva, nerealna očekivanja, pogrešno vrednovanje sebe, precenjivanje sopstvenih vrednosti...“, ističe Mirjana Petrović specijalista medicinske psihologije za “Super ženu“ – “Da li će singl žena posle tridesete biti srećna ukoliko je sama zavisi od njenog ličnog sistema vrednosti, prioriteta i ciljeva koji su pred njom, ali i unutrašnje ispunjenosti i ličnog zadovoljstva postignutim, a skladan partnerski odnos je samo deo mozaika koji predstavlja njen život“

Mentalitet i udaja pre 30. godine

Iako neformalno, u našoj sredini postoje nepisani socijalni standardi koji određuju kada je primereno da devojka ili mladić stupe u brak. Te granice variraju od sredine do sredine, a kada se pređu okolina počinje da brine da li je sve u redu, a odjednom se stvara gomila posrednika koji bi neuparene što pre da upare.

Mirjana kaže da takva vremena još uvek nisu iza nas bez na postojanje društvenih mreža i savremenih kompjuterskih tehnologija koje služe baš za upoznavanje, zato što postoje porodična i socijalna očekivanja. S druge strane i lekari, naročito ginekolozi, upozoravaju na „biološki sat“, problem sa bračnim sterilitetom, rizike od kasnih trudnoća.

“Sa medicinske tačke gledišta, to je opravdano. Međutim, u psihološkoj praksi i životu srećemo 'normalne', pametne, uspešne i situirane žene koje su same. Vremena su se ipak promenila, kao i muško-ženske uloge. Brakovi se više ne sklapaju radi 'preživljavanja' i stereotipa u kome je uloga muškarca da materijalno obezbeđuje porodicu, a da žena ne radi i brine o deci. U današnje vreme standard je da žive kvalitetno u psihološkom i duhovnom smislu i da jedan drugom budu podrška, kao i da sačuvaju deo sebe i sopstvene individualnosti“, kaže ona.

http://superzena.b92.net/veze-i-seks.php?yyyy=2017&mm=04&nav_id=1254252
 
Super žena, super društvo, super budućnost. Sto puta smo prešli slične teme. Koga više briga da li si sa nekim ili ne. Veliku potrebu za partnerom imaju možda žene. Muškarci uvek nađu zanimaciju u drugim stvarima. Ako ti je baš do seksa mož da platiš prostituku. Rizik od bolesti ti je isti a potrošićeš manje para nego na "običnu" ženku.

Ово је донекле истина, имају већу потребу да се експонирају и буду примећене. Али је такав тренд погубан по цело друштво, независно од тога ко је колико себи довољан. Отуђење је увек лош избор.
 
Otudjenje nije moguce...
Kamo srece da ja mogu da se otudjim od glupe vlasti...i glupog naroda...

Niko ne veruje koliko gluposti...

Otisao u dedino selo , tamo uveli vodovod.....usput im pa da naplacuju i seljacima...
Ja pitam a kanalizacija....?
Kazu sto si glup, prvo vodovod.....
I kao po pravilu je glupi mi uvek prebacuju da sam glup kao tocilo...
Samo rekoh, prvo se gradi kanalizacija, za odvod i otpadne vode, a posle vodovod, jer ovako sjebali ste sve podzemne vode i bunare sto ih imate...
To su ljudi u svetu otkrili isto na greskama svojim i tudjim, a ovde ispadas snob koji se pravi pametan ako tako nesto kazes..

U gradu isto...
Svaki dan po 30 primera ogromne gluposti i 50 one sto se moze razumeti, sto je nehoticna ili nije se duboko razmislilo...da covek to i oprosti...

Jer moj motiv je jednostavan, ako bih mogao da se otudjim od glupe vlasti i glupog naroda, moje pare od poreza i taksi bi isle pametnoj vlasti, a onda bih imao dobitak vrlo brzo , kroz zdraviju sredinu , lepsu sredinu, bolje ljude, pametniju decu....milion pozitivnih pomaka..

- - - - - - - - - -

Koliko sam spreman da platim...?

Ako je ovako porez 10% i 20% PDV , ja bih bio spreman za neku zonu u Srbiji gde bi bila ta drugacija selekcija bez uplitanja vlasti , kao bescarinska, tako i ovo bez korupciona i bez gluposti zona, .....da platim duplo....znaci 20% pa i vise na profit i PDV i 40%
 

Ko nije sposoban na kompromise i da se odrekne maximalnog komfora slobodnog života i ne treba da maltretira onog drugog i ulazi u brak zbog godina ili "šta će komšiluk da kaže".

Ljudi su danas generalno veći individualisti (da ne kažem egoisti) nego što su bili, komfor života je neuporediv, neobavezan sex lako dostupan i moralno nije više predmet stigmatizacije,kretanje u širem krugu ljudi, napredak medicine koji omogućava porođaje u kasnijem dobu za žene i potenciju do pozne strosti za muškarce....sve je to promenilo bioritam današnjih ljudi. Rezultat je mnogo samaca, mnogo brakova sa jednim detetom,mnogo razvoda,mnogo razmažene dece nenaviknute da deli...
To vam je što vam je. Nema tu spasa, to nije pojava od juče i neće se završiti ni sutra. Verovatno će u tom pogledu biti sve gore. Slobode i komfora se ljudi neće tek tako dobrovoljno odreći.
 
Pa ko vise....zene ili muskarci...

Kazu mi da su zene uvek bile sebicnjakuse, tako da je krivica do muskaraca...
Ja nesto ne bih rekao da je tako , ali tako kazu ove najglasnije...

U praksi zene se otimaju za ono kakav sam, a ne ono kako izgledam...
Prvo se mnogo njih otima kako izgledam, ali tu vrlo brzo jasno naglasim ne med ne mleko...
Pa se sklone....odu...pobegnu....
Na obostrano zadovoljstvo , ali za 40% bi moglo da bude i drugacije, ali prestraseno , nabedjeno ,, zna sve...
One koje se malo upuste, one posle prvo sto probaju je da ostanu iste jebivetarke, a da ja pristanem na jebivetarstvo...

Mozda bih ja sam i pristao, ali necu pa sutra da mi deca budu debili kao kod komsije...
I ima primera gde je musko cekalo zenu koja moze da bude dobra zena i majka i sad ima decu a ne bolide...
A Srbija i srpska zena ima uvek opravdanja sto su danasnja deca bolidi...
Nikad to nije istina, znaci nijedna nece reci bolidi su zbog mene i zbog muskarca koji je pristao da me ozeni , a nije hteo bas svako nego ovaj......

- - - - - - - - - -

E kad vide da im ne prolazi jebivetarstvo, e onda pocnu da misle....da traze kompromis...
I tek onda zakljuce da ono sto trazim nije nenormalno , nije sebicno nego je zbog zajednickog interesa...
Nekad i na moju stetu a radi zajednickog....i opet insistiram na tome iako je na moju stetu...
 
Bilo bi lepo kada bi sem citiranog članka bilo dopisano još nešto da znam šta je tema bez slobodnog tumačenja. Samo kažem.

Tema je jasno odredjena naslovom, tako da tu nema sta da se doda, veoma prosto i jednostavno.

- - - - - - - - - -

Ko zeli - nikada nije bilo lakse vencati se...sam pao, sam se ubio...

Zapravo, nikada nije bilo teze nego danas, mozes se vencati sa bilo kakvom budalom ukoliko nemas nikakve kriterijume ali pravu osobu za brak koja vredi vrlo je tesko naci.

- - - - - - - - - -

Ko nije sposoban na kompromise i da se odrekne maximalnog komfora slobodnog života i ne treba da maltretira onog drugog i ulazi u brak zbog godina ili "šta će komšiluk da kaže".

Ljudi su danas generalno veći individualisti (da ne kažem egoisti) nego što su bili, komfor života je neuporediv, neobavezan sex lako dostupan i moralno nije više predmet stigmatizacije,kretanje u širem krugu ljudi, napredak medicine koji omogućava porođaje u kasnijem dobu za žene i potenciju do pozne strosti za muškarce....sve je to promenilo bioritam današnjih ljudi. Rezultat je mnogo samaca, mnogo brakova sa jednim detetom,mnogo razvoda,mnogo razmažene dece nenaviknute da deli...
To vam je što vam je. Nema tu spasa, to nije pojava od juče i neće se završiti ni sutra. Verovatno će u tom pogledu biti sve gore. Slobode i komfora se ljudi neće tek tako dobrovoljno odreći.

Slazem se ali ovo za nedostatak stigmatizacije i jeste problem, jer upravo promocija promiskuiteta, neobaveznih veza, kombinacija je i doprinela da je tesko izgraditi konvencionalnu vezu koja vodi do braka. Danas svako svakoga vara, zivi se necasno i nemoralno a osobe labilnog morala se ne menjaju i kasnije i kada dodje do braka to brzo puca.
 

Back
Top