ПОВРАТАК ОТПИСАНОГ: Драган Ђилас у трци за градоначелника Београда

комшија

Stara legenda
Poruka
90.831
http://www.kurir.rs/vesti/politika/povratak-otpisanog-dilas-u-trci-za-gradonacelnika-beograda-clanak-2802329

POVRATAK OTPISANOG: Đilas u trci za gradonačelnika Beograda

1119991_16_06.jpg


Nekadašnji šef DS ozbiljno razmišlja da učestvuje na izborima u Beogradu, i to kao predvodnik grupe građana

Dragan Đilas, bivši gradonačelnik Beograda i nekadašnji lider Demokratske stranke, ozbiljno razmišlja o povratku u politiku, i to tako što će se kandidovati na izborima u glavnom gradu, saznaje Kurir.

Đilas još nije doneo konačnu odluku da li će na gradskim izborima nastupiti kao predvodnik nove grupe građana ili stranke. Da će trka za prvog čoveka prestonice biti interesantna, već sad je jasno, jer je aktuelni gradonačelnik Siniša Mali najavio da je odustao od novog mandata. Zanimljivo je da je Mali iskoristio priliku da potkači svog prethodnika, kome je zamerio pre svega prekomerno zaduživanje, što mnogi tumače kao nagoveštaj Đilasovog povratka na velika vrata prestonice.

Krčka se

Ovo nam je juče potvrđeno i iz nekoliko izvora bliskih Đilasu.

- U slučaju da prelomi da se ponovo vrati u politiku, biće to uz osnivanje pokreta ili stranke. Varijanta da se nađe na listi neke druge stranke u ovom momentu ne dolazi u obzir, što je i logično imajući u vidu na kojim je pozicijama bio. Činjenica je da on želi da se vrati u politiku, ali još nije doneo odluku. Deo prijatelja ga savetuje da sad izađe na izbore za gradonačelnika, dok deo njih smatra da bi trebalo malo da sačeka. Priča se i da se u SNS plaše ove odluke, jer je Đilas do sada pobeđivao Vučića - kaže naš izvor.

Upitan da komentariše naša saznanja, Đilas je rešio da ostane tajnovit.

- Ne dajem političke izjave već godinama - bio je kratak.



Politički analitičar Milan Nikolić ocenjuje da je Đilas ostao u dobrom pamćenju Beograđana i da bi svakako imao šanse za povratak u gradonačelničku fotelju.
- I sami znate da Most na Adi mnogi i dalje zovu Đilasov most, - objašnjava Nikolić.


82262468.jpg


Aleksandar Šapić, koji trenutno vodi opštinu Novi Beograd, zasad je jedini političar koji je otvoreno rekao da mu je ambicija da sedne u fotelju gradonačelnika Beograda. O Đilasovim ambicijama, kako kaže, može samo da nagađa.
- Mogu samo da kažem da me ne bi iznenadilo da i on poželi da bude gradonačelnik. U tom slučaju, poželeću mu svu sreću. - izjavio je Šapić za naš list.


- - - - - - - - - -

:super:
 
Дрвосек опет јаше.

Дрвосек?
Мораћеш да му пронађеш други епитет јер је твој фирер наредио да се посече храст код Савинца (Горњи Милановац) стар више од 600 година.

35934_poseceni-hrast-2_f.jpg
 
Sta mislite, ciji ce zaista da bude kandidat gospodin Djilas?

Наводно ће бити неазвисна Група грађана(колико се само ово раширило, скоро да помисли човек да је намерно) али је суштински Вучићев. Ипак ниједна криминална активност Ђиласа није заустављена за време напредних лопова. Штавише, многи његови људи су код напредних лопова и повезани сте као цревца.
 
Опет ће бити зилион кандидата у опорбеним редовима.

Неки лажни, неки не. А нико неће знати ко је чији.

Бамбусање мозга.

Сиса Прангија прима државну плату још 5 месеци, после тога ће бити мекши од памука. Поуздани извори кажу да Поздерац бежи од поверилаца и скрива се по манастирима.
 
A "posebno sportistkinje" - pojedine ...:)

- - - - - - - - - -

Дрвосек?
Мораћеш да му пронађеш други епитет јер је твој фирер наредио да се посече храст код Савинца (Горњи Милановац) стар више од 600 година.

35934_poseceni-hrast-2_f.jpg


:think:


Ko li posece one platane po Bulevaru ....?
Da mi je znati ...:think:

Mora da je neki "junak i djidija" ...!
A jos i "bizMismen" ...
 
- Друг Ђидо.
- Гангула.
- Прангија.
- Крадула.
- председникпремијерпатријархградоначелник.
- Бели Прелетачевић.

Биће тешко одабрати.

Mislim da gospodin Đitler zaslužuje pažnju građana
 
Da te malo poučim ugro-finskim osnovama

Vidi ovako, taj gospodin se zove György Soros
Postoje dve varijante čitanja njegovog imena i prezimena:

1) MAĐARSKA varijanta: Đerđ Šoroš
2) ENLESKA (rekao bih globalna): Džordž Soros


Korišćenjem varijante "Soroš" takva osoba se samoproglašava za čobana :)
 
Poslednja izmena:
Mali je dobar, ali za narod sa jačim platama.

Đilasa volim jer je učenicima delio besplatne udžbenike, i to duple
što mi je iz određenih razloga takođe odgovaralo.

I to je radio džentlmenski,
tvrdeći da to nije neki trošak za grad.

Krivo mi je što nije dovršio one ormariće za učenike.
Ormarići su napravljeni - ali su razvaljeni jer nisu na dobar način deci prezentovani.

Mislim da je ključna greška bila
što su na ormarić išla po dva učenika ...
 
http://www.nspm.rs/politicki-zivot/odgovor-aleksandru-vucicu-ili-sta-nije-smesno.html

Одговор Александру Вучићу или - шта (ни)је смешно?

Dragan-Djilas.jpg


Економски концепт развоја Србије написао сам искључиво са жељом да, на основу свог знања и искуства, допринесем бољем животу у Србији. Концепт се не бави критиком ниједне власти појединачно, већ даје идеје чијом би реализацијом, верујем, било боље свима нама који у овој земљи живимо.
У последњем броју "Недељника" председник Вучић је о мом концепту рекао: "Смејао сам док сам га читао зато што је све смешно. Човек нема појма. То му је писао Никезић и обојица немају појма. Не можете ви да измишљате топлу воду у економији. Ту је само дисциплина и одговорност. А ко има та нова генијална решења, нека се прјави за Нобелову награду. Можда је добију Ђилас и Никезић?".
Али, то није било довољно, него је мени посветио још један део интервјуа: "Немам ја проблем са њим, нити са било ким другим. Имам проблем када неко мисли да неодговорним изјавама и демагошком политиком стиче популарност. Ја сам противник демагогије. Ја њему желим много успеха на београдским изборима, и на свим следећим изборима. Али је његов проблем што ћу ја бити на другој страни...".

vucic-besan.jpg


Не желим да се спуштам на ниво доказивања ко је незналица, а ко свезналица. Сматрам да нисам ни једно ни друго. О томе колико знам говори компанија коју сам направио, резултати у вођењу града Београда и Кошаркашког савеза Србије.
Да би се лакше схватило ко обмањује Београђане, довољно је ући на сајт Управе за јавни дуг Министарства финансија и видети колики је дуг био октобра 2013. године када сам смењен, а колики је сада. Октобра 2013. године био је тачно 45,8 млрд динара (око 380 милиона евра), а данас је је 42 млрд динара (око 350 милиона евра). Ако некоме ни ово није довољно, може да погледа управо објављну студију Фискалног савета у којој јасно пише да је дуг Београда на крају 2013. године био око 410 милиона евра. Толико о задужености, спасавању Београда од банкротства и сличним политичким измишљотинама. О томе како је могуће да дуг није више смањен кад у ове четири године није изграђен ниједан капитални објекат, ниједна школа, ниједно обданиште, ниједан дом здравља, када је купљено осам пута мање возила за ГСБ него у претходне четири године, кад је укинута 13. пензија, када град више не купује уџбенике основцима.... о томе неком другом приликом.

Економска политика је комплексна ствар, али се њена успешност лако оцењује кроз бројеве. Политичари те бројеве могу да покушају да тумаче како им одговара, али их не могу изменити. Тако баш данас, када се "Недељник" појављује на киосцима, Скупштина града Београда, на основу предлога градоначелника Синише Малог и Градског већа, усваја Завршни рачун града Београда за 2016. годину. У њему пише да је задуженост Београда 44.8 милијарди динара, односно 370 милиона евра. То је неупоредиво мање од 650 милиона евра, колико председник Вучић тврди да Београд тренутно дугује. Та иста Скупштина усвојила је и Завршни рачун за 2013. годину, последњу у којој сам био градоначелник. У њему пише да је дуг Београда 47 милијарди динара (око 400 милиона евра), што је више него дупло мање од тврдње председника државе да је град на крају 2013. године дуговао милијарду и сто двадесет милиона евра. Да би се лакше схватило ко обмањује Београђане, довољно је ући на сајт Управе за јавни дуг Министарства финансија и видети колики је дуг био октобра 2013. године када сам смењен, а колики је сада. Октобра 2013. године био је тачно 45,8 млрд динара (око 380 милиона евра), а данас је је 42 млрд динара (око 350 милиона евра). Ако некоме ни ово није довољно, може да погледа управо објављну студију Фискалног савета у којој јасно пише да је дуг Београда на крају 2013. године био око 410 милиона евра. Толико о задужености, спасавању Београда од банкротства и сличним политичким измишљотинама. О томе како је могуће да дуг није више смањен кад у ове четири године није изграђен ниједан капитални објекат, ниједна школа, ниједно обданиште, ниједан дом здравља, када је купљено осам пута мање возила за ГСБ него у претходне четири године, кад је укинута 13. пензија, када град више не купује уџбенике основцима.... о томе неком другом приликом.Шта је смешно или погрешно у тврдњи да је боље да држава покрене регионалне компаније које ће обрађивати десет хиљада хектара земље уместо да та земља и даље буде необрађена?

Да ли је демагогија, да ли се смејете када прочитате да је 200 евра плата која људима не обезбеђује живот достојан човека и да нам нису потребни инвеститори који, и поред огромних државних субвенција, толико нуде српском раднику?

Док сам читао све ово, али и многе друге идеје и тврдње које су изазвале смех код председника, нисам се насмејао ниједном. А ви?


Председниче Републике Србије, рекли сте у интервјуу да ћемо, ако се вратим у политику, бити на различитим странама, односно да нећу успети, јер ћете Ви бити на другој страни. Да ли ћу се вратити у политику заиста не знам, али знам да увек полазим од тога да сви ми који живимо у Србији своју земљу подједнако волимо и да сви желимо да људи у њој живе боље – да имају веће плате, виши стандард, да нам болнице и школе буду боље, да нам деца буду безбеднија на улицама, да имамо боље путеве... Оно у чему се разликујемо је питање које методе треба применити да бисмо до тог заједничког циља дошли. То што један део грађана верује да ће бољитак Србији доћи ако радимо на један начин, а други верују да ћемо до бољег живота доћи радећи на други, никако не значи да су они на различитим странама, јер сви желимо исто. Када би неко од нас желео да уништи Србију, а онај други је бранио, онда бисмо били на различитим странама. Само онога ко би напао нашу државу можемо да третирамо као непријатеља. А пошто сви ми који у овој земљи живимо желимо исто, а то исто је бољи живот, онда ми, грађани Србије, никада не можемо бити на различитим странама. То што су једни за Русију, а други за Европску унију, то што једни гласају за СНС, а други за опозиционе странке не значи да смо једни другима непријатељ, нити да смо на супротним странама. Када то прихватимо, сви који у Србији живимо, укључујући и оне који су на власти, тада ћемо напокон направити основ да можемо да кренемо ка бољем животу коме сви тежимо

Шта је смешно или погрешно у тврдњи да је боље да држава покрене регионалне компаније које ће обрађивати десет хиљада хектара земље уместо да та земља и даље буде необрађена? Да ли је демагогија, да ли се смејете када прочитате да је 200 евра плата која људима не обезбеђује живот достојан човека и да нам нису потребни инвеститори који, и поред огромних државних субвенција, толико нуде српском раднику? Док сам читао све ово, али и многе друге идеје и тврдње које су изазвале смех код председника, нисам се насмејао ниједном. А ви? Председниче Републике Србије, рекли сте у интервјуу да ћемо, ако се вратим у политику, бити на различитим странама, односно да нећу успети, јер ћете Ви бити на другој страни. Да ли ћу се вратити у политику заиста не знам, али знам да увек полазим од тога да сви ми који живимо у Србији своју земљу подједнако волимо и да сви желимо да људи у њој живе боље – да имају веће плате, виши стандард, да нам болнице и школе буду боље, да нам деца буду безбеднија на улицама, да имамо боље путеве... Оно у чему се разликујемо је питање које методе треба применити да бисмо до тог заједничког циља дошли. То што један део грађана верује да ће бољитак Србији доћи ако радимо на један начин, а други верују да ћемо до бољег живота доћи радећи на други, никако не значи да су они на различитим странама, јер сви желимо исто. Када би неко од нас желео да уништи Србију, а онај други је бранио, онда бисмо били на различитим странама. Само онога ко би напао нашу државу можемо да третирамо као непријатеља. А пошто сви ми који у овој земљи живимо желимо исто, а то исто је бољи живот, онда ми, грађани Србије, никада не можемо бити на различитим странама. То што су једни за Русију, а други за Европску унију, то што једни гласају за СНС, а други за опозиционе странке не значи да смо једни другима непријатељ, нити да смо на супротним странама. Када то прихватимо, сви који у Србији живимо, укључујући и оне који су на власти, тада ћемо напокон направити основ да можемо да кренемо ка бољем животу коме сви тежимо
 
Poslednja izmena:

Back
Top