E baš za inat - patrijahalni muškarci.

Patrijahalno -> od reci Padre (Otac), gde je musko (i to otac, ne bilo koje musko) glavno u kuci, donosi odluke, pita se za sve i ima pravo veta. Opisuje situaciju (uredjenje porodicnog zivota), a ne osobu.
Pretpostavljam da mislis na osobu muskog pola koja zeli da zivi u tako uredjenoj porodici.
U 21. veku, takvo uredjenje je zaostalo, neprakticno, i meni licno, nehumano.
No, to je, opet, licni izbor, i ako hoces tako sa nekim - hoces, ako neces, produzis dalje. Krpa nadje zakrpu.
 
preciziraj miss
ja nemam utisak da srecem patrijarhalne muskarce u klasicnom smislu

ovo sto si navela *da iznosi svoje stavove kao jedino ispravne* je osoba koja ne postuje druge ljude (narocito zenske ljude :lol:) , tako da sa takvima ne bih mogla ni da se druzim, a kamo li nesto vise.

Posto pretpostavljam da je ova tema nastavak one prethodne dve, razlika je ogromna

Mocan muskarac koji je pozeljan je neko ko postuje sebe, ali ne vise (ni manje) nego zene, neko ko ne bi dozvolio da se njime manipulise ili lose postupa na bilo koji nacin (dakle inteligentan da uvidi i dovoljno samouveren da se ne ponizava ni pred kim), a ovo iz opisa je primitivan i agresivno orijentisan covek koji je za izbegavanje. Razlika je velika iako moze da deluje da su slicni utoliko sto obojica drze do sebe.

Razlika je i u tome sto patrijarhalan muskarac misli da mu postovanje i dominacija sleduju samo zato sto je musko, a pravi muskarac (tzv *mocan* iz prethodne epizode :D) poseduje prirodni autoritet, sama njegova licnost izaziva postovanje i on nema potrebe (a i ne zeli) da ga zahteva ili namece.
 
Poslednja izmena:
Kukanje na to da je neko patrijarhalan, zatucan i da je to sada problem u nekim musko/zenskim odnosima, danas u 21. veku je suludo. Slazem se da je danas pitanje izbora partnera. Zene vise niko ne prisiljava da se udaju za nekoga. Sve je stvar licnog izbora. Shodno tome, ako imas izbor imas i odgovornost za donesene odluke. Ako se ne osecas prijatno u nekoj vezi, nemoj da budes u istoj. Ali nemoj zato da otvaras retardirane teme gde ces cekati da se jave sapatnice koje ce ke.njati po muskarcima u Srbiji. Ako su ovde patrijarhalni, zatucani, sirovine, veliki je ovaj svet,, postoji internet koji ga povezuje, trazi srodnu osobu na nekom drugom mestu.
 
Kukanje na to da je neko patrijarhalan, zatucan i da je to sada problem u nekim musko/zenskim odnosima, danas u 21. veku je suludo. Slazem se da je danas pitanje izbora partnera. Zene vise niko ne prisiljava da se udaju za nekoga. Sve je stvar licnog izbora. Shodno tome, ako imas izbor imas i odgovornost za donesene odluke. Ako se ne osecas prijatno u nekoj vezi, nemoj da budes u istoj. Ali nemoj zato da otvaras retardirane teme gde ces cekati da se jave sapatnice koje ce ke.njati po muskarcima u Srbiji. Ako su ovde patrijarhalni, zatucani, sirovine, veliki je ovaj svet,, postoji internet koji ga povezuje, trazi srodnu osobu na nekom drugom mestu.

vala bas....
 
Patrijahalno -> od reci Padre (Otac), gde je musko (i to otac, ne bilo koje musko) glavno u kuci, donosi odluke, pita se za sve i ima pravo veta. Opisuje situaciju (uredjenje porodicnog zivota), a ne osobu.
Pretpostavljam da mislis na osobu muskog pola koja zeli da zivi u tako uredjenoj porodici.
U 21. veku, takvo uredjenje je zaostalo, neprakticno, i meni licno, nehumano.
No, to je, opet, licni izbor, i ako hoces tako sa nekim - hoces, ako neces, produzis dalje. Krpa nadje zakrpu.

Definicija je ok....

Danas je matrijarhalno drustvo, tj zensko mora da prihvati svaku odluku i moze da donese veto na svaku odluku, donosi odluke o zajednickim stvarima, a ima neodoljivu potrebu da zna bas sve o pozivima, imovini i trenutnoj poziciji muskarca.



Nejasno je to oko fizicke sile, posto zene odmah, gratis, ubacuju da je patrijarhalni muskarac onaj koji fizicki udara zenu...
Medjutim, mnoge koje ne podnose patrijarhalce dobro podnose batine, tj sa tipovima su koje zovu patrijarhalnim , a sa njima nemaju blage veze jer stvarno ne podnose patrijarhalne...
Ali imaju zort od svog muskarca....

Slicnosti patrijarhalnog muskarca i matrijarhalne zene postoje....egocentricnost, narcisoidnost, sebicnost, neposvecenost porodici, zabluda da su posveceni porodici i da se zrtvuju za nju, a ustvari ono sto bace je uvelicano 10x kao doprinos porodici i naravno masovna kontrola svih ulaza i izlaza i materijalnih i emotivnih...Tu obicno i prave veliku stetu deci...


Ali bitnije je ono kakvu atmosferu prave u drustvu a to je ovo...

 
Naslov sve govori.

Kad imaš posla s patrijahalnim muškarcem za trpezarijskim stolom, moraš prvo njemu da suneš kutlaču supe u tanjur
inače će da se uvredi:lol:

- - - - - - - - - -

Patrijahalni muskarac prvi uzme batak, a tek onda mogu i ostali da se posluze piletinom:zaljubljena:

vidim da si i ti naučio istu lekciju o patrijahalnosti.
 
crnogorci,hercegovci a mogu i bosanci
uglavnom zasene prodornoscu nas domicilne jer se mora uspijet po svaku cenu
klasicno prenosenje plemenskog ustrojstva u ,,urbanu,, sredinu
tacnije,nakalemljivanje... onda imamo taj neki suludi mix koji je ovo sto jeste

potpuno si u pravu. donose folklor u urbanu sredinu i ta mešavina osobina i običaja dovodi do onog što se danas popularno zove TURBO
 
Kad imaš posla s patrijahalnim muškarcem za trpezarijskim stolom, moraš prvo njemu da suneš kutlaču supe u tanjur
inače će da se uvredi:lol:

- - - - - - - - - -



vidim da si i ti naučio istu lekciju o patrijahalnosti.

Nije bre, Perfi, pomešala si redosled. Prvo kad uđe na vrata moraš kaput da mu prdržiš, pa onda kad sedne, ti prineseš fino lavor tople vode, izribaš mu stopala - covek je ceo dan šljakao - pa tek onda prinosiš za jelo. U međuvremenu, ako izrazi želju, treba i neke druge aktivnosti da obaviš :zper:

A baš smo se zezali, pita me "a bi li mi oprala noge" - onako provokatorski, majstor je za to. Ja ga gledam, smejem se i kažem bih, što ne bih. E? Stvarno bi? Ja kažem "bih".

Iznenadio se samo tako, mada nije tražio da donesem lavor da proveri :lol:
'Ladno bih mu oprala da jeste. E sad, šta bi tražila zauzvrat, ne znam, ali smislila bi nešto dumreš :D
Recimo on smatra da će žena koja voli sve oprostiti čoveku kojeg voli; ona koja ne ga ne voli neće mu oprostiti ni najmanju sitnicu.
Ja nisam sklona da se složim ni sa takvom generalizacijom, niti sa takvim pojednostavljivanjem muško-ženskih odnosa. Mada moram reći da je meni oprošteno nešto što bih ja teško drugom oprostila. To me je itekako navelo na razmišljanje.
 

Back
Top