Frekvencija WIFI i Mikrotalasne ista - da li je moguce da niko ovo ne vidi?

Kamaele, prvo tema je o wifi a ne mobilnom zračenju.

Drugo, ti se i dalje pozivaš na tekst budaletine Ivone Živković a ne na originalnu naučnu studiju. Daj link na original i da vidimo koji je njihov zaključak, a da onda vidimo da li je neko potvrdio njihove zaključke. Ponavljam, Ivona je idiot i njen tekst ne prihvatam.

Treće, ja smatram da je Leteće Špageti Čudovište stvorilo svemir, tvoj bog mi nije blizak. Držimo religiju dalje od ove diskusije.
 
Niko te ne tera da verujes. Uzmes ti lepo blagos nama mobilni i selojtep, zalepis oko glave i kliknes 777, hitnu sluzbu ili neki drugi besplatni servis, termometar u usta i dokazes da ti se glava nece ugrejati. Ili, odradi istrazivanje za sebe.
Izvini, al ako si ti lud da obmotavaš glavu selotejpom zato što si pročitao članak u nekom tabloidu, ja svakako nisam i imam pametnija posla u životu.
Uostalom, imam kosu i nisam oćelavio pre vremena kao ti. Lako je tebi da zalepiš selotejp na ćelavu glavudžu. :lol:
 
Screenshot_20170501-154345.jpg


https://de.m.wikipedia.org/wiki/REFLEX-Studie

Prevara koja nije imala dug vek, falsifikovali su podatke, niko nije uspeo da ponovi njihove zaključke sem njih samih, očekivano.
 
PS:
Ovi novi "pametni" telefoni su najgore zlo.
Bukvalno
svaka cast.. glupi su ko noc.. ja sam bio srecniji sa nokiom koja je imala jednu igricu sat poruke i telefon, video sam displey i po danu i po noci, baterija je trajala 5-7 dana, ovo danas . mislim koji ce mi word i eksel na ekranu od 10cm.. gde se nista ne vidi jer je sitno .. jos guraju 4k rezolucije.. ma debilane, uopste nista od toga ne treba prosecnom korisniku a tu je 95% populacije..
 
svaka cast.. glupi su ko noc.. ja sam bio srecniji sa nokiom koja je imala jednu igricu sat poruke i telefon, video sam displey i po danu i po noci, baterija je trajala 5-7 dana, ovo danas . mislim koji ce mi word i eksel na ekranu od 10cm.. gde se nista ne vidi jer je sitno .. jos guraju 4k rezolucije.. ma debilane, uopste nista od toga ne treba prosecnom korisniku a tu je 95% populacije..

A najgore:
Ovi novi koštaju kao dobar laptop računar
 
A tvoj cale je isto mislio za tvoju Nokiu, da je mnogo glupo da svako vucara telefon sa sobom. Imaš telefon kući i to je dovoljno. Tvoj deda je pa za ćaletov kućni telefon mislio isto, ima jedan telefon u selu, šta će svakoj kući telefon? Pradeda je smatrao da su svi telefoni glupost i zlo.

Да има један телефон у селу, ти би сада уз пиво пред задругом објашњавао шта је ГМО и глобализам.
То би било много боље него што свираш по интернету. :D
 
Tuzno je sa kakvim retosima moras deliti vazduh
nije bas tema ali ajd,
koliko ti zeleo da budes "up to date" i hteo da imas prava
toliko ovi sto nece nove tehnologije imaju pravo da je nemaju

napr. u potpunosti podrzavam zemlje poput Severne Koreje koja nece vecinu tekovina modernog doba. Jer su skontali na vreme da licnost kao jedinka, statisticki gledano, je orobljena i nesretna u tim sistemima i ima sve manje.
 
Poslednja izmena:
Onda mora da si podrzavao sve one posrane diktatore koji su poskidani sa vlasti u zadnjih 20-tak godina. Koji luzer. Nema veze sa temom, i sam si rekao. I onda kako NWO srusi neki despotsku rezim ti podrzavas sledeci. I sve tako u krug. Sad imas samo jos Severnu Koreju. A ne vidim da si otisao da zivis tamo. A i sto bi? To je jedina zemlja koja nema Internet. A "lepo"je podrzavati je sa daljine, a ne koristiti njene tekovine. Kakvi luzeri. Kakvih pukotina ima po forumima.
 
nije bas tema ali ajd,
koliko ti zeleo da budes "up to date" i hteo da imas prava
toliko ovi sto nece nove tehnologije imaju pravo da je nemaju

napr. u potpunosti podrzavam zemlje poput Severne Koreje koja nece vecinu tekovina modernog doba. Jer su skontali na vreme da licnost kao jedinka, statisticki gledano, je orobljena i nesretna u tim sistemima i ima sve manje.

Imaju pravo da nemaju nove tehnologije, tačno. U čemu je onda fora? U tome što oni nemaju pravo da to drugima uskrate. Dakle, ako moj komšija u zgradi smatra da je WiFi štetan, on ima pravo da ne koristi WiFi ruter u svom stanu, ali nema pravo da meni zabrani da ja koristim WiFi ruter u svom stanu jer signal dopire i do njega.

Dakle izolacija je uvek opcija, idi na planinu, uzgajaj svoju hranu, odbij internet, radi šta hoćeš. Ali ni na toj planini nemaš pravo da zahtevaš da do tebe ne dolazi signal mobilne mreže - ukratko nemaš pravo da nešto uskratiš i zabraniš drugima, neće niko tebi da se prilagođava samo zato što ti nešto nećeš. Eto GPS signal postoji na svakoj lokaciji planete, šta ako neki zaverenički internet sajt, guru ili idiotska država poput S.Koreje sada proglasi GPS signal kancerogenim? Jel treba da ga ukinemo?

Dok god se štetnost nečeg inače korisnog ne dokaže, zabrana nije moguća. Moguć je lični izbor da to ne koristiš i da od toga pobegneš.
 
Onda mora da si podrzavao sve one posrane diktatore koji su poskidani sa vlasti u zadnjih 20-tak godina. Koji luzer. Nema veze sa temom, i sam si rekao. I onda kako NWO srusi neki despotsku rezim ti podrzavas sledeci. I sve tako u krug. Sad imas samo jos Severnu Koreju. A ne vidim da si otisao da zivis tamo. A i sto bi? To je jedina zemlja koja nema Internet. A "lepo"je podrzavati je sa daljine, a ne koristiti njene tekovine. Kakvi luzeri. Kakvih pukotina ima po forumima.
A evo i jedne autenticne korisnice svih modernih tekovina koje su je prosvetlile pa deli pamet ovde. Nadam se da neces nastaviti govoreci kako droga, tehno muzika.. valjaju?
 
napr. u potpunosti podrzavam zemlje poput Severne Koreje koja nece vecinu tekovina modernog doba.
Šta u ovakvom slučaju znači "podržavati"?

Jako mi liči na "podržavam oživljavanje sela ali mogu da živim samo u gradu".

Izjavio si da si diplomac ETF. Siguran sam da bi te u Severnoj Koreji dočekali raširenih ruku. Kada bi bio tamo, mogao bi da kažeš da ih podržavaš.

Imaju pravo da nemaju nove tehnologije, tačno. U čemu je onda fora? U tome što oni nemaju pravo da to drugima uskrate.
"Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Muad'Dib."
 
Poslednja izmena:
A evo i jedne autenticne korisnice svih modernih tekovina koje su je prosvetlile pa deli pamet ovde. Nadam se da neces nastaviti govoreci kako droga, tehno muzika.. valjaju?

Sta si bio pre 10 i 5 godina? Iracanin? Libijac? Posto si sad Severnokorejac. Hi hi hi. Koja prsotina. Ja sam vegetarijanka koja slusa klasiku i ne koristi nikakve droge. Sve si pronasio. Nije ni cudo da podrzavas svinjokorejski rezim. Solidarisi se sa njima i ugasi Internet. I to za pocetak. I nije tema.
 
Izvini

Uostalom, imam kosu i nisam oćelavio pre vremena kao ti

Ne izvinjavaj se, samo nemoj lagati. Kosa mi je bolja od tvoje iz razloga sto koristim preparate iz prirode na bazi koprive umesto hemije u plastici za koju dajes mamin dzeparac.

To sto se sisam na kratko ne znaci da nemam kose, vec da ne posecujem salone sa trendi frizerima i frizerkama. Kad te osisaju i naprave frizuricu po tvoj zelji, da li te naprskaju sa onom mirisljavim prahom? Stave cetku za brijanje u mirisljavi puder pa ti prodju po vratu i frizurici, da budes lep :lol:
 
Evo tabele "dozvoljenog" zracenja

Postoje specificnosti vezane za frekvencije. Molekuli vode zaista rezoniraju na 2,4GHz i zbog rezonanse svaki izraceni milivat zadrzavaju i pretvaraju u toplotu.
Mi smo napravljeni od 2/3 vode, i ta voda se zracenjem zagreva.
Uporedjujuci nasu masu (ili masu nase vode) sa izracenom snagom iz kucnih uredjaja, i gledajuci tabelu, zakljucujemo da je izracena snaga bezbedno niska.
To nije potpuno tacno. Mi nismo bure sa vodom, nego je voda u nama neravnomerno rasporedjena i njen ph (i provodnost) jako varira. To znaci da wifi zracenje ne zagreva homogeno ceo organizam, nego se javljaju vruce tacke u kojima je apsorpcija najveca. Vruce tacke znace unistavanje - kuvanje tkiva.

Nize frekvencije (mobilni 900MHz) ne zagrevaju vodu u organizmu. One prolaze kroz telo odbijajuci se od bolje provodnih tkiva izlaze iz organizma. Problem je sto u organizmu postoje supljine (za radio talase) cije su dimenzije samerljive sa talasnom duzinom. Tada se u tim supljinama (mozak, trbusna duplja, pluca i slicno) mogu formirati stojeci talasi. Energija stojeceg talasa je najveca u cvorovima napona (gde je elektricna komponenta talasa najjaca) i u cvorovima struje (gde je magnetna komponenta najjaca). U prvima se stvara napon koji moze izvrsiti elektrolizu telesnih tecnosti i osloboditi -OH grupu (koja se zbog reaktivnosti lepi za sta stigne, cak i za dnk), a u cvorovima struje se formiraju vruce tacke koje prze i kuvaju.

Statisticki se ovo retko desava, ali statistika nije garant zdravlja. Statistika kaze da i ratovi ubijaju manji procenat stanovnistva nego saobracaj. Da li su ratovi onda bezopasni?
 

Back
Top