Frekvencija WIFI i Mikrotalasne ista - da li je moguce da niko ovo ne vidi?

Koliko znam na ETF se ne izučavaju žive ćelije. Znači diplomac ETF ne može dokazati štetnost bilo čega na žive ćelije.

Osim toga napravio si pogrešno poređenje. Isto kao kada bi rekao da je svaki povetarac opasan zato što su uragani opasni.

Nije neophodno tehnicko znanje o celijama osim osnovnog koje se stice u srednjoj, da bi se sa dostupnim informacijama u roku od samo jednog dana mogao ustanoviti uticaj frekvencija na celije, organe i organizme.
 
Elem,
vecina frekvencija wifi je oko 2450Mhz a na istoj radi i mikrotalasna.
Ova frekvencija je podesena u mikrotalasnoj da bi grejala vodu.
Ljudsko telo je sacinjeno od 50-80% vode.

Mene interesuje koji je to genije bio koji je tako podesio wifi da kuva ljudske mozgove svaki dan?
A kada pogledate danas wifi ima svaki stan, svaki mobilni telefon tako da ga ne mozete izbeci.

Kako se zastititi?
http://www.blic.rs/vesti/svet/pocel...pjutera-sada-obican-vajfaj-moze-da-ga/3t4285c


Neko alergičan na polen, neko na prašinu a neko na WiFi.
 
Kako to utiču frekvencije na ćelije, organe i organizme?
evo ovde je lik objasnio kako se pomocu EM talasa utice na bioloske oranizme,
... ukratko, ukoliko postoji nedostatak bakra u telu. Bakar se zamenjuje drugim metalima prisutnim i ovakvi zivci su osetljivi na EM talase...
pogledajte do kraja objasnjava kako putem EM talasa frekvencija reda GHz.. se utice direktno na DNK!!!!

 
Poslednja izmena:
Elem, kao što većina zna, mikrotalasne rerne, ili kako mi to iz neznanog mi razloga zovemo “pećnice”, zagrevaju čorbe, sarme, gulaše, pasulje i sutlijaše (ima nas raznih!) i sl. koristeći mikrotalase. U elektromagnetnom spektru, oni predstavljaju vrstu talasa koji se po učestalosti (broju talasa u sekundi) nalaze između radio-talasa i infracrvenog zračenja. U klasičnoj mikrotalasnoj pećnici, frekvencija talasa uznosi oko 2450 megaherca (2,45 gigaherca[1]).
...izvor
 
http://www.who.int/peh-emf/publications/facts/fs296/en/

A number of studies have been conducted where EHS individuals were exposed to EMF similar to those that they attributed to the cause of their symptoms. The aim was to elicit symptoms under controlled laboratory conditions.

The majority of studies indicate that EHS individuals cannot detect EMF exposure any more accurately than non-EHS individuals. Well controlled and conducted double-blind studies have shown that symptoms were not correlated with EMF exposure.

It has been suggested that symptoms experienced by some EHS individuals might arise from environmental factors unrelated to EMF. Examples may include “flicker” from fluorescent lights, glare and other visual problems with VDUs, and poor ergonomic design of computer workstations. Other factors that may play a role include poor indoor air quality or stress in the workplace or living environment.

There are also some indications that these symptoms may be due to pre-existing psychiatric conditions as well as stress reactions as a result of worrying about EMF health effects, rather than the EMF exposure itself

Ukratko, u pitanju je psihički problem, tripuju se. Indicating je da je ovaj iz Blica bio personalni trener za fitnes i ishranu, zaluđenik za zdravu hranu i da mu se stanje brzo pogoršavalo nakon što je utripovao da je osetljiv na zračenje. Njemu treba psihijatar.
 
evo ovde je lik objasnio kako se pomocu EM talasa utice na bioloske oranizme,
... ukratko, ukoliko postoji nedostatak bakra u telu. Bakar se zamenjuje drugim metalima prisutnim i ovakvi zivci su osetljivi na EM talase...
pogledajte do kraja objasnjava kako putem EM talasa frekvencija reda GHz.. se utice direktno na DNK!!!!
Al je objasnio svaka mu čast. Odmah sam znao da je u pitanju neki ekspert sa YouTube univerziteta :ok:

TRECA.jpg
 
Vi bre, youtube naucnici mi idete na k.rac ali zesce. Zbog tikvana kao sto ste vi , ljudi se i tripuju da je Zemlja ravna ploca....jer procitaju nekakvu retardiranu glupost na netu i poveruju u to. Eeeeej zato sto je frekvencija ista , ona nam kuva mozgove eeeeeeeeeeeeeeeeeeej jbt kolika budala moras da budes

Pricaj mobilnim prislonjenim na uvo 40 minuta i javi se posle toga na fiksni pa prenesi da li ti se mozak zagrejao ili nije.
 
Pricaj mobilnim prislonjenim na uvo 40 minuta i javi se posle toga na fiksni pa prenesi da li ti se mozak zagrejao ili nije.
Pričao sam mobilnim i do sat i po, više puta. Nije mi se mozak pregrejao.


Zavisi od frekvencije koja deluje na celije. Neke su povoljne, druge nepovoljne.
Fizičarima su sve frekvencije poznate - od infra zvuka do gama zračenja.

Koja to deluje nepovoljno na ćelije i ko je to utvrdio?
 
Pricaj mobilnim prislonjenim na uvo 40 minuta i javi se posle toga na fiksni pa prenesi da li ti se mozak zagrejao ili nije.
Čime si izmerio temperaturu mozga pre i posle razgovora pa si utvrdio da li ti se zagrejao? Pretpostavljam istim onim instrumentom kojim si izmerio površinu ravne Zemlje? :lol:

Zavisi od frekvencije koja deluje na celije. Neke su povoljne, druge nepovoljne.
Ko je to dokazao i na koji način? Da nemaš možda neku naučnu studiju o tim frekvencijama?
 
Čime si izmerio temperaturu mozga pre i posle razgovora pa si utvrdio da li ti se zagrejao?

SAR je mera kojom se racuna kolicina energije koji ljudski organizam (u kilogramima) absorbuje putem mikrotalasa iz mobilnog telefona. Treba napomenuti da se ona temelji samo na pretpostavci (!) da mozak moze uspesno podneti temperaturno povecanje od jednog Celzijusovog stepena na sat. Ali, te standarde i pretpostavku su odredili elektroinzenjeri, a ne medicinski strucnjaci. Tako u SAD standard za SAR iznosi 1,6 W/kg, dok je u EU vrednost 2 W/kg. SAR od 1.3 Wata po kilogramu (u pomenutom slucaju primenjen) ispod je onog sto mnogi modeli telefona, koju deca danas masovno koriste, emituju.


To znaci da 24 sata razgovora mobilnim telefonom izaziva isto ostecenje celijskog materijala kao i 1600 rendgenskih snimanja pluca! Jedno ovakvo rendgen zracenje ima jacinu od 6 milirema. Ako bi smo ovo grubo podelili sa 24 sata razgovora ispada da jedan minut razgovora ima isti efekat na celiju organizma kao 1,1 izlaganje X zracima prilikom snimanja pluca.


Pričao sam mobilnim i do sat i po


- - - - - - - - - -

Ovo je sustina najnovijeg istrazivanja koje je zaprepastilo naucnike koji su ucestvovali u projektu “REFLEX” i na kome je radilo dvanaest grupa istrazivaca iz sedam evropskih zemalja i koji su publikovali nevedene snimke ostecenih celija. Istrazivanje je vrseno od 2000 do 2004. i finansirala ga je najvise EU. Ukupna cena projekta je bila preko 3 miliona evra.
 
http://tinyurl.com/mobxo86

Napisala Ivona Živković, objavljeno u Magazin Tabloid.

E moj Kamaele... evo teksta BBCja o toj studiji: http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/4113989.stm

The scientists behind the study, which has not been published in a journal, said more work was needed to see the actual effect of the phones on health.

The results of this study are preliminary, not yet published or peer-reviewed and require further replication by other groups
 
Poslednja izmena:
Pričao sam mobilnim i do sat i po
nece se vama glava zagrejati ili pregrejati jer realno da bi ugrejali 1,3 litre vode (potrebno dosta energije u kracem vremenskom periodu ilivam snage) sto izvor energije mobilnog (odnosno baterija) nema.
ALI SVAKOGA KO PRICA DUZE MOBILNIM TELEFONOM ZABOLI GLAVA NA TOM MESTU! ZNACI SA TOM MALOM SNAGOM TELEFON JE UTICAO NA DEO MOZGA.

Pozitivno, negativno, kako, zasto.. mnogo teska pitanja ali cinjenica da telefon nesto radi u glavi jeste, a obicno kada osecamo bol to nije dobar znak!

evo malo i filozofije:
Bog je stvorio bol kao povratni mehanizam da kada te pocne boleti odredjeni deo da prestanes da ga pogresno tretiras - ne znam da li sam objasnio ali evo primera: slucajno stavite prst u vrucu vodu, pocne da te boli i ti regaujes da smanjis bol izvlaceci prst iz vruce vode.

E sada kako se mogu zaje8ati ovce - pa prosto prekinete im mehanizam povratne sprege a to se radi marketingom, tipa "Ne znate vi sta vama treba, mi znamo!". primer: kazete narodu da je vruca voda dobra i da treba tamo da drze prste... i onda kada mehanizam povratne sprege treba da izvuce prst iz vruce vode ukljuci se "mozak" misleci, ma jok na tvu mi rekli da treba da drzim prst u vrucoj vodi.

u realnom svetu nije prst i vruca voda nego mobilni i glava, a slicno se radi sa svim novim bolestima...
 
Poslednja izmena:
Pricaj mobilnim prislonjenim na uvo 40 minuta i javi se posle toga na fiksni pa prenesi da li ti se mozak zagrejao ili nije.

Nece ti se mozak ugrejati ali ce ti slepocnica biti toplija jer se mobilni uredjaj greje tokom rada sto je sasvim normalno.


Druga stvar- zar ne govorimo o WI FI ju kakve sad veze ima prica ?
 
Tema je zasnovana na pseudonaučnim glupostima i neznanju.

Najkraće objašnjenje koje poštuje nauku i dokaze imate ovde: http://www.telegraph.co.uk/women/mo...t-harming-our-chidren-heres-the-evidence.html

It’s worth remembering that Wi-Fi occupies the same part of the spectrum as microwaves, which sounds terribly alarming. If it can boil water, surely it’s bad for us too? Well, no. Not at such low power. This is also the frequency of the cosmic background radiation, the echoes of the big bang that fill the sky. There is literally nowhere in the universe that does not have microwaves pinging around in it.
 
Mislim, onaj Kamael je ravnozemljaš :lol:

:?:143821]Tema je zasnovana na pseudonaučnim glupostima i neznanju.[/QUOTE]

24 sata razgovora mobilnim telefonom izaziva isto ostecenje celijskog materijala kao i 1600 rendgenskih snimanja pluca!

Ovo je sustina najnovijeg istrazivanja koje je zaprepastilo naucnike koji su ucestvovali u projektu “REFLEX” i na kome je radilo dvanaest grupa istrazivaca iz sedam evropskih zemalja i koji su publikovali nevedene snimke ostecenih celija. Istrazivanje je vrseno od 2000 do 2004. i finansirala ga je najvise EU. Ukupna cena projekta je bila preko 3 miliona evra.

- - - - - - - - - -

Naučna tema se objašnjava filozofijom koja počinje sa "Bog je stvorio"? Pa bravo :D

Bog, nego ko. Da nisi ti stvorio univerzum?
 

Back
Top