NASILJE U SRBIJI

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Ajd sad da za promenu da se diskutuje o temama koje tishte ovo drustvo...u poslednje vreme primetan je ogroman porast nasilja,narocito medju omladinom...svedoci smo uzasavajucih vesti o potezanju nozeva,cak i u osnovnim skolama,medjusobnom ubijanju i sakacenju medju najblizim srodnicima,a poslednji slucaj ubijene devojcice u batajnici predstavlja mislim prelomnu tacku,ono dno dna stanja u nasem drushtvu posle koga vise nema nazad...bezdushni manijak koji ubija hladnokrvno kao u horor filmu...UZAS..sta se vishe ceka?da manijak nastavi seriju,da li se ceka jos neko mrtvo dete u nasim skolama izbodeno nozevima svojih skolskih drugova,pa da politicari izvuku svoje nafatirane guzice iz fotelja i pocnu da rade nesto povodom ogromnog porasta nasilja,narocito medju omladinom...
hoce li ovo pitanje ikada zauzeti vaznije mesto u glavama nasih politicara,cija su usta prepuna demagogija i borbe za "nacionalne interese"?i sta uciniti da ovo urgentno pitanje dodje na dnevni red?
 
Оштрије казне.
И ови оштрији Лајткочеви
 

Prilozi

  • JEDIightkolac.gif
    JEDIightkolac.gif
    955 bajtova · Pregleda: 83
Sve su to posledice sveopste krize kroz koju je ova zemlja prosla, i tranzicije kroz koju prolazimo.
A zbog slucaja te zverski ubijene devojcice u Batajnici, slazem se sa vracanjem smrtne kazne :evil:
 
Peruzzi:
hm...pa ljudi, ja cu uskoro da izbodem dvojicu iz skole ako se ne unormale. kreteni. svaki dan...prodje - DE SI PERO! tras u ledja sakom. pa jeem ti mater idiotsku izvadicu ti jetru

moj savet ti je da ako nemas jaku ekipu,platish neke starije da ih smiri malo...mojne da robijash zbog njih...nego,nadjes 100-200 cora,das likovima i oni ih smire...
 
i onda kazu - bio je fino dete, sta mu bi?

a ko je tu kriv? njegovi koji ga nisu naucili da ne dira nikog jer moze da najebe, komunjare jer su nas sve naucili da sve resavamo samo i da ne vredi obracati se bilo kome jer su neefikasni, post-komunjare koji su napravili sranje i sad su svi nervozni i polako pucaju...
 
Проблем је у томе што су већина убица наше деце су цигани,Румуни,муслимани и остали шљам,апсолутно се залажем за повратак смртне казне којом ће се казнити овакви злочини попут недавног у Батајници.

СРБИЈА СРБИМА!!!!
 
Nacionalista:
Проблем је у томе што су већина убица наше деце су цигани,Румуни,муслимани и остали шљам,апсолутно се залажем за повратак смртне казне којом ће се казнити овакви злочини попут недавног у Батајници.

СРБИЈА СРБИМА!!!!
Vecina ubica nase dece su bolesnici
 
agresija u svom malignom obliku je sveprisutna
čovek je deo prirode, on jeste priroda
čovek uništava prirodu
:arrow:
čovek uništava sebe

To je kontekst u kom mi živimo, onako globalno posmatran. Ako ubacimo u to drastičan porast broja ljudi i njihovu koncentraciju u urbanim sredinama u kojima se čovek kao zver bori za egzistenciju, pa još dodamo i nemoral usled gubljenja tradicionalnih hrišćanskih vrednosti dobijamo veoma zbunjene pojedince koji svoju destruktivnost ispoljavaju na svakom koraku.

Konflikt je deo razvoja. A razvoj se ne može zaustaviti. Ne znam da li nasilje možemo zaustaviti osim novim nasiljem. U svakom slučaju, rešenje je uvek beg u mirnije sredine, manje urbane i bliže prirodi.
 
Nacionalista:
Проблем је у томе што су већина убица наше деце су цигани,Румуни,муслимани и остали шљам,апсолутно се залажем за повратак смртне казне којом ће се казнити овакви злочини попут недавног у Батајници.

СРБИЈА СРБИМА!!!!
e ,pa baš i nije tako.mi uvek krivicu prebacujemo na druge.
nisu ni naša deca zlato-pogledaj samo fudbalske utakmice.
 
Prvo ide kuca pa drustvo i ulica ili je pre toga mozda TV ???Svi snosimo deo odgovornosti preko svoje dece.Roditeljska tolerancija ili nezainteresovanost za svoje dete je sve vece i vece a posledice su onda neminovne.Generacijama tako ide i generacije su potrebne da se to ispravi.
 
Nasilje proističe iz frustracije pojedinca. Mladi pre svega, ali ne samo mladi, frustrirani su ne toliko
opštom nemaštinom, koliko opštom besperspektivnošću i beznađem. Danas se i školovanje plaća,
a nakon toga ne postoje nikakve garancije za pristojan posao i zaradu. Zatim mnogi ljudi u najboljim
stvarlačkim godinama, ostali su bez posla i bez ikakve nade da će doći do novog posla. S druge strane 5-10% stanovništva ima enormno bogatstvo, najčešće sumnjivog porekla, koji se besramno šepure u svojim luksuznim automobilima, skupocenim odelima, okruženi telohraniteljima...
Taj drastičan društveni jaz, uzročnik je teškog nezadovoljstva kod mnogih, koje kod labilnijih ljudi dovodi do frustracija, a samo je mali korak posle ka nasilju.
Bez suštinskih društvenih i socijalnih promena, bojim se da se ni nasilje neće iskoreniti.
 
Либерализам, права и демонократија само поспешују те ужасне злочине над нашом децом
СМРТНА КАЗНА ЗА СВАКОГА КО ИЗВРШИ БИЛО КАКАВ ЗЛОЧИН НАД ДЕЦОМ
 
koliko rumuna dolazi iz rumunije da ubija srbe?

tako šveđani mogu da pričaju za mijaila mijailovića...ako se sećaš,srbi dolaze da nam ubijaju šveđanke...

to ne vodi nigde...
ubice dece su psihički bolesnici,a ne srbi ili rumuni...
 
Vagrant:
da ali u rumuniji a ne da dodje iz rumunije i ubija male Srbe

pitanje je, koliko čovek treba da bude glup da gleda nac. pripadnost bolesika koji ubijaju ili se iživljavaju nad decom?
ja sam mislila da je svejdno šta je... užasno je što je neko nevino dete stradalo... mislim šta, ako je taj što ubija srbin bićemo blaži prema njemu ili šta?
užas ebote ...
 
gigule:
pitanje je, koliko čovek treba da bude glup da gleda nac. pripadnost bolesika koji ubijaju ili se iživljavaju nad decom?
ja sam mislila da je svejdno šta je... užasno je što je neko nevino dete stradalo... mislim šta, ako je taj što ubija srbin bićemo blaži prema njemu ili šta?
užas ebote ...
ako je dosao iz rumunije i umesto da radi i zaradi neku crkavicu za zivot on odluci da prikolje nekog,ne govorim o ovom poslednjem slucaju govorim uopste.
ima razlike da li je taj rumun ili bilo ko drugi drzavljanin ove drzave ili je dosao odnekle
ako je bio Srbin zasluzuje mnogo vecu kaznu od svih ostalih
 

Back
Top