Otac manipulator,psihopata

Lik je otrovni roditelj, klasičan primer, imaš knjigu Susan Forward na internetu pod nazivom "Otrovni roditelji" koju ovde možeš da skineš:

https://suzanamiljkovic.files.wordpress.com/2013/08/otrovni_roditelji_i_prevladavanje.pdf

Tvoj otac je klasičan primer malignog narcisa koji je upao u fazu narcističke povrede. Nije ostvario šta je sebi zacrtao, drugi imaju više od njega, i sad svoje komplekse (narcističke povrede) leči na svojoj porodici. Moraš da shvatiš da ga nije moguće promeniti, takav će biti do kraja, i da gledaš da se osamostaljuješ, bežiš od njega i eventualno da prekineš svaki kontakt sa njim. Tvoja porodica nek bije glavu oko njega, ali ti gledaj da kao odrastao čovek izadješ potpuno iz toga. Ne smeš da imaš bilo kakvo saosećanje prema njemu, znači potpuno bez milosti jer moraš da shvatiš da će on igrati i na tu kartu, "kako je on eto roditelj, kako je dao sve za tebe" kako bi te privoleo ponovo i stavio pod svoju vlast. Znači to treba da izbegneš po svaku cenu, ne smeš sebi da dozvoliš da budeš sentimentalan ni najmanje. Lično poznajem mnogo ljudi u godinama koje su roditelji svojim posesivno-narcističkim manipulacijama upropastili. Ne dozvoli sebi da i tih budeš deo te grupe.

Tacno. Jedini nacin da se prezivi u takvoj situaciji je da se ode odatle jer ce vremenom biti sve gore.
Nista tu ne moze da se ucini nego bezi dok si mlad, dok te nisu dovukli do granice samoubistva i onda ces opet ti biti kriv.
 
Lik je otrovni roditelj, klasičan primer, imaš knjigu Susan Forward na internetu pod nazivom "Otrovni roditelji" koju ovde možeš da skineš:

https://suzanamiljkovic.files.wordpress.com/2013/08/otrovni_roditelji_i_prevladavanje.pdf

Tvoj otac je klasičan primer malignog narcisa koji je upao u fazu narcističke povrede. Nije ostvario šta je sebi zacrtao, drugi imaju više od njega, i sad svoje komplekse (narcističke povrede) leči na svojoj porodici. Moraš da shvatiš da ga nije moguće promeniti, takav će biti do kraja, i da gledaš da se osamostaljuješ, bežiš od njega i eventualno da prekineš svaki kontakt sa njim. Tvoja porodica nek bije glavu oko njega, ali ti gledaj da kao odrastao čovek izadješ potpuno iz toga. Ne smeš da imaš bilo kakvo saosećanje prema njemu, znači potpuno bez milosti jer moraš da shvatiš da će on igrati i na tu kartu, "kako je on eto roditelj, kako je dao sve za tebe" kako bi te privoleo ponovo i stavio pod svoju vlast. Znači to treba da izbegneš po svaku cenu, ne smeš sebi da dozvoliš da budeš sentimentalan ni najmanje. Lično poznajem mnogo ljudi u godinama koje su roditelji svojim posesivno-narcističkim manipulacijama upropastili. Ne dozvoli sebi da i tih budeš deo te grupe.

Da,to je jedna strana medalje...
Druga je mladi Edipov sin koji nikako da se otkači i osamostali...
Držimo,u Srbiji ,sinove i ćere i do 40. ybt patak...
I sad ti Edipi i Elektre pokušavaju da gazduju tu preko alfe tate i alfe mame,a ovi vrište i pište nedovoljno ostvareni i ambicije preko
sina i čere bi da ostvare...
Ćale bi da mu sin bude i Rambo i Ajnštajn istovremeno,a keva da joj ćera bude balerina i da prinčevi se otimaju o nju...
Kad tamo ono međutim:sin na...narkoman i ybg gurali ga na fax,a on dao dva lakša ispita i zabatalio-danas će-sutra će.I što god uzme
da popravi-još više pokvari i daš mu dve nacrtane ovce da čuva-izgubi ih tri.
A ćera ,umesto da vabi prinčeve,qrava-nema kom nije dala,tri puta abortirala i jedva u nekom knjigovodstvu je primili posle kursa koji mama i tata skupo platili...
Još čaleta muči prostata i povišen pritisak i stalno pilji u tv i glasno se svađa s onim Vučićem,a keva ,paćenica,ima povišen šećer i sve ćešće je na kafi u komšiluku i sve češći "partizanski ručkovi" i naočigled postaje baba koja gundža...
Nešto je trulo u državi Srpskoj-deca nam matori ljudi pred pemzijom,a u pm...:mrgreen:
(Kod mene je drukčije-deca su završili studije i onda pedala!:lol:Najstariji je s nama,ali samo trenutno-nikog od njih ne drži mesto! A i normalno je da se otac i sin pićkuju!
Sve su to Edipi,mamicu im ja baš...:mrgreen::hahaha:)
 
...
Mislim da imam veliki problem u porodici,
koji nije nimalo naivan.

Imam 20 godina,
zivim samo sa ocem i majkom,
nezaposlen,
nigde nikad nisam radio,
...

Нећу даље ни да читам,
ти си као што је и нормално,
одмах изнео суштину проблема !

Запосли се дечко, све ће се средити ..!
 
Nije o tome rec nego o manipulatorima. Evo jedan primer.
Znam devojku (nikad se nije udala a preko 40 joj je sad), radi, donese platu kuci a majka joj kaze:
"Ti ne znas da raspolazes novcem."
I uzme joj pare. A ona onda pocne da trosi rasipnicki iz inata, posto ju je majka ranije naterala da uzme kredit.
I tako dalje, citav cirkus...
 
Kakvu bolest on ima,jel poremecen? Ili je samo toliko pokvaren,iskvaren?

Не , твој отац није болестан само се брине за тебе и жели да направиш нешто од свог живота ..

ти кривиш њега за манипулацију а ти си тај који манипулише.говорш да комшије имају речи хвале за тебе а не твој отац .

.значи да си ти изузетно вешт манипулатор који успева да сакрије своје право лице
пред дргугима , не пред својим оцем ..што вас у суштини и чини оцем и сином.

ствари које си навео мени делују баналне ..твој отац жели да се оствариш као отац , скрасиш и нађеш посао сталан ..да не висиш на комп цели дан ..

извини али није ми јасно шта је проблем у његовим захтевима .ти имаш 20 година и ти си практично дете и клинац ..по твом писању закључујем да си размажен и веома случан своме оцу.

ИДЕНТИЧАН!

родитељи брину за своју децу и некада немају сви једнаке методе васпитања .није лако бити родитељ ..

ти се драги мој потруди да будеш другачији од свог оца .

оно што ти смета код њега ти душо прво промени код себе ..

у суштини оно што ја видим као проблем јесте то што си ти потпуно исти као и твој отац .

ако ти то смета промени себе , дуге не можемо мењати
 
1 ja sam uvek krivac za sve
2 Izdire se na mene vrlo cesto,cak i zbog najmanjih stvari,sitnica.
3 stalno mi namece krivicu. Pravi najvecu zrtvu od sebe a primetio sam da nece svoju gresku nikad da prizna -manipulisanje krivicom!
4 ima obicaj da mi ubija nadu, da me pravi nesposobnim i nikakvim - ovo je vrlo opasno!
5 voli da komanduje. Da drzi sve konce u svojim rukama,da bude po njegovom
6 istresa se na meni
7 Ima obicaj da izvrce stvari,danas prica jedno sutra drugo,obicno u moju stetu
8 kad ja kazem da cu da odem od kuce,napustim prvom prilikom kad nadjem posao,to mu se ne svidja nimalo
9 Ogovara me cak i kod komsija,prica im kako sam los sin
10 promeni ponasanje i raspolozenje,kao kameleon boje
...itd.

Ovo su sve dokazi da mu je otac manipulator. Sa druge strane, decko zeli da nadje posao, da uzme stan i da se osamostali. Dakle, sasvim OK i sve u redu sa njegove strane.
 
1 ja sam uvek krivac za sve
2 Izdire se na mene vrlo cesto,cak i zbog najmanjih stvari,sitnica.
3 stalno mi namece krivicu. Pravi najvecu zrtvu od sebe a primetio sam da nece svoju gresku nikad da prizna -manipulisanje krivicom!
4 ima obicaj da mi ubija nadu, da me pravi nesposobnim i nikakvim - ovo je vrlo opasno!
5 voli da komanduje. Da drzi sve konce u svojim rukama,da bude po njegovom
6 istresa se na meni
7 Ima obicaj da izvrce stvari,danas prica jedno sutra drugo,obicno u moju stetu
8 kad ja kazem da cu da odem od kuce,napustim prvom prilikom kad nadjem posao,to mu se ne svidja nimalo
9 Ogovara me cak i kod komsija,prica im kako sam los sin
10 promeni ponasanje i raspolozenje,kao kameleon boje
...itd.

Ovo su sve dokazi da mu je otac manipulator. Sa druge strane, decko zeli da nadje posao, da uzme stan i da se osamostali. Dakle, sasvim OK i sve u redu sa njegove strane.

ne obracaj paznju na Komunistkinju, poznata je po pisanju gluposti na mnogim temama
 

Back
Top