Obala percepcije

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.962
Ovaj pojam mi pade na pamet sad...
Obala kao sto se talasi ili plima i oseka vracaju stalno nazad i donose odneto ali nikad to nije isto nego uvek nesto drugacije.
Zasto?

Prvo je vlast preko medija i javnog mnjenja vrsila zatupljivanje naroda...
To je islo do tog nivoa da su se razlicite pojave proglasavale istim i reci postajale sinonimi...
Tj gubila se rezolucija percepcije.

Sada imam situaciju da uopste nemam pojma na sta narod misli kad nesto kaze, jer reci njima znace nesto uprosteno od onog sto je znacilo nekad...
Hajde reci jos i nekako , moze da se natrapa , ali logika, to tek ne mogu da pohvatam sta im je podrazumevano...
Skoro u nekom hotelu , ljudi ne znaju da otvore vrata, prozor.
Ljude sa kompleksom nize vrednosti zovu ljudima sa kompleksom vise vrednosti.
Onaj decak od 11 god hvata zicu pod naponom.
Cesto zamene dve slicne reci, artikulacija i aspiracija npr....

Da je do recnika i nepreciznosti recnika ne bih rekao da je sve posledica toga...
Bukvalno sam se otudjio u logici , a i ovde mi je sve vise problem da prevodim rafinirana znacenja koja sam dodao ili promenio nekim recima u nesto sto je manje dvosmisleno ili jasnije ljudima da procitaju...
Delimicno razlog tim teskocama je u setu aksioma, podrazumevanih vrednosti,sta je normalno i sta ocekivano i sta mora da se dokazuje iako je ocigledno i sta je doterano da netacno bude opsteprihvaceno uz demagogiju.

Sta vi mislite gde ce ici nastavak ovog procesa menjanja?
 
Затупити медијима је могуће само лење, површне и презаузете обавезама. Информатичко доба лишава нас алибија да будемо у незнању.
 
Lupetas, odnosno zivis u "sada", kao i tvoj pobratim Jesha Forumski. Narod nije nikad bio sistematski zaglupljivan, jer je on taj koji dolazi na vlast glup kao gotov proizvod, samo sto si ti sad pohotan na vlast, pa zelis da stvoris privid da postoji neki sistem koji dovodi na vlast iskljucivo one koje "vlada u sjenci" bira.
No, zaglupljivanje se desava po obrnutom principu po kojem se odvija opamecivanje: dakle, ako se teznjom ka opasnoscu dolazi do mudrosti onda se teznjom za sigurnosti dolazi do gluposti, a svi znamo ko najvise tezi sigurnosti...
 
Do mudrosti se dolazi rođenjem normalnim i dobrim odgojem!Naravno i dobrim školovanjem i andragoškim, daljim, obrazovanjem!
Ne postoji kraći put.
Na kraći način se formiraju šibicari i ostali prevaranti poput Ošoa...

Elem,tematsko pitanje su dalje društvene promene u Srbiji.
Velika sila je potrebna za promene jer je svako ,pa i srpsko,društvo inertna masa koja pruža kontrasilu promenama.
Vučić pravilno vidi da protest mladih nije dovoljna sila.
Ali pošto neće imati rešenja za mlade,konačno će se morati i sam povinovati neizbežnim procesima!
Možda će biti samo najtvrđi pregovarač!
Jer i njegov interes je u igri,tj.njegovog brata!
Promena društvenih ugovora će morati da se ubrza!
Moj savet je:Podsticaj potrošnje kao u zapadnoj Europi!
 
Postoji, postoji. Svako ko nije pokazao sklonosti ka junacenju po nuznosti ispada iz svih drustvenih obrazaca i postaje gubitnik. Naravno, i od vas modernih muskaraca zene okrecu ledja, jer mogu i one same ono sto vi mozete. Dakle, one ne vide razliku izmedju njih i vas, pa im sad vise muskarci ne trebaju.

Prava zivotna mudrost je u spoznaji drustvenih tokova. A to privatno mesetarenje, obrtnicko "znanje" od kojeg se danas sastoji cjelokupno obrazovanje samo DAVI i DOSADJUJE cio svijet! Nije indo-evropski covjek stvoren da bude tovarna mazga. Ili vlada ili propada. Drugo su Semiti i Azijati, te Afrikanci.
 
Pa ti si pravi ,autentični Azijat-pre si turskog nego švapskog porekla,bar po shvatanju i vaspitanju koje je čisti
Šerijat...:manikir:
No ti si tu nebitan,pogotovo žene ne obraćaju pažnju na takve neprivlačne muslije...
A voleo bi da te koja pojuri,samo...
Koja će pristati na diktatora u kući?I na kojekakve istoričnosti? Možda neka iz Laze?:per:
Nadaj se da još važi da svaka krpa nađe zakrpu...
 
percepcija bi bila... ;


Za razliku od determinista, zastupnici slobode volje (najpoznatiji je nemacki filozof Immanuel Kant) tvrde da su naša mentalna stanja nezavisna od prirodnih zakona. Kada sam vec spomenuo Kanta 'ajmo malo o njemu.
Samo se fizicki (pojavni )predmeti ravnaju prema prirodnim zakonima, dok je naša volja i um (mentalna stanja) nezavisna od prirodnih zakona.On iznosi sledeci primer slobode volje; Ja sedim na stolici ili klupici i gledam...recimo talase.Sve dok ja sedim na stolici svet je determinisan prirodnim zakonima.Medjutim, onda donosim odluku da se dignem sa stolice i prekidam deterministicki lanac svojim dizanjem sa stolice.
Jasno, determinista bi odmah prigovorio Kantu da je osoba imala neke svoje razloge za dizanje sa stolice, buduci da je imala razloge osoba nije donela odluku slobodno, prema tome osoba nema slobodu volje.
Medjutim, takva je argumentacija cirkularna, jer deterministi zakljucuju da je osoba imala neke razloge za dizanje sa stolice time što se digla (tu ne mislim o erekciji koja je prilicno determinisana), a dizanje sa stolice opravdavaju nekim razlozima.
Ipak ako se osoba odlucila dici sa stolice bez razloga onda je radnja slucajna ili luda, a ludost ne može biti dokaz slobode volje. A slucaj?
 
Covjek je bice navike, tu pocivaju njegovi instinkti, pa prema tome je i bice prirode. Koliko god on bio u stanju da se izgradjuje i mijenja, on ce uvijek biti barem 50% bice navike i prirode. Tako isto kad propada, on razvija navike i instinkte samounistenja i primorava zdrave ljude da obole, jer ako se ne prilagode misljenju vecine, onda je osudjen na brzu propast.

Dakle, cinjenica da svaka civilizacija propada, kao sto i covjek stari i propada, govori o tome da je on uglavnom bice prirode. Jedini covjek koji bi imao slobodnu volju bi bio onaj ko bi smogao snage da se otrgne od drustva u propadanju i da osnuje novo drustvo koje bi bilo u stanju da raste iznova.

- - - - - - - - - -

To je Nice nazvao "najvisim stepenom nezavisnosti" - kad pojedinac osniva svoje carstvo usred anarhije (Tako je govorio Zaratustra).
 
Jedina konstanta u ovom svetu jesu promene.
Pa ipak, čovekov um očekuje i naslućije samo one promene koje su pravolinijske, ne samo u vremenu.
Nevolja je što logika nije opšte važeća veličina i primenljiva u svakom trenutku i kod svake osobe podjednako. Logika je tačkasta veličina. Već sutradan ili kroz godinu dana ono što nam je bilo logično više nije jer su u našu svest ušli događaji koji su nam doneli promenu u svesti a sa time i u logici. Otuda, svako stanje svesti jedne osobe ima svoju logiku.
Kako je jedini cilj svih promena u ovom svetu da pomognu i/ili omoguće onu osnovnu, suštinsku i ciljanu a to je promena svesti, to je sasvim normalno da je potrebno sistematsko menjanji mnogih pojedinosti koje bi omogućile ovu promenu.
Iz tih razloga mnoge promene će biti tu da unište ono prihvaćeno i odživljeno koje je imalo svoje vreme donošenja pozitivnih promena i sada to postaje ne samo nepotrebno već balast koji koči dalju nadogradnju ili dalju pozitivnu promenu. Baš onako kao što nova generacije dođe u ovaj svet, pogura i ostvari izvesne promene a onda se tu zabarikadira i ne dozvoljava dalje promene. Zato uvek nove generacije imaju sučeljavanja i/ili sukobe sa prethodnim.
Tako je zato što um kod svake nove generacije (osobe) ima vreme koje omogućuje ili dozvoljava promene a onda se on "kristališe" ili očvrsne i jedino što ume je da "uživa" na dosegnutom nivou.
Praktično sva ova dešavanja čovekov um ne može razumeti zato što je on sam predmet promena. Sve to možemo razumeti mi kao Biće ako shvatimo da je neophodno da se prethodno podignemo iznad nivoa uma i na sve gledamo iz perspektive čiste svesti. Čak i to razumevanje je individualno i ma koliko nama može biti jasno nemoguće ga je preneti ili ispričati rečima drugima oko sebe. To je nešto što mora svako sam za sebe odraditi.
Ma koliko želeli da opišemo doživljaj na vrhu neke ogromne planine to nikako nije moguće dočarati da i drugi ne samo znaju intelektualno već da "dožive" u sebi kao njihovo vlastito iskustvo..
Najbolje je prihvatati promene i to one pozitivne i učiniti da se one svesno odigravaju u nama samima. Tada život pokazuje svoju magični suštinu.
Knjige su u tome nepotrebne i bezvredne.
 
Poslednja izmena:
To mozda kod nekih, kod mene se 20 godina logika ne menja....
Menja se u smislu dodataka kontroli razmisljanja i povratnih sprega, ali da bi vam bilo jasno sta je to.....Podelim moj proces razmisljanja na 4 paralelne osobe...jedna osoba razmislja, druga posmatra kako ta osoba razmislja i prati zakljucke na osnovu ulaznih podataka...pri cemu koristi sve one standarde i pravila koje sam negde natrapao da su vazna da bi proces misljenja bio cistiji ili cist...
Treca osoba paralelno , dok se to desava, prati rezultat koji se dobija i na osnovu rezultata gleda da li se neki od ulaznih faktora promenio, tj da li postoji negativna ili pozitivna povratna sprega...

A cetvrta osoba je nadkontrolor svih ovih , tj posmatra svaki rezultat i sve sto se desava i bukvalno stiklira ili proverava da li je sve uzeto u obzir...

Ja ne umem drugacije da razmisljam o nekoj temi ili pitanju...
Jer ako probam da razmisljam kako razmislja komsija, ono , znam ja sve iz prsta, ne mogu....to je samo jedna putanja i to path=1....to je smesno...
Ne mozes reci recenicu ako nije bar 10 putanja i path bar 4....sve ostalo je blebetanje ili muvanje zena....pricanje gluposti ,ono sto prolazi...

Naravno , kako starost bude dolazila, tako ce mi opadati koncentracija, pa nece vise biti moguce da rade u paraleli 4 osobe, nego npr 3 pa 2....
Ili ono kao kad sam pijan, da mi glava zanosi, pa ne mozes uopste da razmisljas...pojma nemam na koju ce stranu proces razmisljanja da ide...

Ali mislim da gresite da je logika to sto mislite, to je narodna logika, tj misljenje iracionalnim u sebi...ili intuitivnim...
Logika je kao kad uzmes papir i brate vozis , 20 ulaznih podataka i saras, liste pa strelice pa zaokruzujes, a na kraju moze i bojice..
 
Jok....Sve mirno....
Ali zna se sta ko radi....
To je ono sto ja ovde podelim na TP logicku masinu i mene,
TP je svejedno da li je pera ili ja , oplete posteno, mozda ja izgledam ovde kao snob ili gord, ali mene dnevno ako ukljucim 5 puta TP analizu, kasapi isto kao i svakog...
Ustvari izgleda da ja pocinjem da imam problem, a ne TP, jer ta masina daje uvek pouzdane rezultate...nekad omane za neki detalj...ali ja vise ne razumem signale, tj razumem, ali su omocali seljaci i glupanderi, pa me iznenadi da neko na tako mocnom polozaju ima tako seljacki pristup...
A kao slag na tortu, ja onda ispadam seljak zato sto me zabole da se pretvaram da sam mutav, smrdljiv i podanicki orjentisan...

Ako u nekoj firmi npr, kasne pola sata na intervju, mislis da ih tretiram kao kvarcne casovnike...jok, jasno mi je da su banda....samo potrazim lidera...
Ali kad vide da ne cujem kad nize osobe pricaju o odgovornosti i tacnosti, jer vidim im radni karakter, oni popizde...
A najcesce nerazumevanje je predrasuda, uz duvanje...Ja ako kazem da nesto znam, onda to znam poprilicno...a danas svako prica da zna sve i svasta...
Ako znas, nemoj meni posle da prebacujes da nisam timski igrac, jer mi busis tim time sto pricas da znas a ne znas....
Ebes ti tim sa 6 neradnika i neznalica, a jedan da krepa da bi bio clan tima.....nek gledaju crtane filmove u kojima je tako...

A umnozilo se na svakom radnom mestu tako , izgleda....i to za kratko vreme....manje od godinu dana ili tu negde...
Ispada da mi treba televizor da slusam velikog Vua da bih mogao da razumem sta ocekuju od osobe kad izgleda kao ja i kaze nesto....
 
Problem kod vas nearogantnih je sto su se vasi preci stavili pod kontrolu Svete knjige, i to vam brka svu percepciju i ogranicava vas na nekoliko dozvoljenih premisa ili predrasuda. A covjek gladan slave ne moze ni biti ogranicen. On zna da ako bude imao sredstva, onda ce mu trebati i najvaznije znanje, a zivot je odvajkada sumanut za moci, tako da je ono odvajkadno znanje i najvaznije ukoliko se steknu sredstva.
 
Jok....Sve mirno....
Ali zna se sta ko radi....
To je ono sto ja ovde podelim na TP logicku masinu i mene,
TP je svejedno da li je pera ili ja , oplete posteno, mozda ja izgledam ovde kao snob ili gord, ali mene dnevno ako ukljucim 5 puta TP analizu, kasapi isto kao i svakog...
Ustvari izgleda da ja pocinjem da imam problem, a ne TP, jer ta masina daje uvek pouzdane rezultate...nekad omane za neki detalj...ali ja vise ne razumem signale, tj razumem, ali su omocali seljaci i glupanderi, pa me iznenadi da neko na tako mocnom polozaju ima tako seljacki pristup...
A kao slag na tortu, ja onda ispadam seljak zato sto me zabole da se pretvaram da sam mutav, smrdljiv i podanicki orjentisan...

Ako u nekoj firmi npr, kasne pola sata na intervju, mislis da ih tretiram kao kvarcne casovnike...jok, jasno mi je da su banda....samo potrazim lidera...
Ali kad vide da ne cujem kad nize osobe pricaju o odgovornosti i tacnosti, jer vidim im radni karakter, oni popizde...
A najcesce nerazumevanje je predrasuda, uz duvanje...Ja ako kazem da nesto znam, onda to znam poprilicno...a danas svako prica da zna sve i svasta...
Ako znas, nemoj meni posle da prebacujes da nisam timski igrac, jer mi busis tim time sto pricas da znas a ne znas....
Ebes ti tim sa 6 neradnika i neznalica, a jedan da krepa da bi bio clan tima.....nek gledaju crtane filmove u kojima je tako...

A umnozilo se na svakom radnom mestu tako , izgleda....i to za kratko vreme....manje od godinu dana ili tu negde...
Ispada da mi treba televizor da slusam velikog Vua da bih mogao da razumem sta ocekuju od osobe kad izgleda kao ja i kaze nesto....

Nemaš sreće što moraš s tom ekipom invalida...Ja ne moram-odavno sam izabrao normalne za saradnike,jedino mi sinovi guraju klipove i to iz zajebancije...:mrgreen:
Znaš i sam da pametan se prilagodi,a mudar prilagođuje sebi...Tako i radi,ybg-koliko možeš...
A vidim ja kako seljoški i na silu funkcionišu i kako se jedni drugima uvaljuju i protekcionišu,ali šta ćeš.
Ponudim 10% veću cenu i upola kraći rok i ja dobijam posao!
Ne efikasno-šampionski! I besprekorno i s garancijom...
Njima će trebati dva veka da nas dostignu i s platama i s kvalitetom i s efikasnošću...(Još da Ivan pusti da
kažem ime firme...:mrgreen::lol:)
 
Problem kod vas nearogantnih je sto su se vasi preci stavili pod kontrolu Svete knjige, i to vam brka svu percepciju i ogranicava vas na nekoliko dozvoljenih premisa ili predrasuda. A covjek gladan slave ne moze ni biti ogranicen. On zna da ako bude imao sredstva, onda ce mu trebati i najvaznije znanje, a zivot je odvajkada sumanut za moci, tako da je ono odvajkadno znanje i najvaznije ukoliko se steknu sredstva.

Lupaš...Zadovoljstvo profesionalca kad obavi vrhunski posao i dobro ga naplati,nema veze s tim šta pišeš!
A to nedostaje Srbiji i zato su stranci dobro došli jer tako funkcionišu. Ovim našim Turcima će trebati za to malo duže...
Karić je ,recimo,seljoš turskog tipa,a Mišković nova generacija biznismena u nastajanju...Ne volim ni jednog,ali dok je biznismen
nalik na pašu-ne radim s njim-ni pod moranje!
 
percepcija bi bila... ;


Za razliku od determinista, zastupnici slobode volje (najpoznatiji je nemacki filozof Immanuel Kant) tvrde da su naša mentalna stanja nezavisna od prirodnih zakona. Kada sam vec spomenuo Kanta 'ajmo malo o njemu.
Samo se fizicki (pojavni )predmeti ravnaju prema prirodnim zakonima, dok je naša volja i um (mentalna stanja) nezavisna od prirodnih zakona.On iznosi sledeci primer slobode volje; Ja sedim na stolici ili klupici i gledam...recimo talase.Sve dok ja sedim na stolici svet je determinisan prirodnim zakonima.Medjutim, onda donosim odluku da se dignem sa stolice i prekidam deterministicki lanac svojim dizanjem sa stolice.
Jasno, determinista bi odmah prigovorio Kantu da je osoba imala neke svoje razloge za dizanje sa stolice, buduci da je imala razloge osoba nije donela odluku slobodno, prema tome osoba nema slobodu volje.
Medjutim, takva je argumentacija cirkularna, jer deterministi zakljucuju da je osoba imala neke razloge za dizanje sa stolice time što se digla (tu ne mislim o erekciji koja je prilicno determinisana), a dizanje sa stolice opravdavaju nekim razlozima.
Ipak ako se osoba odlucila dici sa stolice bez razloga onda je radnja slucajna ili luda, a ludost ne može biti dokaz slobode volje. A slucaj?

Hegel je "objasnio" gde Kant ne vidi "praktičnost uma"-u kauzalitetu koji ima svoju istoriju...Sva dešavanja u svemiru potiču iz jedne tačke i sva imaju
svoju "istoriju"...Sinteze uma nisu slučajne,a ni u prirodi!Aprione misli su Hegelov realitet!
A ja ovde kažem da jesu realitet i da je taj realitet samo deo ukupnog realiteta,a kauzalnost samo po intencijama! (B.Russell)
Presloženo da se ovde objašnjava ozbiljna logika skupova-nađite od Russella pa napred...
 
Lupaš...Zadovoljstvo profesionalca kad obavi vrhunski posao i dobro ga naplati,nema veze s tim šta pišeš!
A to nedostaje Srbiji i zato su stranci dobro došli jer tako funkcionišu. Ovim našim Turcima će trebati za to malo duže...
Karić je ,recimo,seljoš turskog tipa,a Mišković nova generacija biznismena u nastajanju...Ne volim ni jednog,ali dok je biznismen
nalik na pašu-ne radim s njim-ni pod moranje!

Pa bog je profesionalac koji je hriscanima predstavio neogranicena culna zadovoljstva. Zato kazem da ste pod kontrolom Svete knjige, a niste ni svjesni.
 
Ti znas da ovde ima i onih koji me ozbiljno citaju. Jedino si se ti pretvorio u prdez misleci da ces tako biti ubjedljiviji. Zanimljivo je da te nije sramota pametnijih od sebe, a mladji su duplo. Prolazis pored njih cutke, kao segrt.
 

Back
Top