Inline Skating - Voznja Rolera ! :)

Stefan Mihajlovic

Početnik
Poruka
35
Pozdrav svima ! :)
Da li neko od vas vozi rolere ili ima interesovanje prema tome ?

Voleo bih da se upoznate ako do sada vec niste, o ovom predivnom hobiju - sportu i da razmenimo utiske. :)

Od pre 2 nedelje je u Jagodini osnovana grupa ,,Rolerasi Jagodina" u kojoj se trudimo da okupimo sve rolerase a i one koji tek pocinju sa voznjom,kako bi se zajedno druzili, vozili i sirili ovaj prelep hobi. Mozete nas naci na facebook-u ,,Rolerasi Jagodina". :)
Evo pogledajte ovaj video od naseg drugara iz Nisa pa vidite o cemu se tacnije radi ! :)
Razbijmo predrasude da se rolerima bave samo devojke i da je to dosadan i jednolican hobi ! :)

 
Ja vozim sa klincem rolere :). Mogu reci da je super zanimljivo. Mada sam se napadao u pocetku (tj. poslednji put sam stao na rolsue pre ~25 godina :)), jako sam zadovoljan. Morao da ucim... naravno i sin je ucio, tako da smo to nekako pregurali. Nismo, jos uvek 100%, tj. dogodi se padnemo, ali vrlo retko.

E da, za one koji zele da pocnu - obavezno, ali obavezno - kupite stitnike. Nas su spasli od ozbiljnih povreda. Roleri su jako nezgodni jer se voze svuda (tj. nezgodni za pocetnike), a to znaci preko povrshina gde postoje pukotine, nizbrdice, ispupcenja, kamenje i djubre po putu, prolaznici, biciklisti itd. Hocu da kazem da se lako pada, ako nisi uvezban, a vozis po stazama i putevima koji nisu ravni i dobro odrzavani.

Btw. vozimo na uscu, Adi, idemo i biciklistickom stazom od keja do Ade... stvarno je super stvar. Kad nam se vishe ne voze, spakujemo ih u ranac, obucemo patike i slobodni smo... tj. ne mora da se misli sta i kako, kao kad vozis bicikl (udjes u taksi, prevoz, kafic itd.).

I sport kao sport, je odlicna rekreacija... razvija se ravnoteza, celo telo se razgibava i koriste se noge (ali se ne opterecuju zglobovi, kako kod trcanja). Potrosnja kalorija je veca nego kad se rekreativno (relativno polako) vozi bicikl (jer se na bajsu ipak sedi).
 
Poslednja izmena:

Back
Top