Kaznjeni jer prodaju hleb po jeftinim cenama

Genghis Khan

Zainteresovan član
Poruka
232
Jedan od tri najveća industrijska proizvođača brašna, hleba i testenina u Srbiji “Žito promet” a.d. iz Sente, kažnjen je sa 100.000 dinara jer je na tržištu najviše prodavao jeftiniji hleb, kaže za Tanjug direktor “Žitounije” Zdravko Šajatović.

Pomenuti proizvođač, kaže Šajatović, je hleb prodavao po maloprodajnoj ceni od 39 dinara za hleb od brašna T-500 i po 36 dinara za hleb od brašna T-850, što je za pet, odnosno devet dinara jeftijnije u odnosu na cene koje posebna uredba propisuje.

“Uredba, koja se inače produžava svakih šest meseci, je doneta kao socijalna Uredba sa osnovnim ciljem da građanima Srbije obezbedi snabdevanje hlebom po prihvatljivim cenama i ona kaže da je vekna hleba 44 dinara, a Žitopromet ga je prodavao za 39 dinara”, kaže Šajatović.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...1574-Kaznjeni-zato-sto-prodaju-jeftiniji-hleb

:dash:
 
Ево примера ЗБОГ КОГА ЈЕ СВАКО НОРМАЛАН У СРБИЈИ ПРОТИВ ИДИОТСКЕ ВЛАСТИ........ да их човек пита ЗАШТО су то урадили и ЗАШТО НЕ СМЕЈУ ПРАВИМ ЛОПОВИМА НИ ДА ПРИСМРДЕ ВРАТИМА....... срам да их буде...........

СВАКА ЧАСТ "ЖИТО ПРОМЕТ"-у ИЗ СЕНТЕ!!!
 
Mito... 25% birackog tela koje glasa za vodju plus skoro 50% onih koji ne glasaju jer im je dobro - ko moze da se buni protiv 75%? :ceka:

Tako nam je jer smo tako, u proseku, rekli kada su bili izbori.

Kome se ne svidja, neka sledeci put uradi drugacije.

glasalo je preko 35 % za vodju . onih 30% sto nije glasalo nije bas uvek protiv vodje . zasto mislis da svako ko nije izasao na izbore je protiv vucica
 
I to je sve organizovao neki privatnik kome je bilo zao da gleda kako se ogromen kolicine divne hrane baca svakodnevno u smece.

I doziveo veliki uspeh!

Mnogi studenti se tako hrane i kazu da je izvrsno!

Pa kod nas u restoranima se cesto jede hrana stara i 2 nedelje...

Ma da ali oni imaju malo drugačiji odnos i prema kupcima a i prema hrani. Tamo kad sanitarna uleti kazne su ogromne a korupcijom teško da ih može izbeci.... Sto stvara poverenje kupaca jer je sistem čvrst .. Kod nas kad bi neko napise staro jedan dam to je min koji može lako biti i godina jer je sistem šupalj..
 
Poslednja izmena:
На први поглед изгледа глупо, али ствари нису тако једноставне. Запамтите да бескрупулозни предузетници продају производе испод тежишне цене у циљу подривања конкуренције. Узмимо пример великих трговинских ланаца који ниским ценама униште конкуренцију, а онда подигну цене. Правила постоје за све. То што се код нас примењују селективно, и што је ово предузеће кажњено а десетине њих није, друга је ствар.
 
Poslednja izmena:
На први поглед изгледа глупо, али ствари нису тако једноставне. Запамтите да бескрупулозни предузетници продају производе испод тежишне цене у циљу подривања конкуренције. Узмимо пример великих трговинских ланаца који ниским ценама униште конкуренцију, а онда подигну цене. Правила постоје за све. То што се код нас примењују селективно, и што је ово предузеће кажњено а десетине њих није, друга је ствар.

Не !!! ТО ЈЕ ПРВА СТВАР - или Закон има да важи за све - ИЛИ НИ ЗА КОГА !!! ................
 
На први поглед изгледа глупо, али ствари нису тако једноставне. Запамтите да бескрупулозни предузетници продају производе испод тежишне цене у циљу подривања конкуренције. Узмимо пример великих трговинских ланаца који ниским ценама униште конкуренцију, а онда подигну цене.
Ovo niukom slučaju nije takav motiv Žitoprometa iz Sente,već slaba kupovna moć stanovništva,posebno seoskog...
Prošle godine sam bio nekoliko dana u Senti i sigurno je to u pitanju...Što iz razgovora s viđenijim ljudima,a posebno
utisaka s pijace i konverzacije po keju s pecarošima i nautičarima,a takođe i sa šetačima (prilično smo komunikativni i ova moja
lepota i ja),zaključio sam da se u Senti veoma teško živi i tek nekoliko firmi radi normalno...Nekadašnje firme ne rade,novih malo
i zaostajanje je sve vidnije tog regiona Vojvodine...
 
Hleb koji se ne proda istog dana treba da se prodaje sledeceg dana za 50% od njegove cene! :rtfm:

U Nemackoj najveci i najbolji restorani prodaju gotova jela po vrlo povoljnim cenama ako se ne prodaju istog dana kada su napravljena, iako jos uvek u perfektnom stanju za upotrebu.

Imas par pekara po Beogradu i po Srbiji koje posle 19 i 20h prodaju gotovo sva peciva po 50% ... to je normalna stvar, i normalan primer...

Koliko samo pekara radije pre baca svinjama nego sto bi se odlucili na ovakav korak.

- - - - - - - - - -

Nenormalno je kupovati industrijsku hranu.

- - - - - - - - - -

Ako se i kupuje treba kupovati najskuplje.

Da ali to je postalo normalno... :lol: npr ja dok sam bio u Vojsci ja sam se gadno navukao na mesni narezak :lol:
 
i ako je po zakonu - zakon je idiotski

mada zakon propisuje maksimalnu cenu - ako ne gresim

Kada se u Srbiji propisivala maksimalna cena.

Evo primer cena taksija u Beogradu je propisana minimalna cena i niko ne sme da vozi ispod te cene iako je ta cena mnogo iznad platezne mogucnosti naroda i realne cene. I zato nema nikavih popusta kao ranije (poziv, akcije i slicno), jer niko ne sme da da popust.

Kad bi se firme iz iste branse udruzile i dogovorile minimalnu cenu to bi bilo kartelsku udruzivanje svuda u svetu. Ali ako drzava propise minimalnu cenu, e onda je formalno sve ok, a sto nema veze sa zdravim razumom to nije bitno.
 

Back
Top