"EU da reaguje na izjavu o ujedinjenju Kosova i Albanije"

Karen_Souza

Veoma poznat
Poruka
11.584
Beograd -- Evropska unija i njene članice moraju reagovati na izjave o ujedinjenju Albanije i Kosova, kaže predsednik Odbora za ljudska i manjinska prava Meho Omerović.

Omerović je tako reagovao na izjavu predsednika bujanovačke opštine Jonuza Muslijua da ujedinjenja Albanije i Kosova ne može da bude bez triju opština sa juga centralne Srbije.

U pisanoj izjavi dostavljenoj medijima, Omerović ističe da je poruka Muslijua kulminacija prethodnih izjava albanskog premijera i kosovskog predsednika, Edi Rame i Hašima Tačija, o tome da će se Albanija i Kosovo ujediniti, ako izostane njihova evropska perspektiva.

"Evropska unija i njene članice moraju reagovati na ovakve izjave istom merom kao što to često znaju kada govore o ugroženosti nacionalnih manjina u Srbiji", naveo je Omerović.

Omerović ukazuje da su izjave Rame i Tačija, koje su prethodile izjavi Muslijua, ostale bez adekvatne reakcije međunarodnezajednice.

"Potpuna podrška stvaranju 'Velike Albanije' kojoj treba priključiti i tri opštine sa juga Srbije nije samo nedopustiva i zapaljiva izjava predsednika opštine,nego je i delovanje koje samo može uticati na destabilizaciju u regionu", upozorio je Omerović i dodao da je svakome jasno da bi to dovelo do sukoba, ali i prelivaja tih sukoba na prostor Crne Gore, Bosne...

Omerović, takođe, upozorava da veoma opasan san o "Velikoj Albaniji, ali i poslednja izjava zapravo samo potvrda očigledne koordinacije albanskih političara i pokušaj da se na agendu briselskog sporazuma pored obaveze formiranja Zajednice srpskih opština sada stavi i pitanje ove tri opštine.

"Tesko je očekivati da se ovakvim izjavama doprinosi miru i stabilnosti posebno ako se ima u vidu da je Musliju i predsednik Nacionalnog saveta Albanaca u Srbiji", naveo je Omerović.

Извор

Шта мислите, да ли ће ЕУ реаговати?

Да ли ће подржати ово уједињење или га осудити? Да ли ће Тачију и Рами помоћи да остваре ову болесну замисао?

Постоји ли могућност да у томе сви они успеју?
 
Шта мислите, да ли ће ЕУ реаговати?

Да ли ће подржати ово уједињење или га осудити? Да ли ће Тачију и Рами помоћи да остваре ову болесну замисао?

Постоји ли могућност да у томе сви они успеју?


Реаговаће тек ако ми будемо узвратили претњом, иначе неће.

Подржаће нечињењем.

Постоји.
 
Mlako ce reagovati i toliko.

A nasi neka mole za reakcijiu, neka mole za autoput, neka mole za sve! I dalje?
Врло могуће да ће млако реаговати. Тако је барем до сада било. И вероватно ће опет део терета пребацити на нас. Биће старих прича о томе како би требало да преговарамо и постигнемо договор.

Све ово мирише на отварање Пандорине кутије.
 
Врло могуће да ће млако реаговати. Тако је барем до сада било. И вероватно ће опет део терета пребацити на нас. Биће старих прича о томе како би требало да преговарамо и постигнемо договор.

Све ово мирише на отварање Пандорине кутије.

Све ово мирише да ипак треба сести, размислити и схватити да не можеш седети на две столице.
 
Реаговаће тек ако ми будемо узвратили претњом, иначе неће.

Подржаће нечињењем.

Постоји.
Колико смо у ситуацији да претимо и чиме тачно?

Да, прећутно одобрење. И ја слутим да ће тако бити.

Постоји, кажеш. Ок, и ја мислим да постоји. Међутим, мислиш ли да ће ико ту стати на нашу страну? Русија, рецимо?
 
Колико смо у ситуацији да претимо и чиме тачно?

Да, прећутно одобрење. И ја слутим да ће тако бити.

Постоји, кажеш. Ок, и ја мислим да постоји. Међутим, мислиш ли да ће ико ту стати на нашу страну? Русија, рецимо?

Пост изнад објашњава.
 
Све ово мирише да ипак треба сести, размислити и схватити да не можеш седети на две столице.
А уколико се те две столице ипак спајају?

Види, Немачка интензивно ради на томе да се изгради Северни ток 2. Везује своју будућност за Русију. Зависиће у великој мери од Руса и њиховог гаса. Руси нам неће окренути леђа. ЕУ ће морати да буде послушнија.
 
Врло могуће да ће млако реаговати. Тако је барем до сада било. И вероватно ће опет део терета пребацити на нас. Биће старих прича о томе како би требало да преговарамо и постигнемо договор.

Све ово мирише на отварање Пандорине кутије.

Upravo. I meni.
 
А уколико се те две столице ипак спајају?

Види, Немачка интензивно ради на томе да се изгради Северни ток 2. Везује своју будућност за Русију. Зависиће у великој мери од Руса и њиховог гаса. Руси нам неће окренути леђа. ЕУ ће морати да буде послушнија.

Све је то ништа уколико се православни народи Балкана не уједине по питању албанске претње.

Једноставно - окупе се челници наших неколико земаља и одатле се пошаље порука - ЗБРИСАЋЕМО ВАС. ;)
 
reagovace mozda kad krenu borbena dejstva i razaranja..na nacin ko sto su uradili 1999
onda cemo imati novi mirovni sporazum - povlacenje vojske iz Preseva,Medvedje,Bujanovca,Sandzka,Vojvodine,Novog Beograda,Zemuna,Sumadije i Macve
Нисмо ваљда толико луди да дозволимо да до тога дође?

Ниже од тога нема.
 
Све је то ништа уколико се православни народи Балкана не уједине по питању албанске претње.

Једноставно - окупе се челници наших неколико земаља и одатле се пошаље порука - ЗБРИСАЋЕМО ВАС. ;)
Ја се одавно надам том уједињењу. Него никако да се то погура мало јаче и оствари.

Реално, и можемо их збрисати. Уједињени можемо.
 
Mlako ce reagovati i toliko.

A nasi neka mole za reakcijiu, neka mole za autoput, neka mole za sve! I dalje?

Dobro pa je pored Aleksandra Vučića i Ivice Dačića bar Meho reagovao
Lončar nema šta da reaguje, njegovo je usvojeno u skupštini - svi smo davaoci organa sem ako ne odemo do opštine da izričito naglasimo da nismo
 
nista se ni mi ni siptari ne pitamo...bice onako kako odluce vladari iz USA
Види... Брегзит нам ту иде на руку. Више нема толико америчког утицаја у ЕУ, као раније, док је Велика Британија вукла потезе.

Чврсто мислим да га нема, барем не у толикој мери као раније.
 
Види... Брегзит нам ту иде на руку. Више нема толико америчког утицаја у ЕУ, као раније, док је Велика Британија вукла потезе.

Чврсто мислим да га нема, барем не у толикој мери као раније.

Druže Tito, nemamo ekonomiju da se nosamo sa domaćim troškovima a kamoli sa napretkom

- - - - - - - - - -

Citaj temu, o reakciji EU je.


biće ista kao 1389-te, šta te dalje zanima srećo nenašminkana?
 
EU ce da Srbiju uslovi nekakvim nakaradnim pregovorima i sporazumu poput pregovora u Rambujeu...koje NIKO ali NIKO iz Srbije bio to AV,Canak,Ceda Jovanovic ili bilo ko drugi smeti da prihvati jel bi sutradan stvarno zavrsio na banderi na Terazijama...e onda krece pravi belaj....
Opet mi sami protiv svih...a ishod toga i nove granice ce se relativno brzo uctrati
 
Живим за тај дан, веруј ми.
И ја. Посебно о уједињењу са Републиком Српском. Њима ће више користити, али и нама. Јбг, ипак смо ми један народ.

Dobro pa je pored Aleksandra Vučića i Ivice Dačića bar Meho reagovao
Lončar nema šta da reaguje, njegovo je usvojeno u skupštini - svi smo davaoci organa sem ako ne odemo do opštine da izričito naglasimo da nismo
Требало би ми да дигнемо фрку око свега овога. Ту си у праву. Да не чекамо туђе реакције.

Никада у мени неће умрети нада да ће се већина призвати памети и да ће то Косово једног дана опет бити наше и само наше.

Пролазила сам пре два месеца отприлике поред саме границе... ух, та туга и бес и очај. Сломили су ме добро. Како ли је Србима који су још увек тамо, не смем ни да помислим.
 

Back
Top