"EU da reaguje na izjavu o ujedinjenju Kosova i Albanije"

Ne vidim što bi Ameri gurali ujedinjenje Albanije i Kosova kad na čelu Srbije nije neki Antiamerikanac poput Slobe.

Kad bi na vlast došao Šešelj ili Boško onda bi sigurno gurali ujedinjenje i još bi odvalili Sandžak, nahuškali Bošnjake u Bosni na Srbe.

To sve mogu i Vučiću da urade ako se skroz okrene Rusiji al on je realno više okrenut Zapadu iako novine pod njegovom kontrolom uzdižu Putina u nebesa.
 
А уколико се те две столице ипак спајају?

Види, Немачка интензивно ради на томе да се изгради Северни ток 2. Везује своју будућност за Русију. Зависиће у великој мери од Руса и њиховог гаса. Руси нам неће окренути леђа. ЕУ ће морати да буде послушнија.

U ovo sam i ja nekada verovao.Tamo negde oko 2008. god.,pa i nakon gruzijskog rata.Međutim,posle je Ukrajina gurnuta u rat,što je bilo i očekivano.Ko god je čitao nešto o geopolitici i geostrategiji je znao da je Ukrajina poslednja karta pomoću koje se Rusija trajno odvaja od ostatka Evrope.Najpre se pokušalo sa tihim uvlačenjem Ukrajine u NATO,te sa idejom da Ukrajina prestane da produžava ugovor sa Rusijom oko korišćenja luke Sevastopolj.Kada su takvu ideju odbile zemlje stare Evrope (Nemačka,Francuska i Italija),SAD i VB su bile razočarane.Tada je svako ko se i malo interesovao za tu temu znao da će u Ukrajini biti aktivirano neko žarište.
 
Neće pre nego se nešto desi.. . Balkan je pušten niz vodu, slabo kog interesuje.. Nema ga više ni na vestima . ove proteste jedva da su spomenuli.. Totalni out ne interesantno područje generalno za zapadnjake..
Можда је крајње време да пажња буде скренута са нас. То нам само може ићи у корист. Да нас мало оставе на миру.
Уколико опет будемо упали у фокус, надрљали смо.

А шта и да помену, живота ти? Да је иоле озбиљна и забрињавајућа ствар, и те како би били помињани. Сви ми то одлично знамо.
 
U ovo sam i ja nekada verovao.Tamo negde oko 2008. god.,pa i nakon gruzijskog rata.Međutim,posle je Ukrajina gurnuta u rat,što je bilo i očekivano.Ko god je čitao nešto o geopolitici i geostrategiji je znao da je Ukrajina poslednja karta pomoću koje se Rusija trajno odvaja od ostatka Evrope.Najpre se pokušalo sa tihim uvlačenjem Ukrajine u NATO,te sa idejom da Ukrajina prestane da produžava ugovor sa Rusijom oko korišćenja luke Sevastopolj.Kada su takvu ideju odbile zemlje stare Evrope (Nemačka,Francuska i Italija),SAD i VB su bile razočarane.Tada je svako ko se i malo interesovao za tu temu znao da će u Ukrajini biti aktivirano neko žarište.
Уколико се Немачкој буде исплатило, они ће погурати изградњу Северног тока 2. Заобићи ће Украјину. Није Украјина ту пресудна, и ти то знаш. Међутим, видећемо колико је Немачка спремна далеко да иде. То би значило да мора да поквари односе са земљама које кроз транзит остварују корист.
Уколико би се Амери потрудили да до изградње не дође, (мада након Брегзита, све мање верујем у њихову моћ да то спрече), поквариће односе са Русима и од нормализације односа нема ни говора. Мач са две оштрице за Америку.
 

Back
Top