Snuker - zašto Мarfi i Saliven u ovoj fazi međusobno

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Снукер културна игра, Јес геоматрија али вештина.Нема насиља, крљања, знојења. Лептир машна, господски, носе је сви, осим пргавог Мекгвајера коме наводно смета.

Мало ми потамнео утисак кад се и ту почело намештати па је рецимо Стивен Ли добио изгледа доживотну шут-карту.
Није ми јасно а не могу да нађем на сајту Шампионата зашто се већ сада састају 2 бивша шампиона, Шон Марфи и легенда Рони О Саливан, када је један 5-и а други 15-и на ранг листи...
 
Dugo godina pratim snuker a posebno vece masterse,UK championship i naravno svetsko prvenstvo i takodje ni meni nije jasno na osnovu cega se odredjuje kostur pred takmicenja jer ima tu dosta nelogicnosti.
Gledam juce Karter - Dot,dva vrhunska snuker takmicara i zalosno je sto su se takva dva velikana medjusobno takmicila vec u prvom kolu.
Ovo je jedan od sportova koji pruza maksimalno uzivanje bez ikakvih tenzija prilikom pracenja ali ipak naravno svako ima nekog svog idola a to je kod mene O'Sullivan.
 
То да ти је "Ракета" омиљени играч није ништа ново, и разумљиво је. Јес најбољи.
Почетком 90-их је ТВ Палма приказивала снукер и нервирао ме је. Касније сам га заволео...
Волио сам да гледам Тонија Драга, наше име, наша фаца, иначе Малтежанин. Игра из прве. Фајтер.
Он и Рони-Ракета играју брзо без отезања а Хендри ме је нервирао. Наиме ова двојица су снукерски Аљехини а он је снукеркси Карпов. Позиционо, споро, зихер.
Штета што је легенда Џими Вајт изгубио 7 финала. И он је фајтер.

Легенда ја давеж Ебдон, кога Роника хоће да бије кад играју.
А Помаченг је геније, делује ретардирано, а Велшанин Кристијан Дејл је аутентичан, живопоснији него Зорица Брунцлик, Али увек насмејан.
Стивен Ли, исти Хроми Даба из Дизнијевих цртаћа, попио дисквалификацију због намештања.

Једном је наш коментатор на Еуропсорту причао како је Трамп играо "прљави снукер" па се уозбиљио, није ми то јасно. Дечко игра нормално, не знам о чему се ради.
Иначе, снукер сам гледао крајем 90-их, па ам имао неке паузе, кад нисам имао кабловску...Тако да Трампа и Селбија нисам гледао у њиним почецима...

И овде Кинези миц -по -миц преузимају. Види колико их сад, од како је Динг пре деценије победио на УК шампионату... Лианг Венбоо је комичан са гримасама...
Робертсон стандардно добар, мада мени личи на робота, укочен поглед. Матју Стивенс је био комичан на почетку каријере, није умео да се суздржи, када намести снукер, закачи кес иза ушију.
Коментатор Селбија зове шаљивџијом из Есекса, не знам зашто, али је човек папучар. Кад он игра више снимају његову жену него њега, и када нето добро уради, маше јој...
*
Иначе, Рони има доста бурног за своје године... Мада то сад има и на Википедији... Иначе му је мајка Талијанка што објашњава и изглед и темперамент који нису баш типично енглески.
*
Иначе, чудна ствар да се од пре пар година снукер ранг листа не прави према поенима него према заради...
 
Poslednja izmena:

Back
Top