Ljudi i krvoločni psi kao kućni ljubimci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Richard III

Domaćin
Poruka
3.798
Zašto ljudi toliko vole da drže besne, krvoločne, agresivne pse kao ljubimce? Razumem kad neko drži nekog lepog, malog umiljatog i pitomog psa, da mu uveseljava dan, da ga izvodi u šetnju, igra se sa njim, mazi ga itd. To je po meni uostalom i funkcija kućnog ljubimca, da baš bude kućni ljubimac, deo doma i porodice. Baš zato nikad nisam razumeo one ljude koji kupuju pitbulove, bul terijere, rotvlajlere, doge, onda nekakvu pseću telad od koje se običan svet prepada po ulici.

Zašto bi neko to držao u svom dvorištu ili kući? Ja kad pogledam ko su ljudi koje znam a koji imaju ili su imali takve pse, ispade da su to sve neki iskompleksirani agresivci koji po svaku cenu hoće da ispadnu moćni i opasni u očima drugih. Moj rodjak koji je metar i žilet je šetao jednog takvog kera, šepurio se sa njim po ulici.

Mimo toga zaista ne vidim zašto bi neko držao nekakvu krvoločnu džukelu u svojoj kući, šta će to nekome. Šta vi mislite?
 
Zašto ljudi toliko vole da drže besne, krvoločne, agresivne pse kao ljubimce? Razumem kad neko drži nekog lepog, malog umiljatog i pitomog psa, da mu uveseljava dan, da ga izvodi u šetnju, igra se sa njim, mazi ga itd. To je po meni uostalom i funkcija kućnog ljubimca, da baš bude kućni ljubimac, deo doma i porodice. Baš zato nikad nisam razumeo one ljude koji kupuju pitbulove, bul terijere, rotvlajlere, doge, onda nekakvu pseću telad od koje se običan svet prepada po ulici.

Zašto bi neko to držao u svom dvorištu ili kući? Ja kad pogledam ko su ljudi koje znam a koji imaju ili su imali takve pse, ispade da su to sve neki iskompleksirani agresivci koji po svaku cenu hoće da ispadnu moćni i opasni u očima drugih. Moj rodjak koji je metar i žilet je šetao jednog takvog kera, šepurio se sa njim po ulici.

Mimo toga zaista ne vidim zašto bi neko držao nekakvu krvoločnu džukelu u svojoj kući, šta će to nekome. Šta vi mislite?

Pa pas cuvar u dvoristu tvoje kuce ima upravo tu funkciju, da cuva... Sto krvolocniji to bolji..
Za stan se slazem, tu je bolje neki dzepni pas
 
Ljudi cesto uzimaju psa na osnovu njegovog izgleda a ne karaktera sto je greska.
Agresivnost svake rase moze da se suzbije pravilnom socijalizacijom. Pitovi jako vole da se igraju i maze,druzeljubivi su ali ako napravis masinu od njega otrgnuce se kontroli kao i svaka druga rasa. To sto manji pas ne moze da ti nanese veliku stetu ne znaci da nije agresivan.
Inace za najagresivnije pse proglasene su civave.

Odelo ne cini coveka pa tako ni psa celjusti.
 
Pa ako je tebi ruzan ne znaci da nekom drugom,ukusi su razliciti. Nekom je pitoliki lep pa ga drzi ,neko zbog snage,neko zbog posmatraca i tako.

- - - - - - - - - -

Za mene ne postoji ruzan pas,samo ruzni ljudi.

Većina tih agresivnih pasa su rugobe, inače ako ti je cilj da se igraš i maziš sa psom što bi prolazila kroz period prisilne socijalizacije kad umesto toga možeš da nabaviš nekog pitomog psa koji je automatski pitom?

- - - - - - - - - -


Klasičan primer tipova koji drže te džukele su ovi iz spota. Ovaj DMX pogotovu, on sebe i naziva psom i reži i laje kao pas u pesmama, a i stalno kači agresivne pse na naslovnicu svojih albuma.
 
Pa pas cuvar u dvoristu tvoje kuce ima upravo tu funkciju, da cuva... Sto krvolocniji to bolji..
Za stan se slazem, tu je bolje neki dzepni pas

Jok nije tacno. Tu je bitna psihologija pasa a ne fizicke osobine toliko.
Da je tako kako bi ti rekao staford i putbul bi bili bolji cuvari od Dobermana i Nemackog Ovcara.

Kao i sto kod ljudi nisu najbolji cuvari security i borci, preogromni prejaki bilderi neko kikboxeri, boxeri mma borci itd.

- - - - - - - - - -

Ovde pričam o psima kao kućnim ljubimcima, a ne čuvarima, recimo da mi ne treba niko da me čuva, šta će mi te džukele za ljubimca?

Nemoj nazivati tako pse, vidi se da si lik koji ne voli i ne postuje zivotinje. A pod 2 nemoj diskriminisati celu jednu rasu, odn puno rasa koje si nabrojao, jer oni jadni nisu za to krivi, niti su se sami ukrstali da takvi ispadnu vec je to radio pripadnik tvoje vrste decenijama.

Imas ti i pudlice djavole koji grizu i prave problema i pitove najsladje na svetu koji su pusteni bez podoca, i kuci spavaju sa decom.

Your argument is invalid.

E sad, to sto neke rase pasa imaju odr bolje bioloske predispozicije odn fizicke karakteristike za nesto i odr. dobru genetiku mozga i psihologiju takodje za nesto, sto se moze zloupotrebiti i sto koristi upravo homosapiens je sasvim nova prica i o tome treba diskutovati a ne o jadnim nagonskim stvorenjima koji vise od nagona i nemaju mnogo u sebi. Pogotovo kada ga iskompleksirani buzda vaspita.

- - - - - - - - - -

Uzimam ono sto mi se svidja i ono sto mi treba,ako hocu cuvara tesko da cu da se odlucim za jorkirskog terijera,kapiras?
Tebi su rugobe nekom drugom nisu,nekom si i ti rugoba pa te zbog toga ne odbacuju.

Upravo tako. Tako je i sa zenama ali nije naucio izgleda do sada. Nekim zenama su preseksi celavi muskarci a nekom muskarcu su oni preruzni ii grozni. Neka zena voli romanticne, fine, koji brinu o svom izgledu, a drugima je to isfeminizirano, gej, ovako onako.... Nekom je ruzan i "rugoba" veliki krupan, nabildovani muskarac velikog nosa i saka kao lopate, a nekom je to izraz muskosti, macoizma, alfa muzjaka i visokog testosterona.

Ne treba mrznju koju osecamo prema debilima koji zloupotrebljavaju na jadne pse da projektujemo na same pse, iako oni na kraju i izvrse taj zlocin zbog kojih su omrazeni. Krivica nije na njima nego da debilima koji ODGOVARAJU ZA NJIHOVO PONASANJE, TJ TREBALO BI DA ODGOVARAJU, ali mi smo zna se kakva drzava.

E kada ovo bude pravna i ozbiljna drzava za takve debile, onda ce i takve rase pasa prestati da budu "rugobe" u ocima prostih ljudi hejtera zivotinja podsvesnih, i opet ce biti oni svi "the nanny dogs".
 
Ovo je konkretno vest koja me naterala da pokrenem temu, petogodišnji pitbul izujedao vlasnicu. Šta će ženi uopšte pitbul? Ovaj ne može da je čuva od drugih, može jedino ona od njega da se čuva.

http://wkrg.com/2017/04/17/pit-bull-attacks-owner-in-foley-severe-injuries/

A ovakvih primera ima mnogo, skoro smo svedočili kako je pitbul u Leskovcu zaklao 96-ogodišnju staricu, inače rodjaku vlasnice ove džukele.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/horor-kod-leskovca-pitbul-zaklao-staricu/1efm05r
 
Zašto ljudi toliko vole da drže besne, krvoločne, agresivne pse kao ljubimce? Razumem kad neko drži nekog lepog, malog umiljatog i pitomog psa, da mu uveseljava dan, da ga izvodi u šetnju, igra se sa njim, mazi ga itd. To je po meni uostalom i funkcija kućnog ljubimca, da baš bude kućni ljubimac, deo doma i porodice. Baš zato nikad nisam razumeo one ljude koji kupuju pitbulove, bul terijere, rotvlajlere, doge, onda nekakvu pseću telad od koje se običan svet prepada po ulici.

Zašto bi neko to držao u svom dvorištu ili kući? Ja kad pogledam ko su ljudi koje znam a koji imaju ili su imali takve pse, ispade da su to sve neki iskompleksirani agresivci koji po svaku cenu hoće da ispadnu moćni i opasni u očima drugih. Moj rodjak koji je metar i žilet je šetao jednog takvog kera, šepurio se sa njim po ulici.

Mimo toga zaista ne vidim zašto bi neko držao nekakvu krvoločnu džukelu u svojoj kući, šta će to nekome. Šta vi mislite?

И ти мали умиљати кудрави гованчићи умеју да лају и кевћу по цео дан.

Рецимо једна слатка чивавица може да сиганизује свитање својим карактеристичним лавежом са терасе...

Што свим осталим станарима зграде који рецимо могу да спавају и до 7, даје елан да нешто раније чили и весели започну нови дан.

Каквог ли је укуса керетина? Често се питам.
 
Zašto ljudi toliko vole da drže besne, krvoločne, agresivne pse kao ljubimce? Razumem kad neko drži nekog lepog, malog umiljatog i pitomog psa, da mu uveseljava dan, da ga izvodi u šetnju, igra se sa njim, mazi ga itd. To je po meni uostalom i funkcija kućnog ljubimca, da baš bude kućni ljubimac, deo doma i porodice. Baš zato nikad nisam razumeo one ljude koji kupuju pitbulove, bul terijere, rotvlajlere, doge, onda nekakvu pseću telad od koje se običan svet prepada po ulici.

Zašto bi neko to držao u svom dvorištu ili kući? Ja kad pogledam ko su ljudi koje znam a koji imaju ili su imali takve pse, ispade da su to sve neki iskompleksirani agresivci koji po svaku cenu hoće da ispadnu moćni i opasni u očima drugih. Moj rodjak koji je metar i žilet je šetao jednog takvog kera, šepurio se sa njim po ulici.

Mimo toga zaista ne vidim zašto bi neko držao nekakvu krvoločnu džukelu u svojoj kući, šta će to nekome. Šta vi mislite?

Ne postoji krvolocna rasa psa. Kao sto ne postoji krvolocna rasa ljudi (iako su belci do sada najvise zla naneli ostalim rasama). Pas je onakav kakav je i gazda. Naravno, uz par retkih izuzetaka, kao i kod ljudi, imas situaciju da su roditelji normalni likovi, a dete im ubica.
Generalno, psi napadaju ljude milion puta manje nego sto ljudi napadaju ljude. Ko je tu krvolocniji???
 
Ne postoji krvolocna rasa psa. Kao sto ne postoji krvolocna rasa ljudi (iako su belci do sada najvise zla naneli ostalim rasama). Pas je onakav kakav je i gazda. Naravno, uz par retkih izuzetaka, kao i kod ljudi, imas situaciju da su roditelji normalni likovi, a dete im ubica.
Generalno, psi napadaju ljude milion puta manje nego sto ljudi napadaju ljude. Ko je tu krvolocniji???

Пси су вегетаријанци?
 
Zašto ljudi toliko vole da drže besne, krvoločne, agresivne pse kao ljubimce? Razumem kad neko drži nekog lepog, malog umiljatog i pitomog psa, da mu uveseljava dan, da ga izvodi u šetnju, igra se sa njim, mazi ga itd. To je po meni uostalom i funkcija kućnog ljubimca, da baš bude kućni ljubimac, deo doma i porodice. Baš zato nikad nisam razumeo one ljude koji kupuju pitbulove, bul terijere, rotvlajlere, doge, onda nekakvu pseću telad od koje se običan svet prepada po ulici.

Zašto bi neko to držao u svom dvorištu ili kući? Ja kad pogledam ko su ljudi koje znam a koji imaju ili su imali takve pse, ispade da su to sve neki iskompleksirani agresivci koji po svaku cenu hoće da ispadnu moćni i opasni u očima drugih. Moj rodjak koji je metar i žilet je šetao jednog takvog kera, šepurio se sa njim po ulici.

Mimo toga zaista ne vidim zašto bi neko držao nekakvu krvoločnu džukelu u svojoj kući, šta će to nekome. Šta vi mislite?

zato sto je i lav lepa divna zivotinja koju bih drzao a bas sam fin mladic<3
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top