UKRAJINA ĆE POSTATI SASTAVNI DEO RUSIJE

Poslednjih dana sa svih strana se čuju procene i strahovanja da Ukrajina samo što nije započela novi rat protiv Donbasa, koji bi mogao da završi tragično po režim u Kijevu, kao i da bi krajnji epilog tog rata mogao biti takav da će Ukrajina u celini ući u sastav Ruske Federacije

Jedan iz tog hora je i poznati moskovski novinar i znalac stanja na donbaskim frontovima Andrej Babickij.
On tvrdi da je ukrajinska armija za novi rat spremila i primakla linijama razdvajanja snage i tehniku koje bar trostruko prevazilaze odbrambeni potencijal Donjecke i Luganske Republike.
Babickij procenjuje da Kijev, ako se samo trupe i ratni resursi stave na vagu, može računati na uspeh.

Babicki misli da bi Kijev mogao da napadne brzo, najkasnije krajem maja, jer strahuje da bi Donald Tramp mogao da otvori svoj i drugi front (protiv Severne Koreje) i da mu onda više neće uopšte biti do Ukrajine.
Babickij zaključuje da za novo zaoštravanje situacije postoje kad je Ukrajina u pitanju i vojni i politički razlozi.
Možda najpoznatiji ruski ekspert za Ukrajinu Rostislav Išćenko, koji je do kijevskog majdana i državnog prevrata živeo u Kijevu, ukazuje da više ni najveći optimisti u Ukrajini ne veruju da će ona uspeti da povrati Donbas.
Po njegovim informacijama, u Kijevu i širom zemlje se debatuje jedino: hoće li ukrajinska armija
Ukrajini ruski Donbas i nije potreban, već da su joj Amerikanci dali zadatak da, ako je ikako moguće, Rusiju uvuče u rat
uspeti da dve republike zadrži u njihovim sadašnjim suženim granicama ili će morati da im prepusti kompletne teritorije bivših Donjecke i Luganske oblasti.


Išćenko navodi da se ukrajinski pesimisti već pribojavaju da bi zemlja mogla da ostane bez tri do pet oblasti.
Ovaj ekspert naglašava da u Ukrajini sve manje ljudi veruje da će njihova država preživeti rat u Donbasu, a da je sve više onih koji strahuju da država neće preživeti rat sa

Donbasom, kao i da će se rat na teritoriji Ukrajine nastaviti, ali ne više u Donbasu.

Za razliku od ukrajinske državnosti koja je na ivici fizičkog nestanka, kraj konflikta se ne vidi čak ni u srednjoročnoj perspektivi. Naprotiv, opasnost njegovog širenja na celu Ukrajinu sa daljim razgorevanjem, postaje nesavladiva - smatra on.
Po njegovoj proceni, Ukrajina će nešto kasnije u celini ući u sastav Ruske Federacije.

Cela Ukrajina?

Nezamislivo.
 
Bliži je Njujork Moskvi po načinu života nego Amsterdam ebote koji je epicentar izopačenosti, gejeva i rava. Ono kad rusofil izabere baš Amsterdam od svih gradova na Zapadu. I za evrofila je taj grad previše a draganče ga obožava.

mymunce, ne pricaj o necem o cemu nemas pojma. ko ti daje to pede.rsko pravo da mi tepas? eno ti kamija pa njemu tepaj, isti ste

- - - - - - - - - -

A kako je kod vas u Amsterdam? Umirete il vam dobro?

amsterdam idealan za MANDOVKE. cudi me da jos nisi dosla
 
Путин да пева од среће ако анектира Доњецк и Луганск и то му признају Венецуела, С. Кореја и Абхазија. О целој Украјини не треба трошити речи, она је за Русе изгубљена.
 
Što, kad se slomi kičma Potrošenku, oni se okreću. Ne postoji sila s zapadne strane koja će podržati odcepljenje Lavova.

Kada se jednom zapuca, gotovo je.

Kako da se izrazim slično...ore 2008. godine bilo je nade da Gruzija pripadne Rusiji. Posle toga, stvari su dosta teže.

Govorimo otprilike kao o Srbiji u NATO (celoj, ne samo Kosmet).
 
Po kvalitetu saobraćajne infrastrukture Rusija je na 38. mestu u svetu:

http://reports.weforum.org/global-competitiveness-index/competitiveness-rankings/#series=GCI.A.02.01

To je procena svetskog ekonomskog foruma u Davosu. Poređenja radi, Poljska je na 65. mestu, Češka na 53. mestu; Srbija je na 114. mestu, a Venecuela na 129. mestu od ukupno 138 država koje su uključene u tu rang listu.

Brate<jes' ti krocio nogom u Rusiju?I ako si jesi li otisao 500km od Moskve?
Zeleznica i avio saobracaj su odlicni,ali putna infrastruktura je takva da ti dodje da places....

Evo ga jedan gradić koji se nalazi tačno 100km od Moskve, zove se Možajsk i ima oko 30.000 stanovnika:

https://www.google.rs/maps/@55.5050...4!1sYsZrandIYnexXu6tPTaeMA!2e0!7i13312!8i6656

Baš i ne izgleda kao 19. vek? :think: I ja ne vidim nijednu kuću od drveta i ne bih rekao da grad nije elektrifikovan. :D

Idi malo dalje....U Sibiru svako naseljeno mesto sa manje od 20-30000 stanovnika je u drvenom kucama...U Jakutiji isto,skoro su krenuli da rade zidane objekte.
Ali to ima jedno objasnjenje,tamo gde je tlo mekano,kuca od drveta se manje sleze,manje puca,bolja je izolacija....Nije to zato sto su siromasni,nego iz prostog i prakticnog razloga.

Slikano u saobraćajnim špicevima!:hahaha::rotf:

E moj Dragoljube...Ekatrinburg je duplo veci od BG,i ima preko milion ipo registrovanih automobila.Tu kad je guzva,kreces se prosecno 2-3 km na sat,iako iamju i metro.
 
Kada se jednom zapuca, gotovo je.

Kako da se izrazim slično...ore 2008. godine bilo je nade da Gruzija pripadne Rusiji. Posle toga, stvari su dosta teže.

Govorimo otprilike kao o Srbiji u NATO (celoj, ne samo Kosmet).

Ukrajna je teritorija, ne drzava. Nemaju oni sta da se pitaju sa kim ce. Oni su za 3 godine izgubili 50 posto populacije, ako ovo potraje jos malo, tamo nece niko ostati, pusta poljana. Ko ce da se buni protiv Rusa? Starci? Ne budi smesan.
 
Ne samo da je blize nego i 10 bolje i sigurnije nego u Rusiji. Kad spomenes rad u Rusiji , imas na umu samo najcrnje poslove u nekim zabitima sa spavanjem u kontejnerima onim, ili neki varioc , rad na gradjevini i to je to. Nisam cuo da traze srpske medicinare za razliku od Nemaca i Kanadjana.

Takodje vole Ruse ali uce engleski i nemacki jezik. Norveski takodje.

A pitanje sta imaju od Nemacke i Austrije, pa ne znam pitaj forumase ima ih dosta na sljaci tamo-tzv internet patriote. Eno imas franka on je u Svici. Pitaj sto ne dodje u Srbiju.
Ало Франак. Што не одеш у Србију, јел због ситуације у Украјини?
 
Poslednja izmena:
Некада давно беше једна теорија о народној суверености која каже да људи који живе на некој територији имају право да одлуче шта ће бити са њиховом територијом, та теорија беше основна претпоставка демоктратије (владавине народа). Према тој теорији на којој су формално засноване све модерне "либералне демократске државе", Руси нису урадили ништа лоше.
Руси нису урадили ништа лоше! :)
 
Nikome ne treba cela Ukrajina.Želeti da imaš Ukrajinu je jednako želji da imaš rak-i to onaj glaopirajući.Ukrajina je bezvredna.Sve što je bitno u Ukrajini je Krim i delimično istok zbog rudnika.No taj deo su Rusi već rešili.

- - - - - - - - - -

Biće da sam ovo već negde napisao.Poznato mi
 
to je tacno lugansk i donjeck su ostali bez 50 % stanovnistva. Ljudi su izbegli jer svetska i svemirska sila rusija nema interesa da ih zastiti. mnogo su zanimljiviji sirijci i pomoc njima

Većina Sirijaca, Ukrajinaca a i Srba neće da ratuje za bilo koje idiote na bilo čijoj strani. Mislim da to važi i za Bošnjake i Hrvate.

Kad izbije rat u većini zemalja većina ljudi zbriše ili pogine pre nego što stigne da zbriše.

Da ratuju za bilo koju stranu ostane manjina idiota, manijaka, psihopata i možda nešto malo normalnih koji teško saradjuju sa idiotima oko sebe u četi.
 
Poslednja izmena:
Koji si ti lik! :zcepanje:

Da sam ja ruski car, U JEDNOJ MRACNOJ NOCI bi prosao tenkovina kroz Ukrajinu i ushancio se na njenim granicama prama Evropi.

Glavnokomandujuceg generala ruske Armije bih ovlastio da izda ostro upozorenje u UN svim drzavama sveta da se NE MESAJU u unutrasnje stvari Rusije.

Istovremeno bih naredio opstu mobilizaciju u Rusiji...


Svi bi cutali.....

A kolena bi im klecala....
 
Ovo malčice karikiraš ili istiniti podatak?

Tacnih cifara nema, Porosenko je zabranio popis. Ali ima potrosnja hleba koja je opala skoro 3 puta od majdana. Kad se siromasi, jede se vise hleba, a ne manje. Jer se samo lebac i jede. Znaci moja procena od 50% je konzervativna, moguce da je pobeglo i 75% populacije i sad jedu lebac negde drugde. Uglavnom u Rusiji.

Iseljavanje iz Ukrajne je vece nego u donjecku i lugansku, jer su u donjecku i lugansku vece plate i redovne su. A i racuni su manji. U ukrajni prosto ne moze da se zivi jer su racuni nekoliko puta veci od plata.
 

Back
Top