Buducnost reprezentacije Srbije

Bolje i to nego neki Latinoamerikanci, oni nas redovno razvaljuju.
Btw, dok si ti prije početka kvalifikacija pisao da nemate šanse pored Velsa i Austrije otići na SP, ja sam napisao da idete izravno. Tako da mislim da mogu bit prilično objektivan. Na SP u jednoj utakmici može svašta biti, al ako ćemo po igračkom kadru i rezultatima, daj ajmo bit ozbiljni ;)
 
Poslednja izmena:
Sergej i Zivkovic ce 99 posto biti velike zvezde evropskog fudbala top klasa , sanse imaju i Milenkovic ako se nametne u Fiorentini otvaraju mu se sva vrata i MOZDA i Maksa u Valensiji i Gruja ima sanse 50-50 .. Svi ostali nasi mladi igraci mogu da postanu dobri fudbaleri ali je nerealno da naprave nesto preterano veliko .
 
Bolje i to nego neki Latinoamerikanci, oni nas redovno razvaljuju.
Btw, dok si ti prije početka kvalifikacija pisao da nemate šanse pored Velsa i Austrije otići na SP, ja sam napisao da idete izravno. Tako da mislim da mogu bit prilično objektivan. Na SP u jednoj utakmici može svašta biti, al ako ćemo po igračkom kadru i rezultatima, daj ajmo bit ozbiljni ;)

Stvar sa vama je da ste uvek imali bolje rezultate od objektivnog kvaliteta...Danas kada imate objektivno strasne pojedince rezultati su prosecni...Puno ocekivanja puno euforija i na kraju nista dobili ste na evropskom Spance koji su na izdisaju i onda se digla tolika euforija kao da ste osvojili i na kraju 0...
 
Stvar sa vama je da ste uvek imali bolje rezultate od objektivnog kvaliteta...Danas kada imate objektivno strasne pojedince rezultati su prosecni...Puno ocekivanja puno euforija i na kraju nista dobili ste na evropskom Spance koji su na izdisaju i onda se digla tolika euforija kao da ste osvojili i na kraju 0...

Kada to uvijek i koje rezultate?
A na EURU smo ispalii od koga? Od budućeg prvaka ili nekih jazavaca možda? Španjolce na izdisaju? Ajd pogledaj u kakvom je sastavu igrala Hrvatska , a u kakvom Španjolska taj meč. Španjolska ne valja više ništa, evo raspadaju se u ovim kvalama.
 
Poslednja izmena:
Kada to uvijek i koje rezultate?
A na EURU smo ispalii od koga? Od budućeg prvaka ili nekih jazavaca možda? Španjolce na izdisaju? Ajd pogledaj u kakvom je sastavu igrala Hrvatska , a u kakvom Španjolska taj meč. Španjolska ne valja više ništa, evo raspadaju se u ovim kvalama.

Ako cemo realno vi Hrvati nikad niste imali u istoriji otkad se igra fudbal bolje igrace nego sto je to danas slucaj ... Imate duplo jaci tim sad nego 98 ... Modric jeste mator i ovi ostali nosioci isto nisu mladi npr . Mandzukic , Rakitic , Perisic ali opet imate i mladih igraca ne nesto mnogo ali ih imate Pjaca , Kovacic , Rog , Pasalic .. ali mlade igrace imamo i mi i zato u buducnosti i necete biti nesto jaci od nas po imenima .. Smem da se kladim da na primer Kovacic i Pjaca nece biti nista bolji igraci od Sergeja i Zivkovica .. ili Pasalic od Grujica ili Nece Maksimovica recimo ...
 
Kod nas je poenta to sto imamo dosta igraca koji nisu nesto extra mladi ali nisu ni matori znaci izmedju 23 i 26 godina recimo i vec imaju solidne karijere ali nisu top klasa ali opet postoji jos prostora za napredak i sigurno ce neki od njih napredovati i biti jos bolji ... Tu pre svega mislim na Mitrovica , Kostica , Markovica , Milivojevica , Nastasica , Maksimovica ( stopera iz Napolija ) i ima ih jos ali ovi mi prvi padaju na pamet ..
 
Kada to uvijek i koje rezultate?
A na EURU smo ispalii od koga? Od budućeg prvaka ili nekih jazavaca možda? Španjolce na izdisaju? Ajd pogledaj u kakvom je sastavu igrala Hrvatska , a u kakvom Španjolska taj meč. Španjolska ne valja više ništa, evo raspadaju se u ovim kvalama.

To sto je osvojio Portugal govori kakav je bio Euro jednostavno ste kvalitetnija ekipa od njih i morali ste vise(naravno navijao sam protiv vas da ne bude kakve zabune samo objektivno pricam o fudbalu)...Na kraju krajeva upravu si kad kazes 'koji rezultati' ja to govorim jer sam pod nekim utiskom da ste pravili pristojne rezultate i pre nekih 10ak godina kada ste imali vrlo skroman napadacki potencijal u vidu Dade Prsa i Milana Rapaica po mom misljenju tada ste imali verovatno jedino ta dva igraca vredna neke paznje al ste izgarali na terenu tukli ste jednu Italiju prosli grupu na Euru koliko mi se cini jos je neka veca ekipa pala...znali ste dobiti jaca imena i kad ste jako skromno izgedali pod tim sam mislio da ste igrali objektivno iznad ocekivanja...Ova ekipa vasa bi morala vise da pokaze...A poredjenje sa onom iz 98 neznam...neverujem da su ovi bolji danas tj jedan Suker mnogo znaci...E sad mi i vi u buducnosti tesko je reci...Pjaca i Kovacic su veliki talenti...Ali isto tako i Grujic i Zikovic nista nezaostaju naprotiv veruj mi...Sergej moze biti isto nesto posebno...vi ste 'navikli' da pravite te ofanzivne igrace i ocekujete ih opet kod nas bio veliki 'zastoj' u proizvodnji ofanzivnih igraca jedno vreme tako da vas i razumem kad na nase talente gledate 'odozgo' ali veruj mi ovi klinci nasi mogu biti strasni...
PS Niko nije reko da Spanija nista nevalja nego kazem da je to ekipa koja je prezasicena svega jaka ekipa nema sta ali to je to nepokusavam da vas omalovazim nego kazem da je to kad se nakraju crta podvuce nedovoljno sta ti nije jasno?
 
Poslednja izmena:
Sergej i Zivkovic ce sigurno biti veliki igraci top klase svetske zvezde ..Sergej je ove sezone postigao 7 golova i 9 asistencija za Lacio i ne bi me cudilo da vec sad na leto ode za 30 - 40 miliona .. Zile je na 20 utakmica za Benfiku upisao 10 asistencija a sta ce tek biti sledece sezone kad bude dobio jos vecu minutazu .. Kakvu je samo golcinu dao u kupu sad skoro ... Sa njima dvojicom Srbija ce u napadu biti daleko vise potentnija nego sto je to bio slucaj u zadnjih 15 - 20 godina ..

Sto se tice Grujica za njega ne mogu da kazem 100 posto da ce biti veliki igrac , naravno voleo bih ali mi je nekako izbledeo u onoj drugoj polu-sezoni kad ga je Grof gurao na pleja .. tu mi nije bio ubedljiv .. mislim sve je na njemu .. on ce kad tad dobiti minute ako ne u Liverpulu onda u nekom slabijem klubu ako i on eksplodira i napravi vrhunsku karijeru onda slobodno mogu da kazem da je pred nama blistava buducnost i da ce Srbija postati svetska sila da se tako izrazim .. kao sto su to na primer danas postale Hrvatska i Poljska .. pricam o igrackom kadru ..

A drugo sto se tice odbrane pa Neca je ogroman talenat i nimalo me ne bi iznenadilo da postane novi Matic ... samo ako se nametne sad u Valensiji i ako bude igrao a verujem da hoce ima bas da pratim Valensiju sledece sezone najvise zbog njega a voleo sam ih kao klinac kada su igrali Patrik Klajvert i Pablo Aimar i onaj Ayala .. Znaci Neca samo da dobije priliku a mislim da hoce i bice top jer je nevidjen potencijal ..

A ima i ovaj Milenkovic iz Partizana sto je sad presao u Fiorentinu za 5 i nesto miliona .. moze biti i od njega nesto ..

I svi oni plus ovi sto ih vec sad imamo a to su Mitrovic , Kostic , Milivojevic , Markovic , Nastasic , Maksimovic iz Napolija . To su 6 sasvim solidnih igraca koji vec sad imaju lepe karijere i sto je najbitnije igrace jos dugi niz godina i jos bitnije imaju jos dosta prostora za napredak i mislim da ce vecina njih i napredovati i da ce biti jos bolji .. Znaci kad se sve to sabere oni koje imamo vec sad plus ovi gore koji nadilaze stvarno bi trebali da budemo jedna jako ozbiljna reprezentacija sa izuzetno jakim imenima .. definitivno najjacim jos od 98 ...
 
To sto je osvojio Portugal govori kakav je bio Euro jednostavno ste kvalitetnija ekipa od njih i morali ste vise(naravno navijao sam protiv vas da ne bude kakve zabune samo objektivno pricam o fudbalu)...Na kraju krajeva upravu si kad kazes 'koji rezultati' ja to govorim jer sam pod nekim utiskom da ste pravili pristojne rezultate i pre nekih 10ak godina kada ste imali vrlo skroman napadacki potencijal u vidu Dade Prsa i Milana Rapaica po mom misljenju tada ste imali verovatno jedino ta dva igraca vredna neke paznje al ste izgarali na terenu tukli ste jednu Italiju prosli grupu na Euru koliko mi se cini jos je neka veca ekipa pala...znali ste dobiti jaca imena i kad ste jako skromno izgedali pod tim sam mislio da ste igrali objektivno iznad ocekivanja...Ova ekipa vasa bi morala vise da pokaze...A poredjenje sa onom iz 98 neznam...neverujem da su ovi bolji danas tj jedan Suker mnogo znaci...E sad mi i vi u buducnosti tesko je reci...Pjaca i Kovacic su veliki talenti...Ali isto tako i Grujic i Zikovic nista nezaostaju naprotiv veruj mi...Sergej moze biti isto nesto posebno...vi ste 'navikli' da pravite te ofanzivne igrace i ocekujete ih opet kod nas bio veliki 'zastoj' u proizvodnji ofanzivnih igraca jedno vreme tako da vas i razumem kad na nase talente gledate 'odozgo' ali veruj mi ovi klinci nasi mogu biti strasni...
PS Niko nije reko da Spanija nista nevalja nego kazem da je to ekipa koja je prezasicena svega jaka ekipa nema sta ali to je to nepokusavam da vas omalovazim nego kazem da je to kad se nakraju crta podvuce nedovoljno sta ti nije jasno?

Ja se slažem da je Hrvatska na EURU morala i trebala više. Jednostavno ova generacija koliko god da je kvalitetna, toliko nema sreće, 2008. povedeš u 120. minuti i ispadneš, 2012. u skupini s Talijanima i Španjolcima koji su kasnije igrali finale, 2016. prikazali odličan nogomet, otvorio se kostur, ispali od kasnijeg prvaka u utakmici u kojoj nismo bili lošiji. 2010. i 2014.su podbačaji. Rusija je zadnja prilika da ta generacija nešto napravi. Možda se negdje vrati za sve te pehove.
Što se vaših talenata tiče, ja ih nigdje nisam omalovažavao. Možda će i Grujić i Sergej biti veliki igrači, možda neće. Ne znam. Mogu govorit samo o onome što vidim. Talenti jesu, naravno, to je svakom jasno. Što će biti dalje, to nitko ne zna. Najbitnije je da u tim godinama igraju što više.
 
Poslednja izmena:
Ja se slažem da je Hrvatska na EURU morala i trebala više. Jednostavno ova generacija koliko god da je kvalitetna, toliko nema sreće, 2008. povedeš u 120. minuti i ispadneš, 2012. u skupini s Talijanima i Španjolcima koji su kasnije igrali finale, 2016. prikazali odličan nogomet, otvorio se kostur, ispali od kasnijeg prvaka u utakmici u kojoj nismo bili lošiji. 2010. i 2014.su podbačaji. Rusija je zadnja prilika da ta generacija nešto napravi. Možda se negdje vrati za sve te pehove.
Što se vaših talenata tiče, ja ih nigdje nisam omalovažavao. Možda će i Grujić i Sergej biti veliki igrači, možda neće. Ne znam. Mogu govorit samo o onome što vidim. Talenti jesu, naravno, to je svakom jasno. Što će biti dalje, to nitko ne zna. Najbitnije je da u tim godinama igraju što više.

Pa imacete vi i u buducnosti jak tim ... Brozovic nije mator on ce moci jos dugo da igra .. Od mladih imate Pjacu , Kovacica , Roga , Pasalica , Jedvaja .. Bice to extra igraci .. Mozda ne budu toliko jaki kao ova sad generacija sa Modricem , Rakiticem , Perisicem , Mandzukicem i Kalinicem a mozda i budu .. Ko zna .. Videcemo ..

Grujica samo da zaobidju povrede i da konacno dobije minute ako ne u Liverpulu onda u nekom slabijem klubu dobice sansu kad tad i onda je sve na njemu a da ima veliki kvalitet - ima .. A Sergej vec sad postaje vrhunski igrac pred nasim ocima to se vec desava , po misljenju italijanskih medija on je ove sezone najbolji igrac Lacija .. Za njega se vec otimaju Celzi , Mancester , Juventus ... Ako sad na leto ode iz Lacija a verovatno hoce cena ce biti minimum 35 miliona evra a vrlo moguce i vise .. I dobro upamti Zivkovica on ce sigurno biti veliki igrac , decko je svetska klasa , bice na Sergejevom nivou , gde god da ode da igra pravice veliku razliku ... Nemanju Maksimovica isto upamti i on ce biti velika zvezda .. Nemoj da se cudis ako se posle Matica pojavi novi Matic mozda i bolji .
 
sto se mene tice, iz one litvanije i nove zeland generacije, ako dobijemo 3-4 igraca je vrh vrhova. ni njemacka, ni italija etc nemaju svaki put 11 top igraca u mladjim kategorijama.
rajkovic, v. milinkovic savic, veljkovic, jovanovic, gajic, maksimovic, s. milinkovic-savic, zivkovic, grujic, mitrovic i nadam se djurdjevic. to 11 igraca, koji ce sigurno napraviti dobru karijeru (neko vise, neko manje) ali za nasu reprecentaciju sasvim dovoljno. mi nismo ni spanije, ni njemacka i italija, nemamo njihove uslove, i ovo sto smo od mladih igraca dobili, je sasvim dobro, nasprem drugih "manjih zemljama" (vidite hrvate, 3-4 talenata, austrijanci nemaju nesto ekstra, portugal to i tamo) francuska, njemacka, italija, spanije, engleska, to su svetske sile u tom segmentu, oni moraju izbacitit minimum 5-6 svetski top talenata, da mogu funkionisati, ali imaju i uslove u svojim drzvama.
mi sto smo dobili, i sto cemo dobiti je jako puno i dobro, i to samo zato sto imamo talenat, a ne uslove (i te talenti se gradi i razvijaju 90 % u tudjim zemljama)
posle rusije ako sve bude islo normalnem putem, ocekujem novu srbiju, mladu, jaku i talentovanu i od prilike u vakoj formaciji

Rajkovic (V. Savic, Radunovic, Manojlovic)
Gajic (Veljkovic moze igrati) Maksimovic (Babic, Jovanovic) Nastasic (Rosic, Milenkovic) Antonov (Obradovic, Mladenovic)
Matic (Milivojevic) S. Savic (S.Lukic) Maksimovic (Grujic)
Tadic (Gacinovic) Zivkovic (Kostic, Markovic) Mitrovic (Djurdjevic)

******, ako ide sve normalno, igraju samo malo vise nego sada, i ne budu povredjenih, imamo ekipu za narednih 10 godina (osim matica, koji bi trebao prevoditi kao kapiten ovu ekipu)

ali uvek neki ispane, neko upane, tako da se moze reci, 70 % od tih igraca, cemo videti sigurno

Sadasnji sastav bi trebo izgledati ovako

Stojkovic
Ivanovic - Maksimovic - Nastasic - Kolarov
Matic - S. Savic - Milivojevic
Tadic - Mitrovic - Kostic
 
Po 100ti put ako Gruja ne bude svetska klasa ja secem *****!

Pa vrlo moguce da hoce ali ja vise verujem u Sergeja , Zivkovica , Nemanju Maksimovica pa cak mozda i u ovog malog Milenkovica .. Gruja mi je nekako izbledeo u onoj drugoj polu-sezoni kad ga je Grof gurnuo napred , bio je nekako neubedljiv ......

- - - - - - - - - -

sto se mene tice, iz one litvanije i nove zeland generacije, ako dobijemo 3-4 igraca je vrh vrhova. ni njemacka, ni italija etc nemaju svaki put 11 top igraca u mladjim kategorijama.
rajkovic, v. milinkovic savic, veljkovic, jovanovic, gajic, maksimovic, s. milinkovic-savic, zivkovic, grujic, mitrovic i nadam se djurdjevic. to 11 igraca, koji ce sigurno napraviti dobru karijeru (neko vise, neko manje) ali za nasu reprecentaciju sasvim dovoljno. mi nismo ni spanije, ni njemacka i italija, nemamo njihove uslove, i ovo sto smo od mladih igraca dobili, je sasvim dobro, nasprem drugih "manjih zemljama" (vidite hrvate, 3-4 talenata, austrijanci nemaju nesto ekstra, portugal to i tamo) francuska, njemacka, italija, spanije, engleska, to su svetske sile u tom segmentu, oni moraju izbacitit minimum 5-6 svetski top talenata, da mogu funkionisati, ali imaju i uslove u svojim drzvama.
mi sto smo dobili, i sto cemo dobiti je jako puno i dobro, i to samo zato sto imamo talenat, a ne uslove (i te talenti se gradi i razvijaju 90 % u tudjim zemljama)
posle rusije ako sve bude islo normalnem putem, ocekujem novu srbiju, mladu, jaku i talentovanu i od prilike u vakoj formaciji

Rajkovic (V. Savic, Radunovic, Manojlovic)
Gajic (Veljkovic moze igrati) Maksimovic (Babic, Jovanovic) Nastasic (Rosic, Milenkovic) Antonov (Obradovic, Mladenovic)
Matic (Milivojevic) S. Savic (S.Lukic) Maksimovic (Grujic)
Tadic (Gacinovic) Zivkovic (Kostic, Markovic) Mitrovic (Djurdjevic)

******, ako ide sve normalno, igraju samo malo vise nego sada, i ne budu povredjenih, imamo ekipu za narednih 10 godina (osim matica, koji bi trebao prevoditi kao kapiten ovu ekipu)

ali uvek neki ispane, neko upane, tako da se moze reci, 70 % od tih igraca, cemo videti sigurno

Sadasnji sastav bi trebo izgledati ovako

Stojkovic
Ivanovic - Maksimovic - Nastasic - Kolarov
Matic - S. Savic - Milivojevic
Tadic - Mitrovic - Kostic

Od toga nema nista .. Muslin nema muda da igra 4-3-3 ..
 
Problem vidim u tome sto Nemanja Maksimovic ide u Valensiju za dz nekih par stotina hiljada reda radi jer mu istice ugovor znaci imaju taj luksuz da im on ne igra...Sergej igra odlicno ali Lacio ga je trpio jer su dali 9 miliona za njega sto je za Lacio ozbiljna para i forsiran je prve sezone dok nije pohvato konce i sad igra vrlo dobro...Gruja na svojoj poziciji ima afirmisane igrace ali je klasa i za Dzana i Hendersona i Vajnajldena(koji radi veliki poso) jeste da dobija sansu na kasicicu jedva ali ono sto me raduje kod Klopa u zadnje dve kad je uso po 10tak minuta igro je klasicnog srednjaka Klop ga vidi kao nekoga ko treba da vodi igru ekipe a ne kao destruktivca kao sto recimo Matica su videli u Chelziju to me raduje da dobijemo nekoliko igraca koji teraju napred...
 
Da ali Enco Perez i Pareho odlaze iz kluba a Mario Suarez se vraca u Votford ... Maksa samo da dobije sansu a mislim da ce je dobiti ima da eksplodira i da se ozbiljno nametne jer je jednostavno odlican igrac .. Gruji je mnogo mnogo teze nego Maksi jer je u Liverpulu daleko jaca konkurencija .. Ja bih najvise voleo da ga Klop sledece sezone promovise i da mu da ozbiljniju minutazu ali ako to ne bude slucaj mislim da bi trebao otici u neki Hal Siti na pozajmicu kao Markovic znaci negde gde ce igrati .. A sto se tice ofanzivnih igraca pa eto Sergej je ofanzivan , Zivkovic isto . . .
 
ja mislim da bi nam taj 4-3-3 najbolje pasalo, i tu bi sergej ima mjesta kraj matica i milivojevica, koji bi mu ledja cuvali. ivanovic i nastasic bi se bolje snasli, jel tako vec godinama igraju (ivanovic sa 3 stopera igrao samo pod conteom par puta, a i kolarov sa citiyem samo par utakmica, i to ne stabilno.
 

Back
Top