Buducnost reprezentacije Srbije

Nije Realno da iz jedne generacije dobijemo extra 11 igraca...Pogledaj ostale ekipe koje su osvajale te turnire izbacivali su po 4 5 prvoklasnih igraca sta znam max...Mi da dobijemo Sergeja Gruju i Zikovica plus golmana nekog odbrambenog...Od Litvanaca generacije pre tu je Mitar i Djurdjevic evo...jos neko kad bi iskocio u prvi plan Maksimovic eto...Gacinovic vidim da ga hvale dosta kao sta znam ali ja nevidim taj neki njegov enormno talenat lepo je debitovo sve je to super...al sam ubedjen da ce Zivkovic biti za dve klase iznad...Zivkovic je dao gol pre neki dan za Benfiku pronaso se tamo tek ce uslediti extra partije...Na Grujica cekamo veliki je korak bio Liverpul treba strpljenja...i bice jos mladih igraca neznam kakav je Lukic iz Torina ovaj...izleteo je Milinkovic stoper sad u prvi plan od mladjih polako treba strpljenja...
 
Poslednja izmena:
Dobili smo Milinkovic Savica,Zivkovica,pa i ona dva u odbrani,Veljkovica i Babica,koji su izgledali fantasticno na terenu.......od Gruje nema nista sve dok je u liverpulu....Nema teoretske sanse da igra kada su zdravi Henderson,Dzan,Lalana.....Mora pod hitno da menja sredinu ako hoce da igra ozbiljno fudbal....
 
Dobili smo Milinkovic Savica,Zivkovica,pa i ona dva u odbrani,Veljkovica i Babica,koji su izgledali fantasticno na terenu.......od Gruje nema nista sve dok je u liverpulu....Nema teoretske sanse da igra kada su zdravi Henderson,Dzan,Lalana.....Mora pod hitno da menja sredinu ako hoce da igra ozbiljno fudbal....

Henderson nema blage(talentovan decko za trcanje) dzan je ok al limitiran...lallana je dobar igrac mislim da se Klop nece odreci Grujica pred Grujom je rudarski posao da se nametne ali mislim da Klop veruje u njega...cak i ako ode iz Liverpula mislim da je takav kvalitet da mora da isplivati kao i Matic iz Chelzija moro je doci do njega ponovo zaobilaznim putem...Vidim digo si ruke od Rajkovica brate to su golmani oni moraju da 'preleze decije bolesti' malo je njih poput Kurtoe ili De Hee koji su klasa sa 18-20...Pogledaj bravure Ter Stegena iz Barselone a u Gladbahu je branio ko lud Bajern nije mogo da mu da gol....pa je Barsa sad u dilemi dal da ga tripu jer moze biti klasa il da traze drugog dal imaju vremena da ga trpe...a tu je i Vanja Milinkovic Savic branice u Seriji od sledece godine Radunovic bi trebo biti prvi golman Atalante pa da vidimo...Kad si gledo Babica? zadnji put? on je meni najbolji od tih stopera...ima tu jos klinaca recimo imas Drazica iz Selte decko ima tehniku nema sta al je totalno neobucen takticki za veliki fudbal kao da je futsal igrac poslat je na kaljenje u drugu ligu ko zna mozda bude radio na sebi i mozda iskoci u prvi plan za 2 3 godine...ima jos klinaca koji krce put koji nisu bili deo generacije...
Ne znam sta je sa Necom Mihajlovicem u Partizanu...ali niko ne moze da me ubedi da on nije potencijal za reprezentaciju jednog dana nek ode u neki holandiju Belgiju solidan klub da dodje sebi i pravi karijeru svakako moze biti ozbiljan igrac...
 
Poslednja izmena:
Ja se idalje nadam da od Jovica moze biti napadac iako je u teskom kanalu tamo u Benfici mada mu je tek 19 idalje...Od Saponjica recimo sam bio siguran da nema igraca lepo je sto je dao gol onim Madjarima na svetskom i ostace mi u lepom secanju al je tanak za ikakav ozbiljan fudbal...
 
Henderson nema blage(talentovan decko za trcanje) dzan je ok al limitiran...lallana je dobar igrac mislim da se Klop nece odreci Grujica pred Grujom je rudarski posao da se nametne ali mislim da Klop veruje u njega...cak i ako ode iz Liverpula mislim da je takav kvalitet da mora da isplivati kao i Matic iz Chelzija moro je doci do njega ponovo zaobilaznim putem...Vidim digo si ruke od Rajkovica brate to su golmani oni moraju da 'preleze decije bolesti' malo je njih poput Kurtoe ili De Hee koji su klasa sa 18-20...Pogledaj bravure Ter Stegena iz Barselone a u Gladbahu je branio ko lud Bajern nije mogo da mu da gol....pa je Barsa sad u dilemi dal da ga tripu jer moze biti klasa il da traze drugog dal imaju vremena da ga trpe...a tu je i Vanja Milinkovic Savic branice u Seriji od sledece godine Radunovic bi trebo biti prvi golman Atalante pa da vidimo...Kad si gledo Babica? zadnji put? on je meni najbolji od tih stopera...ima tu jos klinaca recimo imas Drazica iz Selte decko ima tehniku nema sta al je totalno neobucen takticki za veliki fudbal kao da je futsal igrac poslat je na kaljenje u drugu ligu ko zna mozda bude radio na sebi i mozda iskoci u prvi plan za 2 3 godine...ima jos klinaca koji krce put koji nisu bili deo generacije...
Ne znam sta je sa Necom Mihajlovicem u Partizanu...ali niko ne moze da me ubedi da on nije potencijal za reprezentaciju jednog dana nek ode u neki holandiju Belgiju solidan klub da dodje sebi i pravi karijeru svakako moze biti ozbiljan igrac...


Budi realan,nema teoretske sanse da igra u prvih 11 pre Lalane,Dzana i Hendersona,apsolutno nema nikakve sanse da se to desi u narednih 1-2 godine dana,pritom da je ova trojka zdrava.Mislim da je to dug period da toliko ceka,da ima 18 godina pa ajde ali ima 21.....Grujic sve sto je pokazao u fudbalu pokazao je u nasoj ligi i za mene to nije nikakvo merilo kvaliteta,ono malo sto je igrao u liverpulu u prijateljskim meni to nije dovoljno.....Videcemo jos,licno verujem da je greska odlazak u liverpulu,trebao je u neki slabiji klub iz Italije,Francuske,gde bi igrao konstantno....Talenta ima,ali i mnogi drugi koji su bili talentovaniji propadali su zbog svoje alavosti za parama,i problema u glavi...
Meni Rajkovic deluje kao isforsirana prica kao i Stojkovic u svoje vreme,zato vise sanse dajem Vanji M.S...Babica sam gledao u drugoj spanskoj nije odigrao lose,Veljkovica pre par kola valjda protiv hamburga...
Drazic mi je skroz u drugom planu,njega se ne bih ni setio......
 
Meni je od tih Litvanaca najvise zao Markovica . Tolika brzina se ne vidja bas cesto .. Medjutim njegov problem je to sto je tehnicki siromasan .. On kada bi imao bar kakvu takvu tehniku bio bi igrac svetskog kalibra ali ... sta bi bilo kad bi bilo ... Ovako ce verovatno zauvek ostati igrac za neki Hal , Sporting , Fenerbahce , nikada nece dostici nivo na primer jednog Perisica .. A u reprezentaciji ce zauvek biti rezerva nekom Kosticu , Zivkovicu . . .
 
A od ovih sa Novog Zelanda mene su na tom prvenstvu impresionirali Antonov i Gajic ... Brzi , prodorni , borbeni , jaki , uzivao sam da ih gledam kako kidaju .. Gajic je ove sezone standardan u Bordou koji je peti u Francuskoj to uopste nije lose i ne znam zasto nasi mediji ne pisu o njemu .. Ja se uzdam u njega da ce nesto napraviti i neka mu karijera bude bar 60 - 70 posto od Ivanoviceve i necu brinuti za poziciju desnog beka u reprezentaciji ...
 
I niko ne kaze da sad od ovih igraca sa Novog Zelanda treba njih 10 da postanu veliki igraci , trojica ili cetvorica bi bio minimum a petorica bi vec bio bingo . Ja sam vec pisao ovde o tome da bih uvek pre uveo Zivkovica da igra nego Gacinovica jer je Zile jednostavno bolji i talentovaniji ..

I eto imamo njega i Sergeja i jos ako bude nesto od Grujica jer sto rece neko on je takav kvalitet da bi jednostavno morao da ispliva i po meni bi za njega bilo najbolje da predje u neki osrednji klub u Italiji ili u Spaniji gde bi igrao redovno i gde bi mogao da se pokaze na primer mozda bas u taj Torino ili u Seltu , Alaves , tako neki klub ..

I petre petrovicu to sto ti kazes da su Babic i Veljkovic nesto napravili to nisi upravu jer nisu napravili nista .. Svi oni vec imaju po 21 , 22 godine a jedini je Sergej nesto napravio i Zivkovic je na dobrom putu .. Ostali nista ... Nemanja Maksimovic ima dobru sansu prerastao je Astanu i presao u Valensiju videcemo koliko ce se tamo nametnuti ..
 
Imamo igrace koje treba da trener vadi i daje im sansu. Bezobrazluk nemati SMS-a npr. Izvuci igrace sa NZ-a, neke iz nekih drugih liga jacih nacija kao spanska, iz neke prve lige srednje klase tipa Svica. Muceni Zivkovic treba da igra, mora. Grujic moze mada nije nesto pokazao u Lpulu. Gacinovic i onaj Kazahstanac kidaju. Imamo igrace samo ih sloziti pravilno i naci igru.
 
Imamo igrace koje treba da trener vadi i daje im sansu. Bezobrazluk nemati SMS-a npr. Izvuci igrace sa NZ-a, neke iz nekih drugih liga jacih nacija kao spanska, iz neke prve lige srednje klase tipa Svica. Muceni Zivkovic treba da igra, mora. Grujic moze mada nije nesto pokazao u Lpulu. Gacinovic i onaj Kazahstanac kidaju. Imamo igrace samo ih sloziti pravilno i naci igru.

Treba oni da se nadju u svojim klubovima . Sergej se nasao i svaka mu cast kad tad ce zaigrati za repku , Zivkovic treba da dobije jos prostora u Benfici i da dodje do pune afirmacije , sa Grujicem ne znam sta ce biti videcemo ili ce pocinjati da igra na kasicicu ili ce u neki slabiji klub a onda je sve na njemu , Gacinovic jeste pokidao na debiju za Srbiju ali u klubu mu i nije bas statistika nesto jaka , doduse igra redovno , videcemo a Neca Maksimovic Kazahstanac je vec potpisao za Valensiju i ako se tamo nametne bice do jaja ..
 
Dobre vesti stizu iz Engleske !!!

Marko Grujic je danas igrao za Liverpul protiv Kristal Palasa , usao u igru u 84. minutu i stigao da zaradi zuti karton ali najbitnije je to da je igrao .

A juce je Lazar Markovic poceo utakmicu u Halu i DAO GOL i tako doprineo pobedi Hala od 2:0 nad Votfordom , u 82. minutu je izasao iz igre .

Inace i Luka Milivojevic je danas za Kristal Palas protiv Liverpula odigrao celu utakmicu i zaradio zuti karton .

Svaka cast nasim momcima u Premier Ligi .
 
Lazar ima daleko vise prostora u Halu nego sto je to bio slucaj u Sportingu . Krenuli su ga i golovi , svaka cast , samo neka nastavi ovako . Luka je bio zver u Olimpijakosu i sad igra standardno u Kristal Palasu koji je na sredini tabele , polako i strpljivo gradi karijeru ..... a Gruja ako ne dobije vecu minutazu po meni bi trebao da ode u neki slabiji klub u kom bi igrao .. danas jeste usao ali u protokolu nije bilo ni Hendersona ni Lalane ...
 
Tadic je bez ikakve sumnje danas ubedljivo najvazniji igrac i bez njega ne bi bilo nicega , nikakve igre ali on ipak nije najveca zvezda koju Srbija ima . Ivanovic , Kolarov i Matic su mnogo vise postigli u klupskim karijerama . A sva trojica su defanzivni igraci , Matic je defanzivni vezni a Ivanovic i Kolarov bekovi ... Ja mislim da ce u buducnosti biti drugacije i da ce nam najvece zvezde biti ofanzivni fudbaleri kao na primer Sergej koji je ofanzivni vezni ili Zivkovic koji je krilni napadac .

Ove godine sam slabo pratio fudbal i kada sam otvarao ovu temu nisam imao pojma da je Zivkovic vec upisao 10 asistencija za Benfiku sto u prvenstvu sto u kupu . 10 asistencija nije sala a odigrao je 20 i nesto utakmica . Pre neki dan u kupu je dao takvu golcinu da te zaboli glava . On i Sergej ce sigurno biti veliki igraci i velike zvezde evropskog fudbala .
 
http://www.mozzartsport.com/vesti/z...bovima-orlici-standardniji-i-od-orlova/159890

Ja mislim da od Vuleta Jovanovica , Veljkovica i pogotovo tog Babica nece biti nista specijalno , daj Boze da postanu igraci ja bih voleo ali mislim da im je plafon karijera tipa Bisevac , Dusko Tosic , Nenad Tomovic .. znaci to im je neki maksimum i to naravno nije lose , Bisevac i Tosic i Tomovic su dobri igraci ali to nije kalibar za prvih 11 u reprezentaciji jer vec imamo Nastasica i Maksimovica koji su relativno mladi i koji ce igrati jos dugi niz godina i koji su ipak za klasu iznad . Vule je dugo propadao u B timu Zenita a sada je dobio dobru minutazu u Bordou , Veljkovic je standardan u Verderu a Babic guli drugu spansku ligu . E sad ima ovaj mali Milenkovic iz Partizana on ako se nametne u Fiorentini moze svasta da bude , on mi vec deluje nekako ozbiljnije , ima potencijala da postane svetski igrac top klase , videcemo . .
 
Волео бих да наши иду на то да што више подмладе екипу, колико је то могуће. Да се примени белгијски рецепт. Ако су Белгијанци могли да кроз готово све своје категорије заједно провлаче Лукакуа, Бентекеа, Де Брујнеа, Куртоу и остале, што наши не би покушали тај рецепт. На дуже стазе би могли израсти у крајње незгодну екипу. Нарочита пажња мора да се посвети раду са нападачима. Ми тренутно немамо нападача који игра у неком озбиљнијем клубу. Митровић може да буде нека наша врста Бентнера али нама је потребан играч који може да буде више од тога у нападу...
 
Ova atmosfera zajednistva u reprezentaciji treba i da ostane i ubuduce . U ovom ciklusu kvalifikacije konacno se vidi zelja , zar , borbenost , sve ono sto je godinama falilo , sada je konacno tu i ako hocemo neke rezultate tako mora i da ostane , to je preduslov za sve .. E sad u 90 posto slucajeva to nije dovoljno za neki veliki rezultat , potrebne su i velike zvezde . Nama treba da bude krajnji cilj neko cetvrt-finale SP-a i EP-a pa zasto da ne i polu-finale , kad moze Vels sto ne bi mogli i mi , kad su mogli Hrvati 98 , kad su mogli Grci da osvoje , itd . .

Sad za ovo SP imamo Tadica koji je alfa i omega i 3 velike zvezde Kolarova , Matica i Ivanovica i tu su jos sasvim pristojni igraci koji u narednih godinu dana do pocetka SP-a imaju jos prostora za napredak kao sto su Mitrovic , Kostic , Nastasic i Maksimovic a tu su i Milivojevic i Markovic cije ce karijere verovatno ici uzlaznom putanjom e sad ono sto mi se ne svidja je to sto Muslin daje sansu Gacinovicu pre nego Markovicu ili Zivkovicu na primer .. Zivkovic i pogotovo Sergej su eksplodirali a ovaj ih ne zove a do SP-a ce biti jos bolji ...

Kad bude bilo SP u Rusiji sledece godine Tosic koji je sada pao u drugi plan imace 31 godinu , Matic i Tadic ce imati po 30 godina a Kolarov 33 a Ivanovic 34 ... Veliko je pitanje koliko ce oni jos dugo moci da igraju na vrhunskom nivou .. Za golmana se ne brinem ako Mustafa popusti iskocice tu Rajkovic ili neko drugi . E sad Mitrovic , Kostic , Maksimovic , Nastasic , Milivojevic , Markovic ce najverovatnije napredovati ne mislim da ce postati neka top klasa ali bice dobri igraci od kojih se moze ocekivati solidan rezultat ako izgaraju i ostavljaju srce na terenu ali tesko da ce ijedan od njih biti neka velika svetska zvezda ...

Kao velike zvezde u buducnosti vidim Sergeja i Zivkovica ... I dobro je to sto su obojica napadacki orijentisani to me raduje i ako sve bude kako treba oni ce biti zvezde evropskog fudbala i kad tad ce dobiti poziv za reprezentaciju i postace nezamenjivi .. A od ovih ostalih mladih igraca sto vise njih napravi karijere to bolje , jedino me nervira sto u njima ne vidim potencijal za neku top klasu eventualno ako im se kockice sloze MOZDA to postanu Milenkovic , Neca Maksimovic , Grujic , ... itd .. da ne nabrajam sad sve ostale ... mada tesko iako bih ja voleo ... Verovatno ce jedan dobar deo njih postati solidni igraci ali nista preterano i veliko a ja bih voleo da imamo sto vise velikih zvezda da Milenkovic bude bar pola Vidica , da Maksa iskida sad u Valensiji i ode u jos neki jaci klub i da se nametne , da se Gruja nametne kod Klopa ..... ali sve je to na dugom stapu ..
 
Poslednja izmena:
Razmisljam nesto ... kako to da mi redovno ulazimo u polu-finala SP i EP za mlade , 2013 smo osvojili EP , 2015 osvojili SP a na primer Hrvati i Belgijanci ne osvajaju nista i nema ih nigde u mladjim selekcijama a onda kasnije imaju toliko vise zvezda od nas . ? Pogledajte ko sve njima igra u A timu ... Kako to da se Hrvatima desio jedan Modric , pa jedan Rakitic , pa onda Kovacic , Mandzukic , Perisic , Pjaca , Kalinic , Lovren . . . A da ne pricamo o Belgiji nema svrhe ni nabrajati Lukaku , Benteke , Origi , Batusaji , Azar , De Brujne , Mertens , Miralas , Najngolan , Felaini , Vitsel , Vertongen , Aldervild , Cadli , Azarov burazer , Kompani , Kurtoa , Minjole , itd ... itd . . . Znaci ne bi me iznenadilo da Belgija u Rusiji udje u neko polu-finale na primer ili finale cak ...
 
Poslednja izmena:
Razmisljam nesto ... kako to da mi redovno ulazimo u polu-finala SP i EP za mlade , 2013 smo osvojili EP , 2015 osvojili SP a na primer Hrvati i Belgijanci ne osvajaju nista i nema ih nigde u mladjim selekcijama a onda kasnije imaju toliko vise zvezda od nas . ? Pogledajte ko sve njima igra u A timu ... Kako to da se Hrvatima desio jedan Modric , pa jedan Rakitic , pa onda Kovacic , Mandzukic , Perisic , Pjaca , Kalinic , Lovren . . . A da ne pricamo o Belgiji nema svrhe ni nabrajati Lukaku , Benteke , Origi , Batusaji , Azar , De Brujne , Mertens , Miralas , Najngolan , Felaini , Vitsel , Vertongen , Aldervild , Cadli , Azarov burazer , Kompani , Kurtoa , Minjole , itd ... itd . . . Znaci ne bi me iznenadilo da Belgija u Rusiji udje u neko polu-finale na primer ili finale cak ...

To nema nikakve veze s rezultatima mladih selekcija. Mladi igraju protiv vršnjaka, godinu mlađih ili starijih. U seniorskoj momčadi igraju igrači od 18 do 38. To što je netko sa 18-19 godina dobar protiv vršnjaka, ne znači da će biti dobar protiv internacionalca od kojih 27 godina. Hrvatska ne treba nikakve medalje U selekcija da bi imala dobre igrače. Dovoljno da iz svake generacije bude po 1,2 3 igrača za A vrstu i to je to. Sad, nekad se poklopi da u istoj generaciji ima nekoliko svjetskih talenata (Čileanci), ali to bude rijetko. Važnije je da mlade selekcije konstantno izbacuju igrače za A vrstu, rezultati su tu manje bitni.
 
Belgija ako nije po imenima najjaca na svetu onda je sigurno bar u prva 3 - 4 a vi i niste nesto preterano mnogo jaci od nas nego su vama sve zvezde ofanzivni igraci a nama bekovi i defanzivni vezni ... Mi smo sada prvi put posle 6 - 7 godina zaigrali fudbal prvi put posle 2010. se vide zelja , zar , borbenost , u ovom ciklusu kvalifikacija nasi igraci ginu i ostavljaju srce na terenu a vi Hrvati ste stalno takvi , vi niste nikad imali te probleme kurcobolje kad je repka u pitanju ... Mi samo da i u buducnosti nastavimo ovako da se borimo kao sada u ovom ciklusu kvalifikacija i bicemo jaci od vas jer sad konacno i mi dobijamo velike igrace ofanzivno orijentisane Sergej je najbolji igrac Lacija koji je 4. u Italiji , dao je 7 golova i 7 asistencija .. Zivkovic na 20 utakmica za Benfiku 10 asistencija ...

- - - - - - - - - -

Dobro zapamti ta dva igraca jer ce za jedno godinu , dve njihovi transferi da iznose na desetine miliona evra .

- - - - - - - - - -

A da vi imate i Brozovica njega sam zaboravio kad sam nabrajao ...
 

Back
Top