Docek Nove god,na Tari..

A koji put je bolji iz Beograda: preko Zlatibora, ili onaj drugi. Mi hocemo da uplatimo, ali od 3.1. i bas mi je frka sto se tice putovanja, pa jos sa malom decom, a moj muz je, naravno, mrtav ladan. Misli da ja pravim frku bez razloga. Ko je bio na Tari preko zime, molim informacije?
 
Isobel:
A koji put je bolji iz Beograda: preko Zlatibora, ili onaj drugi. Mi hocemo da uplatimo, ali od 3.1. i bas mi je frka sto se tice putovanja, pa jos sa malom decom, a moj muz je, naravno, mrtav ladan. Misli da ja pravim frku bez razloga. Ko je bio na Tari preko zime, molim informacije?

Ne zna se koji ti je gori put, da li onaj preko Debelog brda i Bajine Baste, ili onaj preko Uzica i Kadinjace. A da, postoji i onaj preko Uzica i Kremana... Ako krenete preko Debelog brda u vreme kad napada sneg ili ne daj boze pada, velike su verovatnoce da ostanete na putu... Ne daj boze.
Slicno je i preko Kadinjace...
Jedino je malo bolje krenuti preko Kremana jer je taj put prometniji posto ide ka Visegradu, samo ne znam kakva je situacija kad sa kremanskog puta skrenete ka Tari, mada mislim da to uredno ciste.
Dakle, najgore je kad tek padne sneg ili ukoliko pada dok ste u putu jer tad ne stignu cistaci da prociste pa moze biti svasta. Nadajte se da na dan kad krenete nece biti neke mecave, i lepo se provedite.
Zaboravih da pitam> Sta cete uopste na Tari? Tamo nije nista posebno... Ali kako hocete, mozda neko voli pustare
 
Danas smo stigli sa Tare..Pa bih za one koje bi to moglo da ineresuje napisala sledece..
Snega nema..U slucaju da ga bude iznajmljivanje skija je 300 din.koliko je i skipas..Kafa je 35din,pivo 80 sokovi takodje.Ulaz na bazen je 300din.
Jako je vazno da li iznajmljujete kucu sa centralnim grejanjem ili ce te sami loziti u sporetu na drva..Zbog jakog vetra koji duva skoro je ne moguce zapaliti vatru,pa je moja preporuka ponesite i elektricne grejalice..
Magistralni put preko Sapca je skroz podnosljiv jer je jedna deonica tog puta skoro uradjena..Deonica puta od B.Baste do Tare je dobra,uredno se cisti i posipa rizla..Eto..Ako sam nekom pomogla,drago mi je..
 
Ne znam kako neko moze da kaze da Tara nije nista posebno. Kopaonik i Zlatibor su za snobove koji vole da budu vidjeni , a to sto ima tamo ima i u Strahinjica Bana - tj. gomila kafica i guzva. Tara je destinacija za uzivanje. Mi se vratili juce, sneg je poceo da pada u utorak i nije prestao. Hotel Omorika je predivan. Aktivnosti imate mali milion (bazen, sauna, masaza, kozmeticar, frizer, organizovane setnje, skola skijanja, stoni tenis, kuglana, trim sala, teretana, maskenbal za klince, biblioteka.........) i da ne nabrajam vise, sigurno cete naci nesto za sebe. A cene, 3 puta nize nego na Kopu. A bili smo i leti i tada je predivno. Ali, sve je stvar ukusa, mozda neko voli guzvu?!
 
Naravno da je stavr ukusa. A za Strahinjica Bana si u pravu, samo to ce videti onaj koji ne zna sta je pravi Zlatibor ili Kopaonik, gde to treba ici da se zaobidje guzva. Mislim, treba biti avanturista, a ne uzimati ono sto ti se namece... Ali zar stvarno treba da mi bude ekstra lepo tamo gde, kao sto rece jedan od forumasa, treba da lozim vatru svaki dan u kuci u kojoj nije prociscen odzak, mislim toliki avanturista nisam. To ti se na Z ili K ne bi moglo desiti.
A ko je tek odusevljen ORGANIZOVANIM setnjama i frizerom u hotelu.... e to stvarno ne razumem. Treba neko ko slepca da me vodi kroz sumu. :roll:
 

Back
Top