Molim Vas da mi date savet kako me ne bi preveslali na kupovini

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.608
Pozdrav narode.
Sutra ili prekosutra ću da idem da kupim satelitsku antenu sa Dual LNB uređajem.

Ql49gss.png

8GINmm3.png

qaZL8rN.png






Antena i LNB je od Total TV-a koji je čovek koji prodaje koristio.


Pošto mi je ovo prvi put u životu da kupujem satelitsku antenu molim Vas da mi kažete na šta da obratim pažnju prilikom kupovine i koja pitanja je potrebno da postavim prilikom kupovine kako me prodavac ne bi preveslao (prevario)?

Pre mesec dana sam imao negativno iskustvo u Gigatronu zbog neinformisanosti pa ne želim da tako prođem sa kupovinom satelitske antene.
 
Da probam da ti pomognem mada odavno vise ne pratim sve to ali jos uvek imam satelitsku a imam i komplet od totala.
Kao prvo satelitska televizija ja odavno presla na digitalne kanale a nisi naveo sta ti ovaj prodavac nudi od risivera ali odmah da znas da analogni risiveri vise nista ne hvataju znaci treba ti digitalni risiver sad da li za slobodne FTA) kanali ili hoses da kupujes kartice za otkljucavanje nekih kanala ali se to placa mislim na mesecnoj osnovi.
Druga stvar koliko sam upucen zbog digitalnih kanala ti treba tanjir (antena) od minimum 1.20m tako da mislim da ti taj od totala nije bas pogodan.
Ako si iz istog mesta kao i prodavac mozes da vidis kod njega kako mu radi i sta sve hvata od programa.
Ja sam moj risiver prikacio i na tanjir od totala i nisam bas navatao nesto od kanala dok sa satelitskom sve radi kao podmazano.
Vazno ti je da je kod LNB-a razmak 3 stepena da bi mogao da hvatas Astru i Hotbird ta dva satelita su ti najzanimljivija.
Moja preporuka ti je da nadjes tanjir od 1.20m i dva posebna lnb-a ako taj lnb nije od 3 stepena i digitalni risiver.
Ne znam odakle si ali ako to nisi nikada radio tesko ces da navatas satelite bez pomoci nekoga ko to radi i vise se razume.
Ne znam za sta ti treba satelitska ali ako ces za Astru tu su ti Nemacki i Austrijski kanali (nemacko govorno podrucje i nemacki jezik),kod Hot birda imas isto Nemaca ali i Italijana i Poljaka i nekih Arapskih kanala ima podosta.
Ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
 
@tuzni decko
Mnogo Vam hvala na odgovoru velikog kvantiteta.

@svi forumaši
Kupio sam satelitsku antenu.
U narednom periodu ću da kupim DVB T2 S2 receiver koji reprodukuje zemaljsku i satelitsku televiziju Freesat V7 combo HD DVB-S2+DVB-T2

3V292TH.png



sasasta:
sta ce ti sad sateliteska

sam si pisao o strimovima preko interneta

postoji i KODI

gde isto mozes gledati gomilu kanala preko neta

Ipak preko Interneta ne mogu da gledam u HD a preko satelita ću moći da uživam u HD standardu a u KODI ne znam koji dodatak služi za gledanje kanala.
 

Back
Top