Scenario za film

Poljakromantik1995

Zainteresovan član
Poruka
385
Млад Пољак родио се у дисфункционалној породици (иако сви су мислили да породица је потпуно нормална ).
Мајка директорка школе . У школи фина ,културна жена ,али у кући понаша се на други начин . Свакодневно пије ,је агресивна према своме мужу ,вришти током ноћи без разлога .
Муж добар ,фин ,али све теже било је му издржати с агресивном женом .
Наш Пољак има две сестре ,једна старија 9 година друга скоро 11 .
Жао му је оца ,јер нe зна с ког разлога родитељи се свађају .
Ово је само почетак његове патње .
Наш Пољак имао је проблеме у школи .Не због учења ,јер је добијао добре оцене ,али због другара ,који нису могли да поднесе и толерише ово ,што тај дечко је син директорке .
Ово није био све . У кући мајка (често кад је била пијана после повратка из школе ,у школи није пила ни 100 г вотке ,у кући свакодневно 0,5 0,7 литара ) псовала је га ,што је обично смеће ,***** ,имбецил дебил ђубре и ће завршити на улици ,иако је имао једне од најбољих оцена у школи .Болесна амбиција .
После основној (у Пољској 6 година ) ,отишао је у школу ,која у Пољској зове се ,,гимназјум''(траје 3 година,ова творевина је овде између средње и основне школе ).
И тамо није био боље ,јер је имао дечко исте проблеме .
У школи мрзиња према дечку због мајке директорке ,у кући агресивна мајка .
у средњој(такође 3 година ) је било мало боље .Упознао је напокон нормалне људе ,није нико га псовао и провоцирао ,мајка није била директор ове школе неко него други (његова мајка директорка основне и овог ,,гимназија '' ).
Даље није имао мира у кући ,али у школи сви га мање или више волели ,јер је био према њима у реду и нико га није дирао .
Имао је просечне оцене ,јер мање се учио,али није имао вечих проблема да пролажи даље .
Матурни испит је написао добро .Не сјајно ,саврешено ,али добро ,најнижи резултат 52% (математика ).
У 3 разреду(фебруар) упознао је другарицу (Српкињу ) преко интернета и због ње почео да ради нешто креативно( учење српског ) .Не из љубави према овој девојци ,али због симпатије према Србима уопште и због тога,што се њему језик посвиђао .
Отишао је из свог домаћег града ( Малборк ) у Олштин ,јер почео је студирати право .
И тамо почео је да више пије ,јер болесна ,тужна сећања свако вече мучиле и понекад имао је ночне маре ... Свиђао му се да неко га зове (чак и да пију алкохол ) ,да журе по граду итд .
Иако је много пио ,није имао проблем да положи све испите на крај првог семестра .
Други семестар изгледао је исто .Пио ,али и добро учио ,у првој години све испите положене идеално .
Лето после првог семестра :
Први пут у животу био је срећан ,јер упознао је девојку ,која хтела да је с њим у вежи .
Нажалост ово све трајао је врло кратко .Она само играла је с њим ,једном писала је да га воли ,другом да је будала .Само један плус је био да уместо да пије улажио је регуларно у теретану.
На крају крајева ,девојка га преварила са 45 годишњим мушкарцом ,који јој платио 200 злотих(око 50 евра ).
Дечко је био тотално сломљен ,јер у овом тренутку девојка забила му је нож у леђа .
14 октобра ,кад је упознао истину (друга година студирања ) .
почео је поново да пије ,да плаче без разлога .
Даље учио се добро ,положио је све у првом термину на трећем семестру (први семестар друге године ).
После почеле су се проблеме ,јер у 4 семестру наш Пољак положио је скоро све испите ,осим једног (цивилно/грађанско право ).
Због овог предмета морао је поновити годину ,али толико је ово било добро ,што морао је да напише само овај један испит на крају и га успешно положио . Само био је један проблем...током студентске журке ,тотално пијан и тужан ,резао је руку штаклом и морао да уђе у болницу .Ма ништа ,8 шавова ,рана дубока 1 цм и широка 10 .Ма ништа било па прошло
Дошла је трећа година студирања ... Овај млад човек мислио ,да на почетку октобра напокон ће бити срећан ,јер је упознао сјајну девојку .Лепу,интелигентну ,осећајну,романтичну (исто као он ).
Тако му се чинио .У мислима видео је их на свадби с децом .
Ово среће такође је кратко трајао .У суботу провео је с девојком сјајно вече ,а у недељу она рекла : Нећу да више видим се с Тобом ,то није Твоја кривица ,добар си дечко ,морам да се концентрирам на себи и студијама ,извини .Дечко почео је да плаче на престоници.и вратио се у студенску кућу.
Схватио ,што никад неће бити срећан и почео да регуларно пије (следећи пут ) с другарима ,јер само онда осећао ,да је некоме потребан ,долажио је на све журке (рођендане итд ) и пио с другарима и другарицама ,да се осећа добро ,да га нека девојка загрли .После се враћао у своју собу и плакао је слушајући ,,баладу дисидента '' .Оцене имао је просечне ,али није имао горих од осталих особа у групи .
Долажио је божић ,али и онда није био срећан ,јер сећао се одлично тога,што десило се пре три године (мајка га хтела избаћити из куће због учења српског на Божић ,рекла је :,,Иди у Београд и не враћај се '' )
И један дан пре овог католичког Божића дечко помислио :,,Морам да завршим ову муку 23 фебруара током 22 рођендана ,нећу се више мучити ,никад неће бити боље ''
Ово је крај приче .
Само могу да додам ,што родио сам се 23 фебруара у малборској болници .
ПС Ово сам написао пре неколко месећа .
Нисам још одлучио да то урадим ,јер још ми фали храбрости да завршим све ово ,али тотално сам уморан животом .
Огорчен ,розочаран .Мрзим друштво и свој живот.
Гледам руке ,a на рукама ожиљке .
Осећам да немам више снагу за живот .
Даље некад у сновима маштам ,да се нешто промени ,али реално не верујем у ово .
Проклет је био ћале ,који ме таквог направио,проклета била мајка ,која је мене родила ,и девојке,које су ми дале наду да биће боље и брутално искористиле моју осећајност .
 
Poslednja izmena:
Мој савет ти је да направиш дистанцу колико год можеш од људи који те чине несрећим од мајке поготово, лично бих прекинуо сваки контакт са њом.
И још нешто ако своју вредност црпиш из других људи и њихових односа према теби бићеш у великом проблему, боље се посвети себи и ради оно што ти волиш а не оно што се другима свиђа.
Мој ти је савет да престанеш да се "самолечиш" алкохолом или дрогама и да потражиш помоћ психолога или психијатра. Од алкохола и дрога ће ти у почетку бити добро али на дуже стазе много горе.
 
Хвала Брате на одговору .Тражио сам психолошку помоћ ,4 пута сам тамо био током 2 месеца и ништа није помогло .Најгоре је ово ,што на свој начин волим своју мајку ,иако је мени тотално уништила психику и довела на ивицу понора .
Ја сам још направио ову грешку ,да сам почео да пијем пре три године .
И сад је тако :неколко дана пијем ,неколко дана сам трезан .
Немам проблему да учествујем у часовима ,али стварно нисам срећан кад сам трезан ,све ме иритира .
А и ова болесна пољска реалност такође ме уништава .
Свугде тупави ,хладни људи ,тотално безосећајни ,обичан простаклук .
О девојкама да не причам више .Среће су обећала ,а тугу су дале .
Понекад ми се чини ,да у овој болесној држави није остао ниједно нормално женско .
Све девојке/жене материалисткиње ,празноглаве пластичке ...
Завидим моим прецима да жили у другом друштву .
Можда мало сиромашније ,али постојале су још неке вредности .
Сад је све горе .Мислим ,да је то јак утицај запада .Западне узоре и дегенерика испрале су друштву мозак .
Зашто мој живот изгледа како изгледа .Свугде се осећам страно .
И у кући ,и у граду где студирам .
Неки људи имају нормалне породичне односе ,детињство ,добру партнерку и још се жале да им нешто недостаје у животу .
Искрено њима завидим !

- - - - - - - - - -

PS Одох да спавам ,лаку ноћ !
 
Да .Осим српског знам такође руски и енглески .
Руског почео сам да учим раније ,а српски пре три године (можда три и пола године ,тако некако ).
А сад стварно одох да спавам.
Лаку ноћ свима .
 
Лако је речити нешто тако... Теже урадити .
Лако је причати некоме ,ко је увек или вечином свог живота имао мир у животу .
Лакше је мржети човеку ,кога нико никад није заправо волео .
 
Хвала Брате на подршци .
Барем ти ме разумеш .Покушавам нешто да урадим ,али сваког дана је мени све теже нешто позитивно урадити .
Осећам ,што сваког дана имам све мање и мање снаге за живот .
Нзм ,шта ће бити даље ...
 
Па чак и сад није боље ,иако још недељу дана ништа нисам пио .
Ово је главни проблем ,што кад сам трезан ,све успомене и дебилно друштво мене још више нервирају .
 
Zar ne nalaziš zadovoljstvo u izučavanju stranih jezika budući da evidentno imaš ogroman talenat za to. Tako ćeš proširiti krug literature koju možeš proučavati i usavršavati se ...


Treba da se držiš toga što je vrlo afirmativno. Tužno što ti je majka takva odurna osoba, ali i to će jednom biti istorija. I te glupače koje nazivaš devojkama su ili glupe ili nezrele. Od njih ne možeš očekivati ništa. I ti moraš da sazriš, da nalaziš ono afirmativno ili lepo , kao što priroda i divan dan mogu da budu lepi. Tek , kad sazriš koliko toliko druge osobe koje su istinski vredne mogu još više da te upotpune
 
Poslednja izmena:
Млад Пољак родио се у дисфункционалној породици (иако сви су мислили да породица је потпуно нормална ).
Мајка директорка школе . У школи фина ,културна жена ,али у кући понаша се на други начин . Свакодневно пије ,је агресивна према своме мужу ,вришти током ноћи без разлога .
Муж добар ,фин ,али све теже било је му издржати с агресивном женом .
Наш Пољак има две сестре ,једна старија 9 година друга скоро 11 .
Жао му је оца ,јер нe зна с ког разлога родитељи се свађају .
Ово је само почетак његове патње .
Наш Пољак имао је проблеме у школи .Не због учења ,јер је добијао добре оцене ,али због другара ,који нису могли да поднесе и толерише ово ,што тај дечко је син директорке .
Ово није био све . У кући мајка (често кад је била пијана после повратка из школе ,у школи није пила ни 100 г вотке ,у кући свакодневно 0,5 0,7 литара ) псовала је га ,што је обично смеће ,***** ,имбецил дебил ђубре и ће завршити на улици ,иако је имао једне од најбољих оцена у школи .Болесна амбиција .
После основној (у Пољској 6 година ) ,отишао је у школу ,која у Пољској зове се ,,гимназјум''(траје 3 година,ова творевина је овде између средње и основне школе ).
И тамо није био боље ,јер је имао дечко исте проблеме .
У школи мрзиња према дечку због мајке директорке ,у кући агресивна мајка .
у средњој(такође 3 година ) је било мало боље .Упознао је напокон нормалне људе ,није нико га псовао и провоцирао ,мајка није била директор ове школе неко него други (његова мајка директорка основне и овог ,,гимназија '' ).
Даље није имао мира у кући ,али у школи сви га мање или више волели ,јер је био према њима у реду и нико га није дирао .
Имао је просечне оцене ,јер мање се учио,али није имао вечих проблема да пролажи даље .
Матурни испит је написао добро .Не сјајно ,саврешено ,али добро ,најнижи резултат 52% (математика ).
У 3 разреду(фебруар) упознао је другарицу (Српкињу ) преко интернета и због ње почео да ради нешто креативно( учење српског ) .Не из љубави према овој девојци ,али због симпатије према Србима уопште и због тога,што се њему језик посвиђао .
Отишао је из свог домаћег града ( Малборк ) у Олштин ,јер почео је студирати право .
И тамо почео је да више пије ,јер болесна ,тужна сећања свако вече мучиле и понекад имао је ночне маре ... Свиђао му се да неко га зове (чак и да пију алкохол ) ,да журе по граду итд .
Иако је много пио ,није имао проблем да положи све испите на крај првог семестра .
Други семестар изгледао је исто .Пио ,али и добро учио ,у првој години све испите положене идеално .
Лето после првог семестра :
Први пут у животу био је срећан ,јер упознао је девојку ,која хтела да је с њим у вежи .
Нажалост ово све трајао је врло кратко .Она само играла је с њим ,једном писала је да га воли ,другом да је будала .Само један плус је био да уместо да пије улажио је регуларно у теретану.
На крају крајева ,девојка га преварила са 45 годишњим мушкарцом ,који јој платио 200 злотих(око 50 евра ).
Дечко је био тотално сломљен ,јер у овом тренутку девојка забила му је нож у леђа .
14 октобра ,кад је упознао истину (друга година студирања ) .
почео је поново да пије ,да плаче без разлога .
Даље учио се добро ,положио је све у првом термину на трећем семестру (први семестар друге године ).
После почеле су се проблеме ,јер у 4 семестру наш Пољак положио је скоро све испите ,осим једног (цивилно/грађанско право ).
Због овог предмета морао је поновити годину ,али толико је ово било добро ,што морао је да напише само овај један испит на крају и га успешно положио . Само био је један проблем...током студентске журке ,тотално пијан и тужан ,резао је руку штаклом и морао да уђе у болницу .Ма ништа ,8 шавова ,рана дубока 1 цм и широка 10 .Ма ништа било па прошло
Дошла је трећа година студирања ... Овај млад човек мислио ,да на почетку октобра напокон ће бити срећан ,јер је упознао сјајну девојку .Лепу,интелигентну ,осећајну,романтичну (исто као он ).
Тако му се чинио .У мислима видео је их на свадби с децом .
Ово среће такође је кратко трајао .У суботу провео је с девојком сјајно вече ,а у недељу она рекла : Нећу да више видим се с Тобом ,то није Твоја кривица ,добар си дечко ,морам да се концентрирам на себи и студијама ,извини .Дечко почео је да плаче на престоници.и вратио се у студенску кућу.
Схватио ,што никад неће бити срећан и почео да регуларно пије (следећи пут ) с другарима ,јер само онда осећао ,да је некоме потребан ,долажио је на све журке (рођендане итд ) и пио с другарима и другарицама ,да се осећа добро ,да га нека девојка загрли .После се враћао у своју собу и плакао је слушајући ,,баладу дисидента '' .Оцене имао је просечне ,али није имао горих од осталих особа у групи .
Долажио је божић ,али и онда није био срећан ,јер сећао се одлично тога,што десило се пре три године (мајка га хтела избаћити из куће због учења српског на Божић ,рекла је :,,Иди у Београд и не враћај се '' )
И један дан пре овог католичког Божића дечко помислио :,,Морам да завршим ову муку 23 фебруара током 22 рођендана ,нећу се више мучити ,никад неће бити боље ''
Ово је крај приче .
Само могу да додам ,што родио сам се 23 фебруара у малборској болници .
ПС Ово сам написао пре неколко месећа .
Нисам још одлучио да то урадим ,јер још ми фали храбрости да завршим све ово ,али тотално сам уморан животом .
Огорчен ,розочаран .Мрзим друштво и свој живот.
Гледам руке ,a на рукама ожиљке .
Осећам да немам више снагу за живот .
Даље некад у сновима маштам ,да се нешто промени ,али реално не верујем у ово .
Проклет је био ћале ,који ме таквог направио,проклета била мајка ,која је мене родила ,и девојке,које су ми дале наду да биће боље и брутално искористиле моју осећајност .

Ако си 1995 годиште,то је 22 године.Најбоље године за живот.Знаш ли колико дјевојака има на овоме свијету?
Имао сам много дјевојака и сваку волио и свака ме вољела до лудила.То је супер ствар,то је живот са свим својим добрим и лошим стварима.
Шта је живот?Живот је искуство.Осјећајни људи имају веће и дубље ожиљке,ђубрад људи их немају али су зато ђубрад.
Што се тиче породице ниси више клинац,свој живот живи и што пре се осамостали.
Имам добру другарицу чија је мајка неколико пута лијечени алкохоличар.Много је патила звог тога,неколико пута плаћала лијечење али сваки пут би се мајка враћала старим навикама.Свој живот је подредила и доста времена,енергије изгубила да помогне мајци алкохоличарки.Чак је и своју породицу занемарила.Тек када се окренула себи почела је нормално да живи.Мајка јој је нажалост још увјек алкохоличарка.Неким људима једноставно нема помоћи. :think:
 

Back
Top