Elektroinzenjeri u Americi

Bogdan83

Početnik
Poruka
7
Konkretno zavrsavam elektrotehnicki fakultet u Novom Sadu(smer automatika).Ako moze neko kako se krecu primanja (plata) u USA (i Canada) u mojoj struci,kao i neki dodatni uslovi.Koje oblasti iz automatike je potrebno usavrsiti ,kao i iz kojih oblasti se traze inzenjeri?
 
posrecilo ti se brate...izvini sto podizem ovo iz groba ali sad sma je tek video...ja sma isao u Novom Sadu u elektro tehnicku mihajlo pupin i sad sam na kraju srednje ovde....Posto je zivotni standard ovde veoma visok..mozes ziveti i ako si sobar...Jos da si inzinjer , ziveo bi ko bubreg u loju bree....moj nastavnik sto mi predaje sad inzinjering je radio na projektima nase i na aero dinamickim principima i te stvari...Ja ti kazem..jedino taj fakultet je priznat u svetu..za sve ostalo moras polagati dodatne testove pored obaveznog iz engleskog...
 
pripovedac:
posrecilo ti se brate...izvini sto podizem ovo iz groba ali sad sma je tek video...ja sma isao u Novom Sadu u elektro tehnicku mihajlo pupin i sad sam na kraju srednje ovde....Posto je zivotni standard ovde veoma visok..mozes ziveti i ako si sobar...Jos da si inzinjer , ziveo bi ko bubreg u loju bree....moj nastavnik sto mi predaje sad inzinjering je radio na projektima nase i na aero dinamickim principima i te stvari...Ja ti kazem..jedino taj fakultet je priznat u svetu..za sve ostalo moras polagati dodatne testove pored obaveznog iz engleskog...

Ne znam odakle ti ta ideja da ce neko ko tek zavrsava elektrotehniku ziveti kao bubreg u loju odmah cim sleti u USA ili Kanadu?
Nemojte takve stvari da pricate i dajete ljudima laznu nadu. I to da je jedino TAJ fakultet priznat u svetu, nije to bas tako.....

Odgovor ovom prijatelju koji je postavio temu: ne zelim da te na bilo koji nacin obeshrabrujem ali nemoj pomisljati da ce te neko docekati ovde rasirenih ruku, ajde drzacu se Kanade jer tu zivim, mada ne verujem da je velika razlika i u USA. Pogotovu nemoj da pomisljas da ces srediti papire za Kanadu kao tek svrseni student, nemas nikakvih sansi, bez 2-3 godine radnog iskustva i jos kojekakvim drugim potrebnim znanjima, da ne idem previse u detalje, neces dobiti iseljenisku vizu za Kanadu, osim sako nemas neki drugi nacin da dodjes ovde, ali to je vec druga prica.
A i ako kojim slucajem skoro dodjes u ove krajeve, nemoj se nadati nicemu dobrome, znam par ljudi koji kao elektro inzenjeri sa 10-snjim iskustvom u stranim kompanijama sa zapada ovde u Torontu rade kao security officeri ili voze taxi. Narafno sve zavisi i od osobe koliko je sposobna i snalazljiva ali generalno ti mogu reci, stanje je prilicno lose za sve vrste inzenjera. Ovde sjajno prolaze sve vrste zanata, ekonomisti i tome slicno.

Zabluda je da su nase inzenjerske diplome bilo koje vrste priznate ovde, moras jos dobro da se pomucis ne bi li zavrsio neki master degree ili bar da ti priznaju nesto i da nastavis ovde i zavrsis njihov univerzitet u datoj oblasti, ali za to je potrebno odredjeno vreme.

Tema je siroka, ali sve u svemu, kao tek svrseni student , nemoj jos da pomisljas o odlasku u Kanadu ili USA ako mislis da radis iskljucivo u svojoj struci i ako nisi fleksibilan po pitanju poslova. Ako mozes nekako da dodjes legalno, onda ok, probaces i videti kako stoje stvari.
 
To izgleda svagde dolazi do zasicenja sa inzinjerima.Ne znam zasto bi na zapadu priznavali nase univerzitete ?Ajde dobro pre sto su priznavali zbog ogromne kolicine teorije koju si morao proci,ali danas,kod nas maltene te profesor moli da polozis ispit,samo da te se resi,i da moze samostalno da radi neki projekat.Verovatno i u USA(i Americi) najvise prolaza imaju
programeri ,dok ostala tehnicka zanimanja slabije prolaze,ako se varam ,ljudi ispravite me,bicu vam zahvalan na :D :D
 
Bogdan83:
To izgleda svagde dolazi do zasicenja sa inzinjerima.Ne znam zasto bi na zapadu priznavali nase univerzitete ?Ajde dobro pre sto su priznavali zbog ogromne kolicine teorije koju si morao proci,ali danas,kod nas maltene te profesor moli da polozis ispit,samo da te se resi,i da moze samostalno da radi neki projekat.Verovatno i u USA(i Americi) najvise prolaza imaju
programeri ,dok ostala tehnicka zanimanja slabije prolaze,ako se varam ,ljudi ispravite me,bicu vam zahvalan na :D :D

Ma ni programerima ne cvetaju ruze, IT biznis je odavno pukao. Ko se uglavio u neku firmu od ranije taj gura i dalje, a sto se tice onih koji trenutno traze posao u toj grani, nije bas lako.

Inzenjeri muku muce da nadju posao. Prolaze zanati! Za njih nikada nece biti recesije. U Kanadi dobar vodoinstalater sa iskustvom moze da mlati i do CAD$ 40 na sat! To je ovde velika para!
 

Back
Top