Trajanje baterije laptopa

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.382
Lneovo Thinkpad готово нов. Позајмљен на привремено коришћење.. Поштујем процедуру, чим се напуни, искључим из струје, поново укључим када ме опомене да је на 10% а понекад сачекам и ону опомену на 7%.

И, батерија траје 2 сата, што баш и није неки период. А дешава се да после пуњења траје и 4 сата. Али не могу да нађем логику када и зашто.

Иначе, пошто га увек користим кући, мислио сам да поштедим батерију и да га стално држим у струји, али власник, иначе из те струке, каже да не треба тако, него је држати стално у њему.

Има ли неко неку идеју?
 
Evo ovako... danas kada \ivimo u vremenu kada se bryo \ivi i kada se modeli kompjutera i mobilnih telefona vrtoglavo brzo menjaju ja nemam vremena da se bak'em sa starim kompovima i mobilnim telefoima još manje sa baterijom....

aj se ne zajebavamo za početak - sve o baterijama znaju samo oni koji kupuju kineske jer su jeftinije
lično sam od apila 2010 do evo sad aprila 2018 drndao bateriju u netbook-u BAŠ KAKO SE NIKAKO NE SME PO DOMAĆOJ TEORIJI

Da li je normalno da posle 8 godina baterija izgibi svoju kapacitivnost od momenta kupovine?
Šta ću - umesto 6 sati pod najjjačim ili 12 sati pod najslabijim opterećenjem ja eto spao na 3 sata pod najjačim?

- - - - - - - - - -

Pretpostavljam da su tehnolozi za potrebe potrošačkog društva vodili računa i o baterijama za laptopove a ne samo za akumulatore i televizore.
Nemojmo o komunizmu i frižiderima koji traju 25 godina

- - - - - - - - - -

Komunizam je zarazna bolest a kapitalizam je smrtonosna.
 
ko ti je reko da treba drzati u njemu mentol,kad si u kuci normalno da ces je izvaditi iz kocista i koristiti na struju da se ne greje bzvz

Ja ovo sada prvi put od vas cujem, ja uopste i ne znam ni gde je ta baterija.
A i ne zanima me. Normalno je da baterija drzi vodu barem 2 godine, kakvo vadjenje i turanje?
Imam dva laptopa, jedan je stariji, drugi je kao noviji, ovaj star ima valjda i 4 godine, nisam menjala bateriju, ali je s oprostenjem
poveci pa traje tako dva-tri sata, a ovaj novi ( a i on ima skoro dve godine) javlja se posle 5-6 sati rada bez punjenja.
Ja kad bih bateriju izvadila pa je jos negde stavila vise je nikada ne bih ni nasla ili bi me mrzelo da je trazim.
 
Evo ovako... danas kada \ivimo u vremenu kada se bryo \ivi i kada se modeli kompjutera i mobilnih telefona vrtoglavo brzo menjaju ja nemam vremena da se bak'em sa starim kompovima i mobilnim telefoima još manje sa baterijom....

aj se ne zajebavamo za početak - sve o baterijama znaju samo oni koji kupuju kineske jer su jeftinije
lično sam od apila 2010 do evo sad aprila 2018 drndao bateriju u netbook-u BAŠ KAKO SE NIKAKO NE SME PO DOMAĆOJ TEORIJI

Znaci ti nam se javljas iz buducnosti. Znaci da se tvoj signal krece brzinom vecom od brzine svetlosti, inace ne bi mogao da putuje u proslost.
Pitanje za milion dolara: kolikom brzinom ide nas signal prema tebi, kako bi komunikacija bila uopste moguca, u koliko toliko realnom vremenu?
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
sve zavisis kakav laptop imas. recimo ja na mom macu potrosim bateriju za 1h ako ga malo vise forsiram

- - - - - - - - - -

sa i7 je mac. Imam jos par laptopova sa i7 i kad ih forsiras ni jedan ne izdrzi vise od 1.5h cak i kad je nova

- - - - - - - - - -

bateriju kad ne koristis rikne. Imao sam jedan laptop packard bell kojem sam razbio ekran posle mesec dana . i 2 godine kasnije kad sam zamenio ekran baterija je bila potpuno mrtva
 

Back
Top