O precenjenim automobilima...

  • Začetnik teme Aleksej_BASO
  • Datum pokretanja
A

Aleksej_BASO

Gost
Znaci vec dugo me fascinira fenomen kako su neki automobili precenjeni za ono sta su i kakvi su.... Pa meinteresuje sta vi kazete o tome. Znaci mislim isklucivo na polovnjake.

Znaci jedan od favorita je WV Polo... Secam se ranije sam vise pratio cene... Taj polo isto god kao Corsa, ili neki Bravo je biuo u proseku 1000 evra skuplji.... Ono da nije od zlata? Mislim ta gvozdjurija se sva slicna, ali eto to kod nas u nasem narodu valjda tako ide...

A apsolutni sampion precenjenosti je golf 2... jos ako je dizel! Znaci te su golfoe ljudi tako precenjivali, jos ako je 90 i neko, mislim da ima takvih.... Cuo sam jednom da je neki trazio i preko 3000e za G2 90i neko godiste... :shock: Mislim a za 80i neki isto puno traze (necu sada da odvalim cemu, ne secam se tacno, ali mogu da kazem sa kojim koilma sa ga poredio ako nekog interesuje)... A kad pogledas to je auto star 20 godina!!!!

Koja su jos kola po vasem misljenju sampioni precenjenosti, ako se zadrzimo na novim kolima i pristupacnim nasem dzepu (da se ne uhvatimo za ferari i sl.)
 
Prvo mesto po precenjenosti su jugici. Skoro sam prodao passata '86 god za 1500e a covek pored mene na pijaci prodao jugica '90god za 1100e. Limarija im je bila manje vise slicna ako se to uopste moze porediti znaci korozija vec debelo uhvatila. Pasat je bio 1.6TD koji je trosio do 6l, a jugic 1.0 i verovatno je trosio 6-7l............ i ovako se razlike izmedju ova dva auta mogu nabrajati do beskonacnosti..... jednom recju neuporedivi su jer je realno pasat ipak bar za dve klase bolji auto od juga (po velicini, snazi, perfomansama....). Dakle razlika u ceni dva neuporediva auta je 400e. Svako ko se imalo razume shvatice o cemu govorim. Slazem se da je G2 precenjen kao i srodni modeli ali jednostavno to mora da bude tako sve dok su ovi krsevi od zastave skuplji od 500e.
 
Ja vozim Polo 99 i to jos dizel, SDi. Jeste, cena mu je visoka, pogotovo ako se pogleda koliko kosta u EU. Ipak, za Corsu, Punto ili Fiestu istog godista, motora ( pa i iste opreme ) je apsolutno zakon. Vozio sam ih sve i u odnosu na njh Polo deluje i vozi se kao za klasu veci auto! Ne bi ga izabrao da nije tako. Ruku na srce, jest da je precenjen ali i vredi vise...
 
Bilo koji Japanski Truck i uz to jos ih prodaju po MSRP. Nije ni cudo sto ima prodaja slabo ide u tim kategorijama. Primera radi, Toyota Tundra sa V8 motorom, produzenom verzijom (takozvani "SuperCab") i 4x4 kosta skoro $30,000. Ja sam kupio Ford F-150 sa identicnim opcijama za $21,000. Znam, sad ce neki reci kako je Toyota kvalitetnija od Forda i dok to mozda i jeste slucaj u autima, u pickup truck sigurno nije slucaj jer je Ford lider u truck kategoriji. Drugi primer je Honda Ridgeline. Fino izgleda, meni se svidja, ali $27,000 pocetnu cenu? I uz to ima samo V6, bez V8 opcije. Ne hvala, meni moj Ford pruza daleko vise i za dosta manje para. I Honda se onda cudi sto se Ridgeline slabo prodaje.
 
Nikad necu zaboravitida si za iste pare moga da kupis Golfa 2 i Alfu 33 MLADJU 2-3 godine!!!

Mislim sve to stoji delovi itd, ali ono auti su nebo i zemlja! Ta dva....

@Hemi, OK je pasat ali da corsa, brava, itd budu oko 4500-5000, a polo za 1000 (tako nje bilo ranije) pa bash da je toliko bolji.... Ortak imao corsu, i skoro da se nikad nije kvarila, udobna, jaka...A nikad dela nije promenio na njoj dok nije bas MORAO. I onda sto je polo bolji?
 
znas kako, polo je prostraniji, dolazio je u vise verzija, sa boljim i bogatijim paketima opreme i ponudom motora, pokazao se pouzdaniji a i licno mi je lepsi. Vidi, kad sam kupovao auto, ja uopste nisam gledao marku niti dizajn, interesovalo me je da kupim sto bolji auto po svim karakteristikama....to sam i uradio...

Bravo je u glasi Golfa 3 ili 4 ( jer se pravio u tom periodu ), Punto je u klasi Corse ili Pola..
 
Pazi Hemi ni Polo nije sampion po izboru opcija i opreme, ali ima jos uvek kod naroda da je to VW pa mora da bude dobro. Inace u toj klasi je mozda najbolja Fiesta jel odnos cene i onog sto pruza najbolja.Inace vecina kola iz VW grupacije je precenjena.
 
vidi, polo se mogao kupiti kao Fox sa 3 ili 5 vrata, kao Classic, odnosno kao sedan ili karavan. Imao si 5 benzinaca i 3 dizela u ponudi sa automatikom ako si hteo, sa vise verzija snage. Pored standardnih paketa opreme, mogli su se dobiti Match II, Colors, GTI....verzije ( ne znam im broja ). Da ne spominjem silne bolje enterijera, exterijera i takve opcije....

Sa druge strane imas Corsu, Punto i Fiestu koje su isle sa 3 ili 5 vrata ( Punto i kao cabrio ali to nije vazno ) i koju su prosecno imali 3 benzinca i jedan dizel koji nema reputaciju niti kvalitet kao VW. Onda ne treba da cudi, precenjenost i trazenost ovih automobila...
 
To su sve varijacije u pitanju osim motora, a kad se prica o opcijama tipa podizaci i ostalo nije bio nesto bolji. Inace imao si i punta u opciji karavana. U svakom slucaju je bitnije ono na haubi nego sve to sto si sam napisao. Kod nas je ipak slucaj da ce izabrati praznog pola pre od napucanog puta ili korse samo zato sto je VW.
 
HEMI 426:
znas kako, polo je prostraniji, dolazio je u vise verzija, sa boljim i bogatijim paketima opreme i ponudom motora, pokazao se pouzdaniji a i licno mi je lepsi. Vidi, kad sam kupovao auto, ja uopste nisam gledao marku niti dizajn, interesovalo me je da kupim sto bolji auto po svim karakteristikama....to sam i uradio...

Bravo je u glasi Golfa 3 ili 4 ( jer se pravio u tom periodu ), Punto je u klasi Corse ili Pola..


E a Bravo je bio za te pare...

OK nek bude punto, ali sumnjam da je polo prostraniji od corse, ali da ti verijem na rec (mada sam se vozio u oba) Zapravo corsu sam i vozio...

A to stoi omas polo karavan... I nije od nekog znacaja za ljude koji ne zele karavan, a i karavan je jos skuplji.

Sve sve, ali da bude bas toliko skuplji... Meni se vise svidja polo, ali ne bih nikad dao toliko vise para za njega od drugih.
 
Generalno kod nas su svi Nemci precenjeni, manje ili vise. To je opste poznato. Ali s druge strane ne cudi s obzirom da se Nemacka auto-industrija ovde dobro plasirala i je nas narod godinama verovao u Nemacki kvalitet, zbog cega je vremenom ovde nikla fantastichna podrska za dotichne automobile!
Zakon trzista onda logicno dize cenu robe koja ima vecu potraznju, a Nemci svakako imaju, kad se ljudi vode logikom, to je dobra stvar i to ima podrsku... bez mnogo vaganja prosechan Srbin se cas posla prikloni Nemackom automobilu ;)

Specijalna kategorija su mali gradski automobili. Skoro svaki prozivodjach je uspeo da naprvi po jedan manje ili vishe uspesan model gradskog automobila, Polo, Corsa, Punto, P 206, Clio, Saxo, Yaris itd... Male dimenzije, pogodne za nashe gradske ludnice i male potrosnje, koje prijaju ubogom srpskom dzepu, logicno namecu vecu potraznju, za koju vec znate kako utiche na cenu.

Zapravo je jako jednostavno. Iz ovoga sledi da su najskuplji mali Nemci. Kad se doda i popularnost VW, logicno da je onda Polo jedan od shampiona "precenjenosti" (:

A da, Golfa 2 mi ne dirajte, to je cudo kolko je to dobar i praktichan auto. Zimus nesto posle Nove Godine, video sam negde da je Golf 2 '92 ushao medju 15 kandidata za naj-auto 2004. u Evropi!!! Posle njega najmladje po godistu je bilo nesto iz '98!!! Golf 2 je chudo od auta, bre :P
 
Kad_LupimLupim:
VolksWagen je posle General Motorsa valjda najjaca auto kuca, ili je sad Toyota valjda iznad njih, tako sam nesto nacuo... u svakom slucaju i da su treci, to ti valjda dovoljno govori o njihovoj zastupljenosti?
Mislio sam na vreme kada je u našoj zemlji 80% vozila bilo iz Nemačke i Jugoslavije, a 20% svi ostali.
Odatle i navika da je VW kvalitet. Što je i bio.
Sad - istorija.
 
Kad_LupimLupim:
Zato su i uspeli, realno :lol:

Da uspeli su.vw koncer se zasniva na primeni jedinstvenih a opet jednostavnih resenja za vise proizvodnih namena(odvojenih proizvodjáca)seat skoda audi i volkswagen dele zajednicke platforme sistem ogibljenja kocione sisteme elektricne sisteme i mehanicke sklopove.To ih cini jedinstvenim ali i pored ogromne ustede jako skupim.Logika ovog koncerna je precenjivanje svoje vrednosti (samim tim preuvelicavati svoju vrednost)Kao i osrednjim kvalitetom dolaziti do visokih pozicija prodaje.Ali dali je bas sve tako!?
Naime Nemackoj autoindustriji apsolutno ne cvetaju lovorike.Na prvom mestu lagano omrazenom narodnom automobilu(Volkswagenu).Hologram prodaje svih nemackih proizvodjaca je porazavajuci a prednjaci vw sa modelom golf koji je trebao biti okosnica za novi napredak.(osrednji kvalitet istog visoka bazna cena,siromasna oprema i problematican dizajn su zasluga pada cara sa trona)pokusaj da golf +.golf sa repom ponovo nazvan(dzeta)nebi li povratio nekadasnje vozace poznatog brenda neradjaju plodom.Cak i gti kog je astra OPC u startu saranila je samo tigar na papiru(jer auto tipa golf i pezo 307 trebaju igrati na kartu raskosi i prostora.Njihov van-ovski oblik nikako neide u prilog sportu.
I najnarodniji nemacki mali auto koji nam nazalost dolazi iz mexika sa simpaticnim nadimkom FOX to jest lisica u prevodu govori u prilog nezainteresovanosti nemackog potrosaca za nemako mexikanskim brendom.
Audi okosnica luksuza isa znakom auto uniona i mehanikom vw.Kvalitet je uredu(zadovoljavajuci)prodaja odlicna Ali pitanje gde U nemackoj naravno ali i samo u nemackoj.
Cinjenica je da su nemci jako prihvaceni u zemljama juzne evrope ali zar to nisu i italijani i francuzi.Ali cinjenica je i ta da se italijani i francuzi jako dobro prodaju u Nemackoj sto nazalost nikako nije slucaj sa njihovim proizvodima u ovim zemljama.
A precenjenost koju mogu navesti sto je ujedno i sprdacina sa klasom u koji se doticni model vinuo.PHEATON (nesto kao najveci luxus i paradoksalo ime narodniauto sto znaci volkswagen neidu jedno sa drugim )pa i prodaja isto tako.Ono sto je sada vec izvesno a bice do 2009 izvedeno je i to da vw zatvara sve svoje pogone u Evropi i izmesta ih za mexiko i kinu.
 
pojam automobila za narod nije na žalost isti u nemačkoj sa narodnom platom od + 1000 eur i srbiji sa nekoliko puta manje ...
takođe napraviti automobil koji samo služi prevozu od tačke a do tačke b nije više ekskluzivno pravo razvijenih evropskih država ...
prvo su se u podelu kolača umešali japanci pa koreja a kako stvari idu sad kinezi čekaju svojih pet minuta ...
dakle skoro svaki proizvođač je sposoban da napravi automobil koji će služiti pet šest godina svojoj svrsi bez većih problema ...
kao primer pogledajte garancije od 100 000 km kod koreanaca ...
sve ostale stvari o kojima se uostalom najviše priča na forumu su zapravo šlag na torti ili dodatna oprema na kojoj se zarađuje novac ...
ali slična je stvar i sa mobilnim telefonima na primer ...
pitanje precenjenosti je samo neuspeh marketinga da ubedi kupce da im je upravo to neophodno a možda kod nejih i izaziva osećaj prestiža da mogu da plate i više nego što moraju ...
 
Slažem se sa zaključcima o precenjenosti Vagena naročito Golfa II dizela i Audija 80. Ja radim servo letve i servo pumpe i ne mogu da se setim koliko sam pumpi za Golf III ili servo letvi za Opel Astru i Vektru remontovao. Nemci su jedna velika srpska predrasuda.Imao sam slučajeve da nove nemačke letve izbiju posle mesec dana. Tome doprinose i nashe shtedishe koje u servo sistem ubacuju Galaks ulje koje je vrlo agresivno i brzo unishti semeringe. Ljubitelji Nemaca ne treba da me shvate pogreshno, ali ne cenim mnogo auto za koji je deo previshe jeftin i možesh da birash nemački, španski i turski deo. Pozdrav svima!
 

Back
Top