Zmaj Razotkriven - Istinita Priča

ISTRAZIVAC9

Elita
Poruka
15.219
Saznajte okultne tajne iza vrhunskih majstora borilačkih veština i vidite zašto se hrišćani ne mogu baviti borilačkim veštinama.
Postoji i drugi deo, ove interesantne price, koja se tice unutrasnjih skola kineskog boksa.
Vrlo korisna informacija, za sve one koji se vec bave ili su na putu da pocnu da se bave borilackim vestinama.

 
Bullshit.A što ga niko nije pitao đe je Hristos bio i vreme Sidarte Gotame Bude i u vreme Maja Inka i Tolteka hm? Krijo se u mišiju rupu ili ga nije bilo briga osim samo za drugove Evreje čiji je u stvari Hrist spasitelj. Razvod je takođe zabranjen za Kršćane pa koliko vidim oni se razvode. Uostalom borilačke veštine su izmislili Anđeli. "I zarati Mihailo sa sotonom i anđelima njegovim i bi zbačena stara zmija itd" Da nije tako već ona bajka o okretanju obraza demoni bi ih sve istrebili. Šteta što ja nisam mogao da pohađam tu njegovu kung fu školu.....već sam pohađao fu'kin veronauku u kojoj sam učio hrišćanske bajke i laži.
 
Poslednja izmena:
Обрни окрени велики број практиканата "борилачких вештина" истима прилази управо из разлога сопствене слабости и неспособности да прихвати себе онакве какви су, такви вежбачи се искључиво лепе на разноразне продавце магле, професионалне манипулаторе који у борење које предају убацују разноразне приче око нереалних психофизичких способности, стварају изражену хијерархију са тачним дозирањем колико ће се коме приказати и омогућити "напредовање" као једноставне методе управљања свести својих вежбача. Често да би подигли свој ауторитет посежу и за религијским алатима.

Пример из приче са почетка теме је управо пример слабо образованог човека који није у стању да разуме развој нечега кроз историју, нити да схвати да ће и лице које се усредсреди да неки покрет изведе правилно ( онако како инструктор то показује) уз "правилно" дисање и кретање ознојити док се лице које је то изводило много пута и при том престало да се узнемирава да ли те покрете изводи правилно (тј једини је ауторитет у сали) неће ознијити... то је просто психолошка реакција на оптерећење ... Кад видите да се неко узнемири због просте психолошке реакције и то припише "несвесном" призивању "бога сунца" онда нешто није у реду са тим ликом....

У суштини цео видео је рађен са намером да се источњачке вештине прикажу као неко увлачење у секте без икакве суштинске основе обзиром да за та "секташења" нису криве вештине већ појединци који иста користе зарад лакшег контролисања својих вежбача.

С друге стране нормално је да ако желите да упознате источњачке борилачке школе да ће те морати и да се упознате и са њиховом културом и филозофијом јер другачије и неможете да разумете историјски развој тог метода обуке у борењу односно да раздвојите употребљиво од неупотребљивог, тј суштинске од помоћних вежби...

Проблем настаје кад се вежбачи понашају као клонови уместо као разумна бића...



Додатак:
Да би се и овакве приче као што је ова о разоткривеном змају, размела треба добро прегледати видео и схватити ко су аутори филма.... Једни манипулатори покушавају да дискредитују друге манипулаторе али на посредан начин и сва остала борења. Надајући се да ће ако бити по оној "у слабом телу слаб дух" тј да ће на тај начин имати више потенцијалних жртава (клијената).... :D

Срећом да одгледах клип ....
 
Poslednja izmena:
Dragane, pises kao da za na primer Sistemu treba znati sta je i odakle potice, sto je apsolutno nebitno u odnosu na ono sto ce praktikant da nauci i kako ga trener "vodi" kroz celokuno skolovanje.
Postoje unutrasnje skole kineskog boksa, koje i jesu ezoterija i tim se ne treba baviti, vec prakticno savladatu samoodbranu i to je sve.
Na ulici te niko ne pita sta znas, vec moras da naucis da kontrolises protivnika i nikakva ti ezoterija tu ne pomaze, vec tehnika.
Zasto su Hriscani manipulatori, kada su filmom dokazali da su se neciste sile umesale u zivot tog coveka :?:
Da li mozes da poverujes coveku koji veruje u Boga i koji je imao susret sa "necim" u trenutku kada je odlucio da raskine sa tim, jer je shvatio gde ga to vodi.
Da li si video sta se nalazi u kuci njegovog trenera,a pripada hinduizmu koji je pod sotonskim zastitom :?:
Preporucujem ti da malo istrazis religije i teologiju, jer i tvoj lider Rjapko obilazi pravoslavne manastire i tamo nalazi mir i inspiraciju.
Video je odlican i preporuka svima koji se bave borilackim vestinama, da paze i ne nasedaju provokacijama.
 
Да ли ти разумеш да оно што видиш у филму није снимљено на стварним локацијама и са стварним људима већ са глумцима и на посебно припремљеним локацијама? Другим речима сценографија је ту да визеализује причу мајстора у покушају.

Што се тиче те приче како није потребно се бавити борењем на дубљем нивоу од просте механичке увежбаности мораћу да те разочарам, без психолошке припреме сама техника не значи много. И да сваки борац мора да прође психолошку припрему без обзира да ли био спортиста, војник, ратник или се рекреативно борењем. Друга ствар је што се разноразни инструктори и "мајстори" упштају у разне далекоисточне религије не би ли себи дали на значају и сакрили своје стварне домете....
Што се тиче Рјапка мало боље проучи оно што он ради па ћеш можда и увидети разлику...
 
Sto se tice Rjapka, mnogo puta sam ga gledao i sve mi je jasno sta radi.
Trece, film je sniman i sa glumcima i u realnim klubovima, da bi prica imala realnost.
Covek je u godinama i on prica svoju pricu, a prica je Istinita, i kako mislis da "vrati" film unazad :?:

Objasni sta je to psiholoska priprema , koja se koristi u Sistemi :?:
Ja tebi GARANTUJEM da ne treba nikakva specijalna priprema, osim KONCENTRACIJE na ono sto izvodis, jer kada telo hiljadu puta ponovi pokrete, oni su savladani.

- - - - - - - - - -

Napisi kakvu ti to imas psiholosku pripremu, ali da bude licno tvoj primer, ovo je dodatak .
 
Sto se tice Rjapka, mnogo puta sam ga gledao i sve mi je jasno sta radi.
Trece, film je sniman i sa glumcima i u realnim klubovima, da bi prica imala realnost.
Covek je u godinama i on prica svoju pricu, a prica je Istinita, i kako mislis da "vrati" film unazad :?:

Objasni sta je to psiholoska priprema , koja se koristi u Sistemi :?:
Ja tebi GARANTUJEM da ne treba nikakva specijalna priprema, osim KONCENTRACIJE na ono sto izvodis, jer kada telo hiljadu puta ponovi pokrete, oni su savladani.

- - - - - - - - - -

Napisi kakvu ti to imas psiholosku pripremu, ali da bude licno tvoj primer, ovo je dodatak .

Још да си неки пут и послушао шта човек прича и објашњава не би пропагирао она адвентистичка смећа... можда би ти и било јасније колико је психолошка припрема вежбача битна да би исти могао да употреби научене технике...
Моја лична психолошка припрема?
Дођи на тренинг па ћеш добити све одговоре...
 
Још да си неки пут и послушао шта човек прича и објашњава не би пропагирао она адвентистичка смећа... можда би ти и било јасније колико је психолошка припрема вежбача битна да би исти могао да употреби научене технике...
Моја лична психолошка припрема?
Дођи на тренинг па ћеш добити све одговоре...

Pa kako da dodje brate kad je covek u USA. Napisi mu tekstualno, radi diskusija.

Btw, o ovom klipu sto poslao Istrazivac...Poslao mi i na PP, zahvaljujem se, medjutim zaista nisam stigao ceo video da pogledam, nesto malo gledao i ispremotavao.
Neozbiljno bi bilo da dam neki krajnji kategoricki sud, ali naslucujem da se mogu sloziti sa Draganom ovde - Taj video je napravljen verovatno od strane malko fanaticnijih hriscana, koji kao i po obicaju, kao i sve religijske zajednice, vide svuda opasnost i "satanizam". Lepo rece Dragan - Jedni prevaranti sarlatani dosli da prozivaju druge.

Tu se zaista radi o preterivanju, predimenzioniranju, etiketiranju i diskriminaciji, iako se ne moze poreci da veliki broj vestina pociva na nekim religijskim verovanjima, utemeljenjima, i na pseudonauci, pseudomedicini.

Ja npr mogu bas objektivno da gledam u ove borbe religioznih, posto sam areligiozan, ovo kao kada gledas poziciju i opoziciju pred izbore kako jedni druge mazu *ovnima, a i jedni i drugi slicni.

Secam se jos jednog ovakvog klipa, ista ta fora, isti taj pokusaj zastrasivanja ljudi, samo se ne radi o borilackim vestinama, nego o rok muzici, i pozivanju isto tako nekog religioznog kako svuda vidi satanizam i kako PRAVI PRAVOSLAVAC NE SME DA SLUSA ROCK I METAL podzanrove.

Na kraju kada provalis ko je narator, vidis da je onaj ludi sektas adventista i kreacionista Miroljub Petrovic sto je trenutno popularan na YT, a da je izvorni klip od USA kreacionista koji tvrde da je zemlja stara 6000 godina, da teorija evolucije nije tacna, a satro su sektica hriscanska, veruju u Hrista.

E verovatno tako i ovaj klip sa borilackim vestinama. Ja tu ne vidim neko religiozno cudotvorno ili satanisticki-zlo dejstvo, ali ima prevarantsko i manipulativno dejstvo, to sigurno.

Dovoljno je neko da samo pocne da trenira istocnjacke borilacke vestine i da se nalozi da se moze leciti akupunkturom, i gotovo, prevaren je i izmanipulisan, usao je u "sektu" takoreci, sto moze biti destruktivno na njegov zivot, pogotovo kada se razboli.

Evo ga klip taj, ne mogu naci sa nasom sinhronizacijom one budale :

 
Још да си неки пут и послушао шта човек прича и објашњава не би пропагирао она адвентистичка смећа... можда би ти и било јасније колико је психолошка припрема вежбача битна да би исти могао да употреби научене технике...
Моја лична психолошка припрема?
Дођи на тренинг па ћеш добити све одговоре...

Ja sam pogledao oba videa i znam sta covek objasnjava u vezi unutrasnjih skola, kineskog boksa, i o tome ovde polemisemo.
Hriscanstvo je jedna rec za teologiju Pravoslavnih, Rimokatolika i Protestanata, i to je njegova stvara cime se on bavi privatno, zasto te to uopste pogadja :?:

Pitao sam te da objasnis psiholoske pripreme iz tvog ugla i kako se licno ti pripremas :?:
A sta bise to videlo na treningu, sto ne moze da se napise :)
Ponavljam ponovo, kada se hiljadu puta ponavljaju tehnike, tada se i nauce, nikakva to mudrost nije.

Hajde ponovo da pogledas za momenat video ,a to vazi i za Bruza, tacno od 1:09:23 do :33 sekunde, zato sto tamo onaj koji je rezirao Ratove Zvezda je izjavio sledece:
Ubacujem "silu" u filmove kako bi pokusao da "probudim" odredjenu vrstu "duhovnosti"

Da li znas o cemu se ovde tacno radi :?:
 
Poslednja izmena:
Ja sam pogledao oba videa i znam sta covek objasnjava u vezi unutrasnjih skola, kineskog boksa, i o tome ovde polemisemo.
Hriscanstvo je jedna rec za teologiju Pravoslavnih, Rimokatolika i Protestanata, i to je njegova stvara cime se on bavi privatno, zasto te to uopste pogadja :?:

Pitao sam te da objasnis psiholoske pripreme iz tvog ugla i kako se licno ti pripremas :?:
A sta bise to videlo na treningu, sto ne moze da se napise :)
Ponavljam ponovo, kada se hiljadu puta ponavljaju tehnike, tada se i nauce, nikakva to mudrost nije.

Hajde ponovo da pogledas za momenat video ,a to vazi i za Bruza, tacno od 1:09:23 do :33 sekunde, zato sto tamo onaj koji je rezirao Ratove Zvezda je izjavio sledece:
Ubacujem "silu" u filmove kako bi pokusao da "probudim" odredjenu vrstu "duhovnosti"

Da li znas o cemu se ovde tacno radi :?:

На жалост неке ствари могу да се описују у недоглед и опет да се не разумеју. Кажу, слика вреди 1000 речи а кад се томе дода и трећа димензија, степен разумевања се подиже на неки употребљив ниво... Другим речима док не осетиш (уз конкретно објашњење) и не тестираш то о чему се прича џабе свака написана реч....
И постоји велика разлика између научене технике и могућношћу да се иста сврсисходно примени.
Сваки метод који има за циљ подизање борилачког потенцијала вежбача има неки свој начин да припреми борца. Оно што је постало пракса у свету ткз "борилачких вештина" јесте мистификација вештине и манипулисање вежбачима продајући им сан о некаквим мистичним моћима притом исре демонстрирају помоћу психолошки манипулисаним људима (у то спада и хијерархијско дељење вежбача и вештачки стварање осећаја поштовања).... То су суштинске ствари које се провлаче кроз цео филм...
Оно што је забрињавајуће јесте чињеница да неко скоро 20 година функционише у таквом систему рада и схвата суштину проблема.
С друге стране мени цео филм делује као на тужакање јер се лик осећа превареним или пак жели да се освети за сопствену не способност да досегне сан о овладавању мистичним моћима ....
Кад није успео да себе доведе до циља онда је почео да тражи кривце па се наједном сетио да је некад ишао у хришћанску школицу те се сетио да постоји универзалан кривац..
Цела та прича није ништа друго до покушај да пред собом оправда сопствене неуспехе и то првенствено нс плану овладавања вештином....

Људи су чудна бића, лако се лепе за "елитизам" за шаренило (појасева), за којекаква звања да ће све прихватити само да могу да кажу како су достигли неки појас, дан , звање.... Чак и кад су свесни да то што раде нема никакву употребну вредност...
 
Dragane, pitao sam te za ovo:
Hajde ponovo da pogledas za momenat video ,a to vazi i za Bruza, tacno od 1:09:23 do :33 sekunde, zato sto tamo onaj koji je rezirao Ratove Zvezda je izjavio sledece:
Ubacujem "silu" u filmove kako bi pokusao da "probudim" odredjenu vrstu "duhovnosti"

Ocemu se ovde radi ?

Drugo, da li mozemo znati kakve su to psiholoske pripreme o kojima ti pises ?
 
Dragane, pitao sam te za ovo:
Hajde ponovo da pogledas za momenat video ,a to vazi i za Bruza, tacno od 1:09:23 do :33 sekunde, zato sto tamo onaj koji je rezirao Ratove Zvezda je izjavio sledece:
Ubacujem "silu" u filmove kako bi pokusao da "probudim" odredjenu vrstu "duhovnosti"

Ocemu se ovde radi ?

Drugo, da li mozemo znati kakve su to psiholoske pripreme o kojima ti pises ?

Ради се покретању људи да почну да рзмишљају о томе да је све у природи повезано односно да човек и ако свесно биће није издвојен из те природе већ је део ње. Трабуњање о неком окултизму јер се то у неким цртама поклапа са неким од светских религија (па чаки и са Хришћанством) представља само још једну шифру „F“ дијагнозе....

Што се тиче другог питања више пута сам на овом подфоруму писао о разним вежбама које за циљ имају и психолошку припрему вежбача, ни тада ништа ниси разумео а комо ли да разумеш нешто око "унутрашњег рада " (психолошке припреме) кад о истом градиш мишљење преко разноразних мистичара....
На жалост без конкретно уложеног труда и времена џабе сво писање и описи вежби...
То је исто као и кад стојиш са стране и посматраш тренинг и све ти је смешно шта се ту ради а кад и сам пробаш схватиш да ти нешто недостаје...
Иначе, у системи нема неких специјалних техника за психолошку припрему већ је метод рада тако концииран да савестан вежбач који прати излагање инструктора практично кроз сваку вежбу гради и свој " унутрашњи рад" тј врши психолошку припрему - некад се у неким вежбама посебно нагласи тај елемент али напреднији вежбачи увек практикују праћење и свог емотивног стања у свим вежбама а не само тада кад се посебно нагласи. Да ли су сви вежбачи свесни значаја - нису, често се срећем са ситуацијом да и вишегодишњи вежбачи који себе сматрају напреднијим нису свесни сопствене психе ( тј шта их тачно ограничава у озбиљнијем раду) и ако технички раде на доста високом нивоу.
 
Ovo cenim: "На жалост без конкретно уложеног труда и времена џабе сво писање и описи вежби"
Ovo sam i ja napisao ali malo drugacije, i normalno da covek vremenom razvija unutrasnju Intuiciju,
koja i spada u psiholosku sveru vezbanja, i kada je covek razvije treningom, lako ce "procitati" sta mu protivnik priprema,
a intuicija se inace koristi i za druge zivotne situacije .

A ko je ovde uopste pominjao "misticare", i kako si dosao do zakljucka da ja :" кад о истом градиш мишљење преко разноразних мистичара:" :?:
Ovo ti je Totalna nebuloza, po srpski receno.
Rjapko je uspeo da psihu i fizicko delovanje spoji u jedno i to je odlicno kod Systeme i dobro za vezbace, koji bi se odlucili da pokusaju vezbati i nesto drugo od borilackih vestina.

Citat: "Да ли су сви вежбачи свесни значаја - нису, често се срећем са ситуацијом да и вишегодишњи вежбачи који себе сматрају напреднијим нису свесни сопствене психе ( тј шта их тачно ограничава у озбиљнијем раду)";
Vidis, Mario Topolsek je davno dosao do ovog saznanja i rekao da ljudi usred svog Egoizma, iako su vrhunski tehnicari, nisu se ni pomakli dalje od pocetka vezbanja i tako mogu ostati na istom nivou i da vezbaju 100 godina.
Upravo Intuicija vodi "prosvetljenju" i vezbac napreduje u skladu svojih mogucnosti, kako bi mi rekli: "koliko para, toliko i muzike" :)
Zato je tebe Systema i privukla, jer u ostalim borilackim vestinama, nisi pronasao "put", koji te vodi do spoznaje.
A sta mislis da li stari majstori, koji iza sebe imaju od 50 i vise godina znanja, su uspeli da razviju intuiciju i lako vladaju situacijom u kojoj se nadju :?:

Citat:"Трабуњање о неком окултизму јер се то у неким цртама поклапа са неким од светских религија (па чаки и са Хришћанством) представља само још једну шифру „F“ дијагнозе"
ne znam sta podrazumevas pod F dijagnozom, mozda je to tvoje vidjenje odredjene dijagnoze,a iz sklopa cele recenice vidi se da pojma nemas sta je uopste religija, jer Hriscanstvo nije religija, vec Teologija.
Samo ukratko, da te upoznam:
Ezoterijaje skup ucenja o zakonitosti vidljivih i nevidljivih svetova.
Okultizam je skriveno znanje i predstavlja ucenje Duboke umne filozofije izvan opipljive fizicke logike.
Ezoterija i okultizam se uklapaju jedno u drugo i zajedno dovode do spoznaje metafizike.
U ezoteriju spadaju istocnjacke filozofije, kao sto su Zen, Can, Budizam, koje se proucavaju kao duhovna disciplina, i na takav nacin, student postaje "vernik" tih unutrasnjih sistema, misleci da je doziveo "spoznaju"
i ne znajuci koga preuzima u ruke. Na to se odnosi upravo recenica:

Ubacujem "silu" u filmove kako bi pokusao da "probudim" odredjenu vrstu "duhovnosti"

Preporucujem ti, ako nisi procitao, knjigu "Pet Prstenova"ili "Pet Sfera" od Mijamoto Musasija, nepobedjenog macevaoca iz 1643 i koji je borbe resavao drvenim macevima.
Evo samo mali odlomak:"Knjiga pet prstenova i Knjiga porodičnog predanja o umeću ratovanja
jesu dva najvažnija teksta o borbi i strategiji koje je iznedrila
japanska ratnička kultura. Prvobitno namenjene ne samo ljudima
pod oružjem, njihova eksplicitna namera bila je da prenesu i primene
borbeni duh ratničkih veština na sva životna pitanja i oblasti.
Knjiga koja na engleskom nosi ispravan naziv Knjiga pet sfera, delo
Mijamoto Musašija posvećeno veštinama borenja predstavlja čisto
pragmatični poduhvat. U njemu Musaši ismeva prazne predstave i
komercijalizaci ju borilačkih veština usmeravajući pažnju na psihologiju
uspešnog napada i sigu rne pobede kao suštinu vođenja borbe i bitke.
Mijamato
Musaši je napustio život običnog čoveka da bi postao živi primer
dva suštinska načela drevnih veština borenja i strategijskih tradicija,
koje je prenosio i mlađim generacijama. Prvi od tih osnovnih principa
je sačuvati mir i pribranost čak i u središtu haosa najžešće bitke, a
drugi je ne zaboraviti na mogućnost izbijanja sukoba i u mirna vremena.

Evo, do kojih je on zakljucaka dosao: "Kada sam prevalio tridesetu počeo sam da razmišljam o svojim
iskustvima. Shvatio sam da nisam pobeđivao samo zbog svog visokog
postignuća u veštini borenja već verovatno zato što sam imao prirodnu
sposobnost za taj put i što nikada nisam odstupao od prirodnih
principa. A možda i zahvaljujući nedostacima drugih škola borilačkih
veština. U svakom slučaju ja sam neprekidno vežbao, i danju i noću,
sa ciljem da proniknem sve dublje u načela borilačke veštine, pa sam
tako spontano došao do krajnjeg postignuća u toj nauci. Imao sam
tada oko pedeset godina.

Mislim,da ces mozda pronaci sebe u ovoj knjizi.

Jos jedno pitanje za tebe: vezbajuci Systemu , da li si uspeo da kroz psiholoske pripreme "pokrenes " intuiciju i spoznas put koji te vodi do bivstvovanja :?:
 
Интуиција се може подвести под способност предвиђања. Лично више сам орјентисан на рад у самом тренутку (развијањем осећаја за правовремено реаговање у датој ситуацији) а не на предвиђању (ослањање на интуицију).
 
Ajd' da i ja pokusam, kao covek koji ne robuje, ili barem tako misli od verskih, nacionalnih, rasnih i ko zna kakvih sve predrasuda.
Postoji 82 elementa koja se ne raspadaju, barem toliko savremena nauka poznaje, oni su povezani energijom i kao takvi stvaraju molekule dalje celije i ziva bica. Znaci i mi se sastojimo iz tih 82 elementa i energije koja ih povezuje, posle naseg bitisanja na ovome svetu tj. okoncanja zivota sledi raspad istih. Nazalost posle okoncanog procesa jedino oni ostaju za nama, elementi i energija.
Jos pocetkom 80-tih god studenti ETF-a se najverovatnije secaju predavanja prof. Popovica koji je slikovito objasnio kako deluju el. magnetno polje, zapravo mi nista ne drzimo spojeno sa svojom rukom vec izmedu nje i recimo knjige koju drzimo postoji praznina koja se ne vidi, a knjigu zapravo drzi sila koju stvara isto polje to je ta energija.
Gledajuci sa nucnog stanovist mi smo izmedu ostalog i energetska bica, ali se ta energija, ili bolje receno njeno objasnjenje do kojeg je dosla savremena nauka u mnogome razlikuje od objasnjenja istocnjacke filozofije, a samim time i pretstavnika odredenih skola borilackih vestina. U odredenim krugovima zapadne filozofije su dosli do stanovista da je treba reorganizovati posto je savremena nauka dala odgovore na pitanja kojima su se oni bavili, a posto je povezana sa hriscanstvom do promena pogleda na nauku, a samim time na svet i izivot je neminovno doslo i kod njih.
Ovakva i slicna naklapanja se javljaju s' vremena na vreme, nista novo u vremenu interneta ih je cak previse.
 
Dragane, to se kaze, nije sija nego vrat, :)
Nastavi da razvijas osecaj za pravovremeno reagovanje u datoj situaciji, jednog dana u starijim godinama znaces sve.

У ствари, поприлична је разлика, додуше код врхунских мајстора се може учинити да је то једно те исто обзиром да посматрач није у стању да оцени рад мајстора на нивоу самог контакта...
Нешто сасвим друго је рад кроз технике где се тачно зна след радњи и поступака и где се напредан вежбач може ослонити на предвиђање следећих акција партнера ( обзиром на ограничења метода обуке којим се бави).
 
Dragane volim da procitam tvoje teoretisanje i vidim kako to Rjapko primenjuje, ima to smisla.

Ето ти га сад, а кад позовем да свратиш на тренинг онда си далеко... :whistling:

Не причам о теоретисању већ о релативно лако доказивим стварима које се бар код мене на тренинзима практично прорађују.... Додуше често се нађу ликови који ће радије да се пате са којекаквим "енергетским токовима" него да стварно усавршавају своју вештину
 
Postoji forum o religiji.
У принципу, ово може бити добра тема обзиром да се кроз приложени видео могу видеи скоро сви погрешни разлози за бављењем борилачким вештинама и начини манипулације људима који нису у стању да виде даље од својих снова о мистичним моћима... А има таквих и код нас...
 
Poslednja izmena:

Back
Top