Vocne musice i na sta se loze

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.743
Malo cudan naslov, ali svi mi ocekujemo da se vocne musice , da li bese Drozofile ili tako nesto, loze na voce...
Grozdje, sljive, narocito na kiselo...

Ja sam cak napravio jednostavnu lovilicu tako sto u solju stavim vode malo secera i malo dodam limuna i sve koje budu u sobi se tu podave (ne znam zasto se tako lako podave).

Medjutim, sad imam posla sa nekim vocnim musicama, isto izgledaju ali su totalno nezainteresovane za voce, cak i za moju zamku, limun i slicno....
Opsesija im je hleb.

Znaci nanjuse miris hleba isto kao i vocne sto nanjuse miris voca, na kilometar i odmah se nacrtaju...

Vec neko vreme imam teoriju da muve, a ne vocne musice , kao lososi sto rade, ganjaju onu hranu koja je bila supstrat na kojoj su se ispilili...pa mi vocne muve nisu neki problem, samo smetaju i lete okolo, dok su mesozderke prave napasti, ujedaju skoro kao obad....

Ne mora da bude tacno , vise je intuitivno ali se za sada pokazuje da je tacno....

Zanima me da li i kod vocnih musica postoji takva mogucnost, pa su ove vocne musice lude za hlebom jer je to njihov supstrat....na tome su iznikle...

A posebno pitanje je , zasto vocne musice uopste ne zanima voce?
Ili je neka druga vrsta, koja izgleda isto,
Da li je supstrat toliko znacajan pa ih nagonski kodira , mozda je nesto sto im lici na njihov supstrat, kako su mogle na hlebu da se izlegu...

Ni limun ni kiseo kupus, ni secerna vodica ni crni luk (hoce vocne musice kad bas nema nista drugo da slete na crni luk) nista ih ne interesuje samo hleb.
 

Back
Top