Da li biste radije voleli ili bili voljeni?

Ljubav se ne jede,ne pije,ne placa racune,ne obezbedjuje pristojan zivot.
To "da ne budes sam" je realan zivot i ne radi se tu o samoci vec usamljenosti.Naci osobu koja je pristojna,kulturna,tolerantna i sa takvom deliti sve je sigurnost.Da se racuni placaju na vreme,ako se nesto pokvari popravka odmah,pare donosi u zajednicu (ne baca ih na gluposti),obostrano postovanje.To je osoba koja suvog zlata vredi.
Ko moze u Srbiji da sam sebi placa dadzbine sa 200€ i manje platom potpuno je u redu da bude usamljen/na.Ko ne moze mora da nadje osobu koja mu/joj odgovara po parametrima realnog zivota a ne romantike,strasti i tako toga.
To oko seksualnosti je heteronormativan stav koji je dugo vazio za "jedini postojeci" a zapravo prevazidjen odavno.Postoje solosekualci,aseksualci,
rob/gospodarica,gospodar/robinja itd.isl.ljudi koji se nadju i dele zivote.Niko ne moze da zna sta koji par preferira u krevetu privatno a za javnost naravno to su uvek drustveno prihvacene stvari jer ljudi vole da osudjuju,napadaju,prozivaju,distanciraju se kad je neko drugaciji.Tako da je za Srbiju najbolje ne biti upadljiv par jer svest o slobodi drugih ljudi ne postoji,svi daju sebi za pravo (koje zaista nemaju) da sude drugima.

Samoca jeste u redu.Usamljenost nije.Ono od cega beze ljudi i zasto zaista ulaze u zajednice a pricaju o ljubavi,strasti itd.isl.je strah od usamljenosti.Ne samoce.

Mnogi u Srbiji misle kao ti da je ljubav broj 1.Zato postoji mnogo dece koja ne mogu da se skoluju jer nema para(siromasni pravi nove siromasne).Mnogo kuca/stanova sa ogromnim problemima jer nema para za renoviranje - mnogo dece a kasnije ljudi koji ceo zivot ne smeju nikoga da dovedu kuci/stan zbog uslova zivota te moraju sve negde napolju.Mnogo ljudi uskracenih za mnogo toga jer se nije mislilo o bitnim stvarima,islo se na romantizovanje zivota.Zato je apsolutno nerealna cela ta prica da je ljubav najbitnija jer se od nje ne zivi.Najprihvacenija laz jer lepo zvuci a ljude istina i ne zanima.
Treba da se ima sto vise sirotinje jer je jeftina radna snaga.Ne moze da se obrazuje,nema para i eto dobitka za gazde.
ja ne zivim u siromasnoj srbiji.
zivim u srbiji.
i ne, nikad necu ziveti sa nekim jer ne mogu sama da placam racune. ubicu se pre toga.
svako zivi ono u sta su ga ubedili.
 
Postoji sasvim zbrkano razmisljanje o ljubavi...neki je zamenjuju sa zaljubljenoscu, drugi sa strastima sve jedno da li je ljubomora ili posesivnost,
trecima je to pomoc za prezivljavanje, cetvrti sa trpljenjem, a petima je ljubav iskljucivo dobar sex...

Svest o tome da li volis stoji sasvim na osmoj strani, gde su skupljeni svi elementi u slucajno podesenom odnosu koji daje osecaj jedinstva.
Stvar je u procesu kao sto je i ljubav nesto sto se gradi i odrzava.

Mozete dobiti na poklon najlepsi cvet koi vas ocara, ali ako ga ne cuvate i odrzavate u zivotu uginuce. To je ljubav....odrzava se postovanjem njenog postojanja. Zato pristojni ljudi odrzavaju ljubav decenijama i uz nju sazrevaju.

Emotivno zreli ljudi se prvo preispitaju da li zele ljubav ili nesto slicno, a nesto slicno je sve drugo samo nije ljubav.

Ljubav nastaje tek ako se dvoje potrude da je izgrade iz neke od osnova koja moze da bude i strast i zljubljenost i postovanje i potreba ili bilo koja ljudska komunikacija.

Instant ljubav je "nesto slicno" sa predispozicijom da nikad ne postane ljubav, jer vrhunac dostize dok su ljudi jos nezreli.
Iz ovog razloga mnogi ne veruju ni da postoji, a slabima je to izgovor da je i ne traze.

Postujte ljubav kakvagod ona bila jer je to klica iz koje moze da nikne prava ljubav.
 
Poslednja izmena:
ja ne zivim u siromasnoj srbiji.
zivim u srbiji.
i ne, nikad necu ziveti sa nekim jer ne mogu sama da placam racune. ubicu se pre toga.
svako zivi ono u sta su ga ubedili.

Vecina ljudi u Srbiji nema pare,ako spadas u manjinu koja ima treba da pogledas oko sebe.
17.000 beskucnika a vrv.duplo samo u BG a gde su ostala mesta,narodne kuhinje,ljudi koji u potrazi za boljim odlaze i neki se vrate u penziji,neki ni tada.
Znas li koliko mrtvih ima zbog nemastine samo u februaru?Eno ti broj u novinama,nista spektakularno nisi napisala.Ljudi to rade oduvek.
Da,vidis,to oko izdrzavanja ako ti se nije desilo,ako ne zelis da vidis druge kojima je to svakodnevnica ne mozes realno da komentarises a sve cesce jedna porodica zivi od necije plate/penzije.Ili nema ni toga te eto,neku sicu dobijaju od nadleznih.Gledaj Kucu od srca i ovu drugu emisiju sto pravi kuce ljudima,mnostvo je takvih porodica a mnoge tek cekaju da im se izgradi kuca,tek se prijavljuju.Dnevnice za nadnicu su dovoljne recimo da se skupi za neki racun npr.
Ljudi sve cesce zive u dogovoru zajedno da bi delili troskove i tako preziveli.To je borba za goli opstanak a naziv ljubav je da bude pitko za okruzenje.
Svako zivi svoju realnost ne ubedjenje ali je razlika u tome da li ce zeleti da vidi kakvo je stanje u zemlji gde zivi ili ignorisati.
 
Poslednja izmena:
Vecina ljudi u Srbiji nema pare,ako spadas u manjinu koja ima treba da pogledas oko sebe.
17.000 beskucnika a vrv.duplo samo u BG a gde su ostala mesta,narodne kuhinje,ljudi koji u potrazi za boljim odlaze i neki se vrate u penziji,neki ni tada.
Znas li koliko mrtvih ima zbog nemastine samo u februaru?Eno ti broj u novinama,nista spektakularno nisi napisala.Ljudi to rade oduvek.
Da,vidis,to oko izdrzavanja ako ti se nije desilo,ako ne zelis da vidis druge kojima je to svakodnevnica ne mozes realno da komentarises a sve cesce jedna porodica zivi od necije plate/penzije.Ili nema ni toga te eto,neku sicu dobijaju od nadleznih.Gledaj Kucu od srca i ovu drugu emisiju sto pravi kuce ljudima,mnostvo je takvih porodica a mnoge tek cekaju da im se izgradi kuca,tek se prijavljuju.Dnevnice za nadnicu su dovoljne recimo da se skupi za neki racun npr.
Ljudi sve cesce zive u dogovoru zajedno da bi delili troskove i tako preziveli.To je borba za goli opstanak a naziv ljubav je da bude pitko za okruzenje.
Svako zivi svoju realnost ne ubedjenje ali je razlika u tome da li ce zeleti da vidi kakvo je stanje u zemlji gde zivi ili ignorisati.

ne poznajes me, a ni ja tebe..ali sta ti znas o meni? ja sam pre 13 godina izasla iz braka kao podstanar sa dvoje male dece, zaposlena na odredjeno za neku jadnu platu. imala sam svakakvih perioda, bog zna i moji prijatelji, ali sam se izborila za svoj zivot. tako da-ignorisacu. borbe za goli zivot sam imala i previse.
 
ne poznajes me, a ni ja tebe..ali sta ti znas o meni? ja sam pre 13 godina izasla iz braka kao podstanar sa dvoje male dece, zaposlena na odredjeno za neku jadnu platu. imala sam svakakvih perioda, bog zna i moji prijatelji, ali sam se izborila za svoj zivot. tako da-ignorisacu. borbe za goli zivot sam imala i previse.

Ti pre 13 godina izasla
A ja usla

Eto sta ti je zivot :lol:
 

Back
Top