Beograd za Hrvate

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za nas ništa spektakularno naravno
Imaš turistički pravac od Hrama Svetog Save do Kalemegdana
Hranu u centru izbegavaj, to svako pravi šta hoće i bez kontrole - tutnuli pare inspekciji
Skadarlija naravno pa biraj restoran.

Ako hoćeš možeš da iskoristiš turistički autobus kod skupštine grada a preko puta bivše zajedničke.
Sad nisam siguran - jedan ide do Avale sa posetom tornju
a drugi se zavitlava po centru što možeš i peške
cena vožnje oko 4-5 evra, tako nekako...

Čast nam je da se uveriš da ti se ništa neće desiti, sem džeparoša od kojih bar pola saradjuje sa policijom.
 
Probaj neki od specijaliteta koje u svojoj zemlji ne možeš jesti tako često, na primer Karađorđevu šniclu, ili možda giros (on jeste više grčki nego srpski, al' dobro...) Svakako obiđi Knez Mihailovu i Kalemegdan. Od muzeja, pa recimo Vojni, ili "25. maj", ili Muzej afričke umetnosti na Senjaku. Konak kneginje Ljubice je isto interesantan. Muzej vazduhoplovstva, ako to voliš, i naravno Muzej Nikole Tesle.
 
Добио си неке од препорука шта видети, ја бих потврдио Калемегдан, као обавезно место за сваког ко посећује Београд. Ту ти се уједно налази и Војни музеј који има одличну поставку и свака је препорука да се обиђе. Поставка садржи експонате везане за ове просторе кроз епохе. Од првих трагова и насеља до модерног времена. Најмање 2 сата треба издвојити само да би се протрчало кроз њега.

Са пролећем су почеле и посете Белом Двору где живе Карађорђевићи и врло је занимљиво место, прави раритет још непознат и највећем броју Београђана. Посете здању се заказују у Туристичком савезу Београда, па ако те занима погледај код њих да ли се твоја посета уклапа са распоредом посета. Број посетилаца по тури је ограничен.

Што се тиче клопе, ја бих препоручио Епигениа тапас бар. Ја ту обично изводим своје госте, поготово сада када је кренуло лепо време, јер је башта феноменална. Налази се у срцу града, мало вишље од Београђанке. У власништву је Топличких Винограда. Све што им је на менију је за препоруку, а од вина моја препорука је Шардоне Барик. Цене су умерене. Увече је малтене неопходна резервација.

Слично место за препоруку када је клопа или лагани оброк у питању је Монјумент недалеко од прво поменутог, само испод Београђанке. И један и други имају своје сајтове па да не остављам линкове да не испадне директна реклама.

Има још ресторана и финих места за лагани оброк у граду али и ова два су довољна

Леп провод у Београду
 
Zavisi kakav si covek i sa kim ides....

Ljudi zive po 10 godina u BG i kad ih vodim negde, oni zinu...Ali zato sto znam gde je sta, a saznam sta bi ih interesovalo...
Neke stvari interesuju pesake, Koreanci vole neke restorane, pa uklopis setnju oko toga, nasi vole druge stvari...
Ako ti treba za vidjenje, Onda sem Zepter muzeja i nema nista posebno u Knezu, mozda prirodnjacki na studentskom trgu...i sajam bizuterije koji je bukvalno na pocetku Kneza..

Po meni je prilicno siromasno otici u Knez i tu gledati BG....ali jako puno zavisi kakav si tip...
Ako si jeshan, tj volis dobro da pojedes a da ti bude lepo i mirno....ili ugodno , onda pravac Zemun,kazi hoces da vidis labudove, cisto da imas dobru zvaku zasto ides tamo...
Ako hoces uvece da kafanises umesto da restoranises, zajedno sa drugim turistima, onda Skadarlija, tamo idu turisti jer je najlakse turistickim vodicima da ih iz Kneza, Kalemegdana uteraju u Skadarliju i mirni.....a ovi zadovoljni..

Ja bih npr vise voleo, ali to je za mene, kad bi me neko vodio do najlepse ulice u BG (koja zvanicno nije nista posebno , ali ta ulica ima tako divne kuce a sve su razlicite a opet uskladjene...
Pa preko stadiona do Kuce Cveca, pa Banjica pa zavrnes na Cerak Vinograde, cisto da vidis malo naselje koje ima ulice po imenima prirode, pa produzis na Kosutnjak, pa sa Kosutnjaka se spustis na Adu Ciganliju, pa preko novog mozda predjes na novi BG, pa stanes kod Delta City, pa pesaka odatle izadjes na Savu, pa sibas Savom i restoranima na Savi,
A mozes to da odradis logisticki i sa kolima i bez kola i sa camcima i sa biciklima....tako da mozes 4 puta proci istu turu a da svaki put bude totalno drugaciji dozivljaj...

Ja ne znam da li postoje turisticki vodici koji su otvorenog uma, jer znam da je sve to drp tehnika...sto je steta, ali para je para.....kao i svuda, najbolje stvari niko ne prodaje, jer prodaje se samo ono sto moze lepo da se upakuje i da bude komercijalno...mada bi sve ove ture i putanje mogle da budu komercijalne, zavise od toga kakve su osobe....

Ako je zensko u blizini , pa jos romanticno , ne bih zaobisao crkvicu na Kalemegdanu, ali to malo ljudi zna gde se nalazi..

Ja volim pesacke ture, pa mi je zato nezgodno da pricam ljudima koje ne znam sta da vide...jer je sadrzaj prilagodjen ljudima koji vole da malo protegnu noge..
 
Pogledaj malo iznad ove tvoje teme, postoji apsolutno fantasticna Ninina tema Znamenitosti Beograda - to je ono sto treba da vidis, prelistaj,vidi sta ti je interesantno, procitaj Nininu pricu o tome I dodji sa sopstvenim planom puta...
 
Da se nadovezem na bokarukin post . Na temi Znamenitosti Beograda

https://forum.krstarica.com/showthread.php/758146-ZNAMENITOSTI-BEOGRADA
ima zaista skoro sve sta treba videti u Beogradu, a ima i tema o restoranima, gde se moze dobro jesti
Predlozite dobar restoran
https://forum.krstarica.com/showthread.php/18035-PREDLOZITE-DOBAR-RESTORAN

Ono sto meni smeta u ovoj temi je naslov teme „Beograd za Hrvate“..za koji mislim da je tendeciozno napisan.
Ne postoji Beograd za Hrvate, Amerikance, Bosance , Afrikance, Eskime i slicno..
Beograd je Beograd,poseban i neponovljiv
grad otvorenog srca za sve stanovnike ove Zemlje bez obzira gde zive i koje su nacionalnosti.


Tema se zakljucava

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top