Dekadencija, naročito u Srbiji - prolazna ili smrtonosna bolest ?

Zar nisi ti deo dekadencije, bez nje bi bio golo dupe?

Pogledaj kako se postavljas uzviseno na temama, znaci prvo status pa tek onda razmisljanje, a istina, uh, to ako bude.....
Isti princip primeni na ostale i dobices odgovor na svoja pitanja...

U proseljastvu ciji ste integrisani deo, animalizam je osnovna kulturoloska vrednost....hijararhija je bitnija i od kriterijuma za hijararhiju...
Ljudi se varkaju da je seksualna dekadencija uzrok....tu je ona uvek, zato sto je seksualni snobizam uvek tu...
Dok je curki , curlikanje se isplati....
 
...
Pogledaj kako se postavljas uzviseno na temama,
...

Trudim se da se izražavam jednostavno,
da ne koristim strane reči i nerazumljive konstrukcije.

Dam uvek svoj stav, često i obrazložim ako postoji i najmanja mogućnost da budem neshvaćen.

To je uzvišeno ?
Misliš plava krv i slično ?
Hvala ti.

Primetio sam da me i inače ljudi oslovljavaju sa gospodine ( mada to kažu onako zlobno - ne vole me )
 
Trudim se da se izražavam jednostavno,
da ne koristim strane reči i nerazumljive konstrukcije.


Dam uvek svoj stav, često i obrazložim ako postoji i najmanja mogućnost da budem neshvaćen.

To je uzvišeno ?
Misliš plava krv i slično ?
Hvala ti.

Primetio sam da me i inače ljudi oslovljavaju sa gospodine ( mada to kažu onako zlobno - ne vole me )
a šta je to dekadencija? nazadovanje a prema kom napretku? napretku materijalnog primitivizma i okovima glupih pravilla i još gorih standarda...
 
Pusti Stiku. Deevolucija traje vec 5000 godina i krece se ka majmunu.

"Mozda je covjek samo jedan plimski talas i mozda se vrati medju zivotinje odakle je i potekao" - Nietzsche.

Sticka je nestabilan i nesiguran, njegova prica nema kicmu. On ne poznaje sve finese rasnih i kulturoloskih tipova, pa nagadja, jer je nacuo ponesto. Buducnost je zacementirana, sem ako se covjek opet ne okrene ludacki volji kao principu umjesto prilagodjavanju. Mora da postane dvostruko dublji, skriveniji i zlobniji od svih ljudi do sada, da bi proces krenuo opet obrnutim smjerom. Ovde na forumu ne postoji ni zacetak takvih ljudi i misli.
 
Glasanje za Belog,za Miki Mausa i sl. nije dekadencija i ne može se povuči paralela s uvođenjem konja u Senat Rima,
jer to nije isti čin!
Slično tome je samo obraćanje Vučića Parlamentu kao maloj deci!
Glasanje za Belog je pobuna protiv dekadencije vlasti,pobuna protiv vulgarizacije vladanja državom!
Malo bolje poznavanje bihevioristićke psihologije ne bi škodilo ni filozofima...
Čak mislim da za filozofiranje politike je ovakvo znanje neizbežno-bez njega je to obićno nagađanje...
 
Nisam savetnik Vučićev,ali zaista je to često ,to njegovo retorisanje smešno...
Često s tom radikalskom retorikom ispadne smešan ...
Infatilnost kojom se obraća izvornim ljudskim emocijama jeste mudra perfidnost,ali mislim
da bi već mogao da se okane toga.
Zbog trivijalnog razloga će biti ,konačno,kao Čerčil ujedno i najpopularniji i najprezreniji
srpski državnik!
Treba tu radikalsku infatilnu retoriku da zameni s govorom intelektualca i da se ugleda na Tita,a ne
na Šešelja,Pašića i slične...
No,u krajnjoj liniji njegova stvar...
 
...
Glasanje za Belog je pobuna protiv dekadencije vlasti,pobuna protiv vulgarizacije vladanja državom!
...

Aha, znači ajmo ko će luđi ?
Jebbote, niko neće da bude pametan ( jedino se ja trudim !)

To je dekadencija na kvadrat, ako mene pitaš !

U prvom postu sam lepo napisao,
da kada ismevamo rad, red, lepotu, snagu ...
a slavimo sve kontra - onda je to dekadentno.
 
Sirenje nejednakosti je kaznjivo giljotinom. Ko god tvrdi da nesto zna bolje od drugih taj djeluje protivustavno i protiv xy ljudskih prava. Misljenje vecine je jedino mjerodavno u drustvu, a za to misljenje se pita samo jednom u 5 godina. Ako imate nekih specijalnih problema u tih 5 godina, to je onda zato sto ste neprilagodjeni i najvjerovatnije gubitnici po prirodi koje ce svi, odnosno vecina, po nuzdi izbjegavati kao zarazenu osobu.
 
Ja mislim da je demokratija pokusaj heterogenog naroda, tj. ljudi koji zive na istom geografskom podrucju ali koji se po nacinu zivota znacajno razlikuju, da saradjuju jedni s drugima cisto iz straha da ne bi bilo anarhije tj. da ne bi svako bio u ratu sa svakim.

Tu se volja pojedinca predaje bezlicnoj volji popularnog glasa. Vidimo odmah da su to ljudi koji imaju svoje misljenje samo ukoliko se ono poklapa sa popularnim. U suprotnom oni odustaju od njega i usvajaju popularno ili postaju dvolicni posto ne mozes u isto vreme da postujes volju mase i da imas sopstvenu volju koja se razlikuje od nje.

Vidimo kod ovog sefa gradilista kako se cudi sto je narod glasao za Belog. Umesto da prihvati volju naroda, kao pravi demokrata, i kaze "bravo Beli, svaka ti cast, u pravu si, nerad je bolji od rada" on pronalazi mane narodu koji je glasao.
 
Nisam savetnik Vučićev,ali zaista je to često ,to njegovo retorisanje smešno...
Često s tom radikalskom retorikom ispadne smešan ...
Infatilnost kojom se obraća izvornim ljudskim emocijama jeste mudra perfidnost,ali mislim
da bi već mogao da se okane toga.
Zbog trivijalnog razloga će biti ,konačno,kao Čerčil ujedno i najpopularniji i najprezreniji
srpski državnik!
Treba tu radikalsku infatilnu retoriku da zameni s govorom intelektualca i da se ugleda na Tita,a ne
na Šešelja,Pašića i slične...
No,u krajnjoj liniji njegova stvar...
Ko jos pravi spot o ukradenoj knjizi iz biblioteke.....???
 
....možemo li mi govoriti o nekakvom masovnom bogastvu stanovništva , pa se eto ono odalo takozvanom luksuzno preteranom životu koji ga je uveo u bahanalije , te sodomsko i gomorskom bazbrigaškom propadanju !?

....mislim da nema govora - vazda je ovde živela sirotinja , koja je u svakom pogledu bedovala i nosila na svojim plećima ništavne parazite - od uličnog žandara , preko ćate , popa , učitelja sudije , pa sve do načelnika i njegovog suverenog gospodara !

----možemo li govoriti o nekakvim duhovnim velikim vrednostima kojima je bilo zaposednuto ovo stanovništvo - o čovekoljublju , istino ljublju , pravičnosti , šasti - poštenju ; o vrlinama nad vrlinama !?

....ma taman posla - siromaštvo i beda ne poznaju duhovne visine , već ništavilo bsetijalnog bitisanja u bezdnu !

....siguran sam da kad je upitanju ovaj svet na ovim prostorima nema govora o takozvanom dekadentnom propadanu......konačno ovaj svet nije ni svestan civilizacijskih visina koje krase ovo vreme.....naši mudraci su beznačajni parazitski šibicari - burgijaši !

.....mislim da je ovaj naslov teme iz onog kospusa filosovskih doktrina o NEBESKOM NARODU - sve u svemu neviđena budalaština !

.....no ako se visli da nas je sve manje i manje , da kao neka etnička grupacija nestajemo - biloški , onda možemo govoriti o trendu našeg biološkog izčiljenja na ovoj planeti....to stoji !....trend je naizgled nezaustavljiv.....imam osećaj da nas život , kao etničku grupaciju kompletno , iz svog planetarnog organizma istiskuje kao strano telo - gnojno i krvavo , za nas smrtonosno bolno , za planetarni život zdravstveno izceljujuće !
 

Back
Top