Decji dodatak
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Decji dodatak

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Smile Decji dodatak

Ako nisam indiskretna, zelela bih da znam koliki je decji dodatak?

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Podrazumevano Re: Decji dodatak

Uh bre, nesto malo.......ne znam uopste koja je cifra u pitanju i mislim da je davno bilo kad mi se neko od roditelja zalio, ali nesto oko par hiljada dinara . A mozda i lupam ali nesto mi je u glavi da se radi o jako maloj sumi.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Pre dve-tri godine je bio 1.300 dinara, pa me zanima koliko je sad.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    119

Pa da, lepo mi se 'javilo'!
    Cini mi se da je oko 3000 dinara na primer.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Poznat AntunTun (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    181

nije proverena informacija...al ja sam chuo da kao ako dobijesh tretje dete...dobijesh neq kamaru para...tipa 3oo ooo....dobro nije bash kamara...al je mnogo shto jes jes...e sad preostaje nam samo da otvorimo farmu dece i da ne mislimo o egzistenciji...ne znam zaista kolko je para mesechno...al mogu pitam...znam ljude koji imaju po troje dece...ahaaam
    Voistinu.

Zainteresovan član mojickamala (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Dečiji dodatak za prvo, drugo i treće dete je prošlog meseca bio po 1300 dinara. Mislim da je za četvrto oko 2000. (Dva paketa pelena mesečno)
    Roditeljski dodatak za drugo je oko77000 a za treće oko 130000.
    voli veruj želi

Poznat
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WithdrawnWater
    Pa da, lepo mi se 'javilo'!
    Cini mi se da je oko 3000 dinara na primer.
    Управо толико!
    Моја комшиница, која је самохрана мајка, прима толико.

Zainteresovan član mojickamala (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Možda je drugačije
    za samohrane majke...
    Ja primala za jednog klinca 2 godine (bio je od 900 do 1200 dinara) a sada za trojicu dobijem 3900. (bar je tako bilo za prošli mesec).
    voli veruj želi

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Да ли ја отац детета имам право уместо мајке да поднесем захтев за дечији додатак. Питам зато што ја имам српско држављанство а супруга нема. Да ли дечији додатак могу примати ако су родитељи детета запослени. И како то све функционише.. Не разумем ништа око тога.
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 07.08.2011. u 13:05

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Previše gnjavaže za 1800 dinara mesečno. A za roditeljski dodatak, da, može otac, to je za prvo dete 30000, mada neke opštine daju još neke bonuse, treba se raspitati.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Читао сам на интернету да подносилац захтева за родитељски додатак мора бити искључиво мајка. Дакле, ако немају српско држављанство онда им неће бити омогућена исплата родитељског додатка. Мислим на додатак који додељује Република а не српска покрајина Војводина. Јер за покрајински родитељски додатак није потребно уверење српског држављанства.

Ја сам држављанин Р. Србије и било би лепо ако би држава допустила да примим родитељски додатак. Мада мислим да отац не може бити подносилац захтева, већ само мајка.
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 07.08.2011. u 13:41

Elita greba (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2258
    nemoj pa se ne boj

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Majka-Albanka-otac-Srbin-dete-diskriminisano.sr.html

Kod:
    ..Међутим, закон истовремено каже да 
    родитељски додатак остварује мајка детета, 
    под условом да је држављанка Србије.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Post Re: Decji dodatak

Ево још:

"STRANKINJE BEZ PRAVA NA DODATAK ZA DETE

24 sata, 13.02.2007; Strana: 7

Dete čija majka nije državljanin Srbije nema pravo na roditeljski dodatak. Iako je otac deteta državljanin Srbije, iako je oženjen strankinjom koja ima boravišnu vizu i zdravstvenu knjižicu, oni ne mogu da dobiju novčanu pomoć po rođenju deteta, koja iznosi između 21.000 dinara, koliko iznosi za prvo, i 197.000 dinara, koliko iznosi za četvrto dete.

NEPRAVDA - Kada se trećeg decembra prošle godine rodio mali Lazar, njegovi roditelji Aleksa i Ula otišli su u Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu da zatraže roditeljski dodatak za prvo rođeno dete. Tamo su ih međutim dočekali rečima: „Nemate pravo na dodatak zato što Ula nema naše državljanstvo, bez obzira na to što ga ti Aleksa imaš".

- Nije u redu. Ja sam Srbin i sve troje živimo u Beogradu. Ula ima boravišnu vizu i našu zdravstvenu knjižicu, a za par godina će automatski dobiti i državljanstvo. Nismo baš u idealnoj situaciji. Samo ja radim, pa bi nam taj novac baš značio. Da smo kod nje, u Danskoj, ne bi bilo ovakvih problema - kaže Aleksa.

Zakon o finansijskoj podršci porodici s decom iz 2002. je, na Aleksinu i Ulinu žalost, izričit - majka mora biti državljanin Srbije da bi porodica dobila roditeljski dodatak.

- Iako se zove roditeljski dodatak, majka je ta koja, po Zakonu, ostvaruje pravo na njega. Državljanstvo je prvi osnov po kom bi majka mogla to pravo da ostvari, što se odnosi i na ostvarivanje mnogih drugih prava - kaže za „24 sata" Predrag Petrović, načelnik Odeljenja za poslove u oblasti populacione politike Ministarstva za rad.

Drugačiji tretman nemaju ni majke, državljanke susednih država, bivših jugoslovenskih republika kao i Republike Srpske. Jedino se majkama iz Crne Gore, koje donesu dokaz da su već podnele zahtev MUP-u za dobijanje srpskog državljanstva, može „progledati kroz prste".

Gordana Matković, bivši ministar za rad i socijalna pitanja, za vreme čijeg mandata je ovaj Zakon donet, tvrdi da bi, u slučaju da roditeljski dodatak nije „vezan" za majku, to stvaralo tehničke, odnosno administrativne probleme.

- Ostvarivanje ovog prava mora biti vezano za jednog roditelja, jer šta ako je, na primer, to dete majci prvo, a ocu treće. Koji dodatak biste onda dali? Komplikovano jeste, ali je i u drugim zemljama to rešeno na sličan način, po osnovu državljanstva, a u zavisnosti od međunarodnih sporazuma, da se prava ne bi duplirala - objašnjava Matkovićeva za naš list. "

Elita Zadovoljna domacica (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1810

Za roditeljski dodatak podnosilac mora biti majka, i ona ostvaruje pravo za decu koju je ona rodila, nebitno da li u braku ili vanbračno. Uglavnom, računaju se deca koju je rodila, tako da otac sa tim nema ništa.

A ovo za strane državljane ne znam.
    Imam svoj mali svet,i oko njega kineski zid..

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    Ево још:

"STRANKINJE BEZ PRAVA NA DODATAK ZA DETE

24 sata, 13.02.2007; Strana: 7

Dete čija majka nije državljanin Srbije nema pravo na roditeljski dodatak. Iako je otac deteta državljanin Srbije, iako je oženjen strankinjom koja ima boravišnu vizu i zdravstvenu knjižicu, oni ne mogu da dobiju novčanu pomoć po rođenju deteta, koja iznosi između 21.000 dinara, koliko iznosi za prvo, i 197.000 dinara, koliko iznosi za četvrto dete.

NEPRAVDA - Kada se trećeg decembra prošle godine rodio mali Lazar, njegovi roditelji Aleksa i Ula otišli su u Sekretarijat za socijalnu i dečju zaštitu da zatraže roditeljski dodatak za prvo rođeno dete. Tamo su ih međutim dočekali rečima: „Nemate pravo na dodatak zato što Ula nema naše državljanstvo, bez obzira na to što ga ti Aleksa imaš".

- Nije u redu. Ja sam Srbin i sve troje živimo u Beogradu. Ula ima boravišnu vizu i našu zdravstvenu knjižicu, a za par godina će automatski dobiti i državljanstvo. Nismo baš u idealnoj situaciji. Samo ja radim, pa bi nam taj novac baš značio. Da smo kod nje, u Danskoj, ne bi bilo ovakvih problema - kaže Aleksa.

Zakon o finansijskoj podršci porodici s decom iz 2002. je, na Aleksinu i Ulinu žalost, izričit - majka mora biti državljanin Srbije da bi porodica dobila roditeljski dodatak.

- Iako se zove roditeljski dodatak, majka je ta koja, po Zakonu, ostvaruje pravo na njega. Državljanstvo je prvi osnov po kom bi majka mogla to pravo da ostvari, što se odnosi i na ostvarivanje mnogih drugih prava - kaže za „24 sata" Predrag Petrović, načelnik Odeljenja za poslove u oblasti populacione politike Ministarstva za rad.

Drugačiji tretman nemaju ni majke, državljanke susednih država, bivših jugoslovenskih republika kao i Republike Srpske. Jedino se majkama iz Crne Gore, koje donesu dokaz da su već podnele zahtev MUP-u za dobijanje srpskog državljanstva, može „progledati kroz prste".

Gordana Matković, bivši ministar za rad i socijalna pitanja, za vreme čijeg mandata je ovaj Zakon donet, tvrdi da bi, u slučaju da roditeljski dodatak nije „vezan" za majku, to stvaralo tehničke, odnosno administrativne probleme.

- Ostvarivanje ovog prava mora biti vezano za jednog roditelja, jer šta ako je, na primer, to dete majci prvo, a ocu treće. Koji dodatak biste onda dali? Komplikovano jeste, ali je i u drugim zemljama to rešeno na sličan način, po osnovu državljanstva, a u zavisnosti od međunarodnih sporazuma, da se prava ne bi duplirala - objašnjava Matkovićeva za naš list. "
    Мени је ово скроз логично.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

I meni je. Jer je sigurno ko je majka deteta, a za oca se ide na poverenje.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

U stvari, u pravu ste. Jeste to mm sve radio, ali na moje ime. Izvinjavam se zbog dezinformacije.
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Породиље странкиње са подручја АП Војводине, кад већ немају право на републички додатак, имају право на покрајински. Док странкиња породиља нпр из Шумадије ће бити ускраћена за тих 30.000 динара колико даје покрајина Војводина.

Elita Alisa u zemlji čuda (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3189

Ali će i naša državljanka iz Šumadije biti uskraćena za tih 30.000 dinara.
    "Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto, zelene...."

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Да, тачно.

Aktivan član TheMakica (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

A sta porodilja dobija u onom baby paketu? Bilo je skoro na TV reklama.
    - Želite li znati što Bog misli o novcu, pogledajte ljude kojima ga je dao.

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio TheMakica Pogledaj poruku
    A sta porodilja dobija u onom baby paketu? Bilo je skoro na TV reklama.
    Само да разјаснимо. Нисте дужни да имате пребивалиште у Београду. Битно је да се породите у неком од београдских породилишта и пакет је ваш, одн. ваше бебе. Труднице, палите за Београд.
    Poslednji put ažurirao/la Владан : 11.08.2011. u 13:01

Slične teme

1. decji fizijatar
    Autor brizna mama u forumu Zdravlje
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 05.06.2009., 22:59
  2. Decji maraton
    Autor brizna mama u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 13.04.2005., 12:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu