Gde pijete kafu ili gde je najbolja kafa u BGu

Kako može to ''Kafa u BG'' pa još kao ''najbolja kafa'', kada ionako sve se pravi preko mašina za kafu :mrgreen: Kol'ki je BG,gde da sve popiješ kafu... :per:

To je najbolje ostaviti za komšiluk - koja komšinica pravi najbolju kafu, koji komšija pravi najbolju rakiju?

Cene su svakako astronomske za kafu. Najviše puta sam pio kafu kod BAS stanice, tu dobiješ i mali ratluk, a cena nije astronomska. Fina, domaća, SRPSKA crna kafa.

Pravu tursku kafu retko gde možeš u Srbiji da popiješ. Pravi se tako što se prvo stave šećer, kafa i voda zajedno pa se čeka. Gotovo je kada je kafa provrela.
Kod nas je obrnuto, prvo se čeka na vodu da bude provrela, pa tek onda se sipa kafa. I mi to kao zovemo ''turska kafa'' :roll:

:mrgreen:
 
Kako može to ''Kafa u BG'' pa još kao ''najbolja kafa'', kada ionako sve se pravi preko mašina za kafu :mrgreen: Kol'ki je BG,gde da sve popiješ kafu... :per:

To je najbolje ostaviti za komšiluk - koja komšinica pravi najbolju kafu, koji komšija pravi najbolju rakiju?

Cene su svakako astronomske za kafu. Najviše puta sam pio kafu kod BAS stanice, tu dobiješ i mali ratluk, a cena nije astronomska. Fina, domaća, SRPSKA crna kafa.

Pravu tursku kafu retko gde možeš u Srbiji da popiješ. Pravi se tako što se prvo stave šećer, kafa i voda zajedno pa se čeka. Gotovo je kada je kafa provrela.
Kod nas je obrnuto, prvo se čeka na vodu da bude provrela, pa tek onda se sipa kafa. I mi to kao zovemo ''turska kafa'' :roll:

:mrgreen:
To nema veze, najvaznije da imas dobru kafu, najfinije samlevenu, skoro pa kao prah, a da li ces je kuvati ovako ili onako, ne igra
nikakvu ulogu. Problem je dobra kafa, a nikako nacin kuvanja.
 
To nema veze, najvaznije da imas dobru kafu, najfinije samlevenu, skoro pa kao prah, a da li ces je kuvati ovako ili onako, ne igra
nikakvu ulogu. Problem je dobra kafa, a nikako nacin kuvanja.

Džaba dobra kafa ako je konobari ne znaju napraviti . Bio sam majstor za pravljenje espreso kafe
jer sam radio deset godina u najboljem kafiću u Osijeku . U BG još nisam popio dobar espreso .
U Srbiji baš i ne postoji tradicija ispijanja espresa i kafedžijama ne možeš ni objasniti da ono što oni prave jedva
i liči na pravi espreso a ne usudim se ni da spomenem šta je to kapučino , makijato ili koreto .
 
Kako može to ''Kafa u BG'' pa još kao ''najbolja kafa'', kada ionako sve se pravi preko mašina za kafu :mrgreen: Kol'ki je BG,gde da sve popiješ kafu... :per:

To je najbolje ostaviti za komšiluk - koja komšinica pravi najbolju kafu, koji komšija pravi najbolju rakiju?

Cene su svakako astronomske za kafu. Najviše puta sam pio kafu kod BAS stanice, tu dobiješ i mali ratluk, a cena nije astronomska. Fina, domaća, SRPSKA crna kafa.

Pravu tursku kafu retko gde možeš u Srbiji da popiješ. Pravi se tako što se prvo stave šećer, kafa i voda zajedno pa se čeka. Gotovo je kada je kafa provrela.
Kod nas je obrnuto, prvo se čeka na vodu da bude provrela, pa tek onda se sipa kafa. I mi to kao zovemo ''turska kafa'' :roll:

:mrgreen:

Pa tema je o BGu nije o Ženevi :mrgreen:
 
dok kuca gori, baba pije kafu.

sve bih ja te kafice ukinuo.

kafanski lobi izgleda previse jak u ovoj zemlji.
nigde to u evropi nema. iza svakog coska neka kafanica, (kafe.bar restoran, klub, splav.... sve je to isto).

jedino lobi zenske obuce moze da im parira. po broju lokacija.

da bar otvore neke vutra restorancice, ko u holandiji. nego cigarete i kafa su kao neki jak dop.

ljudi iz bg trose pare i vreme sedeci, pijuci kafu i misleci da su bitni i vrli beogradjani. (a zapravo turski duh i tradiciju promovisu).
dok drzavu, savez i partije vode razne psihopate i dosljaci.

svuda nicu kafane, barovi, restorani, kladionice... sa tv ekranima.. gde se gleda evrofudbal, a stadioni zvrje prazni.
marakana je jedina prava kafana!


naivni ljudi daju pare, nekome ,a ne znaju ko je vlasnik kafica.. kom klanu, mafiji, navijackoj grupi pripada..
i za koga navija... to prvo.. pa onda kojoj partiji pripada, dal je levicar,desnicar, ovo ono.... jer je fudbal u vrhu finansijske piramide,
treba pratiti tokove novca,

svi koji se oglasavaju ovde.. bi trebali da napisu ko je vlasnik...
sve te kafice su kao otvorili dobri andjeli koji su pali sa neba, samo treba naivni covek da udje u njih...
i popije. popije kafu ili bio sta... a ko zna sta sipaju u njih... zasto su svi zaglupeli i uspavani..
pa kad mogu fluor i ko zna sta u vodovod da sipaju, hemitragove i haarp, sta tek stavljaju u kafe, pica... i niko se ne buni.

vecinski zvezdaski beogradjani ne smeju biti prevareni da daju pare nekome ko nije zvezdas .
i da taj posle potkupi sudiju i fudbalski savez, njihovim parama. slicno drzavi koja nasim vecinskim parama placa evro licencu stoci sa juzne tribine.
i ovi obicni zvezdasi i neutralni koji vicu - ma kakav fudbal sve je to kriminal... bilo nekad, koga briga... pa odu i piju kafu kod najgorih krimosa.
i onda sutra kad im ponestane novca i sve lose krene u zivotu, se pitaju zasto, pa kako, bog ih ne voli .. a zapravo ne znaju da samo kad je Zvezda prva lepse se zivi
a sa tim boljim standardom, ljudi opet ne gledaju kome daju pare, vec finansiraju dusmanine, zarad nekih iracionalnih glasina o tome gde je ukusnija kafa, ili koja turisticka agencija nudi povoljniji aranzman za tursku, a i grcka, cg i ostale zemlje nisu bas prijateljske

svi ti vlasnici kafea treba da stave na ulazu simbol kluba za koji navijaju.. ili natpis - ulaz za sve osim za pse i grobare (ili za koga vec navijaju)
mora da se zna kome ide posle profit od kafica.

kapiram da sve na gornjem dorcolu je pod kontorlom tih crnogorskih dosljaka, znackatraza, sps mafije... koji vode jugoslovenski franjin klub. plus obezbedjenja, dilovanje, reket.
ne znam dal tamo ima nesto nase...
velju dunjica su ubili jer je hteo da izdominira samo na par nbg splavova. a to i jeste njegova teritorija stanovanja. koju su razni dodjosi uzurpirali i profitiraju, umesto lokalaca.

evo ja sam shodno mom niku, odnoso bivsem, jbg. hteo da popijem nesto u kafe dreamu, onom daljem u knezu, ali vidim tamo neki grobarski grafit u blizini na zidu i odustanem kontajuci, da to je njihov kafe... a realno ne znam ko je, za koga radi i navija taj vlasnik...?
ako taj grafit obelezava teritoriju neke njihove navijacke grupe, onda apelujem da vlasnici precrtaju i izbrisu te grafite oko kafica, ako to ne urade, onda znaci su u sprezi sa tim navijackim narko bandama... i vecinski zvezdaski beogradski civilizovani narod bi morao da bojkotuje sve te kafice gde su protivnicki grafiti kraj njih ! ili da sami uzmu sprej, farbu i precrtaju te grafite i tzv murale (skrabotine likova mrtvih osoba, koji su protivni propisima i regulacijama o zastiti gradskih zidova i spomenika). ne stanujem blizu dorcola.. ali sta rade tamosnji zvezdasi, sprej u ruke i deratizujte te zidove..i pritisnite vlasnike kafica.
ja sam inace promenio svoj dreamer nik, i da ne bih bio oglasna tabla tom kafeu, od koga nemam profit. a i moguce je da su dobili naziv po uzoru na moj nik, stoga mi pripada deo kolaca. da ja nisam popularizovao snove godinama unazad na forumu, ne bi ni oni bili toliko poseceni. mada ne bi me cudilo da vuciceva familija stoji i iza toga lanca kafea...
 
Била је у мојој кући...нисам могао да се одбраним од комшија...;):lol:

Сви су се примили на моју " Старо-врањанску кафу "...:D:D:D

Како сам престао да " дуваним " ...престао сам и да је кувам...:neutral: ...сем за пријатеље ..кад ме посете..;)
 
bas malocas isla u nevesinjsku i kupila za kucu......volim kafu i ovo je po mom misljenju stvarno najbolja kafa (a 85din/100gr)...i uvek je prepuno musterija, a i to nesto govori

samo mi nije jasno ko sedi po tom kafićima cafe& factory...mašina za mlevenje probija mozak :lol: bar kod mene u gagrinovoj, stalno radi i pišti....
 
ovo je `moja i pricalicina kafa` - zakon, melju, zavaruju i mere pred vama...volim jutarnju kafu, i kad sam ovu prvi put probala shvatila sam da su sve druge-bljak
najkafa.jpg
 

Back
Top