Novi format svetskog prvenstva 2026-e

fanstebre

Poznat
Poruka
7.952
http://www.telegraf.rs/sport/2698775-evropljanima-mizeran-broj-mesta-na-istorijskom-mundijalu

http://www.sportske.net/vest/medjun...rmat-svetskog-prvenstva-u-fudbalu-287496.html

- 48 reprezentacije

- 16 grupa po 3 reprezentacije u svakoj grupi

- Prva i druga ekipa u grupi idu dalje u nokaut fazu, sesnaestinu finala
___________________________________________________________________

16 reprezentacija putovace na SP zbog dve utakmice :hahaha:

Fudbal umire, ovo sto se radi sa SP je samo prilika za FIFU da zgrne neke vece pare jer se godinama trude da se priblize UEFI po bogastvu....

"Hocemo nove reprezentacije na svetskom prvenstvu kako bi fudbal napredovao u vise zemlja"....bas ce da napreduju kad odigraju 2 utakmice i popiju 10 komada....

Svetsko prvenstvo u Kataru...."hocemo da popularizujemo fudbal bla bla"....fudbal treba da se igra tamo gde je vec popularan i to maksimalno popularan, a ne da se gura svuda zbog te price, a svi u stvari znamo da se radi o lovi koju su seici dali mafijasima iz FIFA....domacinstva svetskih prvenstava su od skoro na aukciji ispod stola - ponudis vise, imas SP.....

Sve je otislo u krasni....moram da se organizujem i poskidam najbolje utakmice sa prethodnih svetskih prvenstava da bi mi deca sutra znala sta je pravi fudbal i pravo svetsko prvenstvo.....

Ova mladjarija danas od 16-17 godina pojma nema kakav se fudbal igrao do negde 2004-05.....pogledajte malo na youtube skracene snimke utakmica sa evropskih i svetskih prvenstava....ovo danas je cist marketing, svi igraju isto, sve je jednolicno kao da ih je jedan k pravio....onaj fudbal ranije je bio cista kreacija i "ocekuj neocekivano".
Pogledajte fudbalske reklame za Nike danas i one od pre 10-15 god....sve ce da vam bude jasno....
Fudbal se pretvara u jbn ragbi i bejzbol.....
 
Eeehh sto se ne vrate ona stara dobra vremena kad sam bio klinac jos u osnovnoj u nizim razredima kod uciteljice kad smo po ceo dan igrali fudbal .. Zuti dres , plavi sorc i pozadi 10 Ronaldinho . E to je simbol fudbala , kad mi neko kaze rec fudbal to je prva slika na koju pomislim ..

Ronaldinjo je bio Bozanstvo , najbolji igrac na svetu u istoriji fudbala .. On je bio nesto sto se samo jednom radja i nikad vise ni pre ni kasnije .. ali poenta je u tome sto to nije bio samo Ronaldinjo tu je bilo brdo igraca po najjacim evropskim klubovima koji su znali da naprave fintu , dribling da te zaboli glava , pa onde pasovi , lopte koje imaju oci .. danas vise toga nema .. danas je sedmica ubila desetku .. sad su svi kao kiborzi samo trci , trci i trci , guraj loptu na stranu , razmenjuj pasove do besvesti .. i cekaj rupu da se pojavi .. eto na to se sveo fudbal .. I po meni je takvo stanje pocelo negde od 2007 - 2008 a uzelo je maha oko 2009 .. i onda je iz godine u godinu sve gore i gore .. Evo pogledajte samo ovo EP u Francuskoj prosle godine na sta je licilo ...

Danas postoji samo par igraca koji igraju fudbal par njih u Barsi i mozda ako ima jedan ili dvojica u Realu i to je to ... Pre 10 - 15 godina igraci su bili 100 puta bolji od ovih danas ..
 
Eeehh sto se ne vrate ona stara dobra vremena kad sam bio klinac jos u osnovnoj u nizim razredima kod uciteljice kad smo po ceo dan igrali fudbal .. Zuti dres , plavi sorc i pozadi 10 Ronaldinho . E to je simbol fudbala , kad mi neko kaze rec fudbal to je prva slika na koju pomislim ..

Ronaldinjo je bio Bozanstvo , najbolji igrac na svetu u istoriji fudbala .. On je bio nesto sto se samo jednom radja i nikad vise ni pre ni kasnije .. ali poenta je u tome sto to nije bio samo Ronaldinjo tu je bilo brdo igraca po najjacim evropskim klubovima koji su znali da naprave fintu , dribling da te zaboli glava , pa onde pasovi , lopte koje imaju oci .. danas vise toga nema .. danas je sedmica ubila desetku .. sad su svi kao kiborzi samo trci , trci i trci , guraj loptu na stranu , razmenjuj pasove do besvesti .. i cekaj rupu da se pojavi .. eto na to se sveo fudbal .. I po meni je takvo stanje pocelo negde od 2007 - 2008 a uzelo je maha oko 2009 .. i onda je iz godine u godinu sve gore i gore .. Evo pogledajte samo ovo EP u Francuskoj prosle godine na sta je licilo ...

Danas postoji samo par igraca koji igraju fudbal par njih u Barsi i mozda ako ima jedan ili dvojica u Realu i to je to ... Pre 10 - 15 godina igraci su bili 100 puta bolji od ovih danas ..



Da Ronaldinjo je bio poezija za oci,obozavao sam rumuna Hadzija,Zubu Ronalda i Savicevica i po meni jedan jedini neponovljivi EL Pibe Maradona.......
 
Da Ronaldinjo je bio poezija za oci,obozavao sam rumuna Hadzija,Zubu Ronalda i Savicevica i po meni jedan jedini neponovljivi EL Pibe Maradona.......

Sve se ubrzalo tako reci ima tu jos puno faktora...Ono sto pocinje da bode oci je to sto je fudbal toliko 'napredovo' na fizickom i taktickom planu da je razlika u kvalitetu klubskog i reprezentativnog sve veca i veca...Do sredine 2000tih negde si jos i mogo da ih poredis danas je to nebo i zemlja Liga Sampiona je za 3 klase iznad Svetskog a ovo Evropsko je bilo vrhunac propasti reprezentativnog fudbala uz ovaj novi nakaradni sistem...Ono sto fudbal drzi u zivotu danas je taj tempo koji jeste uzbudljiv ***** li ga...E kad dodas reprezentivni sa manjkom majstora i sa puno manje tempa sto je normalno jel te jer neigraju stalno zajedno dobijes 75% smor utakmica...
 
Neki fudbaleri danas su jednostavno zrtva danasnjeg fudbala...Pogledajte Verratija recimo iz PSGa...decko ima nestvarnu kontrolu lopte kao da je rodjen snjom kako ga slusa ali sta on igra danas nekog zadnjeg veznog gde mora puno da rilja i mora da je iznese iz opasne zone jer ima nestvarnu tehniku koja mu to omogucava i ti kad gledas utakmicu sve manje i manje imas prilike da uzivas u njegovom talentu jer danasnji fudbal to nedozvoljava...Moguce da ce on biti najbolji igrac sveta ili kljucni igrac u nekom Realu sutra gde se potruditi da mu podrede sistem sto vise moguce ali ce uvek ovaj danasnji sistem biti iznad njegovog talenta da cemo opet samo na momemente videti koliko je mocan tehnicki i retko cemo istinski uzivati u njegovoj igri...******
 
Pokusali se sa povecanjem repki na EP da rade na popularizmu i kvalitet je bio ocajan, nikad gori EP od 2000. nisam gledao. Dve utakmice u grupi i sta onda? Bice, mozda, zanimljivo u nokaut fazi. Bolje da igraju po cetri utakmice. Mislim da je bolje da su povecali broj timova u grupi i smanjili broj grupa. 6 ekipa u 8 grupe. Prve dve idu dalje 1. iz jedne sa 2. iz druge grupe u 1/8 finala ili 4 ekipe idu dalje 1. iz jedne za 4. iz druge, 2. iz jedne sa 3, iz druge grupe u 1/16 finala.
 
Pokusali se sa povecanjem repki na EP da rade na popularizmu i kvalitet je bio ocajan, nikad gori EP od 2000. nisam gledao. Dve utakmice u grupi i sta onda? Bice, mozda, zanimljivo u nokaut fazi. Bolje da igraju po cetri utakmice. Mislim da je bolje da su povecali broj timova u grupi i smanjili broj grupa. 6 ekipa u 8 grupe. Prve dve idu dalje 1. iz jedne sa 2. iz druge grupe u 1/8 finala ili 4 ekipe idu dalje 1. iz jedne za 4. iz druge, 2. iz jedne sa 3, iz druge grupe u 1/16 finala.

6 ekipa u 8 grupa, to ti je brate 120 utakmica u grupnoj fazi, a sa nokaut fazom 136!

To moze da se uradi sa EP, a takav SP bi trajao 3 meseca.
 
Kontrola lopte se svodi na par poteza (dakle veoma ograniceno), a taktika i fizika dobijaju mnogo vise na znacaju, nepredvidljivost je svedena na mizeran nivo - to vam je ukratko "moderan" fudbal...sserem im se u filozofiju.... najbolji dribleri danasnjice nemaju ni blizu sirok repertoar driblinga kakav su nekad imali Ronaldo (jedan i jedini), Ronaldinjo, Denilson, Del Pjero, Zidan itd itd itd....nepredvidljivih igraca je sve manje i manje.

Juznoamericki igraci jos uvek lice na nesto, podsecaju malo na majstorstvo ali sto vise novca tamo bude ulazilo u fudbal i oni ce da propadaju u tom smislu i nestace pravih majstora i kod njih....Ramires pre Celzija i Ramires posle Celzija su dva razlicita igraca....momak vise nije tehnicar i lucidan igrac vec klasican drvoseca...i jos mnogo primera ima....

Ppicke od trenera su unistile majstore u fudbalu jer cine sve kako bi ostvarili rezultat pa igracima ne daju mnogo prostora da kreiraju jer su pod pritiskom zbog ogromnih para koje gazde klubova ulazu u njihove igrace i u njih same....sve vise i vise fudbal lici na onu borilacku vestinu - ragbi, a ne na igru.....
 
Poslednja izmena:
Kontrola lopte se svodi na par poteza (dakle veoma ograniceno), a taktika i fizika dobijaju mnogo vise na znacaju, nepredvidljivost je svedena na mizeran nivo - to vam je ukratko "moderan" fudbal...sserem im se u filozofiju.... najbolji dribleri danasnjice nemaju ni blizu sirok repertoar driblinga kakav su nekad imali Ronaldo (jedan i jedini), Ronaldinjo, Denilson, Del Pjero, Zidan itd itd itd....nepredvidljivih igraca je sve manje i manje.

Juznoamericki igraci jos uvek lice na nesto, podsecaju malo na majstorstvo ali sto vise novca tamo bude ulazilo u fudbal i oni ce da propadaju u tom smislu i nestace pravih majstora i kod njih....Ramires pre Celzija i Ramires posle Celzija su dva razlicita igraca....momak vise nije tehnicar i lucidan igrac vec klasican drvoseca...i jos mnogo primera ima....

Ppicke od trenera su unistile majstore u fudbalu jer cine sve kako bi ostvarili rezultat pa igracima ne daju mnogo prostora da kreiraju jer su pod pritiskom zbog ogromnih para koje gazde klubova ulazu u njihove igrace i u njih same....sve vise i vise fudbal lici na onu borilacku vestinu - ragbi, a ne na igru.....

Ne možete dva puta dati reputaciju za istu poruku.

Sve si rekao . :ok:
 

Back
Top