Dim mak, i slične stvari...

dinm

Početnik
Banovan
Poruka
23
Ja probijanje iglom stakla, prilkom bacanja iz ruke Shaolin majstora nekako i razumem, mada ne znam da izvedem - radi se o tome da pokretom ruke ona dobije što veće ubrzanje, i možda nekoj dodatnoj energiji prenešenoj putem meditacije, koja mi je srodna, na iglu... Ali Dim Mak... Kad se svih 5 ili 4 (ne znam) tačaka koje treba, a koje su slične tačkama nečega čemu bi odg. naziv "obratnog krštenja", dodirnu za manje od 0.5 sek, protivnik pada i to u stanje onesposobljenosti ne samo da se bori, nego i da hoda.

Šta znate o mehanizmu rada Dim Mak-a, i sličnih poteza? KAKO oni deluju, kako su izmišljeni? Naravno, verovatno bi trebao da budem upućen u akupunkturu, ali to nije dovoljno, jer tad su sve igle odjednom u telu da izazovu nešto, a ovde se mesto dodira menja? Možda deformacija tkiva ostaje (istezanje od dodira)?

SRODNE TEME?
Da li je i krštenje (prekrštanje) neki vid "Red Bull"-a putem nekog poteza - davanja energije sebi?
Razlika katoličkog i pravoslavnog prekrštenja nije ista.
Da li i krštenje?
 
Ja znam za ovaj savremeni Dim Mak

350px-CZ99_left_side.jpg
 

Prilozi

  • 350px-CZ99_left_side.jpg
    350px-CZ99_left_side.jpg
    24,5 KB · Pregleda: 3
Ja znam za ovaj savremeni Dim Mak

350px-CZ99_left_side.jpg

:whistling:

- - - - - - - - - -

Nije to cirkusant, postoje stari spisi o Dim Mak-u, a postoje i misterioznije stvari od Dim Mak-a.

Legenda kaze, da je nekada davno, indijski princ ubijao ljude, tako sto je ekserimentisao sa nervnim tackam , koje su rasporedjene svuda po telu.
Nikakva mudrost nije potrebna, treba znati sta se dodirom u kojem nervnom centru izaziva u telu.
A to postoji u svakom medicinskom prirucniku za anatomiju tela.
To su glupe mistifikacije, nad naravnih sposobnosti pojedinaca. A da li radi u zbilji, odes kod saolinaca i zamolis da na tebi primene te svoje sposobnosti :)
 
salim se sa prethodnim postom
bila sam u situaciji da vidim kako radi bezdodirna energija na drugu osobu, tako da sigurno znam da je nama obicnim smrtnicima taj level nedostizan za razumevanje
do tog nivoa su potrebne godine i godine rada
saolin majstorima respekt i dubok naklon
 
Poslednja izmena:
salim se sa prethodnim postom
bila sam u situaciji da vidim kako radi bezdodirna energija na drugu osobu, tako da sigurno znam da je nama obicnim smrtnicima taj level nedostizan za razumevanje
do tog nivoa su potrebne godine i godine rada
saolin majstorima respekt i dubok naklon

Хајде, буди љубазна па подели то своје искуство по питању "бездодирне енергије"...
 
Хајде, буди љубазна па подели то своје искуство по питању "бездодирне енергије"...

Jeste Dragane, ziva istina, to sve postoji ni ja nisam verovao ali sam poverovao. (sarcasm).

Evo pogledaj i sam, vidi kako padaju ljudi od te bezdodirne energije :


Sad sve zavisi kako ces ti upotrebiti tu energiju, da l da nekog srusis.....Ili k'o ja, da privucem zenske ka sebi da mi ne mogu odoleti. :D
 
zbog ovakvog komentara ne mgu ovde da pisem o tome
volim te bru zli, volim da citam i ono sto pises, ali o ovoj temi ne zelim da polemisem
kad budem u okruzenju onih koji nisu skeptici, mogu da podelim svoje iskustvo

Борењу и свему оном што иде уз то и мора да се прилази са скепсом односно кроз истраживање или ће ти многобројни продавци магле врло брзо продати управо маглу упаковану у неку шарену лажу...
Поготово је прича око безконтакне борбе плодна да се разноразни манипулатори наметну онима који жуде да буду преварени!

Имадох прилику да будем на тренингу где је инструктор објашњавао "бесконтактни рад" при чему је исто демонстрирао са старијим вежачем, није ми било баш најјасније чак ни уз његово објашњење, потом је исто прорадио и са мном, било је занимљиво гледати колико му је времена било потребно док ме је "припремио" за рад тј док нисам почео да се понашам као и онај старији вежбач... Уз још по неку вежбицу и демонстрацију ствари су врло брзо дошле на своје место и више није у питању скепса већ разумевање процеса...

У суштини иза приче око бесконтног рада постоји једноставно објашњење које нема везе за паранормалним способностима већ је лако објашњиво. Додуше, да би се то изводило и на скептицима потрбено их је пре тога и припремити :whistling:...

С друге стране чудо је колико су појединци жељни да живе у бајкама те несвесно омогућавају професионалним манипулаторима да управљају њиховом свешћу и подмећу им психолошке образце као метод управљања "енергијом"...

Занимљива је реакција таквих људи кад им се практично објасни и демонстрира стварно стање по питањима "управљања енергијом противника у току борбе" ....
 
zbog ovakvog komentara ne mgu ovde da pisem o tome
volim te bru zli, volim da citam i ono sto pises, ali o ovoj temi ne zelim da polemisem
kad budem u okruzenju onih koji nisu skeptici, mogu da podelim svoje iskustvo

Volim i ja tebe. :heart: :cmok:

Pisacemo na lep i kulturan nacin, cak i ako nam se misljenja razlikuju.... I to moze saznah.... :mrgreen:

Podeli ti iskustvo evo bar it ja obecavam da se necu ismevati, pogotovo tebe, necu obesmisljavati, i necu te napadati...

Pisi slobodno, bar sto se mene tice. Svako ima pravo na svoje misljenje i da ga iznese javno pa cak i da gresi u tome i da to nije tacno. Nemoj da te ista sputava. :bye:
 
zbog ovakvog komentara ne mgu ovde da pisem o tome
volim te bru zli, volim da citam i ono sto pises, ali o ovoj temi ne zelim da polemisem
kad budem u okruzenju onih koji nisu skeptici, mogu da podelim svoje iskustvo

Dive, kao sto ti je Bruz napisao, iznesi svoje iskustvo, i ne sekiraj se sta ce ko da komentarise, ne treba da te to pogadja.
Slobodno i bez polemisanja i evo i od mene jedan :cmok:
 

Back
Top