Nova konfiguracija do 35 000?-oko 40-45 sa monitorom

Poruka
4.624
Ovako...imam goree navedenu dilemu ali ne za mene vec za necaka-klinca 9 god :) Pa iz te perspektive ne mogu da se saberem sta je "dovoljnio"za klinca od 9 godina...Kontam u bilo kojoj varijanti-bar 4 GB RAMa sigurno, CPU dal neki I3...?ILi AMd npr 7850 ili 7670..?koji ima svoju grafiiku na CPU, koja bi trebalo da OK radi..?pa da se kasnije nadogradi druga grafika...?Ima li neko ideju.,...?
 
Kao prvo lako bih ja da je za MENE :) a kao drugo-1060 sama pa i ona sa 3GB Rama je 170-180 evra...sa 6 GB je 280 + -...I 3 i jeste neka varijanta koju kontam...Na Kupujem prodajme ima likova koji prodaju za ~280 evra tako neke varijante-4Gb RAM, I3/neki AMD x4, R7 250...Novo to je oko 40 000

uzmi neki od 100 evra pc. sa i3 procesorom druge ili trece generacije. Naravno spakujes to u novo kuciste. I ubacis bar gtx 1050 unutra. . r7 250 je ***** od grafike
 
vid prvo gde bi kupio

nije velika razlika kompa od 20 i kompa od 30 hilj

tu su slabija napajanja , slabi procesori , integrisani ili sa grafickom koja je dobra samo za solitere

4gb rama i 500 hard

- - - - - - - - - -

bolje im kazi da kupe ili polovan i5

ili skoro najjeftiniji , 17-18 hilj

plus monitor 12 izadje do 30 hilj

- - - - - - - - - -

ljudi tako imaju stav - kupicu klincu komp , al necu najjeftiniji

nek ga koristi duze vreme

ti im preporucis neki

klinac nakon nekog vremena provali da mu ne radi ni far cry 3

a kamoli gta5

i onda roditelj pocne da te psuje

sto si ga zeznuo , preporucio si los komp

a on nije zalio para
 
Poslednja izmena:
i3 4170 i neku grafičku do 2GB VRAM, Nvidia.

Matična može najgora neka, držaće sve.

Nemoj da savetujes ako se ne razumes.
Maticna je vrlo bitna jer se na njoj nalaze sve komponente. Ako crkne maticna postoji sansa da crkne jos koji deo na kompu.
Sto se tice graficke, memorija ne igra najbitniju ulogu sto se tice igrica. Tu su brzina i takt grafickog procesora i memorije. Ako ima monitor od 1080p moze u zavisnosti od detalja i zahtevnosti igrice, 1gb ce raditi posao.
 

Back
Top