''Deklaracija - Srpski, hrvatski i bosanski su jedan jezik''

Hrvati govore srpski

Ne postoje Hrvati poreklom štokavci, već Hrvati štokavskog porekla



VI.
Iako hrvatska varijanta refleks dugog jata zapisuje kao ije, kako se on i izgovara u istočnohercegovačkom dijalektu srpskog jezika koji je uzet kao osnovica (svih varijanata) standardnog srpskog jezika, zapisano ije izgovara se kao dugo je [jeee], čak uz jotovanje l i n kada se jat nađe posle tih fonema (lijepi [љееепи], Nijemac [Њееемац]); ovo jotovanje se sprovodi iako se ta činjenica ne pominje u pravogovornoj normativistici.

Po jekavskom refleksu jata, kao i po nerazlikovanju određenih fonema standardne azbuke te nestandardnom izgovoru č i ć među Hrvatima, vidimo da standardni jezik koji koriste i nije pravljen za Hrvate. To je još jedan razlog zašto se taj standardni jezik ne može nazivati hrvatskim jezikom.

https://forum.krstarica.com/entry.p...zik-imenuje-kako-hoće?bt=307804#comment307804
 
Ne znam gde ovo da stavim, a smejala sam se ko lud na brashno.

Prosto ne mogu da verujem da je stvarno tako, a izgleda da jeste.
Hrvatska Vikipedija naziva engleske kraljeve sa imenom George ( Dzordz) Djurom.:D

Đuro IV.

Đuro IV., eng. George Augustus Frederick (London, 12. kolovoza 1762. - Berkshire, 26. lipnja 1830.), kralj Ujedinjenog Kraljevstva i kralj Hanovera od očeve smrti do svoje smrti, a prethodno devet godina regent za svog mentalno oboljelog oca.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Đuro_IV.
 
Ne znam gde ovo da stavim, a smejala sam se ko lud na brashno.

Prosto ne mogu da verujem da je stvarno tako, a izgleda da jeste.
Hrvatska Vikipedija naziva engleske kraljeve sa imenom George ( Dzordz) Djurom.:D

Đuro IV.

Đuro IV., eng. George Augustus Frederick (London, 12. kolovoza 1762. - Berkshire, 26. lipnja 1830.), kralj Ujedinjenog Kraljevstva i kralj Hanovera od očeve smrti do svoje smrti, a prethodno devet godina regent za svog mentalno oboljelog oca.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Đuro_IV.

Сад сам се и ја забезекнуо. Ајде што је Арсеније Дедић – Арсен, ајде што су браћа Јусић (Ибрахим и ваљда Џевархудин, тако некако, јбмлг) – Ибрица и Ђело, ајде што је Стојан Вранковић – Стојко, ајде што је Григорије Витез – Григор, али да еУропски Георг постане Ђуро?! Не знам да ли је то у међувремену постало „хрватско” име, али знам за виц из деведесетих у ком син покушава оцу Хрвату који не подноси пeдeрe скрушено признати да је пeдeр па каже да се забавља са Ђуром нашта се отац згране: „Са Ђуром?! Са Србином?! Марш из моје куће!”
Још само да наставе тако па да George Augustus постане Ђуро Коловозни (евентуално Коловошки, да га не помијешају са коловозним – цестовним, уличним). :D
 
Kojim jezikom govore Srbi u Hrvatskoj? Željko Jožić povodom posete Vučića Hrvatskoj (video u dnu): https://www.vecernji.hr/vijesti/kojim-jezikom-govore-srbi-u-hrvatskoj-1226433

Udaviće se u sopstvenim "umotvorinama"... Razlikuju srpski i srbijanski, pri čemu se sami nabeđuju da je srbijanski pridev od Srbija (ustvari je od Srbijanac), dok su potpuno slepi za distinkciju hrvatski-hrvaćanski. Šajze, šajze, majn taube vajse...

Mnogo smrdi, stigao smrad do Preševa...
 
A evo dođosmo do toga tko je sve bio neobrazovan....pa Krleža, pa Tesla... Krleža se nije bavio pitanjem srpskoga jezika, nego je uvidio da on svoj opus nije pisao na srpskom, pa niti na srpskohrvatskom. Moramo mu dati za pravo da o sebi misli kako hoće. Nasuprot tome, ovdje se tvrdi da Vuk Karadžić može stručno ustvrditi kojim tko jezikom govori i koje je s tim u svezi narodnosti. Tvrdi se također da je avanturist Obradović isprobavajući fakultete po zapadnoj Europi i osmanlijskom carstvu bio u stanju donijeti isti zaključak. Ja mislim suprotno imam jednakovrijedne dokaze koji potvrđuju da su s idejama najprije zakasnili, a zatim promašili kolodvor. Jedina šansa da njihove ideje opstanu je zadrto držanje današnjih intelektualaca u Srbiji.
Pa vi pučani ste pod svojom ljubljenom gospodaricom K und k bili daleko najnepismeniji u Evropi, a i šire.
 

Back
Top