Noz u ledja od majki

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.674
Gledam neku emisiju Kuhinja moga kraja...
Novi format , samo zene, ajd, malo se setaju izmedju gradova i sela, upoznaju znacajne objekte ili slikare, pisce itd...
Meni zapelo za oko sto ima i obicaja i recepata i kulture..
Cenzura tu isece njihove zlonamerne komentare i slicno, lobiranje ko ce koliko da oceni , ali ionako me to ne interesuje..

Kuka majka da joj oba sina neozenjena, a vole selo iako su fakultetlije jer imaju imanje a i mir.
Pomaze joj neka devojka iz sela, komsijsko dete...

Ajd jednom, ajd dva puta, a onda ide tush....
Ni pet ni sest nego ona savet devojci, nemoj slucajno da ostanes na selu....na selu nema sklanjanja a hoces da imas i zivinu i guske i kokoske i to nema ko osim tebe da nahrani...
Ne mozes da budes gospodja na selu a mozes u gradu.....

A udovica je, znaci sama odredjuje sta ce da radi i koliko ce da radi, niko joj ne popuje vec 20 godina...
Sinovi joj poslusni, ali niko nije toliko protiv sebe....

Nije retko da zene i majke imaju ovu pricu , cuveni je onaj vic, cerka mi se dobro udala muze muza ko sivonju, a sin mi jadan nastradao , zena ga zajahala pa je slusa , nema vremena ni majku da obidje...

Da budem iskren , ni ocevi nisu bolji samo na drugi nacin...oni bi da im se deca sama snadju za uspesan biznis, a da ni dinar, ni zalog, ni pomoc, ni nista da ne mrdnu prstom, kao da se zivi u nekoj uredjenoj zemlji na svetu...
Jos ubijaju inicijativu za preduzetnistvo svojoj deci, kao treba znati, treba imati iskustvo , treba imati novca i sto jos nekih treba imati....a ustvari seckaju mudanca...

Samo sto je to odraz mnogo redjih pojava i nije masovna sugestija nego je vise gordost i sebicnost i samovolja...
Ideja ono sto te ne slomi to te ojaca....lajt motiv srpskog mentaliteta, a ja se ne slazem bas preterano sa tim kontriranjem i celicenjem....

I ovde je zbog svih tih sebicnih majki i oceva koji propagiraju neke tracerske i sponzorske ideale vazno reci sledece:

Pokornost se cini iz straha
a poslusnost se cini iz ljubavi....

Treba se prekrstiti sta roditelji danas zele svojoj deci i na sta ih teraju.....
 
Жене морају да беже од мушкараца који желе да од њих направе машине за избацивање деце и да беже од сваког облика затвора. А због патријахалне тираније која овде нажалост још увек доминира саме жене морају да се изборе за своја права и слободе.
 
Жене морају да беже од мушкараца који желе да од њих направе машине за избацивање деце и да беже од сваког облика затвора. А због патријахалне тираније која овде нажалост још увек доминира саме жене морају да се изборе за своја права и слободе.

Evo ti jedan post i dobro razmisli.:lol:

Drustvena revolucija. Seksualna, emotivna, socijalna...kako hoces. Previse je muskaraca. Jedan dobar procenat matematicki mora ostati neozenjen. Onda imas masu devojaka koje nece da se udaju. Ne krivim ih. Imaju vaginu medju nogama. Najjacu mogucu valutu na svetu. Sta ce joj muz da joj serre i deca da je smaraju? Masa njih i ode iz zemlje. Prosta matematika. Vremena su se promenila, zene su prohtevne do krajnje granice.
Vidis, na tvoju konstataciju da neces da ulazis u brak sa nekom sa kojom nisi duhovno podudaran SVAKA ce reci da si previse zahtevan i da si zato sam. Ona, kojoj smeta sto nemas para, sto nisi lep, atleta, pazljiv i grubijan, nezan i nasilan, pitom i opasan sve u isto vreme, sto se ne druzis sa bogatim sljamom, sto je ne vodis na more, na skijanje, sto nemas svoju firmu, sto joj ne citas misli...i jos gomilu stvari da ne duzim sad.
 
Gadan mentalitet koji vlada na Balkanu sa manjim geografskim varijacijama.

Ubija inventivnost, ubija samostalnost, ubija preduzetnistvo, ubija originalnost.....

Hoce svakog pojedinca da napravi potpuno prosecnim poslusnim mediokritetom.


Daj boze da uspem da ga se oslobodim istog kad u blizoj buducnosti napustim Balkan.


- - - - - - - - - -

Evo ti jedan post i dobro razmisli.:lol:

Dobro poznata prica, bogat i sebican.

Svi bi mi to hteli.
 
Svako ko krivi roditelje za licne neuspehe je karakterni slabic.
Kad napunis 18 sam si svoj covek i treba lepo da preuzmes odgovornost za postupke.
Ne zanima me I da su te zlostavljali itd. izdigni se (a kamoli trivijalnosti)

E vidis u ovoj situaciji najpametnije je otici iz te kuce i imanja gde je majka...jer ako ona ima takve stavove, izuzetno je tesko , cak i da dovede zenu da opstane takav brak.....
A kladim se da kuka i za nedostatak para koliko bi htela....

Racionalnost kazuje da je mnogo lakse uspeti kad se ne ucinis tikvom bez korena, ali ako je vaspitanje tako od starijih, slobodno ce proizvesti ili neuspesnu decu ili otudjenje kod dece...
Iako se cini da je to super, otudjiti decu, ja to ne smatram uspehom.....
Kao dete je onda zrelo i svoj covek....ustvari je samo mediokritetni magarac, najcesce....ima neke stvari se upijaju i ispoljavaju tacno ako preseces....a ako ne, onda se mozda i ne ispolje....
 
E vidis u ovoj situaciji najpametnije je otici iz te kuce i imanja gde je majka...jer ako ona ima takve stavove, izuzetno je tesko , cak i da dovede zenu da opstane takav brak.....
A kladim se da kuka i za nedostatak para koliko bi htela....

Racionalnost kazuje da je mnogo lakse uspeti kad se ne ucinis tikvom bez korena, ali ako je vaspitanje tako od starijih, slobodno ce proizvesti ili neuspesnu decu ili otudjenje kod dece...
Iako se cini da je to super, otudjiti decu, ja to ne smatram uspehom.....
Kao dete je onda zrelo i svoj covek....ustvari je samo mediokritetni magarac, najcesce....ima neke stvari se upijaju i ispoljavaju tacno ako preseces....a ako ne, onda se mozda i ne ispolje....

Snaja joj treba kao radnik tako da je najbolja neka sirotica koja ne zna za bolje, ali bi joj najbolje bilo da nema ni jedna snajka samo folira.
 
За брак ми шиште јајица. Желим само да се добро проводим са што више жена по систему једна по једна, у овом једином животу. А религија ме у томе угрожава и зато је мрзим!

Ne ugrožava te religija nego sistem zabrana koji su ti stariji ugradili u vreme odrastanja (to se zove moral) kao i visok nivo empatije zbog kog ne možeš da iskorištavaš druga ljudska bića. ti si dobra duša Neco. čuvaj svoju nevinost.
 
Ne ugrožava te religija nego sistem zabrana koji su ti stariji ugradili u vreme odrastanja (to se zove moral) kao i visok nivo empatije zbog kog ne možeš da iskorištavaš druga ljudska bića. ti si dobra duša Neco. čuvaj svoju nevinost.

А тај бљутави морал долази од религије. Набили су вам лажови у црним сукњама страхове од нормалних ствари и сада испаштамо због тога.А мислиш ли ти да жене не искоришћавају мушкарце у сексу? Жене више воле секс него мушкарци. И не видим ту ништа лоше. Мало са једном мало са другом.
 
А тај бљутави морал долази од религије. Набили су вам лажови у црним сукњама страхове од нормалних ствари и сада испаштамо због тога.А мислиш ли ти да жене не искоришћавају мушкарце у сексу? Жене више воле секс него мушкарци. И не видим ту ништа лоше. Мало са једном мало са другом.

Religija je prihvatila ono što je već ranije postojalo kao društvena norma koja je služila očuvanju društvene zajednice i to od prve do sadašnje, samo ju je obogatila religioznom sankcijom (zgreši i ideš u pakao). popovi su tu slični pravnicima, prosperiraju od nametnute krivice.
Žene vole seks? Nemoguće. Pa što ja toliko plaćam pića i pravim se frajerom ako one žele isto što i ja? Mora da tu postoji neka caka
 
Ko zene uopste pita za bilo sta.Tu su da udovolje nama muskarcima i bice samo kako im mi naredimoDakle skidaj gace i naguzi se zeno to ti kaze tvoj gospodar a onda pedala u bulju cuvaj decu rintaj i da rec jednu nisam cuo.Koja to ne prihvati leti napolje
 
За брак ми шиште јајица. Желим само да се добро проводим са што више жена по систему једна по једна, у овом једином животу. А религија ме у томе угрожава и зато је мрзим!

Da si ovo rekao pre 7-8 vekova imalo bi smisla. Mozda.
 
Gledam neku emisiju Kuhinja moga kraja...
Novi format , samo zene, ajd, malo se setaju izmedju gradova i sela, upoznaju znacajne objekte ili slikare, pisce itd...
Meni zapelo za oko sto ima i obicaja i recepata i kulture..
Cenzura tu isece njihove zlonamerne komentare i slicno, lobiranje ko ce koliko da oceni , ali ionako me to ne interesuje..

Kuka majka da joj oba sina neozenjena, a vole selo iako su fakultetlije jer imaju imanje a i mir.
Pomaze joj neka devojka iz sela, komsijsko dete...

Ajd jednom, ajd dva puta, a onda ide tush....
Ni pet ni sest nego ona savet devojci, nemoj slucajno da ostanes na selu....na selu nema sklanjanja a hoces da imas i zivinu i guske i kokoske i to nema ko osim tebe da nahrani...
Ne mozes da budes gospodja na selu a mozes u gradu.....

A udovica je, znaci sama odredjuje sta ce da radi i koliko ce da radi, niko joj ne popuje vec 20 godina...
Sinovi joj poslusni, ali niko nije toliko protiv sebe....

Nije retko da zene i majke imaju ovu pricu , cuveni je onaj vic, cerka mi se dobro udala muze muza ko sivonju, a sin mi jadan nastradao , zena ga zajahala pa je slusa , nema vremena ni majku da obidje...

Da budem iskren , ni ocevi nisu bolji samo na drugi nacin...oni bi da im se deca sama snadju za uspesan biznis, a da ni dinar, ni zalog, ni pomoc, ni nista da ne mrdnu prstom, kao da se zivi u nekoj uredjenoj zemlji na svetu...
Jos ubijaju inicijativu za preduzetnistvo svojoj deci, kao treba znati, treba imati iskustvo , treba imati novca i sto jos nekih treba imati....a ustvari seckaju mudanca...

Samo sto je to odraz mnogo redjih pojava i nije masovna sugestija nego je vise gordost i sebicnost i samovolja...
Ideja ono sto te ne slomi to te ojaca....lajt motiv srpskog mentaliteta, a ja se ne slazem bas preterano sa tim kontriranjem i celicenjem....

I ovde je zbog svih tih sebicnih majki i oceva koji propagiraju neke tracerske i sponzorske ideale vazno reci sledece:

Pokornost se cini iz straha
a poslusnost se cini iz ljubavi....

Treba se prekrstiti sta roditelji danas zele svojoj deci i na sta ih teraju.....

Ne bih imao nista drugo da kazem osim da se slozim sa ovim. Mozda samo da dodam da sada vlada trend da ljudi ne podnose roditelje svojih supruznika i da roditelji ne podnose supruznike svoje dece. Nije uvek to neka otvorena mrznja ali se uvek lako "oseti".
Inace prosle godine sam bio na jednoj svadbi gde se devojka iz grada udala na selo. On momak sasvim na mestu. Zgodan, posten, kulturan, skroman, osrednje situiran. Ona zgodna devojka fakultetski obrazovana iz situirane porodice. Mladin otac bio mozda 3, 4 sata na svadbi i otisao. I to vreme sto je bio tu preplakao. Mesecima je odgovarao da se ne uda na selo. Sa mladine strane gosti k'o da im je, daleko bilo, neko umro. I njoj bilo bas neprijatno. Za roditelje nema veceg kosmara od toga da im se cerka uda na selo.

Religija je prihvatila ono što je već ranije postojalo kao društvena norma koja je služila očuvanju društvene zajednice i to od prve do sadašnje, samo ju je obogatila religioznom sankcijom (zgreši i ideš u pakao). popovi su tu slični pravnicima, prosperiraju od nametnute krivice.
Žene vole seks? Nemoguće. Pa što ja toliko plaćam pića i pravim se frajerom ako one žele isto što i ja? Mora da tu postoji neka caka

Ne znam kako bih opisao muskarce koji veruju da zene vole seks podjednako kao muskarci. Prvo sto je sasvim jednostavno i naucno i bioloski dokazano drugacije a drugo i iz naj prostije prakse. Recimo da imas neki klub pun podjednako muskarcima i zenama. Zena bi pristala na seks sa jednim, mozda dva, muskarca. Muskarac bi pristao na seks sa svakom zenom. Zene vole seks samo zbog toga sto im je to odlicno orudje u ovoj eri pickobolesnika koji daju sve zivo na piccku. I uvek je tu bilo proporcije - koliko para imas, takvu ces zenu/devojku/svalerku imati.
Seks je za zenu odlicno platezno sredstvo jer na njemu najbolje zaradjuju. Koliko je zena koje muskarcima naplacuju seks a koliko je muskaraca koji zenama naplacuju seks? Prosto pitanje koje daje prost odgovor. Sad su i popularni ti webcam sajtovi gde riba sedi satima ispred kamere obucena, ti joj posaljes tu neki "tip" koji ti prethodno skinu sa bankovnog racuna i onda joj tako platis recimo 5 dolara i ona pokaze sisu na 2 minuta. Onda platis 15 ona pokaze picu, pa platis 100 ona kao drrka i tako... Ma da, tamo je sigurno sto voli seks, kako da ne.
 
Ne znam kako bih opisao muskarce koji veruju da zene vole seks podjednako kao muskarci. Prvo sto je sasvim jednostavno i naucno i bioloski dokazano drugacije a drugo i iz naj prostije prakse. Recimo da imas neki klub pun podjednako muskarcima i zenama. Zena bi pristala na seks sa jednim, mozda dva, muskarca. Muskarac bi pristao na seks sa svakom zenom. Zene vole seks samo zbog toga sto im je to odlicno orudje u ovoj eri pickobolesnika koji daju sve zivo na piccku. I uvek je tu bilo proporcije - koliko para imas, takvu ces zenu/devojku/svalerku imati.
Seks je za zenu odlicno platezno sredstvo jer na njemu najbolje zaradjuju. Koliko je zena koje muskarcima naplacuju seks a koliko je muskaraca koji zenama naplacuju seks? Prosto pitanje koje daje prost odgovor. Sad su i popularni ti webcam sajtovi gde riba sedi satima ispred kamere obucena, ti joj posaljes tu neki "tip" koji ti prethodno skinu sa bankovnog racuna i onda joj tako platis recimo 5 dolara i ona pokaze sisu na 2 minuta. Onda platis 15 ona pokaze picu, pa platis 100 ona kao drrka i tako... Ma da, tamo je sigurno sto voli seks, kako da ne.

Vise su muskarci kulturoloski ubedjeni da to treba tako i od malena se neguje i podstice ta sexualna napaljenost nego sto je stvarno tako bar po nekom mom misljenju.

Dok se sa druge strane zenska sexualnost potiskuje, a ona istovremeno promovise kao sex simbol sto je navodi da digne nos.
 
Ne znam kako bih opisao muskarce koji veruju da zene vole seks podjednako kao muskarci. Prvo sto je sasvim jednostavno i naucno i bioloski dokazano drugacije a drugo i iz naj prostije prakse. Recimo da imas neki klub pun podjednako muskarcima i zenama. Zena bi pristala na seks sa jednim, mozda dva, muskarca. Muskarac bi pristao na seks sa svakom zenom. Zene vole seks samo zbog toga sto im je to odlicno orudje u ovoj eri pickobolesnika koji daju sve zivo na piccku. I uvek je tu bilo proporcije - koliko para imas, takvu ces zenu/devojku/svalerku imati.
Seks je za zenu odlicno platezno sredstvo jer na njemu najbolje zaradjuju. Koliko je zena koje muskarcima naplacuju seks a koliko je muskaraca koji zenama naplacuju seks? Prosto pitanje koje daje prost odgovor. Sad su i popularni ti webcam sajtovi gde riba sedi satima ispred kamere obucena, ti joj posaljes tu neki "tip" koji ti prethodno skinu sa bankovnog racuna i onda joj tako platis recimo 5 dolara i ona pokaze sisu na 2 minuta. Onda platis 15 ona pokaze picu, pa platis 100 ona kao drrka i tako... Ma da, tamo je sigurno sto voli seks, kako da ne.

Ma te ispred kamere sto se skidaju su sitne ribe. I inace zene koje se je*u za neku sicu. Pametna zena navata nekog bogatasa i uda se. Ne mora to nuzno da bude milioner. Za neku nasu dobra prilika je i stranac koji zaradjuje par hiljada evra mesecno i koji je iz bogate porodice. A nije bas da zene ne vole seks. Jedino sto su emotivnije od muskaraca, pa normalna zena nece biti s nekim samo zato sto se napalila vec tu mora biti i emocija.

Sto se tice teme, pa svaki roditelj hoce najbolje za svoje dete, a to podrazumeva da se ono dobro uda/ozeni. Neki roditelji vole da se pletu deci u zivot a tako ih samo upropaste, znam par takvih primera. Obicno su to majke koje ostanu same, a nekad to i deca dozvole, znam za slucaj gde majka dodje na 6 meseci u posetu cerkama, da je najbolja na svetu, ne znam kako taj zet trpi tastu toliko dugo, ne moze ni da prdne od nje.
 
Ko je pas a ko macka, ko uziva a ko cacka......?

- - - - - - - - - -

Ma te ispred kamere sto se skidaju su sitne ribe. I inace zene koje se je*u za neku sicu. Pametna zena navata nekog bogatasa i uda se. Ne mora to nuzno da bude milioner. Za neku nasu dobra prilika je i stranac koji zaradjuje par hiljada evra mesecno i koji je iz bogate porodice. A nije bas da zene ne vole seks. Jedino sto su emotivnije od muskaraca, pa normalna zena nece biti s nekim samo zato sto se napalila vec tu mora biti i emocija.

Sto se tice teme, pa svaki roditelj hoce najbolje za svoje dete, a to podrazumeva da se ono dobro uda/ozeni. Neki roditelji vole da se pletu deci u zivot a tako ih samo upropaste, znam par takvih primera. Obicno su to majke koje ostanu same, a nekad to i deca dozvole, znam za slucaj gde majka dodje na 6 meseci u posetu cerkama, da je najbolja na svetu, ne znam kako taj zet trpi tastu toliko dugo, ne moze ni da prdne od nje.

Sto ja stalno u poslednje vreme vidjam marsovce, ne mogu da vam opisem...
Ja postavih temu gde se direktno i indirektno vidi i seljackom i psiholoskom oku da majka sabotira zenidbu svojih sinova, i da ih najverovatnije hoce uciniti dozivotnim poslusnicima, kao sto je prilicno cesto i prema cerkama , nije da nije...

Ali stvarno u poslednje vreme sve cesce vidjam marsovce, tj osobe oba pola koji vide sistem, vuku relativno normalne poteze, a kad im cujes razmisljanje, dodje ti da se prekrstis, em nedosledno sa sopstvenim potezima koji su pametniji od logike koju imaju i postavlja se pitanje odakle im praksis ako im je shvatanje i razmisljanje takvo...
Ovo je bilo skretanje sa teme, izvinjavam se....Veza sa temom je u postupku gde majka kuka da nema devojaka a postojece devojke tera da idu u grad i ostanu tamo neudate....
 
"Pokloni su retki i jeftini. Sve ostalo je podmićivanje.

Šta je besplatno? Samo ono što je najveće, najlepše i najvažnije.

Niko nema više od jednog života. Ali ima mnogo onih koji, pored svoga, troše i nekoliko tuđih života.

Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.

Vi vredite samo onoliko koliko ste drugima potrebni.

Tucite svoju decu čim primetite da počinju da liče na vas.

Lepše je biti nečija baba nego samo baba.

Bolje nam je bilo dok smo sami bili deca nego sad kad imamo decu. Deca su bezobrazna i nezahvalna.

Juče je jedan roditelj zavapio na roditeljskom sastanku: „Dajte mi dobro dete, pa ćete videti kakav sam ja otac!“...

Citirano sa: Duško Radović - Aforizmi
 
Ma te ispred kamere sto se skidaju su sitne ribe. I inace zene koje se je*u za neku sicu. Pametna zena navata nekog bogatasa i uda se. Ne mora to nuzno da bude milioner. Za neku nasu dobra prilika je i stranac koji zaradjuje par hiljada evra mesecno i koji je iz bogate porodice.

Forseen koji uzivo emituje na Twitch-u kako igra igrice "uzima" dnevno izmedju 1000 - 2000 evra i to samo od donacija, a na to sve dolaze i sponzorstva. Cura koja se skida pred kamerama i popularna je nema sansi da uzima manje od njega tako da to nisu sitne pare, a tu su i razne starlete koje su pokazale da je prostitucija u Srbiji jos kako isplativo zanimanje. Tako da je mnogo bolje uzimati i par stotina dnevno samostalno nego zavisiti od 2 000 evra, koliko je inace realna neto plata u Austriji i to za bolje placena zanimanja, koje zaradi "ljubav zivota" i titrati mu "jajca".
 
Poslednja izmena:
Forseen koji uzivo emituje na Twitch-u kako igra igrice "uzima" dnevno izmedju 1000 - 2000 evra i to samo od donacija, a na to sve dolaze i sponzorstva. Cura koja se skida pred kamerama i popularna je nema sansi da uzima manje od njega tako da to nisu sitne pare, a tu su i razne starlete koje su pokazale da je prostitucija u Srbiji jos kako isplativo zanimanje. Tako da je mnogo bolje uzimati i par stotina dnevno samostalno nego zavisiti od 2 000 evra, koliko je inace realna neto plata u Austriji i to za bolje placena zanimanja, koje zaradi "ljubav zivota" i titrati mu "jajca".

Ma kakvo titranje jajca, to su zablude. Ne znam, mozda je i bolje to sto ti kazes da samostalno uzme par stotina dnevno, ali ove pored toga sto su resile vecinu svojih problema imaju i decu, dok ove sto se skidaju ispred kamere imaju kratak rok trajanja
 
Ma kakvo titranje jajca, to su zablude.

Potraznja za nasim ljudima (i zenama i muskarcima) koji poseduju legalne EU papire je ogromna tako da se lako moze naci neko drugi ako neces da "titras jajca".

Ne znam, mozda je i bolje to sto ti kazes da samostalno uzme par stotina dnevno, ali ove pored toga sto su resile vecinu svojih problema imaju i decu, dok ove sto se skidaju ispred kamere imaju kratak rok trajanja

Zasto bi imale kratak rok? Zena koja vodi racuna o sebi moze glatko odrzati fizicki izgled i do ranih 40tih, a pri tome sve sto se radi pred kamerom je uglavnom samozadovoljavanje koje ni na koji nacin ne skodi telu, a ako hoces neke posebne perverzije moras dobro novcano da se otvoris. Drugo, to je online zabava i skoro je pa anonimna tako da posla ima i za starije zene, i za debele, i za ruzne itd. jer nema straha od podsmeha ako priznas da volis nesto sto nije opste prihvaceno u drustvu. Sa druge strane to nije jeftina prostitucija u kojoj postoji mnogo rizika poput silovanja, neplacanja, bolesti itd. ovde je najveci rizik da te neko prepozna sto bi sa sobom povuklo i priznanje da "visi" na takvim stranicama pa je bolje da cuti odnosno win-win situacija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top