Problem. Ne pali se komp

Moze to biti vise uzroka,moras da proveravas jedno po jedno.Prvo moze biti problem do RAM memorije,posle graficka karte,pa napajanje i na kraju nedaj boze i sama maticna ploca.Idi sistemom eliminacije,ako imas nekog drugara da te tvoje komponente probas.
 
Ne znam da li sam pogodio mesto za ovu temu, ali hitno mi treba pomoc oko racunara.
Do pre mesec dana radilo je sve normalno ( lol, CS GO, pes 2017 igrao sam bez bagova na oko 100-200 fps) nisam imao nikakvih bagova do sada. Pre nedelju dana uzmem da igram malo lol i primetim posle 10 min da mi fps 60 i da odjendom padne na 15 i tako bude jedno 5 sekundi i vrati se na 60 fps i onda sto duze igram sve cesce i vise pada fps i traje sve duze taj bag. Prvo sam mislio da je do lola, ukljucim cs go isto, fps 150 i padne na 20 i pokusam da stavim sve na low ( posto mi je do sada bilo sve na very hight) onda mi fps bude 70 i kada padne padne mi na 10 sto nema nikakve logike. Onda sam skinuo pes 2017 ( piratsku verziju istu koju sam igrao pre mesec dana bez i jednog baga ili fps dropa) i pokrenem i ista situacija, sve normalno i onda krene da secka i tako sve cesce i duze traje taj bag.
Menjao sam pastu na procesoru i na grafickoj i nema rezultata, sve isto.
Pokusao sa sa reinstaliranjem sistema, pokusao sam sa windows 7 i windows 10 i opet nema rezultata.
Pokusao sam da instaliram stariju verziju drivera za graficku i bilo je malog pomaka ali opet je bilo fps dropova ali manje.

cpu fx-4100 3,6 GHz
gpu amd radeon HD 7750 (msi) 1 Gb ddr5
RAM 8GB ddr3
hdd 750 Gb
maticna msi-760gm-p21
windows 10 pro 64bit
drajveri su svi azurirani( koristim driver booster 4)
Kompjuter je star oko 4 godine i nisam do sada imao nikakvih problema.
Molim za pomoc i hvala puno!!!!:worth::worth::worth::besna::besna::besna::besna:
 
ajd da probam

napajanje

oslabilo od starosti pa padaju naponi

probaj sa drugim , pozajmi od nekog

- - - - - - - - - -

mozda da probas i da izvadis nekoliko memorijskih

ako imas 4 po 2

izvadi 2

mozda i 3 pa probaj

- - - - - - - - - -

a mozda i graficka otkazuje
 
Kada ga upalis i ako ti ne pisti komp vrv ti je otisla maticna ploca ili procesro ( vrlo moguce ako ti je starija maticna da nemas zvucnik na njoj pa se nista i ne cuje).
Pokusaj da izvuces sav ram iz kompjutera i upali ga i vidi da li ce pistati ako pisti maticna radi ako ne pisti otisla je maticna. Takodje je vrlo moguce da ti ne radi napajanje, ako imas unimer, ukljuci racunarTako sto ces povezati PS-On i COM kao na slici nekom zicom, kada to spojis napajanje ce se pokrenuti i onda ispitaj unimeron.

https://ilija78.files.wordpress.com/2013/01/mainpwconnector.png?w=584
sa ove gore slika na jedan kraj unimera(+) prikljucis na ovaj +12VDC a drugi na COM(-) ako pokazuje 12 V na unimeru namajanje je ispravno.
Problem je kod svega ovoga je to sto bukvalno zbog svakog dela racunara moze da ti bude crna slika i vrlo je tesko utvrditi sta je otislo, ali posto ti se samo malo zavrti kuler na procesoru to moze da izbaci graficku, HDD i msm da ram ne moze ovo da izazove ali ostale komponente( maticna napajanje i procesor) mogu da uticu na ovo.
 

Back
Top