Strelac

Strela

Elita
Poruka
17.244
Dragi strelčevi, vreme je naših rođendana, pa rekoh ne bi bilo loše da se i mi malo
okupimo i družimo.
Za početak bih pomenula neke opšte karakteristike našeg znaka, uzete iz knjige
Catherine Aubier.

Tradicionalno ovaj znak je predstavljen kentaurom, bićem koje je pola čovek pola konj,
u galopu, sa lukom upravljenim ka nebu. Tako on svuda baca strele a posle ih traži, što
označava njegovu naklonost prema putovanjima. Prema tome osoba rođena u ovom znaku bilo da se radi o muškarcu iliženi, ukoliko je primorana da duže vremena boravi na istom mestu postaje deprimirana.
Strelac nosi u sebi osećaj za realnost. Ova instinktivna i nesavršena realnost ga sputava i ranjava. Ona ga vraća u surovu stvarnost nasuprot njegovoj unutrašnjoj misiji, osećaju da pripada božanskom, blistavom i savršenom svetu. Strelac traga za dodirnim tačkama između različitih kulturnih, društvenih i duhovnih strujanja. On bi želeo da u sebi sjedini konačano i beskonačno, materiju i duh. Ambiciozan program! Zbog toga je sklon euforiji, depresijama, filozofiji i vragolijama, isto tako voli rizik i mudrost. Međutim, uprkos ovim preprekama uvek se drži legalnosti. Strelac je konformista, nezavistan, avanturista. Njegov
glavni element - Vatra mu u svakoj prilici daje dovoljno entuzijazma i čini ga idealistom i pomalo naivnim. On ne veruje u glupe priče odraslih i siguran je da Božić Bata postoji i da će ga jednog dana sresti. Za njega je sadašnjost samo moguća "budućnost" koju teži da prikrije. Njegov entuzijazam je zarazan, on ume da deluje na druge i jednom rečenicom da nas ubedi da je u pravu. Strelac je intuitivan, a njegova pronicljivost mu pomaže da dođe do genijalnih rešenja. Njemu sve izgleda jednostavno. On ima dar da poveže najrazličitija mišljenja i najrazličitije ljude. Ali isto tako strelac je pod uticajem Vatre, stoga je egocentričan i neosetljiv. On često daje razna obećanja samo da bi ostvario svoje ciljeve
i ne bira sredstva kad želi da ostvari ono što hoće. Ljudi ga često smatraju oportunistom.
Strelac poludi ukoliko smatra da je propustio neku priliku. Od Jupitera je nasledio svoj čuveni grom, i zaista on reaguje na vrlo spektakularan način. Međutim ni mržnja ni osvetoljubivost ne čine deo njegove ličnosti.
Strelac se vrlo dugo oseća mladim, često se oglušuje o pravila i vođen sopstvenim interesima isnovima menja stav. U svojoj ludoj trci, on smatra da ljudi sami postavljaju prepreke u životu i da oni koje je on idealizovao često kradu njegove strele i bockaju ga.
I tako sazrevajući, on dostiže zrelost oko četrdesete godine i tada će se ovaj večiti mladić opametiti i pričaće svojoj deci o svojim ludim avanturama. On će ih ubeđivati kako vredi pokušati svim srcem dostići metu koja se čini nedostižnom.
 
Ja sam isto strelac mislim da je to jedan dobar znak prilicno je pravedan velikodusan nezna da mrzi moze trenutno da se naljuti ali to kratko traje ali uglavnom je pravedan .Voli da pomaze drugima ...
 
vesna, a jesi li uočila da sa nekim horoskopskim znacima imaš bolju komunikaciju,
odnosno više se družiš sa nekim znacima, a neke gotovo i ne poznaješ?
Ja se najviše družim sa bikovima, ribama, lavovima, strelčevima i vodolijama.
Vage, blizance i rakove gotovo da i ne poznajem.
 
Strela:
vesna, a jesi li uočila da sa nekim horoskopskim znacima imaš bolju komunikaciju,
odnosno više se družiš sa nekim znacima, a neke gotovo i ne poznaješ?
Ja se najviše družim sa bikovima, ribama, lavovima, strelčevima i vodolijama.
Vage, blizance i rakove gotovo da i ne poznajem.
E, to je lepo i pohvalno !!! :lol:
 
krvolok:
Na takav KRITERIJUM za druženje sa ljudima, nije duhovito već BLAGO zapažanje !!!

Nije u pitanju nikakav NAMERNO IZABRANI KRITERIJUM,
već nešto što se jednostavno samo od sebe dešava, bez
ikakve namere. Jednostavno pogledaš s kim se družiš, ko
ti je prijatelji i vidiš da puno ljudi znaš u nekim horoskopskim
znacima, a da se uopšte ne družiš sa ljudima iz nekih drugih
znakova.
Nema nikakve potrebe da budeš maliciozan na ovu temu, ako
ti je besmislena tema, pređi na drugu.
 
Samo da dodam neku rec o strelcevima.

Ja sam rak ..Do sada nisam upoznala ni jednog strelca sa kojim se nisam savrseno slagala.....Ja strelceve obozavam...:)
Ne bih generalisala...Mislim da to ne zavisi od znaka do znaka,,,,,vec od karte do karte...Ja se sa strelcevima dobro slazem samo zato sto mi je jupiter(strelac) u lavu(nesto sto volimo) u jedanaestoj kuci (dobar prijatelj)
toliko od mene
poz
 
smoki 2004:
sve je lepo rekla i pogodila
slazem se
nemam nista dodati

nego kako se vi slazete sa devicama?
ja sam strelac isto
zenski

Jal ti to meni persiraš ili se obraćaš svim strelčevima?
Ne poznajem mnogo devica, a sa onim devicama koje znam sam u promenljivim,
čas dobrim, čas lošim odnosima.
 
simple_things:
Samo da dodam neku rec o strelcevima.

Ja sam rak ..Do sada nisam upoznala ni jednog strelca sa kojim se nisam savrseno slagala.....Ja strelceve obozavam...:)
Ne bih generalisala...Mislim da to ne zavisi od znaka do znaka,,,,,vec od karte do karte...Ja se sa strelcevima dobro slazem samo zato sto mi je jupiter(strelac) u lavu(nesto sto volimo) u jedanaestoj kuci (dobar prijatelj)
toliko od mene
poz

Dobro došli su svi koji nas vole...
Da li se razumeš malo ozbiljnije u karte?
 
Ja sam strelac, i svuda sam chitala o svom znaku i mogu da kazem da sam tipichan predstavnik. Narochito ovaj deo o putovanjima, iskrenosti i ljubavi. Naravno, sve uvek zavisi i od mentaliteta, vaspitanja, okruzenja, inteligencije... Uskoro ce mi rodj. 8)
Ja nikada ne pitam ljude koji su znak. To potpuno sluchajno doznam... Evo, najbolja druagrica mi je blizanac, keva mi je blizanac- i to dupli(sa njom se fenomenalno slazem), i josh jedna dobra drugarica je blizanac. Od ostalih drugarica i ne znam znakove. Sa sestrom, vagom, nisam dobra; imam drugaricu lava sa kojom takodje nisam dobra ali i brata lava sa kojim sam totalno ok... Sve zavisi.
 
Ja sam lav u horoskopu.
Odlicno se slazem sa strelcevima i ostalim lavovima.

evo vam znak/podznak:.....



STRELAC/ Strelac : kod Vas sve preliva od optimizma energije i casti. Postujete poredak, stvarate isti, puni ste volje, filozofije, znatizelje i radoznalosti. Zivahni, kolericni i uvek ste barem na dva koloseka.
STRELAC/ Jarac : ovde je situacija naizmenicna- malo se prosirite, pa se skupite u iscekivanju da se protivnik slomi! Treba Vam par sati dnevno da napunite baterije i krenete u sledecu fazu. Varirate izmedju tradicije i napredovanja. Volite da pesacite, verujete u sudbinu?

STRELAC/ Vodolija : ovo su dva najslobodnija znaka; Naglasen je intelekt i planiranje. Ali ko ce da zivi sa osobom koja stalno tezi individualnosti i nezavisnosti? Samo neki interkontinentalni pilot ili kapetan broda, rodjeni u znaku Lava, Ovna, Blizanaca ili Vage!

STRELAC/ Ribe : sa oba Vasa znaka vlada Jupiter planeta ekspanzije, srece i krupnih zalogaja. Vi ocima odvojite komad i grabite ga za sebe. Najradije ste sami sebi sef. U kuci imate podrsku za to, ali i vlasti su Vam naklonjene.

STRELAC/ Ovan : Vi ste vatreni vodja, putnik, intelektualac i pravednik. Vage celog zivota cekaju da se pojavite na "belom konju". Volite konje, sport, optimizam, odusevljenje...

STRELAC/ Bik : gde god zgodno mesto vidis tu kucu i nasledje posadi! Dobre zene, dobro vino, ukusna snicla, pa ko to ne voli? Jarci i Vodolije Vas proteziraju u poslu.

STRELAC/ Blizanci : Vi sami raspirujete sopstvenu vatru, a treba Vam i podrska javnosti, to jest uspesnog partnera. Inteligentni ste i ponekad neodlucni. Osetite dolazak jacega. Volite pisma, razna putovanja, pa s' toga cesto dva braka. Lavovi, Vodolije i Vage Vas razumeju i vole.

STRELAC/ Rak : u mladosti slobodan putnik, potom kucenik i poslusnik. Rastrzani ste izmedju kuce i radionice. Nekad ne izdrzite u nastojanjima do kraja. Posegnete za tradicijom, korenima ili misionarstvom.

STRELAC/ Lav : sport i to sa lovorikama je nesto sto ide uz Vas. I putovanja. Jos od malena ste visak energije trosili na kreativnu igru, i sve sto radite radite sa entuzijazmom. Vodolije i Vage su Vam vrlo nakonjene.

STRELAC/ Devica : cesto se premisljate a kuca je za to najbolje mesto. Oklevate izmedju krupnog i sitnog pa sebe dovedete u zavistan polozaj. Naglasen je intelekt. U karijeri Vas Blizanci najvise podsticu.

STRELAC/ Vaga : pravda, ljubav, pisanje o svemu tome zaokuplja Vas jos od osnovne skole. Imate plemenit pogled, finu narav, volite muziku, javnost, a luksuz Vam cesto ide od ruke.

STRELAC/ Skorpion : stalno napredujete, aktivni ste, Vi ste stub kuce i upravnik kase. Imate nevidljivu energiju. Idete na krupne zalogaje, korektni ste, ali uspevate da nametnete svoj stav. Volite misterije i neobicne filmove. (Emir Kusturica)



caossss!
 
Strelčevi, pošto je kako sam već na početku rekla, vreme naših rođendana,
moram da vas pitam kakve poklone priželjkujete?
Da li je to nakit, garderoba, parfem, knjiga ili nešto peto?
 
Ja sam strelac,19.12,a i moj partner isto taj dan,u 23:00,ima li jos nekoga ko je tog datuma rodjen?Inace slazem se sa vodolijama,drugarica mi je rak,znam da sa skorpijama je jako tesko,oba roditelja su mi skorpije.Posto mi je mesec u biku,takodje se slazem i sa bikovima...
 
Strela:
Strelčevi, pošto je kako sam već na početku rekla, vreme naših rođendana,

moram da vas pitam kakve poklone priželjkujete?
Da li je to nakit, garderoba, parfem, knjiga ili nešto peto?

ove godine bas nikakve poklone ne prizeljkujem, nikakvi materijalni pokloni me ne bi ocarali... mada sam uvek zahvalan i cenim trud, ali materijalne stvari su mi sporedne, vec odavno se zanimam izucavanjem duha i ljudske psihe
 
Strela:
Strelčevi, pošto je kako sam već na početku rekla, vreme naših rođendana,
moram da vas pitam kakve poklone priželjkujete?
Da li je to nakit, garderoba, parfem, knjiga ili nešto peto?

Volela bih neku sitnicu koja ce da me odushevi i oraspolozi.....tako se trenutno osecam....
 

Back
Top