Obavezna vakcinacija. Da ili ne?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koja god da je Nišlijina specijalnost, on nije tema ovde. Ja pričam o epidemiologu, ovom:

https://scholar.google.com/citations?user=Puv5BLMAAAAJ&hl=en

Није он епидемиолог, још мање имунолог, он је већ дуго пензионер...
А радови...од ендемске нефропатије, тумора до оралне контрацепције...:hahaha:

Где је то проф. др Кон професор? Мислим на којој катедри?:rotf:
 
Bez neke veće stručnosti dovoljno je pogledati poslednje podatke iz Rumunije:

Obolelih koji nisu vakcinisani ima 3778. Onih koji su vakcinisani bar jednom ili ne zna da li su vakcinisani ima ukupno 133, tj. 28 puta manje.

Ko god hoće da bude objektivan - sve mu je jasno!
 
Secate se nametnute histerije oko "svinjskog gripa".
Posle bilo u novinama sta je tu uvaljivano.
Sta je jos bilo,secam se samo vestackog pravljenja panike oko "pticijeg gripa" iiiii epohalno nista.

Pre par nedelja na RTS se pojavio podatak kako 9 od 10 lekova u apotekama nije proslo provere.

Doktori gledaju da uvale najskuplje lekove jer je njima u interesu.Pop'zde kad im se trazi neka jeftina pristupacna zamena sa istim dejstvom koje ugl.ima.

Koliko ljudi je umrlo zbog nesavesnog lecenja?Koliko dece?
21.vek a kao da nije.

Ne MMR ostalo za sad da.Ne verujem onima sto samo zele da zarade.
 
Valjda gledamo da umanjimo veću štetu uz određeni rizik...sve na svetu nosi rizik ali je pitanje šta je sira slika i veće dobro...
Sebe sam izložila masi vakcina u određenom periodu života jer sam smatrala da je rizik preveliki da budem bez njih...I opet bih to uradila...

И ја подржавам акцију за вакцинацију вас из високоризичних група...

- - - - - - - - - -

Secate se nametnute histerije oko "svinjskog gripa".
Posle bilo u novinama sta je tu uvaljivano.
Sta je jos bilo,secam se samo vestackog pravljenja panike oko "pticijeg gripa" iiiii epohalno nista.

Pre par nedelja na RTS se pojavio podatak kako 9 od 10 lekova u apotekama nije proslo provere.

Doktori gledaju da uvale najskuplje lekove jer je njima u interesu.Pop'zde kad im se trazi neka jeftina pristupacna zamena sa istim dejstvom koje ugl.ima.

Koliko ljudi je umrlo zbog nesavesnog lecenja?Koliko dece?
21.vek a kao da nije.

Ne MMR ostalo za sad da.Ne verujem onima sto samo zele da zarade.

Довољно је само прочитати састав петовалентне вакцине из "декларације" самог произвођача па да те ухвати језа када схватиш да то прима дете од неколико кила меса...
 
И ја подржавам акцију за вакцинацију вас из високоризичних група.
- - - - - - - - - -

Довољно је само прочитати састав петовалентне вакцине из "декларације" самог произвођача па да те ухвати језа када схватиш да то прима дете од неколико кила меса...

Visokorizicne obavezno vakcinisati, cak vise puta.
 
Довољно је само прочитати састав петовалентне вакцине из "декларације" самог произвођача па да те ухвати језа када схватиш да то прима дете од неколико кила меса...

Da, jeziv sastav je u pitanju, toliko hemikalija:
Alanin, Alfa tokoferol, Antocijanid, Arginin, Bakar, Bor, Cink, Cistin, Flavonoidi, Fosfor, Glicin, Histidin, Izoleucin, Jod, Kalijum, Kalcijum, Hrom, Leucin, Lizin, Lutein, Metionin, Magnezijum, Mangan, Nijacin, Prolin, Riboflavin, Selen, Serin, Tijamin, Treonin, Triptofan, Valin i Piridoksin.
Kiseline: Alfa-linolinska, Alfa-karotenska, Askorbinska, Aspartinska, Elagična, Ferulična, Folna, Galna, Glutaminska, Kafeinska, Kumarinska, Pantotenska, Salicilna.

A ne, greška. To je bio sastav neprskane šumske jagode. Silly me.

Evo sastava pentaksima:
Toksoid difterije(1)...................................... 30 i.j.
Toksoid tetanusa(1) ................................... 40 i.j.
Toksoid- Bordotella pertussis(1)................. 25 mikrograma
Filamentozni hemaglutinin(FHA) Bordotella pertussis(1)...... 25 mikrograma
Inaktivisani virus poliomijelitisa tip 1 (Mahoney) ................... 40 DJ*
Inaktivisani virus poliomijelitisa tip 2 (MEF-1 )....................... 8 DJ*
Inaktivisani virus poliomijelitisa tip 3 (Saukett)...................... 32 DJ*
Polisaharid Haemophilus Influenzae tip b ……..………........ 10 mikrograma
konjugovan sa tetanus proteinom......................................... 18-30 mikrograma
(1) :adsorbovan na aluminijum-hidroksid, dihidrat 0.3 mg Al3+
Ostali sastojci su:
Saharoza, Trometamol (Tris), Aluminijum-hidroksid, hidridrani, Medijum 199 (10 x C bez fenol crvenog), Formaldehid, Fenoksietanol, Etanol, bezvodni, Voda za injekcije

Meni mnogo opasnije deluje onaj gornji sastav, neki cijanid, pa gomila metala, kiseline itd. Ali šta ja znam, pošto si ti takav stručnjak za sve objasni mi šta je toliko strašno u sastavu pentaksima?
 
Bez neke veće stručnosti dovoljno je pogledati poslednje podatke iz Rumunije:

Obolelih koji nisu vakcinisani ima 3778. Onih koji su vakcinisani bar jednom ili ne zna da li su vakcinisani ima ukupno 133, tj. 28 puta manje.

Ko god hoće da bude objektivan - sve mu je jasno!

Mene zanima šta sad misle roditelji umrle dece koji nisu dali svoju decu na vakcinisanje. Njih bi sudio za ubistvo iz nemara, ne mora zatvor, neka rade društveno koristan posao i to u bolnicama gde se leče obolela deca.
 
Mene zanima šta sad misle roditelji umrle dece koji nisu dali svoju decu na vakcinisanje. Njih bi sudio za ubistvo iz nemara, ne mora zatvor, neka rade društveno koristan posao i to u bolnicama gde se leče obolela deca.

od bezazlenih decijih bolesti zdrava deca ne umiru ...samo bolesna (rak npr,) a njih bi i vakcina ubila zato se takva deca i ne vakcinisu - svi umrli u rumuniji u epidemiji boginja su bili imunodeficitarni - po njih i obicna prehlada moze da se zavrsi fatalno... na zapadu su milijarde isplacene zdravoj deci ostecenoj ili umrloj zbog vakcina a nemaju prisilu a nama je uvedena prisila a nema odstete...kako su krenuli uskoro ce i opstipaciju proglasiti smrtonosnom bolescu protiv koje moraju da vakcinisu decu ...altruisti su to
 
od bezazlenih decijih bolesti zdrava deca ne umiru ...samo bolesna (rak npr,) a njih bi i vakcina ubila zato se takva deca i ne vakcinisu - svi umrli u rumuniji u epidemiji boginja su bili imunodeficitarni - po njih i obicna prehlada moze da se zavrsi fatalno... na zapadu su milijarde isplacene zdravoj deci ostecenoj ili umrloj zbog vakcina a nemaju prisilu a nama je uvedena prisila a nema odstete...kako su krenuli uskoro ce i opstipaciju proglasiti smrtonosnom bolescu protiv koje moraju da vakcinisu decu ...altruisti su to


Kada bi se vakcinacija sprovodila odgovorno i potpuno, ta "bolesna" deca koja ne smeju da se vakcinišu ne bi umirala već bi bili posredno zaštićena od bolesti.

Da li je to toliko teško shvatiti? Onih 95+% dece koja mogu se vakcinišu = svi zaštićeni, pa i ta imunokompromitovana deca koju tako lako i bezdušno otpisujete.

Vidiš, ti možda nikada nisi videla / upoznala imunokompromitovano detence, ja jesam mnoge. Šta više, imao sam jedno.

Ovamo se plače nad svakim navodno "oštećenim" detetom, prolivaju se krokodilske suze, a kad 100% sigurno od bolesti umre njih 17 onda ih samo precrtate jer su "ionako bila bolesna".

Vakcine se optužuju da su izazvale genetske bolesti pa se plače jer je u detetovom DNK nekako vakcinom "pokvario" hromozom, a kad dete umre od tetanusa, difterije ili morbila odmah to opravdaju.
 
Poslednja izmena od moderatora:
]Kada bi se vakcinacija sprovodila odgovorno i potpuno, ta "bolesna" deca koja ne smeju da se vakcinišu ne bi umirala već bi bili posredno zaštićena od bolesti.
[/B]
Da li je to toliko teško shvatiti? Onih 95+% dece koja mogu se vakcinišu = svi zaštićeni, pa i ta imunokompromitovana deca koju tako lako i bezdušno otpisujete.

Vidiš, ti možda nikada nisi videla / upoznala imunokompromitovano detence, ja jesam mnoge. Šta više, imao sam jedno.

Ovamo se plače nad svakim navodno "oštećenim" detetom, prolivaju se krokodilske suze, a kad 100% sigurno od bolesti umre njih 17 onda ih samo precrtate jer su "ionako bila bolesna".

Vakcine se optužuju da su izazvale genetske bolesti pa se plače jer je u detetovom DNK nekako vakcinom "pokvario" hromozom, a kad dete umre od tetanusa, difterije ili morbila odmah to opravdaju.

Moram da se slozim sa ovim muadom ali pod uslovom koji je sam naveo "odgovorno",sto zavisi od zdravstva i "potpuno" sto zavisi od nacina prezentacije, a ne treba da zavisi od zakona.
 
Da vakcinacija uvek. Ne bi trebalo uopšte da postoji pitanje. Muka mi je vise od svakakvih gluposti / " alternative facts" po internetu tipa ravna zemlja, Anti vaxers, etc.

Jeste, malena, ali oko nas vladaju nesavesni ljudi, sta i kako prodaju i ko to kupuje mi ne znamo i hocemo da znamo.
U Srbiji ne postoji pravosudje, a lokalne samouprave su kriminalneko garantuje da je Torlak imun na kriminal.
Ja koliko znam i njima prodaju lose uredjaje, a posle im naplacuju popravku duplo.
 
Niste u pravu, ljudi moraju da zastite svoju decu, a drzava, medicina, zdravstvo je duzno da im objasni i dokaze da tako treba.

Kao da ste pali s Marsa i ne znate da je u Srbiji sve prevara. Deca su zakon i roditelj je duzan da ih stiti.

da, ali ne samo u Srbiji. ovaj vek vek je medijskih lazi, gramzivosti i profita. na osnovu cega verujete da bi bilo koji segment bio izuzetak?
 
04-mi_vs_zapad.jpg
 
Brojke uvek vaze samo tamo gde se postuju, tamo gde je licni interes vazniji brojke nista ne znace.

- - - - - - - - - -

Antivakcinaši su su fanatici. Kao i svim fanaticima ono što jednom prihvate, nikakvi argumenti ne mogu pobiti.

Istina, postoji velika razlika od profesionalca koji sve radi sistematski, pa i marketing vakcinacije i volontera koji svoja saznanja deli sa drugima.

Antivax je poceo onog trenutka kada su ljudi saznali mali broj marifetluka farmakomafije i slabosti drzava na njih.

zamisli da znaju dovoljno?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top