Mudžahedini oborili Mig 21 u Bengaziju

A simpatično je da genijalci koriste Mig 21 za napade na ciljeve na zemlji u naseljenom mestu. Pa dobro, to hoće da omaši cilj po jedno 500-600 metara... inšala.

ma koga zanima mig21? on ne moze da bude koristan nikome osim da osmatra vazdusni prostor. kogaon moze da pobedi? nikoga. to je zastareo avion koji imamo i mi i hrvati i par zemalja sa roga afrike.
a mi se smejemo hrvatima kojima kaliraju mig 21 a vucic ladno kupuje iste... :D
 
To nisu mudzahedini nego teroristi koji ne daju Libiji da zasnuje vlast u toj drzavi. Libija jos ne moze osnovati vlast i to je nesto sto je lose i sto pokazuje da je revolucija protiv Gadhafija bila greska. Libija je bila jedna bogata zemlja i mogla je funkcionirati kao naftna drzava. Libija ovako tone sve vise i ne zna se kraj kad ce doci mir i kad ce se osnovati jedinstvena vlast. Libija je ranije primala radnike ali sada je to nemoguce jer teroristi ne daju da se osnuje vlast. Libija je obecala da ce uvesti serijat i da ce postati islamska drzava. Ali Libija se nasla u onu situaciju koju se nasao Afganistan kad je doslo do sukoba izmedju Mudzahedina i Talibana. Meni je zao Libije koja ne moze osnovati vlast i smatram da Libija mora podhitno dobiti oruzje i da se poraze odmetnici koji prave nered u zemlji.
 
To nisu mudzahedini nego teroristi koji ne daju Libiji da zasnuje vlast u toj drzavi. Libija jos ne moze osnovati vlast i to je nesto sto je lose i sto pokazuje da je revolucija protiv Gadhafija bila greska. Libija je bila jedna bogata zemlja i mogla je funkcionirati kao naftna drzava. Libija ovako tone sve vise i ne zna se kraj kad ce doci mir i kad ce se osnovati jedinstvena vlast. Libija je ranije primala radnike ali sada je to nemoguce jer teroristi ne daju da se osnuje vlast. Libija je obecala da ce uvesti serijat i da ce postati islamska drzava. Ali Libija se nasla u onu situaciju koju se nasao Afganistan kad je doslo do sukoba izmedju Mudzahedina i Talibana. Meni je zao Libije koja ne moze osnovati vlast i smatram da Libija mora podhitno dobiti oruzje i da se poraze odmetnici koji prave nered u zemlji.

Mingo, secam se odlicno kad si ovde pisao protiv Gadafija.
Sta si ocekivao posle njegovog svrgavanja?
Procvat demokracije pod strucnim nadzorom rahmetli Clinton?
 
Mingo, secam se odlicno kad si ovde pisao protiv Gadafija.
Sta si ocekivao posle njegovog svrgavanja?
Procvat demokracije pod strucnim nadzorom rahmetli Clinton?

Ocekivao sam uvodjenje Serijata i proglasenje islamske republike. Ali ispostavilo se da postoji borba za vlast koja je beskonacna i nisam pretpostavljao da ce se pojaviti ISIL. ISIL je sve pomutio i ukaljao revoluciju Arapskog Proljeca. Arapsko Proljece je dobro krenulo ali na kraju se ispostavilo da postoji puno ekstremista koji ne zele mir nego rat.
 
Ocekivao sam uvodjenje Serijata i proglasenje islamske republike. Ali ispostavilo se da postoji borba za vlast koja je beskonacna i nisam pretpostavljao da ce se pojaviti ISIL. ISIL je sve pomutio i ukaljao revoluciju Arapskog Proljeca. Arapsko Proljece je dobro krenulo ali na kraju se ispostavilo da postoji puno ekstremista koji ne zele mir nego rat.

To je u biti islamske vere.

Ako zelite islamizovati ceo svet i ako vam je to porucio Muhamed, odnosno stavio kao zadatak, onda je rat neizbezan.

Mozda cete neke milom privesti islamu ali vecina se i po ceni zivota nece odreci Hriscanstva.
 
To je u biti islamske vere.

Ako zelite islamizovati ceo svet i ako vam je to porucio Muhamed, odnosno stavio kao zadatak, onda je rat neizbezan.

Mozda cete neke milom privesti islamu ali vecina se i po ceni zivota nece odreci Hriscanstva.

Ako Libija zeli proglasiti islamsku republiku ne znaci da zelimo pokoriti cio svijet. Kakve veze imaju krscani sa Libijom kad ih tamo skoro nema. Libija ima pravo da proglasi islamsku drzavu i da uvede serijat jer narod je to trazio.
 
Ako Libija zeli proglasiti islamsku republiku ne znaci da zelimo pokoriti cio svijet. Kakve veze imaju krscani sa Libijom kad ih tamo skoro nema. Libija ima pravo da proglasi islamsku drzavu i da uvede serijat jer narod je to trazio.

Pa ISIL ti je islamska drzava i tamo je serijat ili ne?

Koliko ja znam zadatak vas muslimana je da celokupno svetsko stanovnistvo preobratite u islam. Milom ili silom?
 
Pa ISIL ti je islamska drzava i tamo je serijat ili ne?

Koliko ja znam zadatak vas muslimana je da celokupno svetsko stanovnistvo preobratite u islam. Milom ili silom?

Ne. ISIL su teroristi koji se koriste ubijanjem nevinih ljudi. Serijat ima i Saudijska Arabija i Iran ali ne znaci da su to teroristicke drzave. One se drze prava a ISIL se ne drzi prava i to su neznalice koje ne znaju nista o Islamu. Inace svaka vjera ima za cilj da preobrati cio svijet u svoju vjeru ali to ne znaci da mi muslimanin trebamo nekoga silom preobratiti. Tu su misije Islama koje su aktivne na Zapadu i koje prevode konvertite. Mi muslimani ne mozemo biti krivi ako neko prihvati Islam. Inace nema govora da mi pokusavamo nekoga silom prevoditi na Islam. Zato treba praviti razliku izmedju ISILa i normalnih muslimana.
 
Ocekivao sam uvodjenje Serijata i proglasenje islamske republike. Ali ispostavilo se da postoji borba za vlast koja je beskonacna i nisam pretpostavljao da ce se pojaviti ISIL. ISIL je sve pomutio i ukaljao revoluciju Arapskog Proljeca. Arapsko Proljece je dobro krenulo ali na kraju se ispostavilo da postoji puno ekstremista koji ne zele mir nego rat.
Da, ISIS je ubio stravičan broj rusa.

Time je pokazao da ne poštuje putinovo članstvo u KP SSSR.
 
ma koga zanima mig21? on ne moze da bude koristan nikome osim da osmatra vazdusni prostor. kogaon moze da pobedi? nikoga. to je zastareo avion koji imamo i mi i hrvati i par zemalja sa roga afrike.
a mi se smejemo hrvatima kojima kaliraju mig 21 a vucic ladno kupuje iste... :D

pa ne kupuje bas iste..on kupuje MIG 29..a to je u odnosu na mig 21 kao odnos fice i ferarija..
neuporedive su ti aparati i njihove pefomanse..
kada se na Buržeu pojavio Suhoj i stao kao kobra u vazduhu i poceo da se polako krece u smeru kazaljki sata americkim generalima pala donja vilica i pocele graske znoja da im izbijaju jer znaju da kad rusi pokazu nesto da imaju jos dva aviona boljih perfomansi..
naucili smo svi da podcenjujemo ruse,ali to je zilav narod koji je bio gladan da bi razvili novae vrste orudza i oruzja..cudna je to dusa Slovenska
 

Back
Top