Zasto zene s'vremenom postaju arogantne

Ja bas mislim da, posto sa godinama raste samopouzdanje, su ljudi mirniji..... arogancija je pre deo one manje samopouzdane strane mladosti, ko pekinezeri nesigurni i plasljivi jer su svesni da su mali, a kad porastes u haskija mrzi te i da zalajes, svestan si da nema potrebe velik si i mocan i svi vide

Ah, te divne cetrdesete...i nadalje! :)
Znas sta mozes i kako mozes...nisu ti potrebni drugi da te u to uvjere...kod nekoga to moze da izazove osjecaj arogantnosti...iako, ima dama koje ne znaju da upravljaju tom svojom"slobodom umijeca", pa se dokazuju na pogresnom mjestu!
 
Ah, te divne cetrdesete...i nadalje! :)
Znas sta mozes i kako mozes...nisu ti potrebni drugi da te u to uvjere...kod nekoga to moze da izazove osjecaj arogantnosti...iako, ima dama koje ne znaju da upravljaju tom svojom"slobodom umijeca", pa se dokazuju na pogresnom mjestu!

ja u sojoj okolini vise imam ljude u svojim 40, 50-tim nego ove mladje....i pravo ti kazem aroganciju i sve sto ide uz nju ne vidim ni kod jedne osobe
dok kod ovih mladjih u 20-tim ima je vala samo tako
 
Poslednja izmena:
Eto , kod mene na poslu kako odmiče mladost sve su više arogantnije . sta se to desava.

kako vreme prolazi zene postaju ono za sta ih je Bog stvorio.. da budu zmije..

ako sam dobro ukapirao onu knjigu,jelte... :think:

- - - - - - - - - -

arogantnost je karakterna crta. ja sam drks prema ljudima koji ne zasluzuju vise i necu da budem fina samo zato sto je to "pristojno ponasanje". nema nikakve veze sa samopouzdanjem nego sa kontrolom.

ista stvar je i sa "starijima"

treba da te postujem jer si vidno stariji. a to sto si po prirodi obicno smrdljivo goovno to nema veze :ljutko:

i ovi moji su me ucili u pm
 
ja sa tim nemam brige...mojoj mami je skolski psiholog, nakon zavrsenog razgovora pred upis u prvi razred osnovne, rekao da sam arogantna. tako da pretpostavljam da sam rodjena sa tim i da nije maybelline.

to ako je verovati skolskom psihologu. :lol:

- - - - - - - - - -

hocu reci ja sam primer koe je arogancija prilepljena sa nepunih 7 godina..:zcepanje:
 
ja u svbojoj okolini vise imam ljude u svojim 40, 50-tim nego ove mladje....i pravo ti kazem aroganciju i sve sto ide uz nju ne vidim ni kod jedne osobe
dok kod ovih mladjih u 20-tim ima je vala samo tako

Izuzetak potvrdjuje pravilo!
Ako je postavljac teme mislio na mladje "sestre', slazem se da ponekad izazivaju taj osjecaj, ali mnogo ovisi i od njegovog odgoja!
Mozda bi morao da pojasni tu "aroganciju" konkretnim primjerom!

- - - - - - - - - -

kako vreme prolazi zene postaju ono za sta ih je Bog stvorio.. da budu zmije..

ako sam dobro ukapirao onu knjigu,jelte... :think:

- - - - - - - - - -



ista stvar je i sa "starijima"

treba da te postujem jer si vidno stariji. a to sto si po prirodi obicno smrdljivo goovno to nema veze :ljutko:

i ovi moji su me ucili u pm

Pogresno si razumio lekciju!
Postovati treba drugu licnost, bez obzira na godine...pitanje je samo kako ti razliku u misljenju izmedju generacija artikulises!
Pristojnost nije povladjivanje...protivno misljenje moze se izreci i na pristojan nacin!
 
kako vreme prolazi zene postaju ono za sta ih je Bog stvorio.. da budu zmije..

ako sam dobro ukapirao onu knjigu,jelte... :think:

- - - - - - - - - -



ista stvar je i sa "starijima"

treba da te postujem jer si vidno stariji. a to sto si po prirodi obicno smrdljivo goovno to nema veze :ljutko:

i ovi moji su me ucili u pm

meni je neki deda (komsija) rekao da sam ruzna, a da mi je mama lepa i kako ja nisam na mamu. hteo njoj da se nabacuje pa nije znao kako. a posle je rekao salio sam seod tada mu se ne javljam na ulici. nista mu na to nisam odgovorila, samo sam izignorisala. je l treba da budem ljubazna prema ubicama, pedofilima i sl?
 
Izuzetak potvrdjuje pravilo!
Ako je postavljac teme mislio na mladje "sestre', slazem se da ponekad izazivaju taj osjecaj, ali mnogo ovisi i od njegovog odgoja!
Mozda bi morao da pojasni tu "aroganciju" konkretnim primjerom!

- - - - - - - - - -



Pogresno si razumio lekciju!
Postovati treba drugu licnost, bez obzira na godine...pitanje je samo kako ti razliku u misljenju izmedju generacija artikulises!
Pristojnost nije povladjivanje...protivno misljenje moze se izreci i na pristojan nacin!

on je u pravu i ja se slazem sa njim...vaecina dosta starijih ocekuje posotvanje od mladjih, a pri tom ne postuju mladje. a oduvek sam volela ono- kako te nije sramota, mogu otac/majka da ti budem....to me jos vise izazove da jos zesce odhebem. ja nikada danasnje klince nisam, niti bih tako prozivala...zato sto je to glupo.
 
on je u pravu i ja se slazem sa njim...vaecina dosta starijih ocekuje posotvanje od mladjih, a pri tom ne postuju mladje. a oduvek sam volela ono- kako te nije sramota, mogu otac/majka da ti budem....to me jos vise izazove da jos zesce odhebem. ja nikada danasnje klince nisam, niti bih tako prozivala...zato sto je to glupo.

Argument je oduvijek bio najbolji lijek za svaku aroganciju...mladalacku ili staracku...zensku ili musku...oduvijek, i, naravno, pristojnost, uz postovanje tudjeg misljenja!
Ponekad se treba sjetiti starih pravila, kao na primjer: odbroji do deset u nekim situacijama! :)
 
Argument je oduvijek bio najbolji lijek za svaku aroganciju...mladalacku ili staracku...zensku ili musku...oduvijek, i, naravno, pristojnost, uz postovanje tudjeg misljenja!
Ponekad se treba sjetiti starih pravila, kao na primjer: odbroji do deset u nekim situacijama! :)

al mene to ne zanima...ja volim da idem djonom...inace sam jako pristojna, ali svako gleda svoje doope, pa tako i ti stariji, ja naravno moram da se branim.

- - - - - - - - - -

primetila sam da sa takvima i ne moze lepo jer odmah potezu one gluposti - kako su te vaspitali, kako te nije sramota...cim to krenu ja bas volim da kazem nesto gadno i lepo vidim da ostanu u soku kada ne dobiju ocekivanu reakciju od mene. :D
 
al mene to ne zanima...ja volim da idem djonom...inace sam jako pristojna, ali svako gleda svoje doope, pa tako i ti stariji, ja naravno moram da se branim.

Naravno, sve je to pitanje karaktera, temperamenta...mozda bi, ponekad, trebalo pokusati saslusati i te arogantne...mozda su samo uplaseni i nesigurni i boje se suocavanja sa realnoscu...ja sam se iznenadila koliko je takvih ljudi kada se otkriju u laganom, pristojnom razgovoru!
 
Naravno, sve je to pitanje karaktera, temperamenta...mozda bi, ponekad, trebalo pokusati saslusati i te arogantne...mozda su samo uplaseni i nesigurni i boje se suocavanja sa realnoscu...ja sam se iznenadila koliko je takvih ljudi kada se otkriju u laganom, pristojnom razgovoru!

ako ciljas na mene sto se skrivanja tice, ja se ne krijem. :mrgreen: zato me i nazivaju arogantnom, bezobraznom, drskom....obicno ocekuju da ce svojim prozivkama tipa koji sma pomenula da se ja povucem, al ne shvataju da ja kapiram sta oni hoce i onda bas volim namerno da reagujem suprotno.

primera ima i na forum...tako mene pocne da proziva jedna 4umash kako mene nije napao bulmastif, a jeste proslo leto i to krenuo da mi kidise na stopala (ja se pasa ne plasim), malo je falilo da obori vlasnika, kad je krenuo...ne znam sta bi bilo da ga jeste oborio. u svakom slucaju ja ukapiram da taj 4umas hoce mene da isprovocira namerno i ja mu lepo pozelim da se bulmastif poigra sa njegovom decom kao sto je pokusao s amnom...i naravno krene kmecanje moderaciji i niko ne moze da mi objasni gde sma ja to vredjala i prozivala njegovu decu...

jel on napisao da ja nemam argumente da me je pas napao, jeste. jel kaze da se pas igrao, kaze...ok, u pravu je pas se samo igraoi sa mnom, ali tako neka se igra i sa njegovom decom, dobro je za psiho- fizicki razvoj dece, sto znaci da ja njegovoj deci zelim samo dobro.:lol:

- - - - - - - - - -

i bas bih volela od moderacije da dobijem odgovor gde sam ja njega uvredila, i gde sam ja to doticnog prozivala, i gde sma nesto lose rekla o njegovoj deci...posto je on napisao da mene pas nije napao i da je pas hteo da se igra. ja jos ne dobih od nine odgovor. :lol:

- - - - - - - - - -

nek se neki bulamstif tako poigra sa onom nininom belom dzukelom, isto kao sto je pokusao sa mnom
 

Back
Top