Zasto zene s'vremenom postaju arogantne

Arogancija je cesto odlika dvolicnih osoba.

Arogantne su tamo gde to mogu, da bi nadoknadile za snishodljivost i duppeuvlacenje nadredjenom,koji je arogantan prema njima. To se zove biciklizam.

Imamo npr Vucica koji maltretira novinare idr podredjene, dok se Angeli Merkel uvlaci u dupe do pete.
Ili Angelu merkel koja se slihta Tranpu sva jadna i ucveljena, dok prema podredjenima glumi Hitlera.



Ili,kuci zena maltretira muza zato sto je sef riba na poslu....i obratno...

Osobina narocito izrazena medju divljacima kao i divljim zivotinjama.

Sto je neko kultivisaniji, tim manje ispoljava ovu osobinu.Manje je arogantan i manje cankolizi laskavac.

Arogancija i dupeuvlacenje su obicno proporcionalni kod jedne osobe.
 
Poslednja izmena:
Eto , kod mene na poslu kako odmiče mladost sve su više arogantnije . sta se to desava.

Kako bivaju starije i mudrije shvataju svoju pravu vrednost i ne daju mangupima da se zayebavayu sa njima.

Svi ljudi bez obzira na pol postaju gundjala i mrgudi kako stare. Pada im prag tolerancije i nemaju vise snage da trpe stosta, shvataju da im je prosla mladost i da ce i ono sto je ostalo da proleti a nisu ostvarili svoje snove vec su bili sluge svojuh poslodavaca, nezahvalne dece, nezajazljivih unuka i izlapelih roditelja.
 
Свиђа ми се како је Крста подигла ову тему из мртвих.

"Жене са годинама добијају и ову лошу особину".

Јер су их препуне, по дифолту, само им са годинама фали још ова.

Заборавих: "забрињавајуће"
 
a mozda je i do percepcije
posmatraca jel
nekad ljudi iz vlastite panike/predrasuda tumace tudje ponasanje ovako ili onako
recimo nekog boli patka da se sad smara oko tebe jer...jbga, sto godina je na zemlji, boli ga vec patka
sto si ti sebi mnogo bitan, a ti sebi tumacis - vidi, djubar arogantni...dakle, obicni nesporazum, eto
 
Meni ne smeta, ako je odbranbeni mehanizam u pitanju....ako je gordost, onda nemam ja, nego ta-taj problem.

Nije vezan kao osobina za spolovilo.

- - - - - - - - - -

Mogu bidnu mooški i ženski.... gadno je kad je profesor na faxu arogantan....a ostalo sve može da se izniveliše.. msm.. meni je primer jedan naduvenko prof. sa faxa, od nosioca Titove štafete do člana Krunskog saveta, msm, normalno da je slabić i smrljivko koji mora da teroriše nemotjne. Ako je u mogućnosti. A nije mnogo u mogućnosti jer su mu ograničeni kapaciteti zlobom, na primer..... al kaem, ne mora da bude uopšte nešto kao u postavci negativno... zavisi kako posmatramo aroganzziju.
 
Eto , kod mene na poslu kako odmiče mladost sve su više arogantnije . sta se to desava.

Ne treba generalizovati i pisati generalno zene, tvoj slucaj na poslu je individualan i ne mora biti praksa. Taj tvoj slucaj zavisi od mnogo okolnosti i verovatno je povezan i sa okruzenjem u kojem se one nalaze, tvojim vidjenjem situacije, mozda si im recimo nadredjeni i strog pa su arogantne zbog toga, mozda se ti tako ponasas i emitujes takvu energiju pa zauzvrat dobijas aroganciju. Do arogantnosti dodje cak i u dugoj vezi i braku kada provodis konstantno dosta vremena sa nekim, tako i te zene na tvom poslu, svakodnevnih 8+ sati provoditi sa nekim i to godinama, moze da izazove i dosta neljubaznije i odbojnije stvari od arogancije, i mislim da to nema veze sa polom a posebno ne sa godinama, arogantnost je individualna stvar. Te zene sa posla su mozda divne osobe cim izadju iz tog svakodnevnog okruzenja u kojem su primorane da budu isto kao i tii. Znas kako, pitaj ih, mozda i ti njima arogantno delujes i tako izgledas, takvom ili slicnom problemu trebamo pristupiti na taj nacin da krenemo od sebe pa polako preci na druge da vidimo sta je i gde je uzrok takvog poblema.
 

Back
Top