Pritisak u gumama

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Krenuh malo da istrazujem na ovu temu, i ispade citava filozofija.
Jedni kazu pumpaj koliko je fabrika odredila drugi pumpaj vise zbog ovog ili onog, tako da mi nista nije jasno.
Npr. Za moj krs golf 4 1.6 16 v gume 205/55 r16 w preporuceno je 1.9 bar napred i pozadi kada nema putnika (tj. samo vozac), a kada je auto pun 2.1 napred i 2.6 ili 2.7 pozadi nisam bas najsigurniji.
E sad da li da pratim preporuku fabrike ili da duvam kako razni ,,strucnjaci" preporucuju.
Sta dobijam ako vise naduvam gumu, npr ako sam sam u autu i naduvam na preporucenu vrednost za pun auto?
 
Duvas kako je fabrika rekla za tu dimenziju a nalepnicu na koliko da duvas imas ili kod cepa rezervoara kad ga otvoris ili na stubu kod vozaca ili suvozaca.
U principu sve se svede na 2 bra s tim sto to zavisi i od dimenzije gume pa tako 17" ide na 2,4 a vece gume i na jos malo vise.
 
Po gradskim rupetinama pogotovu sad u prolece, prednje su malo ispod fabricke preporuke, kad idem cisto auto putem onda malo iznad fabricke preporuke. U principu naduvaj koliko pise i ne razmisljaj mnogo.
 
Krenuh malo da istrazujem na ovu temu, i ispade citava filozofija.
Jedni kazu pumpaj koliko je fabrika odredila drugi pumpaj vise zbog ovog ili onog, tako da mi nista nije jasno.
Npr. Za moj krs golf 4 1.6 16 v gume 205/55 r16 w preporuceno je 1.9 bar napred i pozadi kada nema putnika (tj. samo vozac), a kada je auto pun 2.1 napred i 2.6 ili 2.7 pozadi nisam bas najsigurniji.
E sad da li da pratim preporuku fabrike ili da duvam kako razni ,,strucnjaci" preporucuju.
Sta dobijam ako vise naduvam gumu, npr ako sam sam u autu i naduvam na preporucenu vrednost za pun auto?

Drzi se ti specifikacije proizvodjaca pa neces pogresiti
 
Krenuh malo da istrazujem na ovu temu, i ispade citava filozofija.
Jedni kazu pumpaj koliko je fabrika odredila drugi pumpaj vise zbog ovog ili onog, tako da mi nista nije jasno.
Npr. Za moj krs golf 4 1.6 16 v gume 205/55 r16 w preporuceno je 1.9 bar napred i pozadi kada nema putnika (tj. samo vozac), a kada je auto pun 2.1 napred i 2.6 ili 2.7 pozadi nisam bas najsigurniji.
E sad da li da pratim preporuku fabrike ili da duvam kako razni ,,strucnjaci" preporucuju.
Sta dobijam ako vise naduvam gumu, npr ako sam sam u autu i naduvam na preporucenu vrednost za pun auto?
Vidi ako napumpas vise od onoga sto je proizvodjac odredio onda rizikujes da ti se guma vise trosi po sredini.Mada u sustini uvek je bolje imati malo veci pritisak nego manji,jer kad je manji pritisak em sto se deru gume po krajevima a plus sto auto vise trosi.
 

Back
Top