Opel prodat grupaciji PSA

A kako to kad tebi nista evropsko nije dobro?
To si dosad najmanje zilion puta napisao.:)
Bice to naravno pomak za njih i neces moci reci da su losi kao sto nista drugo nije lose a sto potice iz Evrope.;)

pa za mene nije jer je los odnos kvaliteta i cene.

A za druge znam da jeste zato se najvise u Evropi prodaju vozila francuskih i nemackih proizvodjaca.

Zato sam rekao da je za Opel i Pezo to dobar potez

Ali meni licno je svejedno.

svakako necu kupiti vozilo ni jednog od ovih proizvodjaca. Jeidno sto im valja trenutno da znam po mom ukusu je ova nova Insignia-a kad izadje koja je u stvari rebrendirani Buick Regal.

1280px-Opel_Insignia_2017.jpg


Ova sadasnja insignia mi je lep spolja gledano auto ali je nepraktican obzirom na gabarit vozila ima jako malo mesta u kabini.

Japanci i koreanci nude jednostavno isto to za manje para ....

Hyundai sa Elantrom za 13-14.000 evra i Toyota sa Corollom za 16-17000 evra

Insignia u slicnoj opremi kosta najmanje 5-6000 evra vise
 
Japanci i koreanci nude jednostavno isto to za manje para ....

Hyundai sa Elantrom za 13-14.000 evra i Toyota sa Corollom za 16-17000 evra

Insignia u slicnoj opremi kosta najmanje 5-6000 evra vise
Jesi ti uopste gledao da Insignia kosta sa benzinskim motorom oko 18k?
A ona nije klasa Elantre i Corole tako da ti tvoji kosooki ispadnu skupi s obzirom da je Insignia iz viseg segmenta.
Primetili smo da se gadjas segmentima i da poredis babe i zabe.:)
 
Jesi ti uopste gledao da Insignia kosta sa benzinskim motorom oko 18k?
A ona nije klasa Elantre i Corole tako da ti tvoji kosooki ispadnu skupi s obzirom da je Insignia iz viseg segmenta.
Primetili smo da se gadjas segmentima i da poredis babe i zabe.:)

Evo ti link za cenovnik od Insignia-e i videces da nema za te pare

u srednjem nivou opreme Insignia sa npr 1.8 benzinskim motorom od 140 KS kosta nekih 21.500-22.500 evra

http://opel.autopromet.rs/getImage/.../doc_1484734407410_rs_insignia_2017_01_13.pdf

To je u odnosu na Elantru npr 8000 evra vise a u odnosu na Corollu 6000 evra vise...

Rekao sam vec da segmenti nisu bitni vec gde covek dobije ono sto trazi za manje novca... Danas usled napretka tehnologije limuzine iz nekada compact klase limuzina nude u kabini isti a neke kao Corolla cak i veci prostor nego limuzine iz gornjeg midsize/full size segmenta.

Jedino gde jos vece limuzine imaju prednost je prostor u gepeku. Ali i to se danas lako nadomescuje kupovinom jednog ili dva krovna kofera gde prakticno koliki god mali da ti je gepek, krovni kofer to nadomesti.

Opel nije za dzabe propao toliko da je morao da ga kupi Pezo

Jednostavno pravili su vozila koja nisu mogla sa cenom da se takmice sa jeftinijim francuskim japanskim i korejskim

Nemci gube korak....
 
Poslednja izmena:
Rekao sam vec da segmenti nisu bitni vec gde covek dobije ono sto trazi za manje novca...
Segmenti nisu bitni?:hahaha:
Pa sto nam pre ne otvori oci pa da svi vozimo Smart.
Pa segmenti nisu vazni nego ekonomija a ti to sam evo kazes.
I bila je nedavno reklama na TV-u da se dobija Insignia 1,4T za 18000e a taj auto se nikako ne moze porediti sa Elantrom i Corolom ali ni u snu jer je dve klase ispred njih i odradjena je impresivno samo su ukenjali stvar sa 2.0 dizel motorom ali verujem da su tu gresku ispravili jer to je bilo jos pre 8 godina kad je izbacen taj model.
 
Segmenti nisu bitni?:hahaha:
Pa sto nam pre ne otvori oci pa da svi vozimo Smart.
Pa segmenti nisu vazni nego ekonomija a ti to sam evo kazes.
I bila je nedavno reklama na TV-u da se dobija Insignia 1,4T za 18000e a taj auto se nikako ne moze porediti sa Elantrom i Corolom ali ni u snu jer je dve klase ispred njih i odradjena je impresivno samo su ukenjali stvar sa 2.0 dizel motorom ali verujem da su tu gresku ispravili jer to je bilo jos pre 8 godina kad je izbacen taj model.

sta fali 2.0 dizelu, za sad je okej, presao oko 200tkm
 

Back
Top