Skener ili magnetna rezonanca?

Desni jajnik. Dobro mi je vec vise od godinu dana idem na redovne kontrole. Zbog mojih autoimunih problema sam insistirala da mi ostave drugi jajnik i matericu jer bih suvise rano izgubila kosti ako bih otisla preranou menopauzu... nisu me slali ni na terapije, nego samo radim kontrole.

Jesu ti rekli da se video i prethodni put? Pitam, posto CT nije metoda izbora za jajnike.
 
Jesu ti rekli da se video i prethodni put? Pitam, posto CT nije metoda izbora za jajnike.

Da, onkolog je potvrdio da se video i da je bio velik. Takodje su rekli da ce taj radiolog imati neke posledice. Ovde je to nesto kao vrate te na obuku, ne radis neko vreme ili tako nesto.

Ne bi niko ni gledao te stare snimke da ja nisam vrlo stalozeno ispricala svoju pricu onkologu. Nije lako pricati sa doktorima nigde, moras da mu pogodis frekvenciju na kojoj razmislja ili pricas u prazno. Idu tako samo voze svoju pricu zabole ih za cinjenice. Oni uvek sve unapred znaju. Ah... koliko sam iskustva sa domtorima imala... nadam se da ce druga polovina mog zivota biti manje u nesporazumima i ubedjivanju sa njima, valjda sam ih konacno provalila.

- - - - - - - - - -

U svakom slucaju malo sam popravila statistike za prezivljavanje raka jajnika.
 
Da, onkolog je potvrdio da se video i da je bio velik. Takodje su rekli da ce taj radiolog imati neke posledice. Ovde je to nesto kao vrate te na obuku, ne radis neko vreme ili tako nesto.

Ne bi niko ni gledao te stare snimke da ja nisam vrlo stalozeno ispricala svoju pricu onkologu. Nije lako pricati sa doktorima nigde, moras da mu pogodis frekvenciju na kojoj razmislja ili pricas u prazno. Idu tako samo voze svoju pricu zabole ih za cinjenice. Oni uvek sve unapred znaju. Ah... koliko sam iskustva sa domtorima imala... nadam se da ce druga polovina mog zivota biti manje u nesporazumima i ubedjivanju sa njima, valjda sam ih konacno provalila.

- - - - - - - - - -

U svakom slucaju malo sam popravila statistike za prezivljavanje raka jajnika.

Који си тип имала, ако није превише лично питање?
 
Који си тип имала, ако није превише лично питање?

Nije licno, ali ne znam. Ovde ti ne daju takve papire osim ako ne trazis eksplicitno, a ja sam jos suvise neiskusna da znam kad treba da trazim.
Bio je neki endometrijum, puno tecnosti i infekcija u tecnosti oko jajnika. Tumor je u sredini bio maligan ali malog stepena, a ostalo je bila neutralna masa. To je otprilike ono sto znam, u tecnosti oko nije bilo malignih celija samo infekcija. Pregledali sy druge organe i sve je bilo u redu.

Mozda ti iz ovoga mozes nesto da rekonstruises. Ali ja samo mogu da kazem da sam se iz operacije probudila kao nova i tacno sam osetila da je nesto mracno napustilo moje telo.
 
Nije licno, ali ne znam. Ovde ti ne daju takve papire osim ako ne trazis eksplicitno, a ja sam jos suvise neiskusna da znam kad treba da trazim.
Bio je neki endometrijum, puno tecnosti i infekcija u tecnosti oko jajnika. Tumor je u sredini bio maligan ali malog stepena, a ostalo je bila neutralna masa. To je otprilike ono sto znam, u tecnosti oko nije bilo malignih celija samo infekcija. Pregledali sy druge organe i sve je bilo u redu.

Mozda ti iz ovoga mozes nesto da rekonstruises. Ali ja samo mogu da kazem da sam se iz operacije probudila kao nova i tacno sam osetila da je nesto mracno napustilo moje telo.

Карциноми јајника често узрокују излив у карличној и трбушној дупљи. Без обзира на тип.
Ниског степена малигнитета је такозвани ''бордерлајн'' тип.
Хистолошких типова их има доста: серозни, муцинозни, фиброми, текоми....у јанику је најчешћи тератом, као бенигни тумор.
 
Молим све ко се разуме у ПЕТ СКЕНЕР и магнетну резонанцу да ми кажу да ли ПЕТ скенер може да омани.


Питам вас због маме.

Dok lekarski konzilijum ne iznese mišljenje bez panike.

Evo ako je nekome za utehu, komšiji su žestoko sumnjali na kancer a ispala - tuberkuloza.
Još ispade "sreća"

Tečnost može da ukaže na netačnu sliku...
 
ПЕТ Скенер је показао да нема нигде метастазе а богами и да нема рака више (дебелог црева),али ја се лично као и она бојимо да магнетна у петак покаже другачије.




Завршила је брахитерапију у СР.Каменици.
 
Poslednja izmena:

Back
Top