Pomoc oko kupovini graficke, da li moze da se overklokuje postojeci takt?

remisha

Početnik
Poruka
12
Pozdrav svima opet,

Kao sto sam vec rekao u temi za RAM, imam kontejner od kompa i zeleo bih da ga pojacam, tacnije sada jos samo graficku, ali trebace mi pomoc oko odabira jer se ne razumem u to.

Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2140 @ 1.60 GHz 1.60 GHz
Installed RAM : 3.00GB
System Type: 32bit operating system, x64 based processor

Maticna ploca: Gigabyte Technology Co. Ltd.
Model: P31-DS3L

Memory

Type DDR2 Channel # Dual
Size 3 GBytes DC Mode Symetric

DRAM Frequency 33.3 Mhz
CAS Latency 5.0 clocks
RAS# to CAS# Delay 5 clock


Graphics

Name: ATI Radeon HD 24000 PRO
Board Manuf. GIGABYTE Technology
Technology 65 nm
Code name RV610

Clocks
Core 110Mhz Memory: Size 256 MBytes
Memory 252 Mhz Bus Width: 64 bits


Hvala unapred drugari, pozdrav!
 
Uzmi lepo i baci tu starudiju

To druze nije opcija, nemamo svi kintu za mahine :)


recimo 3850 polovnu

znatno bi poboljsao grafiku a kosta oko 15 evrica

hm, 3850? Dinara? Ne razumem te bas

Gledao sam po internetu nesto, uzeo bih neku od 1GB a da je slozim uz ovaj moj procesor, maticnu itd. Pusti mi link na PM ako ti nije problem za tu sto mi predlazes.

BTW, da li mislite da moze ovaj komp da se overklokuje?
 
Не исплати се, друже, правити „од бабе дјевојку”. Можеш наћи неку старију картицу из тог времена која је нешто боља од твоје и то је једино што ми се чини да има смисла. Намерачиш ли битно бољу графичку, обрати пажњу да не вуче и битно више снаге јер напајање ти је, све и да је било одлично док је било ново, временом „изгубило дах” па се лако може десити да у новој картици уживаш веома кратко, док се не појави дим из напајања...
 
To druze nije opcija, nemamo svi kintu za mahine :)




hm, 3850? Dinara? Ne razumem te bas

Gledao sam po internetu nesto, uzeo bih neku od 1GB a da je slozim uz ovaj moj procesor, maticnu itd. Pusti mi link na PM ako ti nije problem za tu sto mi predlazes.

BTW, da li mislite da moze ovaj komp da se overklokuje?
Mislio je na ATI HD 3850 i ona košta oko 15 evrića mada ja mislim da ovaj tvoj mogao ladno da nosi ATI6XXXX seriju recimo 6770
 
Mislio je na ATI HD 3850 i ona košta oko 15 evrića mada ja mislim da ovaj tvoj mogao ladno da nosi ATI6XXXX seriju recimo 6770

da , na nju sam mislio a ako ima vise para onda nek uzme 7770 ona je oko 40 evra polovna http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data[page]=1&data[ad_kind]=goods&data[prev_keywords]=6770&data[category_id]=10&data[order]=price&submit[search]=Tra%C5%BEi&dummy=name&data[keywords]=7770&return_url=S29tcGp1dGVyaS1EZXNrdG9wLTEwLWthdGVnb3JpamEuaHRt

a ako ima jos 20 http://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data[page]=1&data[ad_kind]=goods&data[prev_keywords]=q9550&data[category_id]=10&data[order]=price&submit[search]=Tra%C5%BEi&dummy=name&data[keywords]=q8400&return_url=S29tcGp1dGVyaS1EZXNrdG9wLTEwLWthdGVnb3JpamEuaHRt

- - - - - - - - - -

za 60 evra dobije sasvim solidan komp
 
Poslednja izmena:
moj iskreni savet za poboljšanje: zameni procesor
http://www.kupindo.com/Procesori/38413683_Intel-Quad-Q6600-2-4GHz-8Mb-1066Mhz-Kuler
kada menjaš proc esor stavi i jači hladnjak zato sam tražio verziju sa hladnjakom
zatim grafika
https://www.kupindo.com/Graficke-kartice/38298511_GTS-450-1GB
ii još dugo ćeš koristiti svoj komp
Piše čovek da nema para.Neka kupi e6750 i podići će duplo performanse.
https://www.kupujemprodajem.com/Int...E6750-E5300-43912560-oglas.htm?filter_id=8658
 
Opet vi pumpate coveka,kao da je napisao da ima 300 evra na raspolaganju,pa pita sta da kupuje za te pare? I svakog tako pumpate. :) Kao prvo,procesor ti je mnogo star,ali ima dobru (ali zastarelu) arhitekturu,mada je moglo i gore,recimo gore od toga je Pentium D serija. :D Moras njega promeniti za neki quad core,ali proveri prvo jel ti podrzava maticna 4 jezgra i koliku max frekvenciju FSB-a,da se ne za*ebes. Ali eto,kreni prvo od graficke,vise ces koristi osetiti,gore ti neko lepo napisao da je hd3850 kartica vredna kupovine u tvom slucaju,moze i hd3870. Moze i 8800gt,9600/9800gt,to su ti sve kartice cija je realna vrednost nikako vise od 3000 dinara. Sve kartice koje su brze od ovih koje sam ti naveo,nece lepo da ti rade,jer te ogranicava procesor u svakom pogledu. Takodje,moze da se desi da ti ni ove ne rade,jer nam nisi rekao koje napajanje imas,mogao bi da nam prepises sta ti pise od pozadi na napajanju. :)
 
Opet vi pumpate coveka,kao da je napisao da ima 300 evra na raspolaganju,pa pita sta da kupuje za te pare? I svakog tako pumpate. :) Kao prvo,procesor ti je mnogo star,ali ima dobru (ali zastarelu) arhitekturu,mada je moglo i gore,recimo gore od toga je Pentium D serija. :D Moras njega promeniti za neki quad core,ali proveri prvo jel ti podrzava maticna 4 jezgra i koliku max frekvenciju FSB-a,da se ne za*ebes. Ali eto,kreni prvo od graficke,vise ces koristi osetiti,gore ti neko lepo napisao da je hd3850 kartica vredna kupovine u tvom slucaju,moze i hd3870. Moze i 8800gt,9600/9800gt,to su ti sve kartice cija je realna vrednost nikako vise od 3000 dinara. Sve kartice koje su brze od ovih koje sam ti naveo,nece lepo da ti rade,jer te ogranicava procesor u svakom pogledu. Takodje,moze da se desi da ti ni ove ne rade,jer nam nisi rekao koje napajanje imas,mogao bi da nam prepises sta ti pise od pozadi na napajanju. :)
Prvo ne pumpa ga niko
drugo napisao je konfiguraciju svoga kompjutera na drugoj temi
treće ne bih mu davao savete da nisam proverio kompatibilnost ploče i tih procesora i ostalih komponenti koje mu predlažem
četvrto ne upada se na temu tako kao što ti radiš, prvo pročitaj sve vezano za temu a zatim pokušaj da se orijentišeš malo a ne da .....
 

Back
Top